Doğduğun ev kaderindir

öyle bir anlatım tarzınız var ki, nasıl aklı başında, nasıl olgun bir yazım tarzı şaşırdım kaldım. Belli ki pırıl pırıl, zeki bir gençsiniz. sizin gibi birinin pes etmesi hepimizi yaralar. Lütfen biraz daha dayanıp uzak şehirde bir üniversite tercih edin. Şimdiden burs olanaklarını falan da araştırın, kyk çok düşüktür ama özel kurumlar, vakıflar,dernekler vs. hepsine bakın. bir yandan da yarı zamanlı çalışarak kendinizi kurtarabilirisniz, bu ailenin eline bakıp para beklemek sizi daha zora sokar diye diyorum.siz kendinizi kurtarırsanız kardeşlerinize de umut olursunuz.

Durumunuza çok üzüldüm. İnşallah o evden ve ailenizden bir an Önce kurtulursunuz.

Ailem yatılı okula izin vermedi demişsiniz peki farklı bir ilde üniversite okumanıza izin verecekler mi?

Şuan icinde bulundugun durumun zorluğunu çok iyi tahmin ediyorum. Yıllardır sizin gibi pırıl pırıl ögrencileri üniversiteye hazırlıyorum. Çok güzel yerlere geleceğine inanıyorum. Lütfen öğretmenlerinden kendine en yakın bulduğun ogretmene durumundan kısaca bahset emin ol senin için elinden geleni yapacaktır okulun. Biz bazı öğrencilerimizin kurs, kitap, yemek vs her türlü ihtiyacı karşılıyoruz okul olarak. Öğrencim bana sonradan böyle bir durumu anlattığında kendime kızıyorum nasıl daha önce biz farketmedik diye. Asıl öğretmenlerin bilmezse ve sonradan öğrenirse daha çok üzülürler

O kadar üzüldüm ki az çok çocukluğumu anımsattı yaşadıkların ... Kendi hayatın herkesten önce olsun önce sen kendini kurtarmaya bak.

Yönetim problem yaratır mı bilmiyorum ama test kitapları,fasikül gibi ihtiyaçların için yardımcı olmak isterim.
Yaşıtlarına göre yükün ağır ama ideallerin ve azmini devamlı koru,ailemizi seçemiyoruz ama geleceğimizi yaratabiliriz.

Aileni ikna etmeye çalış, özellikle okumanı isteyen annene senin için çok iyi olacağını, etüt saatlerinde başınızda hocaların olacağını, okul kurslarından daha iyi istifade edeceğini surekli anlat. Benim ogretmen arkadaşlarımın çocukları 15 dakikalık mesafedeki evlerinde kalmadılar 12. sınıfta, hep pansiyonda kaldılar. Kitap konusuna gelince hiç utanma, bu konuda çekingen olma. Sene başında dersine giren öğretmenlere bire bir durumunu yüzeysel olarak anlat, eğer mümkünse kendilerine gelen test kitaplarından istediğini söyle. Deprem bolgesindeysen işler kitabevi deprem öğrencilerine ücretsiz kitap verdi, devam ediyorsa yararlanabilirsin. Insallah hayallerine ulaşırsın...

Merhaba, bir ablan olarak sana bir tavsiyede bulunmak istiyorum: Ben de aile evinde çok muzdariptim. Oradan kaçmak için çok yanlış bir evlilik yaptım. Lütfen böyle bir hataya düşme. Ayrıca bunların geçeceğini bil. Bak, hiçbirimiz aile evinde değiliz. Tünelin ucuna yaklaşmışsın. Gayretini düşürme ve devam et. :)

Durumunuza çok üzüldüm. İnşallah o evden ve ailenizden bir an Önce kurtulursunuz.

Ailem yatılı okula izin vermedi demişsiniz peki farklı bir ilde üniversite okumanıza izin verecekler mi?
Şuan küçük olduğumu düşündükleri için izin vermiyorlar. Üniversite zamanı gelince izin vermek zorundalar ki iyi bir üniversite yok burada zaten. Annem üni kazanıp gitmem konusunda destekçim

Bu tam olarak annemin yaptığı hata. Her fırsatında da bunu telkin ediyor. Kendi ayaklarımın üstüne basmadan böyle bişeyi hiç bir zaman düşünmem umarım.

İnanın çok denedim ama olmadı. Bu senede babam evde olursa kütüphaneye gidip çalışmayı düşünüyorum. Evde sakin kafa çalışacak ortam yok zaten. Bir şekilde idare edeceğim mecbur

Jelibon,

İstemeye utanma, çekinme.
İste.
Hayat isteyenlere verir. Alanlara verir. Sadece Verenlere değil.
Keşke bilebilsem o kitaplar hangi kitaplar.
Onların renklilerinden bir iki tanesini sana göndererek mutlu olabilsem. Ne güzel olur.

Hepsi geçecek. Zaten disiplinlisin. Sanırım 96-97 lisin. Hayallerin sen istersen gerçekleşecek. Hayallerini iste. Kaçıp gitmeyi değil.
Sen doğuştan şifacısın çünkü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…