Mutfak Püf Noktaları donmuş maydanoz konusu

gul2016

Popüler Üye
Pro Üye
13 Kasım 2019
6.203
13.201
Değerli arkadaşlar, Ben maydanozu donmuş halde derin dondurucuda saklıyorum. Şimdi köfte ve mantı yapacağım, maydanozu derin dondurucudan çıkartıp mantı içine ve köfteye karıştırıp bunları da yine derin dondurucuya kaldıracağım. Maydanoz çözülecek hali ile sonra tekrar donacak. Zehirlenir miyiz?

En son maydanozu koyup karıştırıp atarsan geri buzluğa sorun olacağını sanmıyorum canım.

En son maydanozu koyup karıştırıp atarsan geri buzluğa sorun olacağını sanmıyorum canım.
teşekkür ederim. Mantının içi için zor olur. Mantı kapatılacak vb yani o zamana kadar çözülür. Köfteye sonradan katsam da olur. mantıyı maydanozsuz yapmaya karar verdim, içine bol taze nane atacağım.

Ben hala zehirlenmedim çok şükür 😁

Birde isterseniz mantı için falan birde kurutun.. Ben Maydonozu genelde kuruturdum dondurucuya atmayı kaynanamdan gördüm. 😃

Onun yerine taze maydanoz alin onu kullanin derin dondurucudakini yemeklerinize koyarsiniz

Canım maydonozu don halde harcın içine karıştırman da bir sorun olmaz donu cozulmeden de güzelce geri buzluguna atarsın.
Donken makas ya da bıçakla dograyabilirsin. Ben hep öyle yapıyorum.

Sanmıyorum bir sıkıntı olacağını ben sadece et türü şeylerde tekrar dondurulmaz diye biliyorum

X