Doktor kızımı veriyorum tribi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Biz de sizi anlayamadık. Adamın üzerine ev yoksa yoktur. Haddiniz değil bir başkasının üzerine olan eve yorum yapmak. E siz madem kimseden ev istemiyorsunuz kirada oturmak istiyorsunuz bunca tantana niye çıktı? Babanıza dersiniz ben kiraya çıkacağım bitti gitti. Hani deli babanıza bile her şeyi söyleyebiliyordunuz ya hani öyle yazmıştınız. Bu konuyu bile niye açtığınızı anlamadım. Koştur koştur babanızın hak vermediğiniz fikirlerini erkek arkadaşınıza niye anlattınız mesela?
Yalnız hissedip tanıdığımız insanlarla konuşamayınca konuşmak için var platform. Kafa karışıklığı yaşadığım bir anda konu açtım keşke açmasaydım sizi tenzih ediyorum ama fikrime hem katılan hem katılmayan kaliteli insanlar kadar seviyesiz insan da varmış, konu silmeyi bilsem silerdim

Evlilik öncesi mal varlıkları zaten bölüşülmüyor, durumunuz olmadığında nafaka ücretini arttırmak icin mal varlığını öne sürebilirsiniz sadece ki durumunuz da iyi olduğuna göre ailesinin neden evi evlenmeden oğullarının üstüne yapmadığını anlamadım. Bende evlenmeden önce yap, bi mal varlığın olsun, bana hak düşmüyor zaten, ben evlendikten sonra yapın demiyorum diye konuşurdum. Benim ailem beni güvence altına alıyor ve bunun normal olduğunu düşünüyor. Sizde böyle olmadığını görünce ailesi neden güvenmiyor, onlar güvenmezken ben kayınpeder olarak nasıl güveniyim diye düşünüyor derdim. Ki sizin mal varlığınız daha fazlayken çekinceleri ne. Haklı yada haksız aramıyorum ama eşit ve adaletli olsun. Size evlilikten sonra senin evi satsak araba alsak yada yükseltsek dese ikisinin de değeri düşmüyor zaten en azından kullanırız vb dese işte o evlilik sonrası alınan ortak mal varlığına dönüşmüş olur. Sen sat desen bu ev ailemin üstüne der. Kredi faizleri fazla der ooooo bahane çok. Ne kadar sevseniz, ne kadar güvenilir olsa da iki taraf. bir olay, bir yanlış anlaşılma bütün bakış açılarını değiştirebilir. O öyle yapmaz diyenlerin neler yaşadığı kadınlar klubundeki konulardan kanıtlanmış zaten. Evlenince değişenler hamilelik de yada çocuktan sonra vb 180 derece dönen adam konularıyla dolu burası.

Ben sizin kötülüğünüzle başa çıkamam iyi günler ve iyi niyetler diliyorum
Kötülük mü? Benim yaptığım kötülük değil size haddinizi bilmenizi tavsiye etmek sadece. Bende size başkasının malı hakkında ahkam kesmemeyi ve ailecek haddinizi bilmeyi tavsiye ediyorum. Haddini bilmemek çok vahim bir olaydır.

Kötülük mü? Benim yaptığım kötülük değil size haddinizi bilmenizi tavsiye etmek sadece. Bende size başkasının malı hakkında ahkam kesmemeyi ve ailecek haddinizi bilmeyi tavsiye ediyorum. Haddini bilmemek çok vahim bir olaydır.
Sizin ben dahil hiçkimseye had bildirme gibi bir yetkiniz olduğunu düşünmüyorum bunu size düşündüren patolojik durumunuz için bir meslektaşımla görüşmenizi tavsiye ediyorum

Yalnız hissedip tanıdığımız insanlarla konuşamayınca konuşmak için var platform. Kafa karışıklığı yaşadığım bir anda konu açtım keşke açmasaydım sizi tenzih ediyorum ama fikrime hem katılan hem katılmayan kaliteli insanlar kadar seviyesiz insan da varmış, konu silmeyi bilsem silerdim

Konu silmek yasak. Ancak isterseniz yorumlara kapattırabilirsiniz. Bunca insan tanımadığı birine sırf kötülük olsun diye yazmıyor. Size pembe tabloyu oturup kahve içtiğiniz arkadaşınız çizer. Burada insanlar en objektif şekilde yorum yazıyorlar. Suçlamak yerine neden bana bunlar yazıldığını oturup bir düşünmenizi öneririm.

Valla ben babayı haklı buldum, adam paragöz falan değil mantıklı. Adam okutmuş, meslek sahibi etmiş, hem de doktor etmiş senin de mesleğin ve doktor gelirin var, baban kızına koyduğu emeğin ve gösterdiği değerin karşılığını talep ediyor ve kızına saygı bekliyor. Adam seni koçlar gibi arkallıyor sakın ola ki babanı çiğneme, arayı bulmaya falan da çalışma, bu adam benim babam ne derse doğru de geç.

KP evinde oturursanız hayatboyu onların ağız kokusunu çekersiniz. Ya tapuyu versinler ya da kiraya çıkın. Baban son derece haklı dediğim gibi elinde diplomasıyla gelen doktor kızımı veriyorum madem siz de bir ev koyun demiş doğru demiş. Sen babanı dinle. Sevgilin ne diyor, ailesinden altı üstü bir tapu da verin diyemiyorsa pasif ve mıymıntı ollabilir aman dikkat.
Valla babanın istekleri, düğünde şu kadar altın, bu kadar bilezik isterim diyenlerden farklı değil.
Aynı mantık.
Bakkal mehmet amca istese ooo uyanık adama bak derdik.
Doktor babası olunca mı haklı oluyor.
Ayrıca doktor olunca ne oluyor günümüzde doktorluk mesleği ayaklar altında, çoğu ülkeyi terk etmiş hak ettiği değeri görememekten, yarını belli değil, daha asistan iken bu tepeden bakma halleri de pek bi tuhaf. Eskidendi o oğlum kızım doktor havaları.
Bunları da küçümsediğim için yazmıyorum aksine değersizleştirilmesine karşı çıkıyorum ama malum bugün daha vasıfsız bir çalışan dahi daha yüksek ücretler kazanabiliyor hani demiş ya babası maaşıyla kız veriyorum diye. Enteresan kafa.

Konu silmek yasak. Ancak isterseniz yorumlara kapattırabilirsiniz. Bunca insan tanımadığı birine sırf kötülük olsun diye yazmıyor. Size pembe tabloyu oturup kahve içtiğiniz arkadaşınız çizer. Burada insanlar en objektif şekilde yorum yazıyorlar. Suçlamak yerine neden bana bunlar yazıldığını oturup bir düşünmenizi öneririm.
Ki kimse hakaret etmedi. Ve bence kimse acımasız yorum yapmadı. Belki kimisi biraz sert yorum yapmış olabilir, ama biri ikiyi geçmez. Ben genel olarak yapılan yorumları yumuşak ve mantıklı buldum.

Konu sahibine kimse paragöz yazmadı mesela, kendisi öyle yorumlamış.

Babamla farklı şehirlerde yaşıyoruz. Hocalar tabii ki izin vermiyor ama elim iyi olduğu ve Roma’da estetik kursuna gittiğim için haftasonları kendi hasta portföyüme işlem yapıyorum.
Babamla ilişkimiz telefon düzeyinde çünkü ben İzmir’deyim o ise İstanbul’da.
Babamdan kaçmak için tıp okumadım, babamın sağladığı hayat şartlarını kendime bağımsız bir şekilde sağlayabilmek için okudum. Babamı çok seviyorum ama baskın bir karakter olduğunu biliyorum ve bu yüzden kendi bağımsızlığım için hep çalıştım.
Daha zenginini bulursa diye bir lafa istinaden o cevabı verdim ayrıca, tüm konuyu okumadan yazdıklarımı cımbızla çekmeyin lütfen, her şeyin bir bağlamı ve söylenme nedeni var
Bu hikaye bana geçmedi. Romada estetik okudum dediğiniz muhtemelen şu estetisyenlerin de eğitimini alıp yaptığı dolgu/botox işlemi. Bunları hocanız izin vermediği sürece hastane içerisinde pörtföy oluşturamazsınız. Kaldı ki dermatoloji kliniğine (eğitim alınan yer olandan bahsediyorum) gelen hastalar psöriyazis, akne, hidraadenitis vs…

Cımbızla çekilen laflar sizin birine farklı birine farklı söylediğiniz şeyler. Cevaplarınız birbiri ile tutmuyor. Bir babacı oluyorsunuz baba boşayamıyorsunuz bir babanıza karşı birisi oluyorsunuz. Siz kendiniz beni güzelliğimden dolayı hocalar bile istedi dediniz. Böyle bir şey aklıma gelmez bile argüman olarak sunmaya, çünkü şu ana kadar kocamla evli olmamış olsaydım beni kimler kimler istemişti ya diye hiç düşünmedim. Siz şapkadan çıkarır gibi çıkardınız direkt. Alternatiflerinizi düşünmüşsünüz yani.

Kliniğinizi de sağlık bakanlığına şikayet etmenizi öneririm. 36 saatlik nöbetlere yaptırımları çok ciddi oluyor.

Ayrıca doktor olanları direkt eledim evde vaka konuşmak istemiyorum demişsiniz. Bizim evde vaka konuştuğumuzu size düşündüren ne oldu? Doktor arkadaşlarınızla oturup kahve içtiğiniz sürekli vaka mı tartışıyorsunuz? Kadın doğumcu olsanız yoğunluğunuzu da hayatınızın hastane olmasına da inanacağım. Dermatolojinin bu kadar istenme sebebi zaten yoğunluğum az olsun, kendi işimin patronu olayım mantığı.

Neyse ne… Kendi hayatınız… babanızın tüm mal varlığını üzerinize alıp hayatınızın bağımsız olması için uğraştığınızı sandığınız hayatınızda başarılar dilerim.

Son düzenleme:
Ki kimse hakaret etmedi. Ve bence kimse acımasız yorum yapmadı. Belki kimisi biraz sert yorum yapmış olabilir, ama biri ikiyi geçmez. Ben genel olarak yapılan yorumları yumuşak ve mantıklı buldum.

Konu sahibine kimse paragöz yazmadı mesela, kendisi öyle yorumlamış.

Ben de hiç rastlamadım. Hakaret edildi dedi ama hiç denk gelmedim. Bazı sert yorumları içselleştirdi sanırım. Hoş bir başkasının çalışıp kazandığı aldığı ev üzerinde yorum yapmak paragözlük gerçi bence

Konu sahibi üyeliğini kapatmış. Yeni üyelerin gelen yorumları beğenmeyip üyelik iptali yapması bu sene pek revaçta.

Konu sahibinin ve babasının fikirleri damat tarafına ait olsa burada hepimiz damat tarafına iyi bir sover, linçlerdik muhtemelen. Veya bilemiyorum belki millette bayram yorgunluğu vardir da o yüzden gayet yumuş yumuş ve mantıklı yorumlar yapilmiştir. :)

Konu sahibine en ufak bir itham yapilmamasina rağmen yorumlara aşırı tepki gösterdi bence.

Yazmamistim ama şimdi yazayim. İçimde kalmasin. Normalde böyle yorum yapmam ama. :KK70:

Ben konu sahibini fazla kibirli buldum. Hem mesleğinden dolayi hem de babasinin mal varligindan dolayi burnu çok havada geldi. Kendi uzerine 2 ev varmiş ama kendi parasiyla aldi o evleri. Ona cevap yazmadi. Muhtemelen baba parasiyladir.

Kendi cabasiyla uzman doktor olmasini tebrik ediyorum cidden. Zoru başarmış. Ama bunun dışında bir başarısı yok henüz. Çünkü yolun başında. Ama yolun başında birine göre fazla burnu havada. Bu da aileden kaynakli tabii.

Ayrica maddi beklentileri yüksek yorumlarini bile paragözluk olarak yorumladi ya. Pess doğrusu!

Ben de hiç rastlamadım. Hakaret edildi dedi ama hiç denk gelmedim. Bazı sert yorumları içselleştirdi sanırım. Hoş bir başkasının çalışıp kazandığı aldığı ev üzerinde yorum yapmak paragözlük gerçi bence
Kimse paragöz bile demedi, düşün. Ama konu sahibi, maddi beklentin yüksek mesajlarini öyle algiladi. Bu durumda kötü düşünen biz miyiz kendisi mi?

Bir de kendisi bir yorumda " arkadaşlarim,hocalarim dahil herkes beni çok begenirdi. Kismetim acikti" gibi bir şey yazmiş. Bu ne kibir cidden ya!

Fakirler paragöz olmaz zaten, fakirler olana şükreder. Zenginler bir türlü paraya doymaz genelde.

Daha yeni mezun doktor nasıl 3 ayda 1 ev alacak kadar kazanır ki? İmkanı yok.

Bazı insanlar ne garip.

Bunu ben kaçırmışım. Doktor falan değildi bence bu yorumdan sonra emin oldum 👍🏻
Kliniği olan bir uzman dermatolog olsa belki estetik işlemlerden kazanırdı o da belki. Asistan için imkan dahilinde değil.

Yoo doktor olabilir de muhtemelen baba parasını kendi parası sandığı için babasının onun üstüne yaptığı evlerden bahsediyordur.
Bağımsız biriyim dediği anlık yorumuna göre böyle düşündüm. Olsaydı şimdi bambaşka bir cevap verip bizi başka bir noktaya çekerdi. Çabuk gitti daha karpuz kesecektik sjndjd

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X