Doğmamış çocuğuma biçilen donlar

Ben de birçok saçmalık duyup gördüm. Şu ikisi aklımdan çıkmıyor. KV olacak kadın benim çocuğuma aciyormus. Kp olacak adam da bir yaşından sonra beni boşverecekmis. Bu laflar da benim kırılma noktam oldu. Rabbim onlara da yaşatsın inşallah yaptıklarını.
Siz psikologdunuz değil mi, yanlış mı hatirliyorum
Rehberlik öğretmeniyim ..lafını doğru ortamda söyleyen , rahatsız olduğu şeyi kapı cam indirmeden anlatabilen birisiyim. Ekonomik olarak da muhtaç değiliz çift olarak ailelere,.. Ama karşımda anlamamakta direnen, aynı davranışı bile isteye tekrarlayan insanlar var..benim en büyük şansım aynı şehirde olmamamız ! Yoksa hem bu olayları sürekli yasa ve delirme hem evliliğini sürdür mümkün değildi benim için

Rehberlik öğretmeniyim ..lafını doğru ortamda söyleyen , rahatsız olduğu şeyi kapı cam indirmeden anlatabilen birisiyim. Ekonomik olarak da muhtaç değiliz çift olarak ailelere,.. Ama karşımda anlamamakta direnen, aynı davranışı bile isteye tekrarlayan insanlar var..benim en büyük şansım aynı şehirde olmamamız ! Yoksa hem bu olayları sürekli yasa ve delirme hem evliliğini sürdür mümkün değildi benim için
Anlıyorum, iyi baş ediyorsunuz. Biz aynı sehirdeyiz. Ona rağmen ortak ev diye sacmaladilar en son. Ben de delirmemek ve evliliği yürütmek için çok zorlaniyorum

Eşimin anne babasının akranları torun torba sahibi olup biz geç kalınca şimdiden hevesliler. Lütfen beni nankörlükle suçlamayın Ancak bu heves artık canımı sıkmaya başladı. Her görüştüğümüzde bir plan, işte şöyle yapacağım böyle edeceğim. Yazları yazlığa gönderirmişiz biz de haftasonu gelirmişiz o babaannesiyle tatil yaparmış biz çalışırken. Okul bölgesine biraz uzak bi yere taşınmayı düşünüyoruz, hooop ‘hafta içi bende kalır benden gider gelir okula’ . Oldu canım? Başka? En son geçen hafta ben torunum olunca kimselere bırakmam dedi. Görümcem de atlıyor ‘aa annem varken bakıcı düşünmeyin neler yapar çocuğa’ Ben de şakayla karışık ‘Hadi ordan herkes kendi çocuğunu alsın ben çocuğumu alırım oğlunu da senin yanına yollayıveririm valla’ dedim. Anlayana... yahu bi durun çocuk olacak da doğacak da okula gidecek de... en sonunda durun bi doğsun da allah ne gösterecek o zaman düşünürüz dedim ben şimdiden bunları konuşmayı doğru bulmuyorum dedim.
Bazı arkadaşlarım var coronadan bakıcıları giden kreşleri kapanan keşke kayınvalidem/annem baksa gelse diye bekleyen. Şimdi onları düşününce nankörlük mü diyorum ama beni de bu muhabbetle fena bayıyorlar artık
Benim kayınpeder de alırız yazlığa arada dedi..kv olur mu öyle şey annesiz gelir mi dedi :)) ben de evet dedim birlikte geliriz....orta yol bulunur. Hemen her konuda :) doğru demissiniz ...zamani gelsin o zaman bakarız...En güzel cevap

Benim kayınpeder de alırız yazlığa arada dedi..kv olur mu öyle şey annesiz gelir mi dedi :)) ben de evet dedim birlikte geliriz....orta yol bulunur. Hemen her konuda :) doğru demissiniz ...zamani gelsin o zaman bakarız...En güzel cevap
çocuk 4-5 yaşına gelir onlara da alışıktır. bırakılır. ben karşı değilim. ama kalkıpta 2 yaşındaki 1 yaşındaki bebeği alırız biz deyip bi de anne babasına fikir sormadan planlar ayıp birşey. bu arada benim oğlana da çalıştığım için kv bakıyor. her gün bırakır akşamüstü alırız hafta içleri. hala derler ee çocuk gece kalsın. sabah bırakırken ağlıyor diye. ne yapalım? ağlatmadan bırakmaya çalışıyoruz ama illa ki ağlıyor bırakırken. dedim bensiz durmaz gece. ki meme emen bebek hala. ee siz de kalın bizde demeye başladılar. baktım ipin ucu kaçıyor. " anne olmazsa sabah siz gelin bize. bizde bakılsın bebek" dedim. herkes sus pus! :KK45: bi süredir demiyorlar bişi ama yakındır yine başlarlar. mecbur katlanıyoruz.

çocuk 4-5 yaşına gelir onlara da alışıktır. bırakılır. ben karşı değilim. ama kalkıpta 2 yaşındaki 1 yaşındaki bebeği alırız biz deyip bi de anne babasına fikir sormadan planlar ayıp birşey. bu arada benim oğlana da çalıştığım için kv bakıyor. her gün bırakır akşamüstü alırız hafta içleri. hala derler ee çocuk gece kalsın. sabah bırakırken ağlıyor diye. ne yapalım? ağlatmadan bırakmaya çalışıyoruz ama illa ki ağlıyor bırakırken. dedim bensiz durmaz gece. ki meme emen bebek hala. ee siz de kalın bizde demeye başladılar. baktım ipin ucu kaçıyor. " anne olmazsa sabah siz gelin bize. bizde bakılsın bebek" dedim. herkes sus pus! :KK45: bi süredir demiyorlar bişi ama yakındır yine başlarlar. mecbur katlanıyoruz.
🤭 bu torun sevdasini torun sahibi olmadan anlayamayacagimm. Çocugun yeri annesinin babasının yanıdır. Net. Mecburiyetten bırakılır tabiki o ayrı:) sonuçta bakıcı mi daha güvenilir babanne mi 🤗 iyi cevap vermişsiniz.

🤭 bu torun sevdasini torun sahibi olmadan anlayamayacagimm. Çocugun yeri annesinin babasının yanıdır. Net. Mecburiyetten bırakılır tabiki o ayrı:) sonuçta bakıcı mi daha güvenilir babanne mi 🤗 iyi cevap vermişsiniz.
artık bi noktadan sonra uzmanlaşıyorsun. kırmadan yanıt vermezsen gerisi geliyor. hepten tepene çıkıyorlar. ama bu sürece kadar bin tane psikolojik rahatsızlık sahibi de oluyorsun. o da net! :KK45:

X