Yeğenim 3 yaşında annesi dışında kimse yemek yediremiyor.

bikaç defa özele de devlete de gittiler kreşe gönderin sizi anlıyor zamanla gelişim gösterecektir demişler
kime goturdukleri de cok onemli .benim de yegeninizle ayni ay dogumlu ikizlerim var .biz izmirde cocuk psikiyatriye goturmustuk .tavsiye verdi eger duzelme olmazsa terapiye baslicaktik gecti sukur .

kime goturdukleri de cok onemli .benim de yegeninizle ayni ay dogumlu ikizlerim var .biz izmirde cocuk psikiyatriye goturmustuk .tavsiye verdi eger duzelme olmazsa terapiye baslicaktik gecti sukur .
isim verebilir misiniz acaba? memnun kaldınız mı? siz ne için götürmüştünüz. kardeşim 9 eylülde ücretli profesöre götürdü bi de özel bi doktora götürdü ismini bilmiyorum

anne kendini değiştirmedigi sürece kreşte de değişmez.
ogumla arkadaşımın oğlu aynı sınıfta (anasınifi).
arkadaşım çok yumuşak yüzlü olduğu için cocuk yememeye devam ediyodu 2. senesi bu yıl.
biraz sohbetlerimizde fikirleri değişti dik durmaya başladı. çocuk da ona göre yeme miktarını artırıp mizmizligi azalttı.
siz bisey yapamazsınız uzman bile annesi destekleyip uymazsa söylenene tam olarak çözemez.

yani annesi yedirince baya yiyor ama doyduğunu biliyor mu yoksa video ile mi yutuyor bilemiyorum zaten genelde çorba yiyor ya da katı yemekleri ezip yediriyor annesi. boyu kilosu yaşıtlarına göre fazla 5 yaşındaki çocuğun boyu kilosu gibi ama bağılşıklığı düşük sanırım çok hastalanıyor
MaşaAllah, ozman dediklerimi uygulayın, demek istahsiz bi cocuk değil, sadece alışmış. 3, 5 aya alışır tabagi masaya önüne koyup bırakırsa, 1 yemez 2 ,3 yemez derken sonra mecbur yemeğe başlar, sizde şaşarsiniz

benim oğlum evde yemek yerken telefonla ben yediriyorum. ki ben bu çocuğa blw ile başladım... 1,5 yaşına kadar öyle gitti. sonra işe başlayınca işler değişti.... herneyse geçen sene anaokuluna başladı. anaokulunda 1 -2 desteklediler. kendisi öğle yemeğini yemeye başladı... şimdi 1. sınıfa gidiyor, sabah kahvaltısı öğle yemeği ve ikindiyi kendisi yiyor... yemeğip ne yapacak... akşam yine bizden yüz bulup ben yediriyorum. bi telefonu eline alması sadece akşam. ödev felan derken seslenmiyorum. ama yakında değişir...

kreşe verin. az az desteklesinler. baktı arkadaşları kendisi yiyor alışır.

ayrıca annesi karar versin bunlara size ne, belki ben gibi çok önemsemiyordur. şuan önemsemiyorum çünkü nazı bana geçiyor :KK53:
Kreşte de yemek yemiyormuş. Çocuk neredeyse tüm gün aç ailesi olarak endişelenmeye hakları yok mu?

Kreşte de yemek yemiyormuş. Çocuk neredeyse tüm gün aç ailesi olarak endişelenmeye hakları yok mu?
geçiyor... kararlı durmak lazım... anne kararlı değilse, baba hala nereye götürse çocuğu değişmeyecek... annede babada aynı anda dik durmaları gerekiyor.

bizde eşim dik durmuyor. anane nine de aman aç kalmasında nasıl yerse yesin modunda olunca olmuyor... kendimden biliyorum.

geçiyor... kararlı durmak lazım... anne kararlı değilse, baba hala nereye götürse çocuğu değişmeyecek... annede babada aynı anda dik durmaları gerekiyor.

bizde eşim dik durmuyor. anane nine de aman aç kalmasında nasıl yerse yesin modunda olunca olmuyor... kendimden biliyorum.
kardeşim çalışıyor babaanne anneanne bakıyor ve çocuk yemek yemiyor aç. herkes bu durumdan muzdarip. bizim anneanne nine de aman aç kalmasın yapmıyoruz varsa bi yöntemi öğrenmeye çalışıyoruz

anne kendini değiştirmedigi sürece kreşte de değişmez.
ogumla arkadaşımın oğlu aynı sınıfta (anasınifi).
arkadaşım çok yumuşak yüzlü olduğu için cocuk yememeye devam ediyodu 2. senesi bu yıl.
biraz sohbetlerimizde fikirleri değişti dik durmaya başladı. çocuk da ona göre yeme miktarını artırıp mizmizligi azalttı.
siz bisey yapamazsınız uzman bile annesi destekleyip uymazsa söylenene tam olarak çözemez.
evet baştan yesin de nasıl yerse yesin diye de olay buralara kadar geldi haklısınız

Ya ben bu cocuk konularina anne ve baba haric kim olursa olsun karismalarina ayar oluyorum. O cocugu kimse ailesinden daha iyi dusunemez. Her seye karismak bana cok sagliksiz geliyor. video ile yemek yedigini belirtmeniz falan cok dusundurucu.
Video ile yemek yediriyorun neyi düşündürücü? Gayet de yeğeni için endişeleniyor üzülüyor ve bunun için çözüm arayışına girmiş normal bir durum.
Benim 2 yaşındaki yeğenim de çok az yemek yer bazen de hiç yemek istemez. Annesi babası yeri geliyor ben ne şebeklikler yapıyoruz yemek yesin diye. Mavi rengini çok seviyor diye kırmızı balık şarkısında mavi balık,uçak geliyor ağzını aç yerine mavi uçak geliyor gibi şeylerle yediriyorum. Ya da önce ben bir kaşık yiyip abartılı beğeni tepkileriyle meraklanmasını sağlayıp tadına baktırıyorum daha sonra da hayvanlardan konu açıp ona bir şeyler anlatıyorum. O anda bir masal uydurabiliyorum. Ay ne bileyim belki benim yaptığım da yanlıştır ama telefondan video izletmekten iyidir diye düşünüyorum.

kardeşim çalışıyor babaanne anneanne bakıyor ve çocuk yemek yemiyor aç. herkes bu durumdan muzdarip. bizim anneanne nine de aman aç kalmasın yapmıyoruz varsa bi yöntemi öğrenmeye çalışıyoruz
yöntemi vs sizin uygulamanız zor. ailenin bir uzmandan acil destek alması lazım. 3 yaşında bir çocuğun dil gelişiminin geri olması da destek gerektiren bir gelişim geriliği. bilinçli hareket etmezseniz bu bozuklukların önünü alamazsınız. zaten çocukta şu an bile bir yeme bozukluğu oluşmuş durumda. iyi bir çocuk gelişim psikoloğu araştırıp gitseniz iyi olur.

evet baştan yesin de nasıl yerse yesin diye de olay buralara kadar geldi haklısınız

bundan sonrası da yine annenin elinde.
ben annenin yerinde olsam haftasonu telefonu yanıma almadan yemek için zorlamadan dışarı çıkarırım. sadece aksam yemeği yiyosa aksam saati götürürüm mesela. büyük ihtimalle bisey yememiş olur zaten. iki gün boyunca böyle devam ederim.
birden kesmek kötü olur mu o kısmı uzmana danışmak gerekiyo ama. belki birden bu şekilde kesince de çocuk için sıkıntı olur.

geçmiş olsun diyeyim yemek yemeyen çocuk zor.
bide son kez çok iyi bir kulak burun boğaz doktoruna götürün. bahsettiğim arkadaşın çocuğu da yediği zerre kadar yemekle yasitlarindan baya önde gidiyo. çok sık hasta oluyo ve geniz eti varmış. iştahsızlık ve çok fazla hasta olması da geniz etindenmis.

pedagog diye bir sey uzun yillardir yok 1982 den beri o unvan verilmiyoe sanirim . hep konularda pedagog vurgusu yapiliyor yazayim dedim

Aa, çok şaşırdım. Bir çok pedagog ünvanlı kişi sosyal medya hesaplarından aktif paylaşım yapıyorlar, Google’a baktım şimdi, pedagog diyince yakınımdakiler çıkıyor. Sanırım çocuk psikoloğu demek yerine hala pedagog diyor işin uzmanları bile.. teşekkür ederim bilgilendirme için 🙏🏼

Benim kuzenim boyleydi. Ilkokula baslayana kadar cocuk sadece tv karsisinda yemek yedi. Onuda kendisi yemezdiz kasigi agzina sokarlardı. Inanilmaz yorucu ve sacma bir durum oluyor. Acil destek alsinlar

Bu konuyu siz değil kardesiniz açmadığı sürece o çocuk değişmez. Isterse en ala prof a gitsin. Zaten muhtemelen dr dr gezdik çözüm bulamadık demek icin gidiyordur prof a da. Arkadaşım ekran başına hele ki youtube sports başına koyacaksanız o çocuğu yapmasanız da olur. Inanın ki ihmal da en az istismar kadar cocukta hasar bırakıyor. Ben kendim youtube sports izlemiyorum 3 yaşındaki çocuk icin facia...

Siz de anneymişsiniz. Az çok bilirsiniz her ebeveyn evladını farklı yetiştiriyor.

Ben de mesela uyku ve yemeklerini hep saatlerine göre planladığım için hâla çok eleştiri alıyorum.

Ben sürekli kavga ediyorum herkesle.Doktor ve kendi komşularımız dışındaki insanlar bir türlü beğenmiyorlar anneliğimi!!!

Her ana baba evladı için en iyisini düşünür,yapmak ister. Bırakın kendileri karar versinler hangi uzmana gideceklerine ve evlatlarını nasıl yetiştireceklerine…

X