Doktor kızımı veriyorum tribi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben ailen darlarsa ve bayramda durucaz diye tutturursan boşanırım en az iki kurban bayramı geçirip emin olmadan çocuk yapmam ben kurban bayramında annenle et doğramak için tıp okumadım dedim :KK70:
Ay bu ne saçma yorum meslek sahibi kızlar bazen cok saçmalıyor,meslek sahibi değilim kimseyle kurbanda et doğramıyorum ev hanımıyım eşim beni dinler babama şunu diyemem bunu diyemem diye bir şey duymadım daha, siz bence mantıgınıza uygun başka birini bulun ailede önemli çünkü adam seni 1,2 idare eder sonra özüne döner cocuk olur daha rahat farklı davranmaya başlar, et doğramamakla işini garantiye aldığını düşünmek çok cocuksu,

Evet o da belki, çünkü öyle olması için çok popüler bir doktor olması gerek. 3 ayda 1 ev ne demek bu devirde!?
Mesleği ve maddi imkanları doğru da olabilir ama erkek tarafının mal varlığı üzerinden aile ilişkilerini etkileyecek isteklerde bulunulması, şart koşulması hoş değil bence haklı bir tarafı da yok zira herkesin kendince bir aile kültürü var, kimi yaşarken tüm malını çocuklarına dağıtır kimi kendi kazansın başarsın hazıra alışmasın deyip çocuklarına ölene kadar mal vermez, bunun kararı da o aile dışında kimseyi ilgilendirmez.

Kız babası olarak babayı fazla önyargılı ve sert buldum, bir daireyi çocuğun üzerine yapsınlar yoksa gelmesinler demek görgülü ve olgun bir yaklaşım da değil, savunması da yanlış okumadıysam evlenince hak iddia ederler gibi bir şeydi, kızın kendi evinde otururlarsa da baba damadın üzerinde hak iddia edecek, benim kızımın evi bizim kurallarımız geçerli diyecek, ben babadan o hissi aldım şahsen.

Ayrıca okuyup meslek edinmiş herkese saygı duyarım, insan yaşamına dokunan her mesleğe de saygım var ama bir mesleği kutsallaştırılıp meslek üzerinden kibirlenmeyi de anlamıyorum, çocuk da iyi bir meslek sahibi, eğitim olarak da maddi imkan olarak da denklikleri var, bir taraf okuyup koskoca doktor olmuş diğeri inşaattaki sıvacı değil, ki maksat iş küçümsemek de değil insan alın teriyle çalıştıktan sonra inşaatta sıvacı da olabilir lakin ailenin tavrına göre yorumlamak gerekirse sanki kız eğitimli çocuk işsiz güçsüz, ailesinin imkanları yokmuş gibi hallere girilmiş, bu çocuk da ağaç kovuğundan çıkmamış ev yoksa ailesi de yok hükmünde bir yaklaşım çok çirkin.

Size kendi hikayemden örnek vereyim ben Muğlalıyım bizde kız tarafı evi düzer ama oğlan tarafı da ev verir bu yüzden kız alacaksan Muğla'dan diye bir söz var 😁 bunu bilmeyenler linç yağmuruna tutmuştu ailemi o yüzden konu açmaktan soğudum. Bazı ailelerde kızım doktor oldu onca sene okudu anlayışı var (maalesef) ev, daire mülk neden çocuğun üzerine yapılır anlayamıyorum bu kadar mı değersiz emekler? Öldükten sonra zaten evlatların oluyor. Mesleğiniz çok güzel ben olsam kimseye minnet etmem kiraya çıkarım. Aileler ev verince kendi malları gibi görüyorlar evleri. Doktorlar para içinde yüzüyor çok zenginler demiyorum muhakkak maaşın yetmediği durumlar oluyordur ama kendi ayaklarınız üzerinde duruyorken bu boş vermişlik neden?

.bundan benim eşimin şirketinin haberi yok neyse ki

Yatıp kalkıp herkese bilgisayar mühendisi veya yazılımcı olun diyodum.
O kadar diyim
2 kuzenim bilgisayar mühendisi bir tanesi bilgisayar öğretmeni ama yazılım işi yapiyor yaklasik 17 senedir o 125k maas aliyor digerleri 90 ve 100k hepsi istanbulda şirketlerde calisiyor nasıl az oluyormus kazanclari bende anlamadim doktor görmüyor bu paraları be 🤣

Herkes babamın üstüne gitti, evet tepkisi fazla. Ama ya onun üstüne olan bir evde ya da senin evinde oturun yoksa hak iddia ederler diyor.
Babanız kendinden biliyor işi galiba çünkü kendisi sizin üstünüzde hak iddia ediyor, size verdiği evlere dayanarak. Hatta yetmemiş erkek arkadaşınız ailesinin mal varlığı üzerinde bile söz sahibi olabileceğini sanıyor.

Merhaba kızlar, öncelikle mesleğimi ve ailemin durumunu zorunda kalmadıkça söylemediğimi belirtmek ve yanlış anlaşılmamak isterim.
Ben doktorum, babam ise müteahhit. Dört yıllık bir ilişkim var ve sonbaharda nişan düşünüyoruz.
Oğlanın babası kendi evlerinden birini oturmamız için verecek. Fakat babam, müstakbel nişanlımın üstüne ev yapılmamasına çok tepki gösterdi. Çünkü babam kendisi tüm mallarını kardeşimin ve benim üstüme yaptı, kendi üstüne hiçbir şeyi yok.
“Ben kızımı güvenip maaşıyla mallarıyla veriyorum, adam kendi oğluna güvenip bir ev mi vermiyor?” dedi. Derdim ev değil, seni başkasının evinde oturtmam diyor. Ya çocuğun üstüne ev yapılsın ya da senin kendi evlerinden birinde oturun diyor. Çocuğun babasının durumu olmasa ses çıkarmazdım ama varken vermemesi sıkıntı diyor. En son evi oğullarının üstüne yapmadan gelmesinler, yapmıyorlarsa çocuk tek başına seni istemeye gelsin, ailesiyle görüşmem, düğününüzü de ben yaparım dedi babam.
Sevgilime söyledim ve ben bunu talep edemem ayrıca kimsesiz de değilim yalnız gelmem dedi. Ben de gelmek istiyorsan o senin bileceğin iş dedim. Çok bunaldım. Babamı da sevgilimi de çok seviyorum ve ikisi de kendince haklı.
Ben kiraya çıkmaya da, kendi evimde oturmaya da razıyım. Ama benim evlerimden birinde oturursak babam çocuğa iç güveysi muamelesi yapacak biliyorum.
Babam limoni, sevgilimle aramız soğudu. Bana bir şeyler söyleyin lütfen. Akıl akıldan üstündür…
Babanız haksız. Emrivaki yapıyor. Kendisi öyle yapmış diye başkasından da aynısını talep etmesi saçma. Böyle babalar ve anneler çok yorucu. Kolaylıklar dilerim.

İyi bir ev 3 milyon olsa
Her ay bir milyon kazanıyorlar yani
Hemen tıpa hazırlanıyorum
Hayır madem o kadar çok kazanıyor neden babasına maddi olarak bağımlı?

Baba yüzünden bir ev meselesi almış başını gitmiş. " Ben kendi evimi satın alırım,orada otururuz" veya " kirada oturacağız" demek bu kadar mı zor?

Eğer bunu deseler iki aile de seslerini çıkarmazdı.

Hayır madem o kadar çok kazanıyor neden babasına maddi olarak bağımlı?

Baba yüzünden bir ev meselesi almış başını gitmiş. " Ben kendi evimi satın alırım,orada otururuz" veya " kirada oturacağız" demek bu kadar mı zor?

Eğer bunu deseler iki aile de seslerini çıkarmazdı.

Onu der mi hiç
Neymiş babasının parası bunaltmış bir de çok güzelmiş zenginler hatta doktor hocalar bile yazıyormuş ama o fakir ama gururlu bir genç arıyormuş. Bir sonraki konusunda da babası gence kızından ayrılması para teklif edecek :KK70:

Sevgilime güvenirim ama annesine neden güveneyim tabi. Aramız iyidir ama benim mesafe sevdiğimi ve çok yoğun olduğumu bilir. Eskiden sürekli aramak ve mesajlaşmak isterdi (konuşmayı çok seven birisi) ben de onunla sohbeti severim ama inanın yeri geliyor nöbetteyken kendi annemi arayamadığım günler oluyor. Aramaya aramaya biraz alıştırdım. Artık müsait misin yazmadan aramıyor. Ama sonuç olarak tabi güvenmiyorum hiçbir şekilde
Cildiye asistanlarının nöbet tuttuğunu hiç duymadım. Hatta cildiye asistanı olmak için tusta sağlam puan yapmak gerekiyor. Cildiyeyi tusta yüksek puan yapmalarının sebebi de nöbet tutmamaları diye biliyorum. Yanlış mı hatırlıyorum?

Merhaba kızlar, öncelikle mesleğimi ve ailemin durumunu zorunda kalmadıkça söylemediğimi belirtmek ve yanlış anlaşılmamak isterim.
Ben doktorum, babam ise müteahhit. Dört yıllık bir ilişkim var ve sonbaharda nişan düşünüyoruz.
Oğlanın babası kendi evlerinden birini oturmamız için verecek. Fakat babam, müstakbel nişanlımın üstüne ev yapılmamasına çok tepki gösterdi. Çünkü babam kendisi tüm mallarını kardeşimin ve benim üstüme yaptı, kendi üstüne hiçbir şeyi yok.
“Ben kızımı güvenip maaşıyla mallarıyla veriyorum, adam kendi oğluna güvenip bir ev mi vermiyor?” dedi. Derdim ev değil, seni başkasının evinde oturtmam diyor. Ya çocuğun üstüne ev yapılsın ya da senin kendi evlerinden birinde oturun diyor. Çocuğun babasının durumu olmasa ses çıkarmazdım ama varken vermemesi sıkıntı diyor. En son evi oğullarının üstüne yapmadan gelmesinler, yapmıyorlarsa çocuk tek başına seni istemeye gelsin, ailesiyle görüşmem, düğününüzü de ben yaparım dedi babam.
Sevgilime söyledim ve ben bunu talep edemem ayrıca kimsesiz de değilim yalnız gelmem dedi. Ben de gelmek istiyorsan o senin bileceğin iş dedim. Çok bunaldım. Babamı da sevgilimi de çok seviyorum ve ikisi de kendince haklı.
Ben kiraya çıkmaya da, kendi evimde oturmaya da razıyım. Ama benim evlerimden birinde oturursak babam çocuğa iç güveysi muamelesi yapacak biliyorum.
Babam limoni, sevgilimle aramız soğudu. Bana bir şeyler söyleyin lütfen. Akıl akıldan üstündür…
Ben babanızı haklı bulmadım. Kendisi malını verdi diye herkesten kendisi gibi davranmasını bekleyemez. Hemen erkeğin ailesini silip yalnız sen gel demek... Erkek ailesi olsaydım hiç iyi bir izlenim bırakmazdı bende

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X