Doğum günü konusu... Şeytan diyor ki kutlamayı komple iptal et.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben gelen kız arkadaşına takıldım. Yani sizi kötü etkilemek istemem ama ayrilsaniz sizce sizden sonra aralarında bir şey olabilir gibi bir enerji veren kişilerden birisi mi?

Demek istediğim, siz bu kadar doğum gününe özleniyorken ve bunu önden soylemisken yurt dışına yanınıza tam da doğum gununuzun oldugu zaman diliminde gelme nedeni nedir?

Bana en başından bu sanırım biraz kötü hissettirirdi ve bunu kabul etmezdim eğer kızla yakın değilsem.

Çok güzel bir soru ben zaten bu konuda inanılmaz tetiktendim...

Kızı hiç tanımıyorum, kız üniversiteden arkadaşı, aralarında bir şey olacağını hiç sanmıyorum çünkü yıllardır arkadaşlar ve ikisinin de duygusal olarak boş olduğu hayatlarında kimsenin olmadığı dönemlerde gayet de bir şeyler olabilirken olmamış. Kıza cidden sinirli değilim çünkü o üstüne düşeni yapıp sordu tarihler bu uyuyor mu size diye. Benim hödük sevgilimde problem.

Şu an beni yukarı kata attılar evdeyiz. Aşağıda evi süslüyorlar mesela ne kadar saçma bir durum :KK70: Ben de bilgisayarda oturdum size bunu yazıyorum yani böyle bir kutlama olmaz olsun gerçekten hiçbir anlamı yok ki şu an :KK70: (sinirden gülüyorum)

Dün kıza saygımdan daha fazla uzatmadım kavgayı ama yemin ederim s.kerler doğum gününü de kutlamıyorum dememek için zor tuttum kendimi.
İşte yanlış yapmışsınız. Eğer deseydiniz öyle ve iptal etseydiniz, bugün mutsuz bir doğum gününüz olmazdı..

Kızı hiç tanımıyorum, kız üniversiteden arkadaşı, aralarında bir şey olacağını hiç sanmıyorum çünkü yıllardır arkadaşlar ve ikisinin de duygusal olarak boş olduğu hayatlarında kimsenin olmadığı dönemlerde gayet de bir şeyler olabilirken olmamış. Kıza cidden sinirli değilim çünkü o üstüne düşeni yapıp sordu tarihler bu uyuyor mu size diye. Benim hödük sevgilimde problem.

Şu an beni yukarı kata attılar evdeyiz. Aşağıda evi süslüyorlar mesela ne kadar saçma bir durum :KK70: Ben de bilgisayarda oturdum size bunu yazıyorum yani böyle bir kutlama olmaz olsun gerçekten hiçbir anlamı yok ki şu an :KK70: (sinirden gülüyorum)
Yıllardır arkadaş olmasına bakmayın siz yine de lisede aynı sizin bu durumunuzda bir arkadaşım en yakın arkadaşıyla evlendi üstelik o en yakın arkadaşı dediği de eski sevgilisinin yakın arkadaşıydı oluyor yani siz bir tetikte olun ama ben olsam doğum günümü nasıl geçirmek istediğimi söylediğim halde önem vermiyorsa yolu gösteririm yani eşim önemsemese inanın sı..arım çarkına 😂

Ooo, ben bu hikayeyi maalesef bir yerden biliyorum. Şöyle ki, eğer iki insanın birbirini ile iyi anlasamamasi, birbirinden hoşlanmamasi gibi bariz ve geçerli bir neden olmadığı durumda bu aslında sadece bir zamanlama meselesidir ve doğru zaman denk gelmediği için olmamıştır.

Doğru zaman denk gelseydi o iki kişi birlikte olabilirdi diye dusunuyorum ve bu deneyimi bizzat yaşadım. Hatta şu anda aşağıda evi onunla süslerken bile onunla gülüp eğleniyor, bence doğum gününden daha çok dikkat etmeniz gereken bir durum olduğunu düşünüyorum.

Sizi rahatsız etmek istemezdim ancak bu tarz durumlar için bu şekilde düşünüyorum, siz dikkatli olun yine de.

Bu arada doğum gününüz kutlu olsun :)

Ooo, ben bu hikayeyi maalesef bir yerden biliyorum. Şöyle ki, eğer iki insanın birbirini ile iyi anlasamamasi, birbirinden hoşlanmamasi gibi bariz ve geçerli bir neden olmadığı durumda bu aslında sadece bir zamanlama meselesidir ve doğru zaman denk gelmediği için olmamıştır.

Doğru zaman denk gelseydi o iki kişi birlikte olabilirdi diye dusunuyorum ve bu deneyimi bizzat yaşadım. Hatta şu anda aşağıda evi onunla süslerken bile onunla gülüp eğleniyor, bence doğum gününden daha çok dikkat etmeniz gereken bir durum olduğunu düşünüyorum.

Sizi rahatsız etmek istemezdim ancak bu tarz durumlar için bu şekilde düşünüyorum, siz dikkatli olun yine de.

Bu arada doğum gününüz kutlu olsun :)

Valla ne diyebilirim ki hayat bu herkes herkesle olabilir :)
Yani ilişki bittikten sonra eski sevgilimin kimle olduğu pek umrumda değil... ha en yakın arkadaşı ha tinderdan yeni düşürüdğü kız :KK70:

Çok teşekkür ederim <3

Yani doğum gününüzü istediğiniz gibi kutlamadı diye ilişkinin diğer bütün güzelliklerini görmezden gelerek ayrılabilir miydiniz?
Doğum gününü önemsediğimi bilmesine rağmen, dahası bunu önceden belirtmeme rağmen hiç birşey yapmamasını siz nasil açıklıyorsunuz? Bende anlamı açık ve evet ayrılırım. İlişkinin diğer bütün güzellikleri değildir bende önemli olan ki bütün güzellik dediğiniz nedir? Özel günümü bile kutlamayan adam nasıl güzellik yaşatıyor size.normal zamanda?

SOn mesajları okudum gayette kabul etmişsiniz hem kızı hem doğumgünü hazırlığını bekliyorsunuz yukarıda...kocasını çekiştiren ama adım atmayan kadınlar gibisiniz
Aynen öyle. Bu adam neden değişsin ki, iki söylenir susar sonra diye düşünüyor.

Bi dahakine hiçbir b*k yapmiycam.
Ben direkt ayrılırdım.
Mevzu kutlama değil ama sizin anlatımınızı okurken bile sinirlendim değersiz hissettim.
Özellikle belirtilmesine rağmen yapılan-yapılmayan ne olursa olsun kişiyi ilişkide ikinci sınıf vatandaş seviyesinde gördüğünün göstergesidir.
yenGEnC yenGEnC üyesinin de bahsettiği gibi “seven sevdiği için kimi şeylere katlanır”
Ama şuan bu sizin o kıza katlanma sıranız demek değil elbette…

Kızlar selam.

Benim yarın doğum günüm ve sevgilime sürpriz bir şeyler istediğimi ima etmiştim bundan aylar öncesinde. Neredeyse 3 yıldır birlikteyiz ve doğru düzgün bir kere bile kutlama yapamadık. Doğum günlerimde hep hediye aldı ama hediyeler hep geç geldi çünkü önem verip oturup tarihi ayarlayacak şekilde sipariş bile veremiyor. Ve ben böyle şeylere önem veriyorum.

Dışarıda kutlamak istediğimi, şık sakin sohbet etmelik bir yer dilediğimi söyledim 1 ay önce. Sonra sevgilimin üniversiteden bir kız arkadaşı yazdı. Bu şehre geleceğini, bizimle kalmak istediğini söyledi. 5 gün kalacak, bu günlerden biri benim doğum günüme denk geliyodu. Sevgilime dedim ki "Tanımadığım bi kızla doğum günümü kutlamak istemiyorum başbaşa olalım istiyorum. Doğum günümü bana ayırmak zorunda olduğunu söyle bunu bilerek gelsin. Diğer 4 gün gezersiniz ama bol bol" dedim.

Kız geldi bizimle kalıyor. Ve dün gece geldi bana fısır fısır "sana bir şey söyliycem ama pek hoşuna gitmeyecek" Öğreniyorum ki evde kutluyoruz, arkadaşlarım da çağırılmış eve ve kız da burada olacak tabii ki. Bu arada şu an başka bir ülkedeyiz ve arkadaşlarım da öyle kırk yıllık dostlarım değil masterdan tanıdığım ordan burdan kişiler.

Canım inanılmaz sıkıldı ve önemsenmediğimi hissettiğimi söyledim. Son dakika mekan ayarlamaya çalıştığı için tabii ki bir yer bulamamış panik olup evde kutlayacağız demiş millete. Ben ona ödev veriyormuşum, zaten haftalardır çok yoğunmuş, bi de doğum günü yüzünden stres olmuş, bu tepkiyi hak etmiyormuş.

Sizce nasıl davranayım ben bu adama? Şu an zaten hevesim de kalmadı komple hasta oluyorum galiba diyip evde yatmak istiyorum.
Adam tam bir odun, ince ruhtan anlamıyor. Ama asıl önemli olan, üniversiteden kız arkadaşı niye gelip sizde kalıyor, böyle özel bir günde özellikle. Bilmiyorum herhalde ben geri kafalıyım ama kesinlikle hoşuma gitmezdi.

Sevgilinizin pek umurunda değil maalesef. Sizi seviyor mu önemsiyor mu biz bilemeyiz bunu ama bu tarz şeyler umurunda değil. Sizin beklenti içinde olmanızı da önemsemiyor.

Keşke sizin dediğiniz kadar basit olabilseydi, öyle olabilse mutsuz evlilik veya ilişki olmazdı. İnsanlar değişmez.
Valla benim için basit. Birine değer veriyorsan onu mutlu edecek şeyler yaparsın , onun önem verdiği şeyleri basit de olsa yapmaya gayret etmiyorsan demek ki bazı şeyler yetersiz demektir.
Son sevgilim ben alakasız,kendime yakin bir ülkeye bilet aldım diye iş çıkışı bir tren üç uçak değiştirip yanıma gelmisti,birkaç gün zaman geçirmek için. Böyle kendince çaba sarfeden biriydi. Benim doğum günümü kutlamayı geç, hiç tanışmadığı annemin doğumgününü bile aklında tutup günü gelince bana mesaj atmıştı 😅 ama benim için çok önemli olan bir konuda dediklerimi sallamadı. Bir uyardim, iki uyardım, azıcık konuşmayı kestim, barıştık net bir şekilde rahatsızlığımi ilettim. Ama baktım tekrar ediyor her yerden engelledim, bitti gitti.
Az sevgiliyle az ilgiyle yetinemem valla, gerekirse ömür boyu bekar kalayım

O kim ki ona kızıp kendinin senede bir olan en özel gününü iptal edeceksin? ONU İPTAL EDERİM ben olsam :deli:

İki eliyle bir samanı bölüştürmeyen (anlayın :KK53: ) bir adam yüzünden, ki söylemişsiniz ağzınızla, gidip evde yatacağım öyle mi???? Gidin bir şekilde bir rezervasyon ayarlayın samimi bir arkadaşınızla ya da sevdiğiniz arkadaşlarınızla kutlayın. Ben olsam ya en yakın arkadaşımla ya da arkadaş grubumla ve mümkünse gıcık kaptığı ama beni çok eğlendiren erkek arkadaşımın/arkadaşlarımın da olduğu bir grupla kutlardım.

Ayrıca kusura bakmayın ama, bir özel gün organize edemeyen biri, sizin boynunuzu her doğumgününde her evlilik yıldönümünüzde her sevgililer gününde bükecek. Millete hediyeler kutlamalar yağarken siz de gizliden kendinize çiçek gönderirsiniz artık…. Bence hiç hak etmiyor sizi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X