Doğum günümü kutlayıp kutlamaması önemli mi?

zillikedi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2016
400
446
Nedenini sorabilirmiyim?
Ben mesela sevgilimin annesi ve ablasiyla tanistim giderim her ay kisa oturur kalkarim. Ben sirf ailesi nasil insanlar diye tanismak istedim gormek istedim cunku sevgilim turk degil.
Türk degilse tabiki olabilir hakkinizda hayirlisi olsun.
Ben kendi tecrubemden bahsetmek istedim ama cidden uzucu. Tr de anneler ve gorumceler malesef gelinlere iyi davranmiyorlar. Ben iftira yalan dolan hersey gordum esimin ailesinden. O yuzden cevremdeki herkese soylerim. Aileler biraraya gelinip tanisilsin. Bi basina anasinin kuzusu kizlar sevdigim insanin ailesi diye tanismaya gidiyor, sonra tum aileyle bibasina ugrasiyor. Sartlar esit olsun iki tarafinda anasi babasi basinda tanismalarin cok daha yerinde oldugunu dusunuyorum. Hem olay ciddiyet kazaniyor oyle kaynana gorumce tanimis oluyosunuz.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-11-2021

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 181 gün kaldı.

Bebeğiniz önümüzdeki 1 ay içinde hiç büyümediği bir hızla büyüyecek. Buna ek olarak büyüyen rahminiz sırt üstü yatarken, omurganızın sağ tarafından geçen büyük bir kan damarına baskı yapmaya başlayacak. Bunun için dinlenirken veya uyurken optimum kan dolaşımını sağlamak için sol tarafınıza yatmanız faydalı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Fitne_fucur

memento mori memento vivere
Pro Üye
3 Nisan 2014
28.532
107.198
sen erkek anasi olmasan ben simdi bi dumduz giderdim hepsine ama sana dua etsinler :KK70:

konu sahibi bosver kutlamamasi daha iyi.

Hahaha içimden ne çıkacak merakla bekliyorum😅 bdv yi okudukça kendimden korkar oldum😛

forevermorrenk

Mustafa Kemal Atatürk
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2018
4.734
11.175
Mesafe can, gerisi heyecandır :))

Esra

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2007
12.483
25.833
35
Siz kutlamissiniz o da kutlamali elbette.
Ben 4 yillik sevgilimin annesinin dogum gununu hala bilmiyorum gecen gün yaşını öğrendim ne kadar ilgisizmisim :KK70:
12 yıllık kocamın annesinin doğum gününü bilmiyorum, gerek var mı? O da benimkini kutlamasın -ki kutlamıyor da - öff ne gereksiz beklentiler ya bayramını tebrik ederim olur biter. Bir de böyle ekstra işlere herkes ne meraklı

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1587 gün geçti.

Neyapsamkisimdi

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2019
3.146
8.938
27
Kayınvalimdemle nişan süreci dahil eşimle selam göndermeli iletişimim vardı. Evlendikten sonra kendisi zariflik yapıp doğum günümde aradı ve kutladı. Ben de eşim aradığında hoparlör ile araya dalıp kutladım o kadar. Sevgililik için fazla hızlı değil misiniz?

Arya_Stark01

Guru
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2017
7.871
28.561
Ya daha 21 yasindasin. Gezme tozmanin zamaniniyken, kv'de ile ograsiyorsun. Yazik ya. Adam sevgilisi ile zaman gerçirecegine "anami ara" diye zarf atiyor. Ondan sonra "esim eskiden böyle degildi' oluyor. Yaa degildi.

26 yasinda iki bebe ile konu açarsin artik "anasindanda danasindanda biktim artik, bosanmak istiyorum" diye.

Peynirdelisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2013
3.916
6.319
Herkese merhaba, eylül ayından beri güzel giden bir ilişkim var. İkimiz de 21 yaşındayız. Sevgilimle yaklaşık 4 aylık ilişkim varken annesinin doğum günüydü fakat biz annesiyle tanışmamıştık. Çiçek falan yollamak istedim ama siz gönderme dediniz :) daha sonra sevgilimin annesi, acaba sevgilin doğum günümü kutlayacak mı diye sorunca ben de samimi bir mesaj attım ve o da içtenlikle cevap verdi. Geçen hafta biz ilk defa birkaç dakika kapı önünden tanıştık sayılır yine güler yüzlüydü. Hani böyle olunca ben bi beklentiye girdim sanırım aramızda bir sorun olmadığını düşündüğüm için. Annesinin doğum günümü kutlayıp kutlamaması sizce önemli mi :) ?

Herkese iyi Ramazanlar diliyorum.
Niye bu kadar doğum günlerine takıksın.
Cevabım önemli değil.

Piremses2020

Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2020
385
444
ah ah aileleri tanımadığınız günleri çok özleyeceksiniz, evliliğe tövbe etmiş biri olarak derimki en iyi eş ailesi hiç olmayandır.

raava

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2011
2.444
7.605
Uzak durun!!! Kaynana ile olaylar ciddilesmeden tanismayin!!! Tecrube ile sabit
ben öyle yaptım ama benimki de sürpriz yumurta çıktı. cicim ayları evlendikten sonra bitti. daha erken tanışsaydım gerçek yüzünü görüp evlenmem diye tanıştırmadı bence eşim.

giggles

Shady's back.🥴
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2020
4.779
21.248
Ay bu bildiğin kaynanayla flört etme 🤪
Çok gereksiz
Çok başın ağrıyacak sonra

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-12-2021

Hamileliğimin 9. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 220 gün kaldı.

Bebeğinizin burnunu oluşturacak hücreler burun boşluğunda gelişmeye başlar. Yüz dokuları da temel yüz parçalarını oluşturmak üzere birleşmeye başlarlar. Ayak parmaklarının boğumları her bir ayak plağında görülmeye başladı. Ayak plağının üstündeki deri geri çekilerek gelecekte parmakları oluşturacak yapıya dönüşmeye başladı. Anneler yüzünü günde birkaç kez yıkayarak deri döküntülerine engel olabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 4 gr. - Yaklaşık boyu : 16 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Black93

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2020
3.075
3.695
27
Ben eşimle 7 yıllık bir ilişkinin ardından evlendim nişanlanacağımız sene annesi ile ailelerimizin tanışacağı günden bir ay falan öncesi tanıştım ama sadece tanıştık telefon görüşmesi falan yapmadık.. Nişandan sonra nadir telefon görüşmelerimiz oldu.. Kayınvalidem çok istiyordu sürekli girip çıkayım evlerine telefonla irtibatta kalalım falan ama ben çok hoşlanmıyorum böyle şeylerden. Evlendim 3 yıl oldu aramız gayet iyi şuan.. Yani biz erken tanışmamakla birşey kaybetmedik herşey gayet iyi ilerledi

Şimdi siz 4. Ayda tanıştınız artık şu saatten sonra yok onu niye böyle yapmadı beni niye aramadı, aaa ne giydi, oralara gitmeyin falan gibi şeyler başlayabilir hazır olun.. Hele tartışırsınız falan sizi arar birşeyler birşeyler işte.. İlişkinize dahil oldu artık.. Bu iyi birşey mi ben bilemedim.. Hem ne olacağınız belli değil bile..Doğum gününüzü de kutlaması lazım artık diye düşünüyorum ama gereksiz şeyler bunlar.. Benim gibi 7. Yılda olmasa da 😂 işler biraz daha ciddileşince tanışsaydınız keşke.

Böyle kayınvalideli işler için çok küçüksünüz yaaa 🤔

Son düzenleme: