Doğum için hastane seçimi // Anadolu yakası

gizemcolak

Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2015
7
7
29
Herkese Merhabalar,
Hamile olduğumu öğrendiğimden beri sevincimin yanında kafamda çokça soru oluştu, bunların en büyüğü doğum için doktoru seçeceğim oldu. Araştırmalara başladım ve doktor seçimi kadar hastane seçiminin de önemli olduğunu öğrendim. Hastane konusunda karar verecek kadar bilgi edinemedim, o yüzden hastaneleri kendim gezip gördüm ve sorularımı sordum; edindiğim bilgileri sizinle de paylaşmak istiyorum, umarım yardımcı olur.
İlk olarak şunu belirtmek istiyorum; altta gördüğünüz hastanelerin hepsinde erişkin yoğum bakım ünitesi, bebek bakım ünitesi vardır, ayrıca doğumdan sonrası her şey yolundaysa bebek gece yanınızda kalır ve refakatçı da sizinle beraber kalabilir. O yüzden ayırt edici özellikler olarak hastane fiyatlarını, kan bankasının olup olmadığı, doğum ekibinde erkeklerin olup olmadığı, doğum paketine nelerin dahil olduğunu, normal doğumunuz çalışma saatleri dışında denk gelirse doktorunuzun hastaneye gelip gelmeyeceğini ve hastaneyi gezmekten edindiğim izlenimlerimi paylaşacağım.

FATİH ÜNİVERSİTESİ (SEMA) HASTANESİ:
* Normal doğum paketine dahil olanlar: Operatör doktor ücreti, doğumhane açılış ücreti, doğumhanede ve serviste kullanılan rutin ilaç-sarf malzemeleri, yeni doğan muayene ve doktor takip ücreti, 1 gece konaklama (yemek ve refakat dahil), anne ve bebek bakımı, NST (1 adet), bebek için bakın tahliller ve işlemler (kan grubu, kan sayımı, işitme testi, K vitamini, hepatit B aşısı), anne için bakılan tahliller (kan sayımı, kan grubu, glukoz, PT, APTT, HBsAg, Anti HCV, HIV1/HIV2 antikoru)
* Sezeryan doğum paketine dahil olanlar: Operatör doktor ücreti, anestezi doktor ücreti (genel anestezi), ameliyathane açılış ücreti, ameliyathane ve serviste kullanılan rutin ilaç-sarf malzemeleri, yeni doğan muayene ve doktor takip ücreti, 2 gece konaklama (yemek ve refakat dahil), anne ve bebek bakımı, PCA ağrı pompası takibi, NST (1 adet), bebek için bakın tahliller ve işlemler (kan grubu, kan sayımı, işitme testi, K vitamini, hepatit B aşısı), anne için bakılan tahliller (kan sayımı, kan grubu, glukoz, PT, APTT, HBsAg, Anti HCV, HIV1/HIV2 antikoru)
* Fiyatlar: Normal doğum 3000, epidural normal doğum 4250, sezeryan doğum 3750, epidural sezeryan doğum 4500, dışardan doktor normal doğum 2000, dışardan doktor sezeryan doğum 3550, 2'li suit oda farkı günlük 450, prenses 3'lü oda farkı günlük 600, hamilelikte doktor 1 muayene ücreti 110 (profesör 180)
* Hastanenin kan bankası vardır
* Doktorunuz bayan olduğu sürece ve bunu özellikle belirttiğiniz taktirde normal doğum ekibinde erkek yoktur. Sezeryan doğum planlandığı saatte olduğu sürece doğum ekibinde erkek yoktur ama acil bir durum olursa, mesela gece gelip sezeryan yapılmasını isterseniz belki bayan anestezi uzmanı bulamayabilirlermiş
* Doğumunuz doktorun çalışma saatleri dışında denk gelirse doktorunuz aranıyor ve eğer şehiriçindeyse geliyor, yoksa başka biri geliyormuş
* Kişisel izlenimlerim: Hastane temizliğini çok iyi buldum (7 puan), doğum odaları da genel olarak ferah ve genişler çünkü güzel manzarası ve kocaman pencereleri var (7 puan), yenidoğan bakım odası da güzeldi (7 puan), ebeler çok güler yüzlü ve ilgililerdi her şeyi tek tek açıklayıp sormadığım şeyleri bile gösterip anlattılar (7 puan), ayrıca doğumhanenin içeride ve uzakta olması bağırışlamı annemin ve kocamın duymayacağı anlamına gelir (artı puan) ve odalar katında nöbetçi bebek hemşiresi vardır
* Ayrıca yazın 2015'te bu hastanede görümcemin doğumuna şahit oldum; dışardan gözlemleyen biri olarak hastane özelliklerini, hizmetlerini ve çalışanların ilgilerini yardımseverliğini (sancı sırasında ve doğum sonrasında) çok beğendim (doğum sırasında olanları bilmiyorum)

CENTRAL HOSPİTAL:
* Doğum paketine dahil olanlar: Bebeğin ilk muayenesi, iki aşısı, kan testleri, konaklama (normal doğum 1 gün, sezeryan 2 gün), doktor ücreti
* Fiyatlar: Normal doğum 2060, zorunlu sezeryan 2760, isteğe bağlı sezeryan 3900, epidural normal doğum 2660, epidural sezeryan 4430, dışardan doktor normal doğum 1500, dışardan doktor sezeryan 1900, dışardan doktor epidural normal doğum 2100, dışardan doktor epidural sezeryan 2400, günlük suit farkı 230, hamilelikte doktor 1 muayene ücreti 70, ağrı pompası 230
* Normal doğum doktorun çalışma saatlerine denk gelse bile yine kendi doktoru arayıp gelmesini sağlıyorlarmış
* Normal doğumda eğer doktorunuz bayansa ve özel talebiniz varsa ekip tamamen bayanlardan oluşuyormuş, anestezi uzmanı erkek olduğu için sezeryanda erkek olurmuş
* Kişisel izlenimlerim: Hastanenin temizliği fena değildi bir hastaneden beklenildiği kadar (6 puan), doğum odası da güzeldi ve yeterince genişti (6 puan), yenidoğan bakım odası fena değildi (6 puan); ama genel olarak hastane kalabalıktı, ebelerin ve bebek bakım çalışanların ilgisiz olduğunu gördüm, ve doğumhanenin dinleme odalarıyla yanyana olduklarını gördüm, bunlar benim için negatif özelliklerdir

MEMORİAL HASTANESİ:
* Standart doğum paketine dahil olanlar: Anneler için emzirme danışmanlığı, battaniye tulum body (eldivenli) ve şapkadan oluşan bebek paketi, konuklara lohusa şerbeti ikramı, hastanede kalınan süre boyunca verilen uygulamalı bebek bakım eğitimi, bebek işitme testi, kapı süsleme, anneler için fön hizmeti, ayak izi ile birlikte bebeğe özel sertifika, hasta yakınlarına 20 tane sms
* Vip doğum paketine dahil olanlar: Vip oda kapı süsleme, vip oda konaklama hizmeti, anneler için emzirme danışmanlığı, anneler için fön hizmetleri, ayak izi ile birlikte bebek sertifikası, hastanede kalınan süre boyunca verilen uygulamalı bebek bakım eğitimi, çay ve kahve ikramı, bebek işitme testi, battaniye tulum body (eldivenli) ve şapkadan oluşan bebek paketi, konuklara lohusa şerbeti ikramı, hasta yakınlarına 20 tane sms
* Fiyatlar (SGK ile anlaşması yok): Normal doğum 9620, sezeryan doğum 11500, epidural normal doğum 10620, epidural sezeryan 12000, dışardan doktor normal doğum 2900, dışardan doktor sezeryan doğum 3720, dışardan doktor epidural normal doğum 3400, dışardan doktor episural sezeryan 4250, günlük suit oda farkı 420, günlük vip suit farkı 620, hamilelikte doktor 1 muayene ücreti 285 (uzman)
* Normal doğum doktorun çalışma saatlerine denk gelse bile yine kendi doktoru arayıp gelmesini sağlıyorlarmış
* Normal doğumda da sezeryanda da doğum ekibinde erkek vardır
* Kişisel izlenimlerim: Temizlik ve ferahlık olarak hastane iyi (7 puan), doğum odaları güzeller sadece birazcık karanlıklar (6 puan), yenidoğan bakım odası da güzel ama birazcık karanlık (6 puan), odalar katında 8-6 arası bebek hemşiresi nöbet tutuyor ve doğumhane de uzak (artı puan)

MEDİCAL PARK:
* Doğum paketine dahil olanlar: Doktor ücreti, oda (normal doğum 1 gece, sezeryan 2 gece), bebeğin topuk kanı, işitme testi, ilk aşısı
* Fiyatlar: Nromal doğum 3500, sezeryan 4500, epidural normal 4600, epidural sezeryan 5600, dışardan doktor normal 3000, dışardan doktor epidural normal 4100, dışardan doktor sezeryan 4000, dışardan doktor epidural sezeryan 5100, suit oda farkı 1 gecelik 500
* Normal doğum çalışma saatlere denk gelirse kadın ekip oluşturabilirmiş, akşam ve tatil zamanlara denk gelirse erkek denk gelebilirmiş yine de talep doğrultusunda kadının üstü örtünmeden içeri alınmazmış, sezeryanda erkek olurmuş
* Kişisel izlenimlerim: Hastane temiz ve ferah (7 puan), odaları güzel ve aydınlık (7 puan), yenidoğan bakım ünitesi güzel (7 puan), çalışanlar ilgili ve güleryüzlüler, doğumhane yatış odalardan uzak ve koridorlar büyük ve iç açıcı (artı puan)

FLORENCE NİGHTİNGALE:
* Standart olan şeyler doğum paketine dahilmiş
* Fiyatlar: Normal doğum (epidural farkı yok) 8800, sezeryan (epidural farkı yok) 8900, dışardan doktor normal doğum 3900, dışardan doktor sezeryan doğum 4500, doktor doğum sırasında asistan isterse 400, suit oda 1 gecelik farkı 1500
* Hastanenin kan bankası yokmuş
* Doğumda erkek olabiliyormuş
* Kişisel izlenimlerim: Hastane temizliği iyi durumda (6 puan), oda küçük olmamasına rağmen ferah değil (6 puan), yenidoğan bakım odası iyi donatılmış (7 puan), ebe ve bebek hemşireleri çok güleryüzlü ve ilgililer, ayrıca doğumhane yatış odalardan uzak (artı puan) ama hastanenin kendisi çok dar ve küçük çok akrabalı doğumlar için uygun değil

KADIKÖY ŞİFA HASTANESİ:
* Doğum paketine dahil olanlar: Oda ve refakatçı hizmeti (normal doğum 1 gece, sezeryan 2 gece), anne bakımı ve klinik bakım, rutin ilaç ve malzemeler, anestezi, ameliyathane açılış, enstrümante hizmeti, anne kan testleri (hemogram, kanama-pıhtılaşma zamanı), rutin bebek bakımı ve klinik hizmet, bebeğe hepatit B aşısı, çocuk doktor muayenesi, bebek laboratuvar tahlilleri (kan grubu, tokluk kan şekeri, hematokrit, fenilketonuri, TSH, yenidoğan metabolik tarama, biotinidaz aktivitesi, serbest T4, total bilirubin, kistik fibrozis tarama, coombs direct), işitme testi
* Fiyatlar (SGK ile anlaşması yok): Normal doğum 9950, epidural normal 9950, sezeryan 10060, epidural sezeryan 10150, dışardan doktor normal 6290, dışardan doktor epidural normal 6320, dışardan doktor sezeryan 7115, dışardan doktor epidural sezeryan 7160, suit oda için fark yok, hamilelikte doktor 1 muayene ücreti 265
* Eğer özel talebimiz varsa hem normal doğum için hem sezeryan için sadece kadınlardan oluşan ekip ayarlanabiliyormuş
* Kişisel izlenimlerim: Hastane çok dolu olduğu için gezemedim bu yüzden hiç bir yorumum yok, fakat eğer doğumum böyle yoğun bir güne denk gelirse beni geri mi çevirirler diye bir soru işaretim oluştu

MEDİPOL HASTANESİ:
* Normal doğum paketine dahil olanlar: Operatör doktor ücreti, asistan doktor ücreti, doğumhane açılış ücreti, yenidoğan muayene doktor ücreti, bebek için laboratuvar tetikleri (kan grubu, hemotokrit, TSH, fenilanin), 1 gece konaklama ve yemek, NST (1 adet), anne ve bebek bakımı, doğumhane ve serviste kullanılan ilaç ve sarf malzemeleri
* Sezeryan doğum paketine dahil olanlar: Operatör doktor ücreti, anestezi doktor ücreti, asistan doktor ücreti, ameliyathane açılış ücreti, ameliyathane ve serviste kullanılan ilaç ve sarf malzemeleri, yenidoğan muayene doktor ücreti, bebek için laboratuvar tetikleri (kan grubu, hemotokrit, TSH, fenilanin), 2 gece konaklama ve yemek, NST (1 adet), anne ve bebek bakımı
* Fiyatlar: Normal doğum 1950 ve KDV, epidural normal doğum 2700 ve KDV, zorunlu sezeryan 2850 ve KDV, epidural zorunlu sezeryan 3600 ve KDV, isteğe bağlı sezeryan 3350 ve KDV, epidural isteğe baplı sezeryan 4100 ve KDV, dışardan doktor normal 1450, dışardan doktor epidural normal 2200, dışardan doktor sezeryan 2450, dışardan doktor epidural sezeryan 3200, suit oda 1 gecelik farkı 250, çalışma saatleri dışında özellikle kendi doktor talep edinirse 1000, işitme testi 58, ağrı pompası 125, yenidoğan sünneti tahlil ve muayene 960, hamilelikte doktor 1 muayene ücreti 80-100 (ayrıca anneye yapılan doğum öncesi ve sonrası tahliller pakete dahil değildir)
* Hem normal doğumda hem de sezeryanda doğum ekipte erkek yoktur
* Kişisel izlenimlerim: Hastane temizliği iyi bir seviyede (7 puan), odaları dar ve ferah değiller (5 puan), yenidoğan bakım odası iyi (6 puan), hastanenin girişi iyi olsa da diğer tüm kat ve koridorlar dar ve küçük (eksi puan)

ACIBADEM HASTANESİ:
* Fiyatlar: Fiyat tablosu altta fotoğrafta sunulmuştur, ayrıca hamilelikte doktor 1 muayene ücreti 310 (profesör 420)
* Eğer özel talebimiz varsa hem normal doğum için hem sezeryan için sadece kadınlardan oluşan ekip ayarlanabiliyormuş
* Anadolu yakasında doğum yapan tek Acıbadem Hastanesi'nin şubesidir
* Kişisel izlenimlerim: Temizlik ve ferahlık konusunda hastane iyi olsa da çok dolu olduğu için gezemedim bu yüzden hiç bir yorumum yok, fakat eğer doğumum böyle yoğun bir güne denk gelirse beni geri mi çevirirler diye bir soru işaretim oluştu

ANADOLU SAĞLIK MERKEZİ:
* Fiyatlar: Normal doğum 8700, epidural normal 9050, sezeryan 10000, epidural sezeryan 10350, dışardan doktor normal 6200, dışardan doktor epidural normal 6500, dışardan doktor sezeryan 7750, dışardan doktor epidural sezeryan 8500, suit oda bir gecelik farkı 700, hamilelikte doktor 1 muayene ücreti 358
* Doğumda erkek olabiliyormuş
* Kişisel izlenimlerim: Temizlik ve ferahlık konusunda hastane iyi olsa da çok dolu olduğu için gezemedim bu yüzden hiç bir yorumum yok, fakat eğer doğumum böyle yoğun bir güne denk gelirse beni geri mi çevirirler diye bir soru işaretim oluştu

EMSEY HOSPİTAL:
* Normal doğum paketine dahil olanlar: Doktor takibi, yenidoğan muayenesi, işitme testi, zeka testi, ilk aşıları, tulum, fotoğraf albümü, 1 gece konaklama, sağlık ekibinin ev ziyaretleri ve anne bebek eğitimi
* Sezeryan doğum paketine dahil olanlar: Doktor takibi, yenidoğan muayenesi, işitme testi, zeka testi, ilk aşıları, tulum, fotoğraf albümü, 2 gece konaklama, sağlık ekibinin ev ziyaretleri ve anne bebek eğitimi
* Fiyatlar: Normal doğum 2000, epidural normal doğum 2500, zorunlu sezeryan 2700, epidural zorunlu sezeryan 3200, isteğe bağlı sezeryan 6200, epidural isteğe bağlı sezeryan 6700, dışardan doktor için fiyatlar aynı ama anlaşması olması gerekiyormuş, suit oda 1 gecelik farkı 360, hamilelikte doktor 1 muayene ücreti 100, çalışma saatleri dışında özellikle kendi doktor talep edinirse bir doğum ücreti (mesela normal doğum için 2000 vs.)
* Hem normal doğumda hem de sezeryanda doğum ekipte erkek yoktur
* Kişisel izlenimlerim: Ebe ve hemşireler çok ilgili ve yardımseverler, hastane temizliği iyi durumda (7 puan), odaları muhteşem değil (6 puan), doğumhanenin uzakta olması iyi bir şey ama hastanenin konumu çok karışık ve uzak

ERDEM HASTANESİ:
* Standart olan şeyler doğum paketine dahilmiş, işitme testi ve sarılık testi dahil değilmiş
* Fiyatlar: Normal doğum 750, epidural normal 1200, sezeryan 1200, epidural sezeryan 1500, dışardan doktor anlaşmasına göre değişirmiş, suit odanın 1 gecelik farkı 150, çalışma saatleri dışında özellikle kendi doktor talep edinirse 650, hamilelikte doktor 1 muayene ücreti 60
* Kişisel izlenimlerim: Hastaneyi kötülemek istemesem de beğendiğim hiç bir şey olması ne yazık ki, hem çalışanların ilgisi hem oda özellikleri hem hastane kalabalığı hem hastane temizliği iyi bir düzeyde değildi ama umut ediyorum ki sadece benim ziyaret saatime öyle denk gelmiştir ve sizin tekrar gidip gezmenizi isterim

HİSAR HOSPİTAL:
* Doğum paketine dahil olanlar: Doktor ücreti, rutin operasyon öncesi tetikler (Anti HIV 1/2, p24, antijen (meia), aptt, hemogram, pt, anti hcv hbsag, glukoz, strip), rutin ilaç ve sarf malzemeleri, konaklama, bebek için tahliller (metabolik tarama testi, neontal tsh, glukoz açlık, bilurbin, kan grubu, bilurbin total, hepatit b aşısı, k vitamini, işitme testi, kalça ultrasonu, kan gazı)
* Fiyatlar (SGK ile anlaşması yok): Normal doğum 6430, epidural normal 6950, sezeryan 7950, dışardan doktor normal 1750, dışardan doktor epidural normal 2350, dışardan doktor sezeryan 3250, dışardan doktor epidural sezeryan 3450, açık suit 1 gecelik farkı 230 (aynı oda sadece daha geniş), kapalı suit 1 gecelik farkı 405 (iki farklı oda), hamilelikte doktor 1 muayene ücreti 225
* Kişisel izlenimlerim: Temizlik ve ferahlık konusunda hastane iyi olsa da odalar boş olmasına rağmen temizlenmediği için ve doğum katında yoğunluk olduğu için gezme fırsatım olmadı, bu yüzden bir yorumum yok; doğumhanenin yatış katına uzak olması iyi bir şey olsa da hastanenin konumunu pek beğenmedim

NOT: Söylediğim fiyatlar içine KDV dahildir, SGK'lı 2015 fiyatlardır; ayrıca dışardan doktor seçeneğini tercih ettiğiniz zaman kendi doktorunuza da ek bir fiyat ödemeniz gerekecek
NOT: Yazdıklarım tamamen kişisel fikrim ve katılmayabilirsiniz, sizin fikirlerinizi de duymaktan mutluluk duyarım; ayrıca bilgiler sadece söylenenlere ve dışardan gözleme dayalılar, bu yüzden eğer sizin tecrübe ettiğiniz ve eklemek istediğiniz bir şey varsa paylaşmanızı çok isterim
NOT: Medicana Hastanesine gitme fırsatım olmadı ne yazık ki ama bir çok insanın doğum için orayı tercih ettiğini duydum

ALLAH(c.c.) hepimize sağlıklı ve hayırlı evlatlar kucağımıza almamızı nasip etsin :KK15::KK68:

Eklentiler

• image1.JPG
    image1.JPG
    125,3 KB · Görüntüleme: 1.995
gizemcolak, muthissiniz...Tam da merak ettiğim ve istediğim hastanelerle ilgili bir yazı duzenlemissiniz. Verdiğiniz bilgiler çok net ve doyurucu. Rakamlar da farklı konularda açılmış post lara gönderilenlerle eşleştiği için güncel. Sadece merak ettiğim bir nokta medipol doğum fiyatları kdv'siz fiyat mi?ekstra bir kalem olarak mi dahil ediliyor?bilgilendirirseniz çok sevinirim.Tekrar emeginize sağlık.

gizemcolak, muthissiniz...Tam da merak ettiğim ve istediğim hastanelerle ilgili bir yazı duzenlemissiniz. Verdiğiniz bilgiler çok net ve doyurucu. Rakamlar da farklı konularda açılmış post lara gönderilenlerle eşleştiği için güncel. Sadece merak ettiğim bir nokta medipol doğum fiyatları kdv'siz fiyat mi?ekstra bir kalem olarak mi dahil ediliyor?bilgilendirirseniz çok sevinirim.Tekrar emeginize sağlık.

Yazımın bilgilendirici olmasına sevindim :) Sorunuza gelince, evet Medipol Hastanesi fiyatı KDV'siz olarak veriyor ve bunu özellikle vurguluyor, yani yukarıda yazdığım rakamın üzerine kesinlikle bir miktar ek ödeme daha çıkacaktır. Geç cevabım için kusura bakmayın lütfen.. Doğumunuzun kolay geçmesini dilerim :)

Çakmak erdem ve saygi hastanesinde sezeryan dogum yaptim kismetse ucuncu dogumumda ikisinden birinde olacak insallah aralarinda cok ufak fiyat farki var 1500 erdem 1300 saygi

Yazımın bilgilendirici olmasına sevindim :) Sorunuza gelince, evet Medipol Hastanesi fiyatı KDV'siz olarak veriyor ve bunu özellikle vurguluyor, yani yukarıda yazdığım rakamın üzerine kesinlikle bir miktar ek ödeme daha çıkacaktır. Geç cevabım için kusura bakmayın lütfen.. Doğumunuzun kolay geçmesini dilerim :)

Merhaba Gizem Çolak,yazınızı çok önce hastane araştırırken bulmuştum gerçekten çok faydalı bilgiler.Şu anda 5 haftalık hamileyim.Benim özel sağlık sigortam var.Hastene fiyatları değişti tabi bu durumda.İlk medical park a gittim.Cumartesi tekrar kontrolüm var.Siz hangi hastaneyi tercih ettiniz bu kadar bilgi verdikten sonra seçiminizi ve doktorunuzu merak ettim.Çünkü bende hastane değişikliği yapabilirim.Medical Park ile ilgili çok olumlu yorumlar almadım.Doktor ile de ilk defa geçen hafta tanıştım.Tam olarak fikrim yok henüz.Teşekkürler

bende bu sekilde aciklayici bi yazi ariyordum.gercekten cok bilgilendirici.eline saglik.bu arada sen hangi hastaneyi tercih ettin.?

Merhaba bilgiler için Tskler.Bende Fatih üniversitesi hastanesine gidiyorum.Doğumum da nasipse orda olacak ins.ilk kızımı da orda doğdu çok memnun kalmıştım.

Merhaba çok teşekkürler gerçekten çok gerekli bilgiler var elinize sağlık.bana medical park olumlu geldi hem.fiyat bende evime yakin ama Dr bilmiyorum tavsiye edebilecek varmi??

Verdiğiniz bilgiler çok yararlı oldu.Teşekkürler.Bende tecrübelerinden birkaç set yazıyım.Ben medicana ,medipol ve semada doğum yaptım.İlgi açısından sıralama yaparsam 1.medipol 2. sema 3.medicana derim.Şu an 5. hamileliğim.fatih semanın ümraniye polikliniğine gidiyorum.Ama ay sonunda burası kapanıyor.Hastaneye doğum için burdan gittiğin zaman fiyatlar değişiyor.mesela ben şimdi sezeryan olsam 1550 ödeyeceğim.2,5 sene önce sezaryan için 1250 ödemiştim.Ama simdi sezeryan sonrası normal doğum yaptıran bir doktor aradığım için verdiğiniz bilgiler çok faydalı oldu

Bende şunu paylaşmak isterim ki , Kadıköy şifa hastanesinde Nihan Dedeoğlu na gitmeyin. Pek ilgilenmiyor, soru sordurmuyor vaktini doldurup odadan çıkartıyor. Ben ilk hamileliğimde bir kere ona gitmiştim çok pişman oldum. Paranıza yazık.

Merhaba bu doğum paketlerine doktor takibi yazmışsınız. Hamileliğin başından beri olan tüm kontroller mü dahil bu verdiğiniz fiyata. Emsey düşünüyorum

Merhaba bu doğum paketlerine doktor takibi yazmışsınız. Hamileliğin başından beri olan tüm kontroller mü dahil bu verdiğiniz fiyata. Emsey düşünüyorum

Merhabalar; doğum sancısı başlayıp hastaneye geldiğinizden beri doğuma kadar olan süreç içinde doktorun gelip sizinle ilgilenmesine doktor takibi denir, haliyle ondan önceki muayeneler ve kontroller fiyata dahil değil. Emsey güzel gibi gözüküyor, ben beğendim onu, benim ilk üçün arasında. İnşALLAH doğumunuz kolay geçer ve hayırsıyla sağlıklı bebeğinizi kucağınıza alırsınız :)

Son düzenleme:
bende bu sekilde aciklayici bi yazi ariyordum.gercekten cok bilgilendirici.eline saglik.bu arada sen hangi hastaneyi tercih ettin.?

Baya geç cevap veriyorum, kusuruma bakmayın lütfen, sizin işinize yaramaz muhtemel ne yazık ki ama belki başkasının işine yarar, ben ayında Sema (Fatih Üniversitesi) Hastanesini tercih ettim

Merhabalar; doğum sancısı başlayıp hastaneye geldiğinizden beri doğuma kadar olan süreç içinde doktorun gelip sizinle ilgilenmesine doktor takibi denir, haliyle ondan önceki muayeneler ve kontroller fiyata dahil değil. Emsey güzel gibi gözüküyor, ben beğendim onu, benim ilk üçün arasında. İnşALLAH doğumunuz kolay geçer ve hayırsıyla sağlıklı bebeğinizi kucağınıza alırsınız :)

Teşekkür ederim

X