doğal siklus ile transfer olanlar?

anneolmakicin01

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2023
36
3
Kızlar ilk transferim ve doğal siklus transferi yapacagız dedi doktorum. Fakat cok bilgim yok bu transfer hakkında doktorumda yogunluktan dolayı acıklama yapamıyor ve cok konusmayı tercih etmiyor. BU sekilde transfer olan neler yasadıgını süreci biraz anlatabilir misiniz :KK43:

Drun kesinlikle açıklama yapması gerek hiç beğenmedim bu hareketini. Bende dondurulmuş vardı onu doğal siklusta yaptık sadece takip yapıyo muayeneye gidiyorsun transfer günü ayarlıyo ilaç kullanmıyorsun bende öle olmuştu

Kızlar ilk transferim ve doğal siklus transferi yapacagız dedi doktorum. Fakat cok bilgim yok bu transfer hakkında doktorumda yogunluktan dolayı acıklama yapamıyor ve cok konusmayı tercih etmiyor. BU sekilde transfer olan neler yasadıgını süreci biraz anlatabilir misiniz :KK43:
Ben doğal siklüs el hamile kaldım,daha az ilaç kullanılıyor,doktorunuzun anlatması lazım aslında,konuşmayı tercih etmemesi gibi vir durum olamaz bence

Merhaba bende doğal siklus ile çok şükür şuan gebeyim süreç basladiginda sizi yönlendirecegini düşünüyorum başta banada çok açıklama yapilmamisti muayene gidip geliyorsun ve kan değerlerinden Lh progesteron gibi hormonlara bakılarak yumurtanın büyüyüp çatlaması takip ediliyor sonrada transfer günün belli oluyor sık sık kan vermek biraz zorlayabilir bunun dışında çok daha rahat bir süreç... yine olsa doğal siklusu tercih ederdim

Ah insallah saglıkla tutar kucagıma alırım :KK43: Cok sagolun kızlar biraz olsn morelimi düzeltti yorumlarınız. Doğal siklus ile tutunma olasılıgının düşük oldugunu duydum o yzden biraz daha morelim bozluyor sanırm umutsuzluk cok yordu beni..

Merhaba bende doğal siklusla transfer oldum ilki ilacli olmuştu negatif oldu ikincisi doğal siklus oldu dışarıdan yumurtayı büyütmek için gonal f kullandım sadece 50 ünite yumurtalar gerekli olgunluğa ulaşınca 16 20 mm olması gerekiyormus çatlatma iğnesi yapildi iğneden 5 gün sonrada transfer oldum tek olumsuz yanı ilaçlı olanda 4 defa gittim doğal olanda çok sık gitmek zorunda kaliyorsun bir hafta p.tesinden c.tesiye kadar hergun gittim ve her gittiğimde kan verdim 🙂

Selam , bende doğal siklus ilerliyorum ve çok merak ediyorum reglimin ikinci günü gittim ve 8. Günü gittim şimdi de 12.günü çağırdı ne zamana kadar gidicem ya böyle anlamadım daha başındayız dedi üzüldüm :/

Kızlar benim de doktorum doğal siklusa karar verdi pek bir bilgim de yok açıkçası tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

Merhaba bende doğal siklus oluyorum transferimi aksine doktorum koşullar uygunsa bu biçimde yapmanın olumlu üsonuç için katkı sağlayacağını düşünüyor açıkcası bende meraklıyımdır araştırırım ve doğal olmasından memnunum. Hiç stres yapmayın doğru bir doktorla yol alıyorsanız. en önemli konu stres zaten, inşallah güzel olur hepimiz için

Kızlar benim de doktorum doğal siklusa karar verdi pek bir bilgim de yok açıkçası tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim
3 kez tüp bebek transferim oldu.. 2sini doğal siklus ile karar verdi doktorum.. (İlk tedavim farklı bi kurumdaydı) Doğal siklusda ilaç kullanımı çok olmuyor, yani en azından kendim için söyleyeyim adetin 2.günü kontrol ile başlanıyor yumurtanın büyümesi takip ediliyor belirli olgunluğa geldiğinde ( bazen kendiliğinden çatlamasını bekleyip) belirli süre sonra transfer, bende belirli olgunluğa geldiğinde çatlatma iğnesi vuruldum her ikisinde de.. 7 gün sonra transferim oldu.. Transferden önce folikasit hep kullandım.. Transfere yakın (monodoks-prednol- progestan hap kullandım) transfer günü itibari ile folikasit- progestan hap ile devam ettim..

3 kez tüp bebek transferim oldu.. 2sini doğal siklus ile karar verdi doktorum.. (İlk tedavim farklı bi kurumdaydı) Doğal siklusda ilaç kullanımı çok olmuyor, yani en azından kendim için söyleyeyim adetin 2.günü kontrol ile başlanıyor yumurtanın büyümesi takip ediliyor belirli olgunluğa geldiğinde ( bazen kendiliğinden çatlamasını bekleyip) belirli süre sonra transfer, bende belirli olgunluğa geldiğinde çatlatma iğnesi vuruldum her ikisinde de.. 7 gün sonra transferim oldu.. Transferden önce folikasit hep kullandım.. Transfere yakın (monodoks-prednol- progestan hap kullandım) transfer günü itibari ile folikasit- progestan hap ile devam ettim..
Teşekkür ederim cevapladığınız için peki sonucunuz olumlu oldu mu

Merhaba bende doğal siklus oluyorum transferimi aksine doktorum koşullar uygunsa bu biçimde yapmanın olumlu üsonuç için katkı sağlayacağını düşünüyor açıkcası bende meraklıyımdır araştırırım ve doğal olmasından memnunum. Hiç stres yapmayın doğru bir doktorla yol alıyorsanız. en önemli konu stres zaten, inşallah güzel olur hepimiz için
Amin inşallah 🙏

Konuyu yakından takip edeceğim bende.
Yumurta toplama oldu ve embriyolarım donduruldu.
Şubat ayı transferim olacak ve doktor doğal olacak dedi. Adetimin ikinci günü gidip konuşacağız herşeyi.

sık kan tahlili ve muayene ile yumurta büyümesi gelişimi çatlayacağı zaman vs kontrol ediliyor. ilaç kullanımı minimum ayarlanıyor. öyle ki ben hiç kullanmamıştım.. aslında ilaç kullanmadığım için kafam da aşırı rahattı ya da işte nasip… güzel bir yöntem eğer sebepsiz infertilite varsa kullanılabilir 💕

Teşekkür ederim cevapladığınız için peki sonucunuz olumlu oldu mu
2.tedavimde kızım oldu hamdolsun elhamdülillah
3.transferimi 17 ocakta oldum.. Bugün test günümdü pozitif, nasipse yarın artışa bakılacak (inşâAllâh düzenli artar benimde, herkesinde)…
İsteyen herkese sağlıkla sıhhatle nasip eylesin Rabbim, içlerinden bizide ayırmasın 🤲🏼 ( 2 transferimde doğal siklusdu)

Bende doğal siklus oldum, son hafta ilaç kullanıyorsun daha az ilaçla oluyor, kandaki hormonu takip ettikleri için daha çok kan vermeye gidiyorsun. Yumurtanın çatlamaya yakın zamanını anlamaya çalışıyorlar. Bana bu şekilde daha rahat geldi. 2 kere oldum ilki tutmadı şuan inşallah tutar

Bende doğal siklus ile transfer oldum 5 Ocakta regl oldum sonrasında 4 kere kontrolüm oldu her defasında e2 değerine bakıldı ve ilaç olarak sadece folik asit kullandım sonra son gittiğim kontrol günü çatlatma iğnesi vurulmamı söylediler 2 gün sonrada günde 2 adet progestan fitil ( sabah-akşam) + günde 2 adet monodoks (sabah-akşam) + 1 prednol kullandım bu ilaçları 4 gün kullandım. transfer gününde de progestan değerine bakıldı progestan fitile ek olarak günde 1 adet progestan dex iğne başladım. Adetimin 20. Gününde transfer olmuş oldum, ilaçsız kolay bir süreçti şu anda test günümü bekliyorum:))

Merhaba, progestan kullanıyor musunuz. Ben transfer hazırlığındayim cuma günü nasipse transfer olacak, transfer günü de fitili kullanıp gel dediler normal mi

X