doğumda oluşan sefal hematom (bebeğin kafasında şişlik) kendiliğinden geçer mi?

Beklesin
Teşekkürler. Ablanızdan başka ayrıntı alabilirseniz zararı ilerisi riskleri vs. paylaşırsanız seviniriz
Beklesin gitmesin hemen yazmış çok yanlış kararlarda aliyolr o konuda yazmış aynı zamanda kız kardeşim dişhekimliği öğrencisi oyuzden yine düşünün derim çünkü geçmese bile çok rahatsız edici bir görüntü yok yazık yani kafa riskli oluyor genelde

Aynen acil değil,sonuçta ufak bir şişlik var,canı sağolsun daha önemli bir sıkıntıları olmasında ufacık şişlik kalsada olur.

Valla resim çekiyoruz bu arada aylık kontrolümğze gittik çocuk doktorumuz baya küçülmüş dedi gerçekten de baya küçüldü beklemeye karar verdim ben doktorumda 1 yaşından önce elletme dedi
İyi yapmışsınız bencede gerek yok müdahaleye. Bizimkininde küçüldü,zamanla kafaları büyüdükçe toparlarlar,sıkıntıya gerek yok:)

Bizim çocuk 3 aylık ve kafasındaki şişlik şuan 6 mm. Ultrason çektirmiştik. Tomografide 10 günlükken çekilmişti kırık olma ihtimaline karşı. Ama tomografi birdaha çekin deseler çektirmem. Beyin cerrahına gösterdim tamamen geçmezse kemikleşir dedi. Müdahale edebiliriz ama enfenksiyon riski olabilir demişti doktor. Şu an ise 6 mm lik bir şişliğin zamanla belli olmayacağı kafanın büyüdükçe toparlayacağı kanısındayım. Tomografi konusuna gelince radyasyon çok fazla alıyor çocuk bilginiz olsun ona göre sık çektirmeyin,ultrasonla çözmeye çalışın. Gelişmelerden bilgi verirseniz sevinirim.
Merhaba. Acaba bebeğinizin başındaki sefal hematomu ne durumda. Bizde 2 aylık olacağız 1 hafta sonra. 1 aylıkken ultrasonla bakıldı. haftaya tekrar kontrolümüz var. Doktorumuz geçeceğini söyledi ama ben endişe ediyorum. Geçmediği taktirde estetik operasyonla alınabileceğinden bahsetti. Umarım kendiliğinden kaybolur :KK43:

Merhaba bizimde sefal hematom var 2 aylık oğlum geçen hafta ultrasonla bakıldı su görünmüyor doktorumuz içindeki pıhtının kemikleşmeye başladığını söyledi gerçekten çok sert kafası sizin durum nasıl bizi bilgilendirirseniz çok sevinirim

Bizim çocuk şu an 5 aylık ve kafasındaki şişlik tamamen gecmedi, 1 aylıkken kafasındaki sıvıyı alacaklardı ama enfeksiyon riski olabilir diye müdahale ettirmedik, insanları normal doğuma teşvik ediyorlar ama beceriksiz ellere denk gelince böyle sıkıntılar oluyor

Merhaba bizimde sefal hematom var 2 aylık oğlum geçen hafta ultrasonla bakıldı su görünmüyor doktorumuz içindeki pıhtının kemikleşmeye başladığını söyledi gerçekten çok sert kafası sizin durum nasıl bizi bilgilendirirseniz çok sevinirim
Benim oğlumda 2 aylık olacak 5 gün sonra, ilk günler yumuşaktı şimdi sol tarafında kaldı sadece ve sert artık. 1 aylıkken ultrasonla bakıldı, takip ederiz dedi doktorumuz. Küçülüyor ama çok belirgin şekilde küçülme gerçekleşmiyor. yada kafası büyüdüğü için ben küçüldüğünü sanıyorum. haftaya tekrar kontrolümüz var. Belki estetik bir operasyonla o kısım giderilir dedi doktorumuz. Umarım geçer de bütün bunlara gerek kalmaz. Önemli bir durum değilmiş ama yine de başta oluca endişeleniyor insan. Sizin doğumuz normal miydi?

X