Doğum kontrol hapı sac döker mi?

Bbsr23

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2017
256
41
28
Yeni bir doktora gittim, kendisi bana yasmin yazdı. Eczacı arkadaşlar da daha bitkisel olduğunu söylediler ama bilmiyorum. Zaten iki hapın fıyatı arasında uçurum var. Bu ay da kullanıp kontrole gidicem, şikayetimi belirtirim belki değiştirir ilacı.
Evet malesef ben ilk aldığımda 16 17 tl gibi fiyati vardi katlana katlana 56 57ye geldi her aldigimda söylenerek alıyordum. Bana da bitkisel denmisti. Ama iste ben sac dökülmemi ona bağladım. Sizin dokulme ne boyutta peki? Benim dusta aşırı dökülüyordu ayrica elimi sacima her attığımda 15 20 tel gelirdi. Dogum kontrol haplari uzun sure kullanildiginda ciddi vitamin eksikligi yapiyormus, sanirim dokulmeyi bu da tetikliyor olabilir.

murphykanunu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2021
13
6
25
Evet malesef ben ilk aldığımda 16 17 tl gibi fiyati vardi katlana katlana 56 57ye geldi her aldigimda söylenerek alıyordum. Bana da bitkisel denmisti. Ama iste ben sac dökülmemi ona bağladım. Sizin dokulme ne boyutta peki? Benim dusta aşırı dökülüyordu ayrica elimi sacima her attığımda 15 20 tel gelirdi. Dogum kontrol haplari uzun sure kullanildiginda ciddi vitamin eksikligi yapiyormus, sanirim dokulmeyi bu da tetikliyor olabilir.
Duşta dökülenleri saymıyorum bile, dolaştıkça saçlar sebepsize dökülüyor. Normalin üstünde..

byz99

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2020
67
10
21
doğum kontrol kesinlikle saç döküyor. bıraktıktan 3 ay sonra falan azaldı ancak dökülmem. 1 yumurta+ 3-4 çay kaşığı zeytinyağı bakımı yapıyorum baya işe yaradı bu da

Bbsr23

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2017
256
41
28
doğum kontrol kesinlikle saç döküyor. bıraktıktan 3 ay sonra falan azaldı ancak dökülmem. 1 yumurta+ 3-4 çay kaşığı zeytinyağı bakımı yapıyorum baya işe yaradı bu da
Siz hangi dogum kontrol hapini kullanmistiniz? Ilaci kullanirken dokulme ne kadardi sonra tahmini ne kadar azalma oldu?

byz99

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2020
67
10
21
yazz 24+4 kullandım ben . ilacı 2 ay kullandım kullanmayı bıraktıktan 2 hafta sonra falan saç dökülmem zirve yaptı. zaten halihazırda saçları dökülen biriydim ama kel kalıcam sandım . bıraktıktan 3 ay sonra normale döndü . dediğim bakımı yapmak da olumlu etkiledi sanırım