Doğum sonrası yaşanılan gerginlik.

Yanlış anlamayın ama bende 7 senelik bir gelin olarak olayların anneniz tarafından bu kadar masumane yaşandığını düşünmüyorum. Damarına basilmasa bir insan neden bu kadar kinlenip ofkelenip sesli mesajlar atsın? Buralarda gorumceler ve kaynanalar pek sevilmez onuda belirtim 😅

Bu kadina yenge demeyin bence boyle birindd abinizin cocugu olmasi iyi olmamis bu konuda tecrube sahibiyiz sanki konuyu eski gunlerde ben acmisim gibi yazmissin.rahmetli abime bize ne cektirdi o manyak sonunda stresden abim toprak oldu.boyle psikolojik insanlari evlendirip milletin ocagini batiriyorlar.anneniz hic uzulmesin ne evine alsin ne konussun abin gelirse ona soylemeden ziyaretine gelsin

Haklısın yengeç bunları da düşünüyorum lakin anneme yardıma gittiğinde yengem 4 aylık falandı evi temizlemeye gitti. Herkes kendine göre anlatıyordur elbette annemde oğlumla aram açılmasın diye 2 hafta sonra yazar yengeme olan bana olur. Sakince düşünüyorum o yüzden. Kaynanama onca alınganlığıım olmasına rağmen yinede saygısızlık yapmadım. Kapıdan anneme selam da vermedi haberi olmasına rağmen aramadıda mesajına dönmedi de durduk yere. Kendimde kızsam da kadına sen böyle yaptın şöyle yaptın demedim.
Lohusalığo geçsn bakalım onu bekleyelim madem neler değişiyormuş yengemde.
E zaten sen diyorsun yengem çaçaronun teki diye. Onun karakteri böyledir belki , saygisiz bir insandir. Manyaktir.
Olabilir. Ama abinin sekiz senelik eşi. Demek ki bu halini seviyor ki onca sene ayrılmamış ortada çoluk çocuk yokken.
Bu saatten sonra yani yapacağın tek iyi şey olayın içine hiç girmemek. Politik olmak.
Bir de acaba yaniliyor muyum dedim,eski konudaki mesajlarını tekrar okudum.
Bu konuda 'zaten hep sorunluydu,manyakti' dediğin, kotuledigin yengen o konuda bir melek, gökten düşmüş, yüzüne nur inmiş biriydi. Hatta herkes özenmiş , çocuklarımın kardeşlik ilişkisi de böyle olur inşallah demişler.
Çok teşekkürler Rabbim isteyen herkese nasip etsin. Benim görümcem arka sokaktan bayramlaşmaya bile gelmiyor ama ben öyle olucak değilim. Yengemin kız kardeşleri abla gibi severler beni. Yengem doktordan çıkınca mesaj atar bak halası diye. Elimden geldiğinde arar sorarım.
Bence sen annenin gazına gelmişsin biraz da.
Yaptıkları kötü, ama tepki verirsen yılda bir bile yeğenini goremeyen, telefonla görüntülü bile konusamayan biri olacaksın. Yıllar sonra belki yeğenini yolda gorsen tanımaz olacaksın. Annenle de elbet barışacaklar. Onlar görüşecek olan sana olacak:)
Annenden aldığım Vibe böyle malesef. Şöyle bir aile geçmişinizi düşünün. Zamanında yaşadıklarından dolayı annene destek çıkan insanlar, arkadaş olur - aile üyesi olur, belki de siz kardeşler,bilmiyorum. Ayrılması için destekleyen kim varsa Günün sonunda annen babanla barisinca kötü olmadı mı? Benim çevrem böyle hikayelrrle dolu. Büyük ihtimalle tarafsız bir şekilde hafızanı yoklarsan sen de böyle harcanmış birini hatırlayacaksındir.
O yüzden annenin ipiyle kuyuya inme. Anneni rahatlat, abinlerle de hiç muhatap olma, küslük -gerginlik yaşamamaya çalış. Zaten yılda bir görüyorsun. "Eşeğin yoksa sahibinin hatri var" demişler. Szin konuda sahibinin de değil,sıpanin hatri var :) iki kadının kavgasına tek yeğeninden olma

Son düzenleme:
Şuan yengeme yazıp aramam sağlıklı olmaz abim de sen ordan karışığ olayı alevlendirdin diye suçlayabilir. Haklıyken haksız duruma düşmek istemiyorum.
en azından abinle konuş anneme bu şekilde davranamazlar de. Siz böyle davranırsanız daha tepenize çıkar o kötü gelin. Annen garibim ne kadar kırılmıştır şimdi. Abin de duruma el atamiyorsa evlatligini sorgulasın.

Bana daha çok abinize yanlış lanse edildiği için olayı yanlış anlamasından ziyade böyle kabul etmek istemiş gibi geldi. Eğer yapılan terbiyesizliği bilse, annesinin orayı terk etmek zorunda kaldığını bilse, tüm bunlara tepki göstermesi gerekir. Bu da zaten normalde anlaşması zor olan ve şu an lohusa depresyonuna güvenen aynı zamanda ailesini de yanına alan eşiyle ciddi manada sorun yaşaması demek. O yüzden abiniz ölü taklidi yapıyor gibi😑

Gelinleri gömmek için yeni bir konu daha. Bu ara burada gelin gömmek çok popüler oldu. 😁 annenizin hiç ses etmediğine emin misiniz? Hiç sesini çıkarmayıp, alttan aldığı halde mi bunlar olmuş? Sizce böyle bir şey olabilir mi? Mantıklı mı bu? Belliki karşılıklı bir şeyler olmuş.

Neyine sürekli ağlıyor ayrıca kocaman, yetişkin kadın. Kolundan tutup, kapıya mı atmışlar. Belliki olan biten gerginliği abin bile fark etmemiş, olay o kadar küçük. Böyle büyük olayın gerginliği fark edilmez mi? Hiç mi abinle annen konuşmuyorlar da abin annesinin moralinin bozukluğunu, anlamasını anlamıyor. Bu kadar üzüntüyü anlamamak çok zor.

En mantıklısı bir süre araya mesafe koyun, lohusa kadın bir kendine gelsin. Yani onunda işi çok zor. Azıcık empati yapmak zor değil. Kadın psikolojik ve fiziksel olarak zor süreçten geçiyor. Yeni doğum yaptığı için, kocasıyla karı koca eski gibi rahat edemiyor. Birde bunlarla mı uğraşsın.
Bence öyle olmuyor ya burada cogumuz gelinizdir lohusalık yasamısızdır bi taraf cogunluk olunca bebegi en cok ben sevicem benm kızım dogurdu ben kızıma bakarım sen niye geldin ki tribi olıyor bence orda da cogunluk kız tarafı olunca ustunluk saglamaya calısmıslardır kadında napsa batmıstır. Bende oyle bişey olmadı sukur cocugum kuvezde kaldıgı halde o pskolojyle lohusa depresyonu ya da kaprisi yasamadım. Annemde kayınvalidemde yanımdaydı sonucts iki tarafında ilk torunu ve o kadar yoldan gelnmiş yardım etmeye, tek taraflı oldugu için burada anlatılan eger dogruysa ayıp etmişler 1 haftalık misaifr herkes sonucta yardma gelmese senin annen gelmedi bakmadı yardım etmedi diye olay olurdu gelse niye geldi anneligime Karısmasın sormasın yapmasın demişler.soruda da bişy yok sonucta anneler oladar cocuk büyütmüş tecrubelerini aktarmayı anneligime karısmak olarak algılıyoruz lohusalıkta.ama en ufak hastalıkta hemen anneyi arayıp atesı cıktı napacam mamayı kustu napacam diye soruyoruz. Ben o yuzden sezaryen oldugum halde gayet sakin ve rahat gecirdim kim ne biliyorsa onu uyguladı tek yaptırmadıgım sey bebegi tuzlamaları. Onu yapsalardı carlardım valla😀 simdi uzaktayız gelemiyorlar her istediklerinde keske yine dogum yapabilsemde cıkıp gelseler evim biraz insan görse ailelrimiz bir arada olsa cocuklarımız dede nene sevse diyoruz. cocugumla bana karsmayın ben ne biliyorsam o gelmeyin gitmeyin opmeyin dedigimiz ailelerden uzakta büyüyor cocuklarımız gurbet cocukları anca kameradan yetiniyorlar. Ben bu olayda olsam cok kırılırdım valla dusunsene cocuklarınjn evinde teksin ve torununu alıp sevemiyosun bile geline annesine kardesine batıyor rahatsız oluyolar

Yanlış anlamayın ama bende 7 senelik bir gelin olarak olayların anneniz tarafından bu kadar masumane yaşandığını düşünmüyorum. Damarına basilmasa bir insan neden bu kadar kinlenip ofkelenip sesli mesajlar atsın? Buralarda gorumceler ve kaynanalar pek sevilmez onuda belirtim 😅
Yok anlamam canım annem tabikide birşeyler yapmıştır ama yüz göz oluncak ya da bu denli saygısızlığı hakedicek birşey olmadı.

E zaten sen diyorsun yengem çaçaronun teki diye. Onun karakteri böyledir belki , saygisiz bir insandir. Manyaktir.
Olabilir. Ama abinin sekiz senelik eşi. Demek ki bu halini seviyor ki onca sene ayrılmamış ortada çoluk çocuk yokken.
Bu saatten sonra yani yapacağın tek iyi şey olayın içine hiç girmemek. Politik olmak.
Bir de acaba yaniliyor muyum dedim,eski konudaki mesajlarını tekrar okudum.
Bu konuda 'zaten hep sorunluydu,manyakti' dediğin, kotuledigin yengen o konuda bir melek, gökten düşmüş, yüzüne nur inmiş biriydi. Hatta herkes özenmiş , çocuklarımın kardeşlik ilişkisi de böyle olur inşallah demişler.

Bence sen annenin gazına gelmişsin biraz da.
Yaptıkları kötü, ama tepki verirsen yılda bir bile yeğenini goremeyen, telefonla görüntülü bile konusamayan biri olacaksın. Yıllar sonra belki yeğenini yolda gorsen tanımaz olacaksın. Annenle de elbet barışacaklar. Onlar görüşecek olan sana olacak:)
Annenden aldığım Vibe böyle malesef. Şöyle bir aile geçmişinizi düşünün. Zamanında yaşadıklarından dolayı annene destek çıkan insanlar, arkadaş olur - aile üyesi olur, belki de siz kardeşler,bilmiyorum. Ayrılması için destekleyen kim varsa Günün sonunda annen babanla barisinca kötü olmadı mı? Benim çevrem böyle hikayelrrle dolu. Büyük ihtimalle tarafsız bir şekilde hafızanı yoklarsan sen de böyle harcanmış birini hatırlayacaksındir.
O yüzden annenin ipiyle kuyuya inme. Anneni rahatlat, abinlerle de hiç muhatap olma, küslük -gerginlik yaşamamaya çalış. Zaten yılda bir görüyorsun. "Eşeğin yoksa sahibinin hatri var" demişler. Szin konuda sahibinin de değil,sıpanin hatri var :) iki kadının kavgasına tek yeğeninden olma
Sağol canım benim. O yüzden de biraz zaman geçmesini bekledim. Yengem hep böyle fakat ben saygıya çok dikkat eder kendime yaptırmam o yüzden bana karşı saygısızlığı lafı olmadı ettirmem çünkü. Allah var banada iyi davrandı çünkü bende görümcelik yapmadım abimi aradığımda müsait misin diye sorarım. Mesela benim söylediklerime de takıyor ama yüzüme söylemiyor takıyorsa anneme ya da abime söylüyor bana söylese tepkimi vereceğimi bildiği için.
Abimi çok severim nişanımda babam gibi yanımdaydı. Bayramda arar bazen abicim naber diye:) keyiflendirir beni sık konuşmasakta hep sevgi saygı vardır. Evimde yapılan kahvaltıyı hiç unutmam çok hoşuma gitti der sarılır bilir çünkü ben o kötü görümcelerden kardeşlerden hiç olmadım.
Hem okudum hem çalıştım babam 50 tl verse laf yapardı ama yinede abimden tek kuruş harçlık istemedim almadım da. Yengeme susuyorsam abime olan saygımdan susuyorum. Dediğiniz gibi yapacağım bugün abime yazacağım konuyuda açmayacağım. Sağol yengeç💙

en azından abinle konuş anneme bu şekilde davranamazlar de. Siz böyle davranırsanız daha tepenize çıkar o kötü gelin. Annen garibim ne kadar kırılmıştır şimdi. Abin de duruma el atamiyorsa evlatligini sorgulasın.
Hemde nasıl. Yinede susup geliniyle kavga etmedi biliyor musunuz?

Bence anneanne varsa babanne gitmeyecek, babanne varsa anneanne gitmeyecek.. burda hep okuyoruz ayni cati altina girince kavgalar oluyor.. hep sacma salak konular yuzunden.. keske rahatini bozmasaydi annen.. gerci o zamanda kv gelmedi olurdu adi😐😂 ne yapsa suc ama susmasaydi keske annen, madem bu raddeye gelecekmis olay bastan gelseydi.. yengen tuhaf biri eger herseyden nem kapiyorsa.. artik mesafesini koysun annen.. buarada diger konunu hatirliyorum senin…yani iyiki gidememissin kiz seni cig cig yerler onlar😐😂

Bana daha çok abinize yanlış lanse edildiği için olayı yanlış anlamasından ziyade böyle kabul etmek istemiş gibi geldi. Eğer yapılan terbiyesizliği bilse, annesinin orayı terk etmek zorunda kaldığını bilse, tüm bunlara tepki göstermesi gerekir. Bu da zaten normalde anlaşması zor olan ve şu an lohusa depresyonuna güvenen aynı zamanda ailesini de yanına alan eşiyle ciddi manada sorun yaşaması demek. O yüzden abiniz ölü taklidi yapıyor gibi😑
Evet evet söylememe anlatmama rağmen yanlış anlamışsın öyle olmadı diyip geçti. Kötü anlamda değil mutlu anlarımı baltalamamak için yapıyor. Söyledim yengeme söyleyince o da annemi daha da kötülemiş abimde herkes bişey söylüyor yeter dedi.

Valla lohusayken kayinvalideler daha lohusa oluyorlar. Bı alınganlık bir tripler .. daha ilk baştan gidince ben sorun yaşamayan görmedim. Süt ilsun diye onu yap çocuğu soyle tut şunu giydir şunu cikart lohusayken zaten zor insan zorlanıyor .
Kocalarin lohusa depresyonunuda unutmamali😐😂

Benim ki annesinden fırsat bulamadı malesef 😅 ben aglamisim yanlız kalmak istemisim neden ağlamışım onu istemiyormusim . Bende gerizekalı gibi giderse gitsin demedim de işte üstünu kapattım yanlış anlamıştır diye
Yaw zaten dogurunca doguran haric herkeste bi alinganlik😐😂 ulan ben dogurdum ben, benim her yerim agriyor ates basiyo benim yemek
Yemem lazim benim😐😂 lohusa kadin haric herkes alingan, lohusa kadin haric herkes ac😐😂😂

Ay normalde gitmedigi eve bebek dogunca neden kostura kostura hemde kadinin basinda zaten kendi annesi varken gidiyor ki? Cok mu zor bir ay falan beklemek? Olayi tek tarafli anlatmissiniz ki olaya dahil insan bile degilsiniz. Anca annenizin anlattigini aktariyorsunuz o yuzden pek yorum yapamayacagim. Ama annenizin huzur bozmama amacli “normal” davrandigini yazmissiniz. Burda normalden kastinizin sanirim agresif olmayan, hic birsey olmamis gibi konusan bir hal oldugunu. Ama saygisizliga ugradigini dusunen bir annenin “normal” davranisi bu olmamali. Esek olana semer vuran cok olur derler. Yanlis anlamayin ama insan agirligini koyup, sinir cizmedikten sonra kimseden saygi goremez.

Ve simdi ortami dusunuyorum. Yeni dogmus bebem. Yanimda hem annem, hem kardegim, hem kaynanam. Her kafadan bir ses cikarken kaynanam “ay cocuk usuycek” falan diyor. Hani sanki ben cocugun usuyecegini dusunemeyecekmisim gibi. Ki bu sadece tek soyledigi. Baska ne gibi sacma uyarilari olduda olay daha cocuk yastaki birinin annenize “terbiyesiz” deme noktasina geldi kim bilir. Biraz sinir bozucu sizcede oyle degil mi? Madem bu zamana kadar gitmiyordu, simdi neden dolu olan lohusa evine kostura kostura gitti? Kizin huysuzlugunu bildigi icin gorusmuyormus ama yine o kizin evine 1 hafta kalmaya giderse olcagi bu…

Yaw zaten dogurunca doguran haric herkeste bi alinganlik😐😂 ulan ben dogurdum ben, benim her yerim agriyor ates basiyo benim yemek
Yemem lazim benim😐😂 lohusa kadin haric herkes alingan, lohusa kadin haric herkes ac😐😂😂
Öyle zaten insan ilk defa doğum yapmış karnından canlı çıkartmışlar , ameliyathane görmüşsün , sezaryan ağrısından beter göğüs ağrıların var , çocugj besleyebilecek miyim , hasta olacak mı , ya çocuğumu hastaneye yatirirlarsa gibi gibi bir sürü şey düşünüyorsun birileri de gelip orda ego tatmini yapıyor. Biliyor ya gucsuzsun geçmişin intikamını alayım hazır gelmişken diye düşünüyorlar çoğu

Doğumum suni sancıyla iki gün sürdü. O kadar zorlandım ki diş plağı taktığım halde hem plağı hem de 2 tane dolgumu kırmıştım. Daha sonra çok yoruldum dediğimde kv bana ne varki biz de doğum yaptık. Asıl biz seni beklerken yorulduk dedi ki ben 2 gündür suni sancı çekiyorum o hastaneye geleli 3 saat olmuş. Oradan görümcem atıldı seni beklerken neler çektik dedi. Ne çektiniz dedim. Beklemek çok stresliymiş.

Sonrasında dediğiniz gibi ben hariç herkes sendroma girdi sonra beni sendroma sokup gittiler. Ama sorsan hepsi iyi niyetli, melek!

Doğumum suni sancıyla iki gün sürdü. O kadar zorlandım ki diş plağı taktığım halde hem plağı hem de 2 tane dolgumu kırmıştım. Daha sonra çok yoruldum dediğimde kv bana ne varki biz de doğum yaptık. Asıl biz seni beklerken yorulduk dedi ki ben 2 gündür suni sancı çekiyorum o hastaneye geleli 3 saat olmuş. Oradan görümcem atıldı seni beklerken neler çektik dedi. Ne çektiniz dedim. Beklemek çok stresliymiş.

Sonrasında dediğiniz gibi ben hariç herkes sendroma girdi sonra beni sendroma sokup gittiler. Ama sorsan hepsi iyi niyetli, melek!
Agauahah ulan o sanciyi cekmeyen birisi olsa diyecem bilmiyor.. yasayan kadinlarin birde boyle yapmasi daha uzucu aslinda.. insanlar yasadiklarini cok cabuk unutuyorlar.. kaldi ki her dogum farklidir kendine ozeldir. Eskiden kim bilir neler cekti ama ne var canim diyerek seni gucsuz gostermeye calismis. Dogum kolay birsey degil sezeryani bilemem ama normal dogum sancisi cok kotu olabiliyor. Allah kimseyi o yolda koymasin cok kotu

X