dolapta 3-4 gün saklanabilecek yemek önerileri

Bibik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2022
1
0
23
merhaba arkadaşlar
ben bu ara ufak mide problemleri yaşadım ve artık sağlıklı beslenmeye gayret ediyorum. benim hayatımda gece acıkması çok büyük bi yer ediyor ve eskiden bunu abur cuburla dolduruyodum. artık hafif, midemi yormayacak, sebze yemeği gibi şeyler yemek istiyorum. meyve falan değil ama onlar tokluk hissi vermiyor bana. böyle yapıp dolaba koyabileceğim ve 3-4 gün dolapta bozulmayacak tarif bilenler fikir verirse çok mutlu olurum

Mide problemlerin varsa 4 gün üst üste aynı yemeği yemeni önermem. Normalde bir yemeğin en fazla 1 kez ısıtılıp,2 günden fazla tüketilmemeli bakteri üremesi açısından.

merhaba arkadaşlar
ben bu ara ufak mide problemleri yaşadım ve artık sağlıklı beslenmeye gayret ediyorum. benim hayatımda gece acıkması çok büyük bi yer ediyor ve eskiden bunu abur cuburla dolduruyodum. artık hafif, midemi yormayacak, sebze yemeği gibi şeyler yemek istiyorum. meyve falan değil ama onlar tokluk hissi vermiyor bana. böyle yapıp dolaba koyabileceğim ve 3-4 gün dolapta bozulmayacak tarif bilenler fikir verirse çok mutlu olurum

ben aksam salatayı fazla yaptım. birazını kaseye koydum. buzluktan haşlanmış bir bardak ölçüp koyduğum nohuttan çıkardım. sabah ikisini yanımda götürüp öğle yemeği olarak yemeyi düşünüyorum. bide yoğurt ya da ayran götürürüm.

bu tarz yiyebilirseniz 3 4 gün gidecek yemek yapmanıza da gerek kalmaz:)

Yemeklerin çoğu dayanıyor zaten 3-4 gün. Özellikle ilk yaptığınız gün kaynar halde kavanozlayıp ağzını hemen sıkıca kapatırsanız konserve gibi oluyor daha da uzun dayanıyor.

Isıtıp tekrar dolaba geri koymadığınız sürece, 3-4 gün o kadar uzun bi süre değil ki pişmiş yemekler için.

X