Dostluk mu düşmanlık mı siz söyleyin a dostlar :(

Malesef bu da bizim eksik yönümüz olsun varsın. Biz kaybettik ama iyi niyetimizden bence. Üzülme dua et Allah dua edenlerle Beraberdir. Bu da geçecek inşallah bu yazdıklarımıza gün gelir güleriz :)

Bana beddua edince elinize ne geçiyor?
Ben sizin gibi tüm hayatımı gidip birine anlatmayacağım için yaşarsam da bu kadar dertlenmem merak etmeyin.
Türkçeyi öğrenebilmeniz dileğiyle “öğretmenim”.
Beddua durumunda mı sizce ? Türkçe yi bırak şimdi bir kenara konu bu değil dert de bu değil başvuracağım merci de sen değilsin konu bu olsa da emin ol! Tüm hayatımı anlattığımı nerden çıkardın senin gibi kadınlardan biriydi o da işte neyse ban yemek istemiyorum senin empati yapabilmen için İnan yaşaman gerek ve umarım yaşarsın dedim beddua etmem ben

Malesef bu da bizim eksik yönümüz olsun varsın. Biz kaybettik ama iyi niyetimizden bence. Üzülme dua et Allah dua edenlerle Beraberdir. Bu da geçecek inşallah bu yazdıklarımıza gün gelir güleriz :)
Haklısın teşekkür ederim empatik yorumun için

Peki senin yaşadığın nedir
İş yerinde samimi bir arkadaşımdı . Bi anda aramayı sormayı selam vermeyi kesti . Tam nedenini bende bilmiyorum. Hakkında bana kötü konuştuğu kadının tarafına geçti. Şimdi görsen nasıl mutlu nasıl kahkahalar atıyor. Aydın bakalım.. neyse yanlış insana fazla değer vermişim kısacası.

İş yerinde samimi bir arkadaşımdı . Bi anda aramayı sormayı selam vermeyi kesti . Tam nedenini bende bilmiyorum. Hakkında bana kötü konuştuğu kadının tarafına geçti. Şimdi görsen nasıl mutlu nasıl kahkahalar atıyor. Aydın bakalım.. neyse yanlış insana fazla değer vermişim kısacası.
Aynı durum desene

Beddua durumunda mı sizce ? Türkçe yi bırak şimdi bir kenara konu bu değil dert de bu değil başvuracağım merci de sen değilsin konu bu olsa da emin ol! Tüm hayatımı anlattığımı nerden çıkardın senin gibi kadınlardan biriydi o da işte neyse ban yemek istemiyorum senin empati yapabilmen için İnan yaşaman gerek ve umarım yaşarsın dedim beddua etmem ben
İşte Türkçeyi iyi kullanamadığınız için beddua edip etmediğinizi anlamıyorsunuz.

İşte Türkçeyi iyi kullanamadığınız için beddua edip etmediğinizi anlamıyorsunuz.
Obsesif kompulsif olduğunu düşünmeye başladım evet Türkçem kıt benim ben suriya vatandası gelmişem oldu mu için rahat etsin uyuyamazsın bu halde sen şimdi yazık:halay::KK45::KK70:

Herkes buna benzer seyler yasamistir emin olun. Zaten en buyuk kotulugu de dostlarimizdan yeriz. Cunku onlardir bizim herseyimizi bilen. Yaralarimizi, eksik yonlerimizi, zaaflarimizi. Kimse dort dirtluk degil. Bizi tanimayanlar bizim hakkimizda cok sey bilmedigi icin birsey yapamazken eksiklerimizi bilenlerden gelir hep kotulukler....onun icin "dost kazigi" diye bir deyim var.
Bu saatten sonra yapilacak tek sey bu kisiyle iletisimi kesmek olur. Bu da size tecrube olmus. Aslinda bu da bir kazanc. Ettigi yanina kar mi kalsin mantigiyla giderseniz onun seviyesine inersiniz.
Bundan sonra arkadas edindiginizde karsinizdaki kisiye ilk anda 100 puan vererek baslamayin. 50 puani sizin olsun. Iyice tanimadiginiz insanlara gonlunuzu acmayin. Bazen yalnizlik en iyisidir. Kendi kendinizle olmaktan zevk aldiginiz gun baskalarina da ihtiyac duymamayi ogreniyorsunuz. Insaniz ve sosyal varliklariz. Yalniz olamayiz biliyorum ama lutfen bazi seyler de sizde kalsin. Sizin de ozeliniz olsun.
Sevgiyle kalin

Herkes buna benzer seyler yasamistir emin olun. Zaten en buyuk kotulugu de dostlarimizdan yeriz. Cunku onlardir bizim herseyimizi bilen. Yaralarimizi, eksik yonlerimizi, zaaflarimizi. Kimse dort dirtluk degil. Bizi tanimayanlar bizim hakkimizda cok sey bilmedigi icin birsey yapamazken eksiklerimizi bilenlerden gelir hep kotulukler....onun icin "dost kazigi" diye bir deyim var.
Bu saatten sonra yapilacak tek sey bu kisiyle iletisimi kesmek olur. Bu da size tecrube olmus. Aslinda bu da bir kazanc. Ettigi yanina kar mi kalsin mantigiyla giderseniz onun seviyesine inersiniz.
Bundan sonra arkadas edindiginizde karsinizdaki kisiye ilk anda 100 puan vererek baslamayin. 50 puani sizin olsun. Iyice tanimadiginiz insanlara gonlunuzu acmayin. Bazen yalnizlik en iyisidir. Kendi kendinizle olmaktan zevk aldiginiz gun baskalarina da ihtiyac duymamayi ogreniyorsunuz. Insaniz ve sosyal varliklariz. Yalniz olamayiz biliyorum ama lutfen bazi seyler de sizde kalsin. Sizin de ozeliniz olsun.
Sevgiyle kalin
Güzel özetlemişsiniz, katılıyorum

Sevgiyle kalin
Bu dobra gerçek ve ego içermeyen saygın diliniz ve doğru sözleriniz için sonsuz teşekkür ederim evet yaşamayanın olduğuna inanmıyorum ben de güzel sözlerinizden öpüyorum:KK200:

merhaba arkadaşlar ;
Dün üye oldum lakin uzun yıllardır takipteyim siteyi. Sizden fikir almaya ihtiyacım var çünkü içim acıyor. Yıllar önce eşim iş yapacak diye şehir değiştirdik.Dolayısıyla çevre her şey geride kaldı gözden ırak gönülden ırak oldu vs. Ben de insan canlısı biriyimdir. Tek olmayı sevmem ağırlamayı hoş sohbeti çok severim. Bu süreçte artık evi burdan aldık dedim ve biraz tc ortalamasına göre lüks denen bir muhite taşındık. O zaman ucuzdu tabi sonra böyle bir etiket gelişti o da ayrı. Burada insanlar çalışmayan kadına boş ve cahil gözüyle bakar . Elitliği paraya göre kıyaslar pahalı oyuncaklar kıyafetler o çocuklara koca adam gibi davranışları ezberletip bu durum üzerinden medeni çocuk yetiştiren aileleriZ diye hava atan konuşulmak istenen bence son derece yapay ailelerle dolu bir yer düşünün . Ki bunu böyle yaşayanlar da aynı yorumluyor yazık ki maskeli insanlar malesef. Ben Anadolu çocuğuyum doğallıktan yana Bilindik bir öğretmenim atanamayıp alakasız bir sektörden para kazananlardan tabi :) ama bir insan her zaman maskesiz neyse o olmasından yana oldum hep içim daralıyor öyle ortamlarda yalan yok. Neyse bir arkadaş edindim parkta tanışıp tam da benim gibi biri dedim gider gelirdik birbirimize evler yakın derdini anlatırdı ben de içimi açardım üzülür yardımcı olur gibi yapar ve ortak olurdu derdime Yani ben öyle sanmışım tam 3 yıl. En yakınımdan 3 kişiden biri oldu bu süreçte tabi o süreçte benim ailem yıkılma noktasına da geldi çok iyi dönemlerimde oldu yokluktan ekmek parası zor bulabildiğim battığımız dönemleri de gördü sıkıntılarıyla beraber. Melek derdim bu arkadaş. Bende elden ne gelirse hediye vs götürürdüm gönlünü görmek için allah var. Bacım dedim allah yıkarda.

Bu arkadaş oğlunun okulu kolejden alması için uyardım. Bulunduğumuz yer iyi eğitim okullar öğretmenler çok iyi dedim yazık parana. Kendi okulumuzu önerdim. Derken ikna oldu yazdırdı söylediklerinden daha fazlasıymış birce dedi. Bir süre sonra kadın hastalığım var sinirim bozuk hastayım vs bahaneleriyle durup dururken koptu arıyorum açmıyor mesaj atıyorum dönmüyor eşinden mesaj yazdım cevap yok ama hep çevrim içi vs . Derken ortak arkadaşımıza sordum birce umrunda değil hiçbirşey bak benim altmda araba olmasa bana da arama yapmaz emin ol dedi. Tabi ben şok en dedikodu yaptığı af edersiniz itin g. Üne soktuğu bir kadın vardı sürekli beraber dedi ve bize nasıl onu anlatıyordu ise bizi dde ona anlatıyormuş uyardılar başka birileri beni dedi. Tabi ben şok yeni tanıdıklarına matineler düzenleyip benim anlattığım özelimi dizi anlatır gibi anlatıyormuş şaka gibi.
Bu okulda oğlumun sınıf annesi bana takık durumda idi o mu çeldi aklını dedim ( sebebi boşandığı kocasının aldattığı kadın fiziksel bana benzemesi imiş) zira tamamen saplantı haline gelmiştim o kadın için anlamsızca saldırılar düzenledi muhattap olmadım çalışıyorum Zaten vaktim de yoktu doğrusu.

Çok canım acıdı hala da acıyor bana bir ses etmeden neden dememe rağmen karşısına çıkmama rağmen ses etmedi birşey Yok diyip kaçıyor sürekli meğerse söylediklerini başkasından duymuş olma ihtimalimden kaçmış anladım onu. Şimdiki kankaları ise Yani benim dedikodumun malesef özelimin döndüğü ortamın hanımları ise altında araba olan paso gezen tipler ( buna lafım YOk arkadaşın neye sattığını aktarmak için yaZdım )

Şimdi ben nasıl bir tepki vermeliyim bu arkadaşa çok kızgın ve kırgınım bir yanım boşver bir yanım bunca emek ne olacak enayi mi peçete miyim ben tek kullanımlık diyorum kendime akıl verin !

(Emek derken çok kez gel dediği an eli asla boş olmaksızın gittim, evladıma ne geldiyse kıyafet ona da aynısını aldım götürdüm eksiksiz kardeşimmiş gibi adeta , çalışsam da çok kez kendimden feragat edip hatta ailemden hazırlık ağırlama elden ne geldiyse misafiri gelecekse yardım etme vs çok fazlaca şeyler )
Ahh canım kardesım resmen düşmanlık bu

cidden bende ailemle olan sorunumu kuzenimin esine anlatmistim o da gitmis kuzenime anlatmis ... halbuki ben kuzenime anlatmak istesem niye esine anlatayim..israrla sen dedinya soyle diye diyor ...bir daha tobe kimseye anlatmam ...arkadasimin bri de tanisma asamasinda oldugum birine ailemle aramdakileri anltmisti...yani ben guvenmemeyi guvendigim kisilerden ogrendim :KK66: ufak tefek hareketlerde merve varya onun gibi olacan ...milleti cagirip canim arkadasim cok guvendim ama o sizin dedikodunuzu yaptigi kadar benimkini de yapti... olsun dedikoducular bunun icin var diyecen gozunun icine baka baka

Hayat denge uzerine kurulu ve siz samimiyet konusunda dengeyi saglayamamissiniz.Iyi niyetli de olsaniz bu kadar yakinlik doğru değil bu kadinin yaptigi size ders olsun öyle düşünün ve bence onu o ortamdan yakinda postalarlar merak etmeyin bu kadar karaktersiz birini kimse istemez.Yalniz kalacak o kadin ve siz o zaman huzura kavusacaksiniz.

cidden bende ailemle olan sorunumu kuzenimin esine anlatmistim o da gitmis kuzenime anlatmis ... halbuki ben kuzenime anlatmak istesem niye esine anlatayim..israrla sen dedinya soyle diye diyor ...bir daha tobe kimseye anlatmam ...arkadasimin bri de tanisma asamasinda oldugum birine ailemle aramdakileri anltmisti...yani ben guvenmemeyi guvendigim kisilerden ogrendim :KK66: ufak tefek hareketlerde merve varya onun gibi olacan ...milleti cagirip canim arkadasim cok guvendim ama o sizin dedikodunuzu yaptigi kadar benimkini de yapti... olsun dedikoducular bunun icin var diyecen gozunun icine baka baka
Haklısın sanırım hepimizin var böyle tecrübeleri malesef üZücü ama gerçek

Hayat denge uzerine kurulu ve siz samimiyet konusunda dengeyi saglayamamissiniz.Iyi niyetli de olsaniz bu kadar yakinlik doğru değil bu kadinin yaptigi size ders olsun öyle düşünün ve bence onu o ortamdan yakinda postalarlar merak etmeyin bu kadar karaktersiz birini kimse istemez.Yalniz kalacak o kadin ve siz o zaman huzura kavusacaksiniz.
Son cümlelerinizi yaşamayı bekleyeceğim

Siz herşeyin en iyisini ben biliyorum havasındasınız. Yaşadığınız çevredeki insanları büyük davranışı ezberletilmis çocukları, yüzlerinde maskeleri vs. Şeklinde eleştirmeniz çok yanlış bir tavır. Parkta tanisip gereksiz bir samimiyet kuruyor, surekli hediye aliyor,kendi çocuğuna aldıklarından alıyor, parana yazik deyip cocugunun okulu ile ilgili yorumlarda bulunuyor ve esine ulasamadim deyip kocasina mesaj atiyorsunuz. Ve o kadinla baskalarini cekistiriyorsunuz ki arkasindan en cok konustugu kadin diyorsunuz. Evet kadinin yaptigi dostluk değil ama sizin davranışlarınız da pek normal değil.

Siz herşeyin en iyisini ben biliyorum havasındasınız. Yaşadığınız çevredeki insanları büyük davranışı ezberletilmis çocukları, yüzlerinde maskeleri vs. Şeklinde eleştirmeniz çok yanlış bir tavır. Parkta tanisip gereksiz bir samimiyet kuruyor, surekli hediye aliyor,kendi çocuğuna aldıklarından alıyor, parana yazik deyip cocugunun okulu ile ilgili yorumlarda bulunuyor ve esine ulasamadim deyip kocasina mesaj atiyorsunuz. Ve o kadinla baskalarini cekistiriyorsunuz ki arkasindan en cok konustugu kadin diyorsunuz. Evet kadinin yaptigi dostluk değil ama sizin davranışlarınız da pek normal değil.
Tüm anlatılanlardan bunu mu çıkardınız

Fedakarlik karşılık beklemeden yapılır siz verici olmuşsunuz şimdi o nankörlük yaptı diye ona hesap sormanız manasız olur herkes kendi kalbinin ekmeğini yer birdaha muhatap olmazsınız olur biter hee namusunuza laf ettiyse iftira attıysa o ayrı o zaman sonuna kadar hesabını sorun ama konu nankörlükse uğraşmayın bile bırakın edindiğiniz sevaplarınızla kalın kalbinizi ferah tutun içinizi karartmayın Allaha havale...

X