Doğuma Hazırlık Doğum Yapacaklara Deneyimlerle Alınacaklar Önerileri

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Verdigin bilgiler icin coook tesekkur ederim canim. Bisey soracagim dr brownsun icindeki boruyu ne ile yikadin da koku yapti ki.

evet ben de onu merak etmiştim.. aldığımdan beri bazen gün aşırı bazen de 2-3 gün kaynatmadığım bile oluyor sadece normal su ile yıkıyorum kesinlikle koku yapmadı bende.. koku yaptığını da ilk kez burda duydum şaşırdım..

evet ben de onu merak etmiştim.. aldığımdan beri bazen gün aşırı bazen de 2-3 gün kaynatmadığım bile oluyor sadece normal su ile yıkıyorum kesinlikle koku yapmadı bende.. koku yaptığını da ilk kez burda duydum şaşırdım..
ben de de browns aldım da koku falan deyince korktum ama içinde sut ya da mama artığı kalmazsa kokmaz heralde ya. O minik fırçayla güzelce yıkarım,diye düşünüyordum. Birde friendly bulaşık deterjanını aldım önce onla yıkarım sonra steril ederim diyordum ama kafam karıştı

ben de de browns aldım da koku falan deyince korktum ama içinde sut ya da mama artığı kalmazsa kokmaz heralde ya. O minik fırçayla güzelce yıkarım,diye düşünüyordum. Birde friendly bulaşık deterjanını aldım önce onla yıkarım sonra steril ederim diyordum ama kafam karıştı
canım ben her kullanımdan sonra su ile yıkıyorum gün aşırı da kaynatıyorum.. her ne kadar katkısız dese de deterjanlara karşıyım.. hiçbir koku ya da kalıntı izine rastlamadım ben çok memnunum..

Verdigin bilgiler icin coook tesekkur ederim canim. Bisey soracagim dr brownsun icindeki boruyu ne ile yikadin da koku yapti ki.
Canım o minik fırçasıyla yıkıyordum normal su sonrada her kullanımdan sonra kaynatmama rağmen koku yaptı e bebekteki çalışanda plastik olduğu için yapar atın dedi mama kokuyor yani koku dediğim sası sası

çok faydalı bir topik hergün dönüp dönüp okuyorum ama ne alacağımı karar veremiyorum daha doğrusu neyin ne oldğnu bilmiyorum bn şimdi resim atsam bana bunlarsan kaçar tane almam gerektiğini söylermisiniz bide 0-3 mü 0-6 mı alayım hastane çıkışının dışında alacaklarım

ayaklı ayaksız kollu kolsuz bilmiyorum kış bebeğim olacak bu arada
100000173456_1.jpg
100000173491_0.jpg
100000173523_0.jpg
100000279385_0.jpg
2100000228249_0.jpg
2100000259311_0.jpg

çok faydalı bir topik hergün dönüp dönüp okuyorum ama ne alacağımı karar veremiyorum daha doğrusu neyin ne oldğnu bilmiyorum bn şimdi resim atsam bana bunlarsan kaçar tane almam gerektiğini söylermisiniz bide 0-3 mü 0-6 mı alayım hastane çıkışının dışında alacaklarım

ayaklı ayaksız kollu kolsuz bilmiyorum kış bebeğim olacak bu arada

canım ben çoğunlukla 0-3 ay aldım.. 3 ay dolana kadar patikli tavsiye ederim.. birileri getirir diye düşünme ne hikmetse herkes çok büyük hediyeler getiriyor.. 8-9 tane patikli 3-4 tane patiksiz al.. patiksizleri ince al ki kışın bir şey giydirmek istediğinde içten onu giydirirsin..

uzun kollu, kısa kollu, kolsuz alttan çıtçıtlı üstler cankurtaran.. bizim en az 15-16 tane vardı.. kusuyor, terliyor, kakası dışına taşıyor o sebeple bolca al..

ben 6-7 tane de patikli tulum aldım.. benim sıpa doğduğundan beni hareketli olduğu için gece yatırırken giydiriyordum hiçbir yeri açılmıyordu..

benim bebeğim de şubat doğumlu.. sıcak sever misin bilmiyorum ama ben sevmediğim için şu şekilde giydirdim: 1 alttan çıtçıtlı iç body 1 kat üst serin zamanlarda yelek, altına da serin zamanlarda 2 kat normal zamanlarda tek kat patikli/patiksiz alt..
evde giydireceklerin mümkün mertebe kolay giydirilecek ürünler olsun.. tulum alacaksan alttan çıtçıtlı olanları tercih et.. dışarı çıkarken de 40ına kadar fazla cicilere bicilere aldanma bebeğin nasıl rahat edecekse o önemli.. zaten sonra gönlündeki gibi süslersin :)

canım ben çoğunlukla 0-3 ay aldım.. 3 ay dolana kadar patikli tavsiye ederim.. birileri getirir diye düşünme ne hikmetse herkes çok büyük hediyeler getiriyor.. 8-9 tane patikli 3-4 tane patiksiz al.. patiksizleri ince al ki kışın bir şey giydirmek istediğinde içten onu giydirirsin..

uzun kollu, kısa kollu, kolsuz alttan çıtçıtlı üstler cankurtaran.. bizim en az 15-16 tane vardı.. kusuyor, terliyor, kakası dışına taşıyor o sebeple bolca al..

ben 6-7 tane de patikli tulum aldım.. benim sıpa doğduğundan beni hareketli olduğu için gece yatırırken giydiriyordum hiçbir yeri açılmıyordu..

benim bebeğim de şubat doğumlu.. sıcak sever misin bilmiyorum ama ben sevmediğim için şu şekilde giydirdim: 1 alttan çıtçıtlı iç body 1 kat üst serin zamanlarda yelek, altına da serin zamanlarda 2 kat normal zamanlarda tek kat patikli/patiksiz alt..
evde giydireceklerin mümkün mertebe kolay giydirilecek ürünler olsun.. tulum alacaksan alttan çıtçıtlı olanları tercih et.. dışarı çıkarken de 40ına kadar fazla cicilere bicilere aldanma bebeğin nasıl rahat edecekse o önemli.. zaten sonra gönlündeki gibi süslersin :)
cnm bnm çok teşekkür ederim çok güzel anlatmışsın zamanımız evde geçecek tam kara kışa denk geliyor zaten öyle dışarı gezmelik birşey almayı düşünmüyordum esprli tulumlarla gideriz sağa sola gidersek sanırım hepsini not alıyorum alışveriş zamanımız yakın çünküü:))

merhaba. karın ve basen bölgenizin çatlamasını önlemek için ne kullandınız?
canım çok masrafa gerek yok. ben johnson's bebe yağı ile sabah akşam yağlandım. bir de çok su tükettim.. karnım ile vajina arasındaki çok minik bir kısımda çatlak oluştu o da 39+6'da doğum yaptım çok ağırlaştım o sebeple.. o çatlak da geçti..
çatlaklar tamamıyle kişinin vücudu ile ilgili.. çok az kilo alıp çok çatlayan, çok kilo alıp hiç çatlağı olmayan bir çok insan duydum/gördüm.. o sebeple çok masraf yepme bir bebe yağı kullan bir de bol su iç çatlağın olmaması için dua et :KK70:

Bu çatlak konusuna katılıyorum. Bazısı ne yapsa çatlıyor, bazısı hiçbir şey yapmadan çatlaksız bitiriyor hamileliği. Yapı meselesi.

Konu güncel mi acaba, sevgili konu sahibi Nefesalnefesver gerçekten harika bir paylaşım olmuş öncelikle çok teşekkürler biz acemi anne adaylarına çok faydalı bilgiler. Biberon konusunda dr. Brownd cam biberon dar ağızlı biberon ucu ile başlangıçta, buraya kadar herşey ok ama acaba kaç ml lik olanı tercih etmeliyiz? Yardımcı olursan çok sevinirim.

Baktım ki burda ne yapayım ne edeyim diye soranlar çok.. 3,5 aylık taze bir anne olarak sizlerle deneyimlerimi paylaşmak istedim.. Bir çok konuyu incelikle ele aldım.. Okursanız pişman olmazsınız :KK70:

1. Biberon: Yenidoğan için Dr. Brown’s dar ağızlı cam biberon, ilerleyen aylarda geniş ağızlı biberon ucu alırsınız..
çünkü Dr. Brown’s biberonun içinde bebek emerken çıkardığı havayı biberonun altına göndererek tekrar yutmasını engelleyen boru gibi basit bir düzenek var. Benim bebeğim mama desteği aldığı için ilk günden beri bunu kullandık ve gaz problemimiz hiç olmadı.
Su biberonu olarak da avent güzel diyorlar.. henüz ona geçemedik ama mağazada gördüğüm kadarı ile tutuş ve bardağa alıştırma açısından beğendiğim bir ürün birkaç aya alacağım..

2. Emzik: Ne marka alırsanız alın en son Philips Avent’e döneceksiniz. Fakat ben chicco, nuk, wee gibi değişik fiyat/marka ve silikon, kuaçuk gibi meme skalasında bir çok emzik denememe rağmen hepsini tükürdü. Avent’i de severek almıyor. Siz alın bebeğiniz emzik alırsa şanslısınız

3. Bakım ürünleri: Doğum sonrası en çok tavsiye edilen ürün olan mustela aldık. Şampuan(konak yapmayan), yüz nemlendiricisi, vücut nemlendiricisi, ıslak mendil, yüz kremi, masaj yağı, pişik kremi, güneş kremleri hepsi mustela! Hepsinden memnunum. Annem bizim çocukların kafasında konak olurdu eskiden bunda yok maşallah dediğinde ben mustelaya bi ton para verdim sıkıyorsa bi tane konak göreyim yıkarım fabrikayı başlarına dedim.
Şaka bir yana her ürün birbirinden güzel. Fakat bebeğim 2 ayını geçtikten sonra pişik kremi ve ıslak mendili değiştirdim. Mustela ürünleri oldukça pahalı olduğu için belli bir zamandan sonra bazı ürünler muadilleri ile değiştirilebilir diye düşünüyorum. Pişik kremi almadım onun yerine poposuna hametan ya da bepanten sürüyorum. Bugüne kadar bir gram pişik olmadık. Islak mendil olarak da unibaby yenidoğan kullanıyoruz. Zaten gerçekten ıslak mendil herhangi bir katkı veya parfüm yok sulu bez gibi düşünün.

5. Süt Artırma ürünleri: Ben ilk günden beri Humana still-tea kullanıyorum. Yapı olarak çok sütüm olmadı ama humana ne zaman içsem gözle görünür bir şekilde sütüm artıyor. Beraberinde de tahin helva tüketiyorum. Sütüm hem lezzetli hem olandan daha fazla oluyor.
Bazı anneler malt içecekleri tükettiklerinde memnun kaldıklarını söylüyorlar fakat ben memnun kalmadım. Piyasada Promalt diye bir içecek var, kullanmadım ama kullananlar çok memnunlar. Yalnız çok kalorili olduğu gibi bir gerçek var. Kilo sorununuz hiç olmadıysa denemekten zarar çıkmaz diye düşünüyorum.

6. Bez: Hangi bez alırsanız alın stok yapmayın. Çünkü her bebeğe her bez uyacak diye bir kural yok ve bebekler çok hızlı büyüyor elinizde patlayabilir bittikçe alın. Ben Prima yeşil paket olanla başladım, aktif bebek ile devam ediyorum. Kimisi Molfix beğeniyor, kimisi Huggies. Tek bildiğim bir beze alıştıktan sonra değiştirmeyin, pişik problemi çıkabiliyor.

7. Giysi: ne alırsanız alın, açık renk alın baskılı almayın. İdil Baby ve Aziz Bebe’nin yenidoğan takımları süper. Çünkü 50-56 cm. boyutlarında oluyor. Bebeğiniz nasıl doğarsa doğsun içine sığıyor. 2 tane hastane çıkışı takım yeterli ama 1 tanesini muhakkak 20li alın.. İçinde ağız mendilinden havlusuna battaniyesine her ürün olduğu için hastaneye ne götürecektik kaygısı çektirmiyor. Sonraki ürünler için bol bol alttan çıtçıtlı body ve patikli tek alt tavsiye ederim. Genel olarak tulumlar da yenidoğan bebeklerde kafadan geçirme zorunluluğunu ortadan kaldırdığı için kullanımı, giydirmesi kolay oluyor. Özellikle gece yatırdığınızda orası burası açıldı mı derdi olmadığı için ideal.
Ben hastane çıkışları hariç çoğu ürünü 1 ay ve 0-3 aylık aldım.. Yenidoğan çok almayın çabuk büyüyorlar..
Ben baştan 15-20 body bir o kadar da patikli tek alt aldım, millet dalga geçti ama iyi ki yapmışım çünkü sulu kıvamlı kakalar taşıyor, bebeğin gazı tam çıkmayınca kusabiliyor ve sık değişip çamaşırla uğraşıyorsunuz. Yanınızda birileri olur olmaz/her zaman yıkayacak durum olmuz durumuna karşın elinizin altında oldukça çok ürün olsun ilerleyen aylarda daha makul sayılarla devam edersiniz.
Anneanne-babaanne işi yün yelekler tam bir cankurtaran.. Şöyle ki bebeği giydirirken kendinizi baz alacaksınız. Siz ne giymişseniz onu bir kat fazla giydireceksiniz. Burada devreye yelekler giriyor. Ben atlet ve tişört giydiğimi düşünerek bebeğime alttan çıtçıtlı iç body ve üstüne bir kat daha giydiriyorum, en son da yelek ile tamamlıyorum. Tabi havalar ısındığı için artık her zaman giydirmiyorum ama mesela uykudan uyandığında hafif terli ise felan bebeğinizin hasta olmasını engellersiniz bu yeleklerle..
Bol bol ağız mendili alın. Bebeğiniz kusmuklu olmasa bile 2buçuk aydan sonra salyalanmaya başlıyor eliniz ayağınız olur bu mendiller. Hatta ben bazen terlediğinde üstünü değiştiremeyeceğim yerdeysem sırtına bile koyduğum oluyordu.

8. gelen hediyeler: siz çok fazla dışarı için yani gezmelik kıyafet almayın.. gelen hediyelerin çoğunda değişim kartı oluyor ve hemen herkes cicili biçili şeyler alıyor. 40lı bebeğime 2 yaş için kıyafet alanlar vardı büyüyünce giyer diye, değişim kartlı olanların hepsini değiştirdim bakalım mevsim o yaşa geldiğinde o kıyafete uyacak mı belli olmaz.. değiştiremeyeceklerimi de hurçlara kaldırdım zamanı gelince giyilmek üzere..

9. sterilizasyon makinesi almadım. Gereksiz bir masraf kapısı bence.. biberonları cam tercih ettim 2-3 günde bir tencerede kaynatıyorum. Biberon uçlarını da ayda bir değiştiriyorum..

10. süt sağma makinem philips-avent çok memnun kaldım. Biraz sinir bozucu sesi var ama piyasada hastane tipi makinelerden sonra en memnun kalınan ürün.. Çalışan anneler için daha hızlı olduğu için elektrikliler can kurtaran ama benim gibi sütü az olanlar için biraz can acıtıcı. Manuel pompalar daha az acı veriyormuş bilginize ama onun için kol kası ve vakit lazım. Medela için de oldukça övgü ile bahsediyorlar söylemeden geçmeyeyim.

12. bebek termosu alın mutlaka. Bebeğiniz mama yerse sıcak su için yemezse 6 aydan sonra çorbalar için vazgeçilmez bir ürün..

13. dönence bence kesin alın, ben fischer price mutlu düşler dönence aldım. 30 farklı melodi var gece karanlığında aydınlatması var. özellikle 2. Aydan sonra yatağına koyduğumda kendi kendine onunla oynayıp gülücükler saçıyordu. Yarım saat de olsa bana vakit kalıyordu. Oyun halısı da tercihe bağlı. O kadar para vermeye gerek yok ben el kol kasları için egzersiz yaptırırım diyorsanız gerek yok. Çünkü hareket ya da ışık saçmayınca bir süre sonra bunların altında bebekler sıkılıyor.

14. Anakucağı: tiny love 3ü 1 arada ana kucağı, alın, dua edeceksiniz bana. Birçok fonksiyonu var ve çok hafif.. evde nerde işim varsa oraya taşıdım ailecek rahat ettik. Ayrıca tepesinde müzikli oyuncağı da var ilgisini çekiyor oyalıyor. Bir tek titreşim özelliği Türk bebekleri için gıdıklama seviyesini geçmiyor orasına aldanmayın ama geri kalan özellikleri ile kalbinizi fethetmeye değer..

15. park yatak alacaksanız çok para vermeyin, hepsi aynı işi görüyor, önemli olan yatağı, kaliteli yatak alırsınız. Ben şahsen plastik olduğu için tercih etmedim.

16. Beşik Tercihi: Benim gibi bir süre benim odamda kalsın diyorsanız, ben Ahşap, organik bazlı boyalı beşiklerden tercih ettim. Çok para vermeye gerek yok bir süre sonra kendi yatağında uyumayı öğrenmesi gerekeceği için.. Uzmanları dinlerseniz sallanmalı almayın zararlı diyorlar ama beni dinlerseniz kesin sallanmalı alın. Zaten bu beşikler çılgın gibi sallamıyor hafif bir sallantı sağlıyor.. Bebeğiniz uykusunda mızırdanınca hafif bir sallama tekrar uykuya dönmesini kolaylaştırıyor. Uyku aramda beşiği ayağımın ucuyla itekleyerek bebeğin uyku arası mızıklanmalarını çok susturduğumu bilirim.

17. Meme Başı Kremi: doğuma 2 hafta kala ( ama sakın meme uçlarını uyarmadan) lansinoh lanolin sürün, aldım meme ucuna sürdüm, çok işime yaradı. Doğumdan sonra da bu ürün doktorların tek tavsiyesi. Şöyle ki bu krem hayvansal yağ içerdiği için meme başına sürdükten bir süre sonra bebeğinizi emzirmeniz gerektiğinde temizlemeye gerek kalmıyor. Yani bebek ağlarken meme vereceğim öncesinde de temizlemem lazım diye ne kendinizi ne de bebeğinizi paralamanıza sebep olmuyor.

18. bebek arabası işi oldukça kafa karıştırıcı. Bir kere hafif olacak. Ayrıca güvenli olacak. Ben travel sistem tercih ettim. Çünkü arabalarımız için oto koltuğu zaten şart. Bebekler için de bir araba alınacak. İkisini birden karşılaması travel sistemi vazgeçilmez kılıyor.
Bu süreçte travel sistem arabalar araştırmalarım konusunda biraz bilgi vereyim: Chicco’lar piyasanın en ağır arabaları. Özellikle ana kucağı-oto koltuğu ürünleri 4,5 kilo ile doğan bebekten bile daha ağır. Arabadan indiğinizde elinizde taşıyacağınız düşünülürse ağırlık dayanılmaz oluyor.
Paranız varsa quinny zap extra alın derim. Ana kucağı-oto koltuğu 2,5 kilo ile piyasanın en hafifi ve en kullanışlısı.
O kadar veremem derseniz Wollex marka travel sistemler ortalama ağırlıkta ve amortisör sistemleri var.. güzel ülkemin yollarında oldukça özellikli bir ürün.
Ben ise 2,75 kg. ana kucağı-oto koltuğu olan ve kullanması, taşınması kolay olan Casual Cadillac markayı tercih ettim. Çok da memnunum. Dönem dönem Toker bebede indirime giriyor. 700 TL’ye almıştım..
En son çıktığım tatil sonrasında da bebeğim sağlam bir şekilde oturmaya başladıktan sonra baston puset almaya karar verdim.. travel sistem biraz ağır olduğu için uçaklarda, otobüslerde ve bilimum yolculuklarda hem yer kaplıyor hem kol kanat kırıyor..

19. Deterjan: Dalin sıvı deterjan çok güzel kokmasına rağmen kakalı, kusmuklu lekeleri çıkartmıyor. Granüllü olanı da çift durulama yapıyor olmama rağmen 40 derece ısıda çözünmeyip çamaşırlarda kalıyor. Granüllü ürünler lekeleri çok güzel çıkartıyor bu konuda bazı marketlerde bulabileceğiniz Roxy-Dalan ürününü tavsiye ediyorum.
Bulamazsanız e-bebek mağazalarının kendi ürünleri var Baby&Me markalı. Leke çıkarıcı ve deterjanı alıyorum. Kakalı,kusmuklu bölgeleri leke çıkarıcı ile çitileyip ya da suda bekletip makineye atıyorum deterjanı ile yıkıyorum mis gibi oluyor.
Her ne kadar hipoalerjenik de olsa ben şahsen bebek yumuşatıcısını tavsiye etmiyorum çünkü yumuşatıcı son suya alındığı için tam durulanıyor olmaması konusunda endişelerim var.

20. Gazlı bebeklere çözüm önerileri: ilk 10 gün bebeğimde ses yok bu gazlı değil diye düşünmeyin. Anneden emilen süt miktarı arttıkça ve bağırsaklar emilen sütü yavaş yavaş sıvıdan daha katı kakaya çevirdikçe yani takribi 10 gün sonra bebek gazlı mı değil mi kendini belli ediyor.. Gazlı ise birkaç çözüm önerisi elbet var.
a. Aktarlarda satılan Acı Elma Yağı veya Adaçayı Yağı. Bebeğinizin topuklarına birer damla ve karnına birkaç damla damlatarak masaj yapıyorsunuz ve şansınız varsa 10-15 dk sonra minik osuruklar duyuyorsunuz.
b. Kiraz Çekirdeği Torbası: bazı oyuncak markaları veya aktarlar kiraz çekirdeği torbası satıyorlar. Bu torba bir kesenin içinde oluyor. Torbayı mikrodalga fırında ısıtıp kesenin içine koyuyorsunuz ve bebeğinizin karnına koyuyorsunuz. Yine şanslıysanız gazlar biyerlerden çıkıyor
c. Klasik usül termofor/ bebek termoforu: içine sıcak su doldurup bebeğinizin ayaklarının altına koyuyorsunuz. Bebek termoforlarının üstünde derece oluyor uygun ısıda suyu böylece belirleyebiliyorsunuz. Ben ayaklarına koyduktan sonra yatağının içine de koyuyordum özellikle karın bölgesine gelecek yere, sıcakta mışıl mışıl uyuyordu bebişim, gece gazlanması da olmuyordu.
d. Humana kimyonlu rezene çayı: granül şeklinde, içinde kullanma talimatı var. Benim bebeğim biberon kullandığı için hazırlayıp veriyordum ve yine 10 dk sonra ta taaaaa.. minik osuruklar bizi bekliyordu
bütün bunların dışında yine gazlı ise o da sizin şanssızlığınız, bunun için emin olun çok üzgünüm.

21. Ateş Ölçer: Kesinlikle temassız ateşölçer tavsiye ediyorum. Piyasanın en iyisi de bu marka Visio focus. Çünkü oda ısısını, biberon, banyo suyu ısısını bile çok rahat ölçebiliyorsunuz. http://www.minimoda.com.tr/Visio-Focus-Temassiz-Atesolcer,PR-5662.html

22. Burun Aspiratörü: Bebekli evin olmazsa olmazıdır. Burnu tıkalı bebek sağlıklı ememez, uyuyamaz, nefes alamazsa huzursuz olur. Bazı bebekler doğduğundan itibaren burnu tıkalı olabilir. Her eczanede bulabileceğiniz Otri Bebe burun aspiratörü hayat kurtarıcınızdır. En az 2 takım alın derim. Biri bebek çantanıza biri evinize..

23. Bebek Telsizi: Eviniz çok büyük değilse bence çok gerekli değil. Yani 2-3 katlı veya 170-180m2 evleriniz yoksa emin olun bebekler kendilerini çok güzel duyuruyorlar.. İlk başta en ufak sesinde başına koşuyorsunuz sonra onun kendi kendine sesler çıkardığını anlayıp gerçekten uyanmadığı sürece gitmenin çok da gerekli olmadığını fark ediyorsunuz..
Ha derseniz ki ben doğar doğmaz odasını ayıracağım, uykum da ağır, belli bi mesafeden onu duyamam o zaman alınabilir. Yine Philips ve Chicco arkadaşların alıp da önerdiği ürünler arasında..

bunlar dışında yine sorularınız olursa memnuniyetle cevaplarım..

24. Bebek Çantası: Sonradan geldi aklıma eklemezsem olmaz :) Bir çok araştırmalarım sonucunda sürekli gezenti biri olduğum için kullanımı rahat içi geniş bir ürün ararken Baby Stylo marka sıt çantası almaya karar verdim.. İnternetten 50 TL'ye aldım.. Bir çok çeşidi var ama sırt çantası dolaşırken kullanım kolaylığı sağlıyor..
Aslında gönlüm Lassig ve Skip-Hop marka çantalarda kaldı.. Amma velaken fiyatları 200-250 TL civarında olduğu için çok gerekli görmedim.. Mali durumunuz el verirsen ben açıkçası bu markaları daha çok beğenmiştim. Ama Baby Stylo'yu da çok keyifle kullanıyorum..
Biberon konusunda verdiğiniz bilgiler ışığında herşey ok fakat ml olarak da öneri de bulunabilirseniz çok iyi olur.

Biberon konusunda verdiğiniz bilgiler ışığında herşey ok fakat ml olarak da öneri de bulunabilirseniz çok iyi olur.
İlk aylarda 125ml'lik biberonlar yeterli olacaktır. Ben ilk bebeğime Dr.brown almıştım fakat bu hamileliğimde biberon içinde daha az parçası olan Philips Avent tercih ettim. avent daha pratik bence

İlk aylarda 125ml'lik biberonlar yeterli olacaktır. Ben ilk bebeğime Dr.brown almıştım fakat bu hamileliğimde biberon içinde daha az parçası olan Philips Avent tercih ettim. avent daha pratik bence
Öncelikle cevap için teşekkürler. Hımm demek öneriniz avent ten yana. Bende ikisi arasındayım açıkcası, pratik olması önemli tabii ama şu gaz sorunu önlüyor olması dr. Browns da ilgimi çeken esas konu oldu. Avent de öyle mi acaba? Acemilik çok zor:)

Öncelikle cevap için teşekkürler. Hımm demek öneriniz avent ten yana. Bende ikisi arasındayım açıkcası, pratik olması önemli tabii ama şu gaz sorunu önlüyor olması dr. Browns da ilgimi çeken esas konu oldu. Avent de öyle mi acaba? Acemilik çok zor:)

canım ben küçük boyu da büyük boyu da aldım dr browns'un.. 6-7 aydan sonra 150 ml içmeye başlayacağı için küçüğü yetersiz kalacak zaten.. bi kampanya vardı ikisini birden aldım..
gelelim kullanım konusundaki tavsiyeme..
süt sağma makinesini avent aldığım için içinden avent biberon da çıktı sağdıktan sonra onu da kullandım ama benim gözlemim şöyle ki; bebek emerken emziğin içten dibinden hava kabarcıklarını gördüm.. ama dr browns'ta içindeki parça sebebiyle böyle bir şey hiç görmedim zaten olması mümkün değil..
benim bebeğim gazsızdı.. belki biberon sayesinde oldu belki yapı gereği bilemiyorum ama ben dr browns'tan memnun kaldım..

canım ben küçük boyu da büyük boyu da aldım dr browns'un.. 6-7 aydan sonra 150 ml içmeye başlayacağı için küçüğü yetersiz kalacak zaten.. bi kampanya vardı ikisini birden aldım..
gelelim kullanım konusundaki tavsiyeme..
süt sağma makinesini avent aldığım için içinden avent biberon da çıktı sağdıktan sonra onu da kullandım ama benim gözlemim şöyle ki; bebek emerken emziğin içten dibinden hava kabarcıklarını gördüm.. ama dr browns'ta içindeki parça sebebiyle böyle bir şey hiç görmedim zaten olması mümkün değil..
benim bebeğim gazsızdı.. belki biberon sayesinde oldu belki yapı gereği bilemiyorum ama ben dr browns'tan memnun kaldım..
Evet anlaşıldı, heralde dr.browns alıcam bende. İçindeki parçalar pratik olmasa da avent kadar, o parçalar sayesinde bebeğim iyi olsun yeter.:) Bu durumda boy olarak heralde küçük boy 125ml oluyor, büyük boy 150ml. Bende ilk başta küçük alırım, 6-7 aydan itibaren 150ml olana geçerim. Peki cam olanı kullanmak zor olmuyor mu? Hani cam daha ağır oluyor ya o açıdan? Bir de son olarak anlamadığım bir konu, doğal akış olan var birde diğeri. Acaba hangisi uygun olan?

X