Doğum günümü kutlayıp kutlamaması önemli mi?

WunderLost

Yaprak döker bir yanımız, bir yanımız bahar bahçe
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
24 Mart 2020
6.477
23.757
28
Herkese merhaba, eylül ayından beri güzel giden bir ilişkim var. İkimiz de 21 yaşındayız. Sevgilimle yaklaşık 4 aylık ilişkim varken annesinin doğum günüydü fakat biz annesiyle tanışmamıştık. Çiçek falan yollamak istedim ama siz gönderme dediniz :) daha sonra sevgilimin annesi, acaba sevgilin doğum günümü kutlayacak mı diye sorunca ben de samimi bir mesaj attım ve o da içtenlikle cevap verdi. Geçen hafta biz ilk defa birkaç dakika kapı önünden tanıştık sayılır yine güler yüzlüydü. Hani böyle olunca ben bi beklentiye girdim sanırım aramızda bir sorun olmadığını düşündüğüm için. Annesinin doğum günümü kutlayıp kutlamaması sizce önemli mi :) ?

Herkese iyi Ramazanlar diliyorum.
Evet oğlunun sevgilisinin, doğum gününü kutlayıp kutlamamasını bu kadar önemsiyorsa(kutlayacak mi diye sormuş yani bana abartı gelen bir durum ama kendisi için çok önemliydi demek ki) bir zahmet o da sizinkini kutlayacak 🤭

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-10-2021

Hamileliğimin 20. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 145 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde, bebeğinizin kaşları oluşturmaya başlar. 20. Haftadan itibaren bebeğinizin saçları ve kaşları görülebilir. Cenine ait kalp atışları etoskop ile duyulabilir. Eğer birşeyi kaldırırken bacaklarınızdan kuvvet alarak kaldırma alışkanlığınız varsa, sırt ve bel incinmesine karşı kendinizi korumalısınız. Bu durumdan hamile olmasanız bile kaçınmalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

hamileolmak

Kova Burcu kadını ♒️
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2021
740
643
Siz hediye almak istiyorsanız alın elbette belki bu vesile ile yakınlık kurup tanışırsınız

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-01-2022

Hamileliğimin 6. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 241 gün kaldı.

Bebeğinizin kalbine bağlanan aort damarı oluşmaya başladı. Ayrıca bebeğinizin gözlerini oluşturacak doku ve başının her iki tarafında bebeğin kulak kanallarını ve iç kulaklarını oluşturacak küçük oyuklar artık mevcut. Bugün veya yarın omurilik etrafında oluşturulan tüpün üst tarafı, onu korumak için kapatılacaktır. Anne adaylarının büyük bir kısmı tüm gebelik boyunca ortalama 11-14 kilogram alırlar. 1. trimester döneminde 1.5-2 kilogram alırlar .

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 68 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 165 cm. Başlangıç Kilom :73 Kg. Şimdiki Kilom :74 Kg.

cherryie

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2021
17
20
23
Herkese merhaba, eylül ayından beri güzel giden bir ilişkim var. İkimiz de 21 yaşındayız. Sevgilimle yaklaşık 4 aylık ilişkim varken annesinin doğum günüydü fakat biz annesiyle tanışmamıştık. Çiçek falan yollamak istedim ama siz gönderme dediniz :) daha sonra sevgilimin annesi, acaba sevgilin doğum günümü kutlayacak mı diye sorunca ben de samimi bir mesaj attım ve o da içtenlikle cevap verdi. Geçen hafta biz ilk defa birkaç dakika kapı önünden tanıştık sayılır yine güler yüzlüydü. Hani böyle olunca ben bi beklentiye girdim sanırım aramızda bir sorun olmadığını düşündüğüm için. Annesinin doğum günümü kutlayıp kutlamaması sizce önemli mi :) ?

Herkese iyi Ramazanlar diliyorum.
Kutlaması gerekir bence siz ona saygı gösterip kutlamışsınız aynı saygıyı beklemeniz normal bunlar küçük ama değerli şeyler ✌️

delifisek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2020
1.491
3.049
31
Sevgiliniz telefonda sizinle konuşurken uzaktan size kutlama kelimeleri kurar en fazla. Daha da özel bı eyleme gerek yok

Mavigomlek

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2020
509
946
Bence o kadar samimi olmaya gerek yok şimdiden. Siz mesaj atmışsınız, o da muhtemelen mesaj atar. Arkadaşınız doğum gününüz olduğunu söylerse.

ozgefe34

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2021
1.192
3.707
32
Bunlar için ne aceleniz var, insanı yorar bunlar, 4 aylık bir ilişki yaşlar çok genç anneyi karıştırmak çok gereksiz

yenGEnC

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2011
8.993
37.566
Annesine ne sizin doğumgünüzden ya? Ben dayımın halamin bile doğum gününü kutlamam. Dert mi yani?
Bu kadar beklenti içinde olmak seni yorar . İşin içine beklenti girince zaten güzel giden ilişki de bozulur. Sen 'hastam vardı niye aramadi' dersin, o 'elimi bile opmedi' der, sen 'iyi anlaşmıştık bir daha evine çağırmadi' dersin, o 'bak geldi ama sofra kurulurken kalkmadı, gördün mü' der.
Örnekler çoğaltılabilir.
Sıfır beklenti,sonsuz mutluluk demisler. Kutlamasin yani, dert değil

mehlika_

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2011
1.003
1.757
Annesi benimle tanışmadan böyle beklentiye girdiğinden böyle şeylere önem veriyor demek ki diyerek beklentim oluştu 🤷🏻‍♀️
o kaynana, kaynanalığın verdiği yetkiye dayanarak :KK48: bir sürü şey bekleyebilir.
siz aşağıdaki yorumu aklınızdan çıkarmayın bence. önyargılı olmayın ama mesafeyi azaltır samimiyetin dozunu kaçırırsanız :bicak:
Bu kadar erkenden yüz göz olmayın. Daha evlilik bile yok. Sonra kötü olacaksınız zaten. Süreyi kısaltıyorsunuz. 🤦🏼

Jasminla

Her ayrıntım sayıklıyor 🤪
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2021
1.262
4.596
Keşke hemen atlamasaydınız. Ben olsam tanımam etmem nasıl tebrik edeyim derdim. Onlar benle tanışmaya çalışsın yani. Yarın öbür gün evladımın 4 aylık sevgilisinden de tebrik beklemem gerçekten

defne-28

Guru
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2014
20.252
21.635
31
içinden gelirse kutlar
Kutlamazsa da çok takmazdım ben olsam
Daha çok yenisiniz
Siz önce karşınızdaki kişiyi tanımaya bakın.

Lamiha

MEOW!
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2015
1.180
569
Uzak durun!!! Kaynana ile olaylar ciddilesmeden tanismayin!!! Tecrube ile sabit
Nedenini sorabilirmiyim?
Ben mesela sevgilimin annesi ve ablasiyla tanistim giderim her ay kisa oturur kalkarim. Ben sirf ailesi nasil insanlar diye tanismak istedim gormek istedim cunku sevgilim turk degil.