Doğmamış çocuğuma biçilen donlar

Fitkek

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2020
21
96
39
Eşimin anne babasının akranları torun torba sahibi olup biz geç kalınca şimdiden hevesliler. Lütfen beni nankörlükle suçlamayın Ancak bu heves artık canımı sıkmaya başladı. Her görüştüğümüzde bir plan, işte şöyle yapacağım böyle edeceğim. Yazları yazlığa gönderirmişiz biz de haftasonu gelirmişiz o babaannesiyle tatil yaparmış biz çalışırken. Okul bölgesine biraz uzak bi yere taşınmayı düşünüyoruz, hooop ‘hafta içi bende kalır benden gider gelir okula’ . Oldu canım? Başka? En son geçen hafta ben torunum olunca kimselere bırakmam dedi. Görümcem de atlıyor ‘aa annem varken bakıcı düşünmeyin neler yapar çocuğa’ Ben de şakayla karışık ‘Hadi ordan herkes kendi çocuğunu alsın ben çocuğumu alırım oğlunu da senin yanına yollayıveririm valla’ dedim. Anlayana... yahu bi durun çocuk olacak da doğacak da okula gidecek de... en sonunda durun bi doğsun da allah ne gösterecek o zaman düşünürüz dedim ben şimdiden bunları konuşmayı doğru bulmuyorum dedim.
Bazı arkadaşlarım var coronadan bakıcıları giden kreşleri kapanan keşke kayınvalidem/annem baksa gelse diye bekleyen. Şimdi onları düşününce nankörlük mü diyorum ama beni de bu muhabbetle fena bayıyorlar artık

Hayat çok adaletsiz. Şu sizin istemedikleriniz için kendini parçalayacak insanlar var burda.

Bu nankörlük falan değil onun iki level üstü. Nasıl bu kadar tahammülsüz nasıl bu kadar bencil oluyor insanlar ne yiyip içip böyle oluyorlar çok merak ediyorum

Hayat çok adaletsiz. Şu sizin istemedikleriniz için kendini parçalayacak insanlar var burda.

Bu nankörlük falan değil onun iki level üstü. Nasıl bu kadar tahammülsüz nasıl bu kadar bencil oluyor insanlar ne yiyip içip böyle oluyorlar çok merak ediyorum
Bu nebiçim bir yaklaşım ya birinin istediğini diğeri istemek zorunda mı?

Bu nebiçim bir yaklaşım ya birinin istediğini diğeri istemek zorunda mı?

İnsanlar hayal kurmuş ne var bunda. Lafı ağzına tıkmış zaten konu sahibi insanların. İnsan istemez mi torunu olduğunda sevip bakmak asıl sizin ki ne biçim bir üslup...

ben parçalıyorum mesela, keşke annem veya kayınvalidem çocuklarıma bakabilseydi de hiç tanımadığım birine çocuklarımı emanet etmek zorunda kalmasaydım 😔

Yok canım nankör felan degilsin çok haklısın ilk oğlumda tıpkı anlattığın gibi durumlar yaşadım cok daha fazlasını ben çalışmadığım halde benden alıp evlerinde götürmeye çalışmalar benden önce planlar yapmalar bizi bize hiç bırakmadılar nerdeyse ama çok zor oluyor çarpışa çarpışa durdurdum onları aşıya bile yanımızda gelmek isterdi ben bebeğimi gezdirmek isterdim sen evinle işinle ilgilen ben gezdireyim derdi evler yakındı o zamanlar hayır hayır durun durun diye diye engelledim yoksa nerdeyse kendilerine anne baba dedirtecek duruma getirilerdi bebegimin hic bir heyecanını özgürce yaşayamamıştım hep dahil olmak isterlerdi hemde beni bi kenara iterek ben yok olsam da bebek kendilerine kalsaydı inan mübalağa değil neyse oglan büyüdü kardeşi oldu onu daha da kontrolüm.altında buyuttum şimdi ikiside çok şükür büyüdüler bir bebek daha oluyor ona da hiç karışıp müdahil olacak halleri kalmadi çünkü yaşlandılar

Ayrıca sevgilerinin heyecanlarının farkındaydım ben ama onların o hevesi çok kötü bir hal aliyor zamanla seni sana bırakmak istemiyorlar

ben parçalıyorum mesela, keşke annem veya kayınvalidem çocuklarıma bakabilseydi de hiç tanımadığım birine çocuklarımı emanet etmek zorunda kalmasaydım 😔
Anlayabiliyorum. Ama insanlar çok değişti artık kimisi ailesi birazcık torununa ilgi gösterse diye bakıyor kimisi çocuk benim kimmiş dede nine kafasında kendileri ağaç kabuğundan çıktı çünkü çok kolay o insanları yok saymak ne de olsa işleri bitti onlarda evlendi anne baba oldu ya artık geride kalanlar naparsa yapsın

Bana daha çok siz don biçmişsiniz gibi geldi. İnsanların hayalleri niye sizi bu kadar rahatsız etti?
İnsanın hayali torunu sevip oynamak parka götürmek olsa elbette rahatsız etmez. Birisi sizin çocuğunuzu haftanın 5 günü yanına almaktan anasıyla babasının 2 gün görmesinden bahsetse canınız sıkılmaz mı? Hiç kimse çocuğu kendi torun sevgisi adı altında anasından uzakta tutmayı düşünecek kadar ileri gidememeli

İnsanlar hayal kurmuş ne var bunda. Lafı ağzına tıkmış zaten konu sahibi insanların. İnsan istemez mi torunu olduğunda sevip bakmak asıl sizin ki ne biçim bir üslup...
Torun dahi olsa kimsenin kimse hakkında karar verme yetkisi yok
Ağzına tıkma kısmı nerede
Doğmamış çocuğa don biçmeyin denmiş
Ki haklıda
Çocuk düşünmeyen birini psikolojik baskı altına sokmak doğrumu
Kiminin çocuk özlemi bazılarının kabusu olabilir
Bırakalımda insanlar bu konuda kendi kararlarını verebilsinler

Anlayabiliyorum. Ama insanlar çok değişti artık kimisi ailesi birazcık torununa ilgi gösterse diye bakıyor kimisi çocuk benim kimmiş dede nine kafasında kendileri ağaç kabuğundan çıktı çünkü çok kolay o insanları yok saymak ne de olsa işleri bitti onlarda evlendi anne baba oldu ya artık geride kalanlar naparsa yapsın
Ben de aksine dede ve ninesiz bir çocukluk düşünemiyorum dede ve nineyle büyüyen çocuk sanki daha sevgi dolu oluyormuş gibime geliyor

Ben de aksine dede ve ninesiz bir çocukluk düşünemiyorum dede ve nineyle büyüyen çocuk sanki daha sevgi dolu oluyormuş gibime geliyor
Ne diyeyim tamamen tercih meselesi ama gördüğüm kadarıyla insanların hiç bir şeye tahammülü kalmamış.

Sizi sevdiklerinden dolayı hayallere kapılmışlar biraz abartmış olsalar da. Çok rahatsızsanız bu konulardan hoşlanmadığınızı sert bir dille söyleyin. Büyük ihtimalle devam etmezler zaten.

Ben de nine ve dedeyle anneden uzak büyümüş bir çocuktum. Bana çok da iyi baktılar ama anneden uzak olmanın küçücük kalpte açtığı yarayı anlayamazsınız. Çocuk nine dedeyi anne baba yanında olduktan sonra istiyor. Bunların planda ana yok ki torun ve babaanne

Ben sizin çocuğunuzu almaktan ve size de iki gün göstermekten bahsetsem aaa fitkek teyzesi ne kadar iyi çocuğumu ne kadar da seviyor der misiniz?

X