Dogum kilolari

Kader2410

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2017
265
82
hanimlar dogum yapali 5 Ay oldu ilk dogumum 75 kilo im doguma girdim ve suan 72 kiloyum Yani hic vermemisim sayilir göbegimde yirtik Cok var ona care Yok biliyorum ama cokta yumusak Cok kötu sarkmis Durumda siz kilolarinizi Nasil verdiniz? Bitki caylari falan ictinizmi fayda etti mi ? Bu arada boyum 1.71

Canim ben 60kg hamile kaldim 83 kilo doguma gittim. Dun tartildim 54 kilo olmusum. Bebegim 9.ayini yeni bitirdi. Nasil verdin dersen, lohusalik donemimde asiri istahsizdim ama cok sukur sutumu etkilemedi. Hala da emziriyorum.

Bebegim iki bucuk aylikti ise dondum. Ev is derken kosturmacada gitti kilolar.

Yalniz spor yapmaya vaktim olmadigi icin o bahsettigi sarkik yumusak gobek bende de var. Ikinci bebegi istedigim icin spora gitmiyorum. Niyetim bir kac aya tekrar hamile kalmak cunku. Simdilik karin toparlayici urunlerle idare ediyorum.

Sana tek tavsiyem suyu bol tuket, sut yapar diye ikram edilen tatlilardan vs uzak dur. Protein ve yesillik agirlikli beslen.

Simdi havalar guzellesti, bebegin de 5 aylik olmus.. arabasina koyup 1 saatlik yuruyuslere cik.

Süt olsun diye bol bol loğusa şerbetleri kompostolar içirdilerse veremezsin tabi . 2. seçenekte tiroid

Araştırma hastanelerinde aile hekimliği bölümü var ona git durumunu anlat . Testlerini yapıp diyetisyene sevk iste . O da problem neyse ona göre diyet listesi ve gerekiyosa ilaç verir.

• Beğen
Reactions: mha
hanimlar dogum yapali 5 Ay oldu ilk dogumum 75 kilo im doguma girdim ve suan 72 kiloyum Yani hic vermemisim sayilir göbegimde yirtik Cok var ona care Yok biliyorum ama cokta yumusak Cok kötu sarkmis Durumda siz kilolarinizi Nasil verdiniz? Bitki caylari falan ictinizmi fayda etti mi ? Bu arada boyum 1.71
kendi kendine eridi gitti. Işe de baslamadim. Beslenme önemli. Nasıl besleniyorsun neler tuketiyorsun ? Bitki çayları ile olacak iş değil bu. 10 ay oldu dogum yapali.

Aynı dertten muzdarip olarak biraz once yeni konu actim :) gel beraber zayiflayalim.

Canim ben 60kg hamile kaldim 83 kilo doguma gittim. Dun tartildim 54 kilo olmusum. Bebegim 9.ayini yeni bitirdi. Nasil verdin dersen, lohusalik donemimde asiri istahsizdim ama cok sukur sutumu etkilemedi. Hala da emziriyorum.

Yalniz spor yapmaya vaktim olmadigi icin o bahsettigi sarkik yumusak gobek bende de var. Ikinci bebegi istedigim icin spora gitmiyorum. Niyetim bir kac aya tekrar hamile kalmak cunku. Simdilik karin toparlayici urunlerle idare ediyorum.

Sana tek tavsiyem suyu bol tuket, sut yapar diye ikram edilen tatlilardan vs uzak dur. Protein ve yesillik agirlikli beslen.

Simdi havalar guzellesti, bebegin de 5 aylik olmus.. arabasina koyup 1 saatlik yuruyuslere cik.
Acaba yemek az yesek suyu cok icsek sutte bi etkisi olurmu

Emzirmiyorum :KK43:

Benim anladığım kadarıyla bu süt olayı tamamen bünyeyle alakalı. Ben çok az yiyordum, çok su içiyordum ama çok fazla sütüm vardı. Ama siz bu şekilde beslenirseniz sütünüzde artma ya da azalma olur mu bilemiyorum.

kilo yapacak ve faydasız şeyler yememek lazım. Asitli içecek fastfood ... unlu mamuller az veya hiç kullanilmasa az yemek yemekten daha faydalı olur. Su elbeye önemli de bu bebelerin sizden çektiklerini yerine koymanız sağlığınız için önemli.

Bende doğum yapalı 2 ay olacak nerde ise 1 kilo ancak vermişim :KK12: 55 ile hamile kaldım 78 ile doğum yaptım şuan 70 kilo yum çok kiloluyum çok moralim bozuk hiçbirşey olmuyor üstüme aynaya baktıkça üzülüyorum nerdeee eski ben diye bir yandan da bebeğim olduğu için şükrediyorum ona baktıkça hiçbirşeyi umursamaz oluyorum ama kilolaeımı vermeliyim emziriyorum nasıl beslenmeli tim spor a başlamalı mıyım düşünmekte yim.

1 sene oldu doğum yapalı 17 kilo verdim ama 10 kilo fazlam var bol su içip yürüyüş yapıp yediklerine dikkat edersen verirsin eşim sağolsun abur cubur tatlı çok seviyo4 aydır sayesinde kilo veremiyordum yasak getirdim :) artık havalarda güzel alıyorum oğlumu geziyoruz

1 sene oldu doğum yapalı 17 kilo verdim ama 10 kilo fazlam var bol su içip yürüyüş yapıp yediklerine dikkat edersen verirsin eşim sağolsun abur cubur tatlı çok seviyo4 aydır sayesinde kilo veremiyordum yasak getirdim :) artık havalarda güzel alıyorum oğlumu geziyoruz
Bende yürüyüş yapmaya başladım abur cubur pek yemiyoruz ben çık seviyorum da eşim pek sevmez eve de aldırmaz. evde olmamın verdiği ve komşu orurmaları birde güne girdim evdeyim diye iyice hamur işleri ne boğuldum görünce can da istiyor ama kararlıyım vereceğim

X