Domuz Gribi hakknda ...

Canım..aynı konuyu yoruma açık halemi getirdiniz CADIARZU
Bu sorduğunuz gayet ciddi bir soru
Yorum yapanların bilgisi sizce yeterli midir??fisfisfis
BURADA SADECE YORUM YAPILMIYOKİ BİLGİLENDIRME VE TARISMA.AYRICA VERILEN BILGILERE KIMSE KESINLIK IBARESİ KULLANMADI.NE SAKINCASI VAR ANLAMADIM.DIGER SAGLIK BÖLUMLERINDED INSANLAR TOPİK ACIP BILGILENDIRME VE TARTISMA YAPABILIYOLAR.a.s.

ilaç firmaları bu kadar ölümlere izin vermez herhalde.
önce ortaya virüs çıkarırlar,tıpkı bilgisayar virüsü gibi,
sonra herkese atarlar bu virüsü yani bulaştırırlar,
daha sonra antivirüsle temizlerler,yani panzehir ya da aşıyla bu virüsü eradike ederler.
insanları bu aşıya mahrum bırakırlar.
sonra da gelsin paralar...inanılmaz büyük rakamlar.
maalesef arkadaşlar kapitalist bir dünyada yaşıyoruz.
Ve kapitalizmin insanlara hiç açıması yok.
Kurtlar bile canını zor kurtarıyorlar.

valla bi ülkede sağlık bakanı çıkıp 5300 civarı ölüm olabilir diyorsa böyle bi açıklamanın getireceği paniği göz önüne alıyorsa bence bu gerçekten ciddi bi durumdur. Yoksa bakan gereksiz panik olmasın diye böyle bi açıklama yapmazdı.
hatta bakan yarıyıl tatili uzatılabilir dedi, bulaşmaları engellemek için

ewt cnm bende dinledim iğne vurulanlarda bileölüm olabilir deniyor şubatta artacağı için okullar kapanabilir diordu çok tedirgin oldum mafoldumbenmafoldumben

ben korkmaya başladım dün gaztede okdum okullar kapatalıbilir yazyordı((((
arkadaslr gerkli önlemler alındıgıgında korkmanızı gerktırecek bir durum olamaz.bılıyosunuzkı hastalık erken teshıs edıldıgınde tedavisinde ıyı sonuclar alınıyormus.burda bıze cok sey dusuyo özelıkle hijyen kurallarına dıkkat edlım.aıle fertlerımızı bılınlendırelım.özellıkle okula gıden cocuklarımızı.onları ve dıger aıle fertlerını kndımızde dahıl sureklı gözetım altında tutulım.allah hepımızın yardımcısı olsun.en ıyı sekılde atlatsın ulkemız bu salgını.

ewt cnm bende dinledim iğne vurulanlarda bileölüm olabilir deniyor şubatta artacağı için okullar kapanabilir diordu çok tedirgin oldum mafoldumbenmafoldumben
okuları sanırsam mıkrobun hızlıca yayılmasını önlemek ıcın kapatabılırlermiş.

bu açıklamalar beni çok korkuttu
sağlık bakanı böyle konuşuyosa mutlaka bir bildiği vardır boşu boşuna insanları korkutacak hali yok yamafoldumben
bencede okullar tatil edilse iyi olur.okul böyle mikropların yayılması için en ideal ortam çünkü

ay anaokullarında böyle bi salgın çıktığını düşünemiyorum bile, umarım yanılmışlardıryasakkelime
işin kötü tarafı aşının yan etkileride bilinmiyor

ay anaokullarında böyle bi salgın çıktığını düşünemiyorum bile, umarım yanılmışlardıryasakkelime
işin kötü tarafı aşının yan etkileride bilinmiyor

:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

bende bu olaydan korkanlardanım
hamileyim ve eşim 400 kişinin çalıştığı biryerde amirlik yapıyor
insanlarla iç içe ortam hjienik değil.
Allahım esirgesin diye dua etmekten başka birşey gelmiyor elimden
.

ankarada 4 çocukta görülmüş ve okul 1 hafta kapatılmış, durum ciddi ya:gitme:

kreşler anaokulları napıcaz yaaaa
önlem almaya bakacaksınız arkadaslar.bakın söylentıler kasımda domuz grıbı vakası artabılır denmıstı ama kasıma bıle kalmadan ortaya cıktı.hemde buyuk ve kalabalık bır sehırde.allah yardımcımız olsun.cocukları okula gıden aıleler özelıkle ankarada yasayanlar dıkatlı olmalarıı gerekıyo.sadece cocuklara degıl kendınız aıle fertlerınızede dıkket etmelısınız.en kucuk bır belırtıde doktora gıtmeyı ıhmal etmemımız lazım.

Bi domuz gribimiz eksikti çok korkuyorum sevdiğime bişey olacak diye.Askerlik yapıyo günde bilmem kaç kişi girip çıkıyodur bölüğe kim bilir inş bişey olmaz :Saruboceq:

çok haklısın.katılmamak ne mümkün.akannehir
bu çağın afetleri,artık savaşlar biyolojik mi olacak ne
:uhm:

Aşının yan etkileri, yararından fazlaymış. Bugün gazetede okudum. Ne kadar doğru bilemem.

Aşınında bir koruyuculuğu olacağını sanmıyorum. Ki bir hafta sonra aşılar Türkiyeye geldiğinde kapış kapış olacak. sade vatandaş aşı olamayacak bile. Öyle tahmin ediyorumki, fiyatıda fahiş bişe olur.

İki bebemde okula gidiyor, maske filanmı alsak napsak:gitme:

şimdi aşı henüz insanlarda denenmemiş bir aşı,dolayısıyla
millet aşı çıktığı anda hücum edecek,ama diğer arkadalşların dediği gibi
aşının zararları bir hayli fazla,acaba bazı olayları fazla mı büyütüyoruz anlayamıyorum,
elbette bizlerde korkuyoruz ama bakın arkadaşlar
aşıyı ilk Türklerde deneyecekler gibi bir söylenti var,tabi ne derece doğru bilemiyoruz ama
söylentilere görede hareket etmemek lazım...
insanlarla öpüşmemek,uzaktan selamlaşmak,sık sık el yıkamak ve temiz olmak
ve sanırım maskeyle dolaşmak şart diye düşünüyorum...
her kış bir hastalık çıkıyor,deli dana,kuş gribi,keneler,domuz gribi,
bakalım daha neler duyacağız tabi bu gidişle yaşarsak...
sevgiyle ve sağlıkla kalın...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…