Doğum kontrol hapları...

Esmermelek

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2022
71
17
27
Slm herkese ben geçen buna benze bir konu açmıştım ve cevaplar yeterince açıklayıcı gelmedi. Bu yüzden yeni konu açmak durumunda kaldım. Doğum kontrol hapları hakkında bilgi almak istiyorum bilenlerden yeni kullanmaya başladım ve açıkçası gebelik olusmasın deiye doktorumdan danışarak istedim ama bunu aynı zamanda kilo almak amacıylada kullanmak istiyorum yani doktorumda budurumu duyunca yan etkisi kilo aldıran bir doğum kontrol ilacı verdi sizden sormak istediğim şu doğum kontrol hapları gerçekten kilo aldiriyormu bu durumla karşılaşan oldumu

Slm herkese ben geçen buna benze bir konu açmıştım ve cevaplar yeterince açıklayıcı gelmedi. Bu yüzden yeni konu açmak durumunda kaldım. Doğum kontrol hapları hakkında bilgi almak istiyorum bilenlerden yeni kullanmaya başladım ve açıkçası gebelik olusmasın deiye doktorumdan danışarak istedim ama bunu aynı zamanda kilo almak amacıylada kullanmak istiyorum yani doktorumda budurumu duyunca yan etkisi kilo aldıran bir doğum kontrol ilacı verdi sizden sormak istediğim şu doğum kontrol hapları gerçekten kilo aldiriyormu bu durumla karşılaşan oldumu

Benim kullandığım hap aldırmadı 1 sene kullandım sonra bıraktım. Kilom değişmedi ama sonra hamile de kalamadım :/

Anladım peki bu haplarda eski nesil yeni nesil diye bir değişim varmış öyle okudum bu konuda bir bilginiz varmı eski nesil hapların çok koruyuculuğu olmadığı konusunda bir yazı okumuştum internette

Benım kullandıgım hap bana cok fazla aldırdı 1 senede 20 kılo kadar ama zaten kılo almaya meyilli de bir insan oldugum ıcın fazla almıs oldum. Ben tavsiye etmem kılo ıcın yapmayın. Hormonlarımı bozdu mesela bıraktıktan sonra döngüm bozuldu adet olamamaya basladım. Daha sonra da adet olamadıgım ıcın doktor yazdı yine kullandım baska marka. o daha hafif geldı memnundum ondan.muhtemelen önceki vucuduma agır geldi daha cok hormon ıcerıklı dıye de duymustum onu. O yuzden onermem kılo getırısının yanında baska sorunlar da getirebiliyor. Kısıden kısıye de degısebılır tabiki belkı sızde kılo bıle yapmaz yan etkisi farklı olur.

Ben kullanmıştım adet düzensizliğim
ben adet düzensizliği için kullandım ilkten yaptı sonradan bana mısın demedi

Hım aslında bir ay oldu kullanali ama bendede bir kilo alımı falan olmadı yani bu denemedede başarişiz oldum

X