Doymak bilmeyen eş ailesi

cocuk doğmadan biraz daha biriktirip araba alalım deseniz. Doğuma giderken sonra olmadık zamanlarda acile fln gidiliyor cocuk olunca. yollarda bebeğimizi perişan etmeyelim deseniz. arabanız varsa eğer daha konforlu bi araç alalım diye girin aklına. arabaya hayır diyemez.
Bunu dusundum dile getirdim hatta . Bebek icin araba şart vs diye ama onun masrafini karsilayamam suan dedi . Ama benekten sonra sart diye soyluyorum her gun

Ailesine karsi olumsuz bi tutumun esinde aninda ters tepebilir.. Hazir iyiye gidiyoken (sukur) ailesinin sacmaliklarina uyma..
Dedigim gibi, "ihtiyaclarimiz cok fazla, o nedenle cok gonlum yok ama ailen de mağdur olsun istemem, sen bilirsin" dersen daha iyi olur gibi geliyor..:KK8: "Bize de lazim, biz de magduruz, kendileri halletsin" vs dersen direkt suclu olursun.. Siz-biz muhabbetine asla girme derim..
Süpersin tamamdır içim pek rahatladi . Iyi ki var burasıEn Büyük KK:KK73:

Bunu adım adim isleyebilirim gibi esime . Hevesleniyor zaten bebek konusunda bu yolda ilerleyebilirsem vermez diye düşünüyorum

İnce ince işleyin elinizden geldiğince; ansızın girmeyin, durduk yere siz açmayın; onun ilgisini çekin ve onun size sormasını sağlayarak dökülün, hani "Senin de canını sıkmak istemiyorum, ama madem anlat dedin anlatayım" tarzı, hüzünlü hayalli çocuklu umutlu-kırıklı-korkulu düşünceler harmanı şeklinde. Kesinlikle lafı anne-babasına bağlamayın. Bunu yer yer sürdürün. Dikkat çekmek için, bir gün dalın gidin, bi sessizleşin içinize içinize, yanında derin iç çekin vs. "Derdim var" hissini geçirin ki sorsun.

Bir gün ise atıyorum yemek yaparken pür neşe olun, "Ya böyle yemekler pişireceğiz çocuğumuza" tarzı onu da o hayale katın.
Akşamına efkar bağlayın "Hiçç, düşünüyorum" deyin. Uykusuz kaldım vurgusu ile, dönün durun yatakta vs vs. Bazı bazı üstü kapalı cümlelerle suçluluk duygusuna oynayın gibi gibi.

Açık açık duygusal manipülasyon tarifi verdim vallahi.
Planı geçin kafanızdan, daha iyi canlanmıştır gözünüzde demek istediğim.

İnce ince işleyin elinizden geldiğince; ansızın girmeyin, durduk yere siz açmayın; onun ilgisini çekin ve onun size sormasını sağlayarak dökülün, hani "Senin de canını sıkmak istemiyorum, ama madem anlat dedin anlatayım" tarzı, hüzünlü hayalli çocuklu umutlu-kırıklı-korkulu düşünceler harmanı şeklinde. Kesinlikle lafı anne-babasına bağlamayın. Bunu yer yer sürdürün. Dikkat çekmek için, bir gün dalın gidin, bi sessizleşin içinize içinize, yanında derin iç çekin vs. "Derdim var" hissini geçirin ki sorsun.

Bir gün ise atıyorum yemek yaparken pür neşe olun, "Ya böyle yemekler pişireceğiz çocuğumuza" tarzı onu da o hayale katın.
Akşamına efkar bağlayın "Hiçç, düşünüyorum" deyin. Uykusuz kaldım vurgusu ile, dönün durun yatakta vs vs.

Açık açık duygusal manipule tarifi verdim vallahi.
Planı geçin kafanızdan, daha iyi canlanmıştır gözünüzde demek istediğim.
Canlanmazmi hic favorilere ekledim tavsiyelerin çoğunu :KK200: çok teşekkür ederim .beni büyük. Bi sıkıntıdan kurtardınız :KK19:

Hayırlı akşamlar
Pskoloğa gitmeye başladım. Eşimle sorunlarımız düzeldi. Eşimi idare etmeye başladım diyebilirim. Gelin görün ki ailesiyle başa çıkamıyorum. Psikoloğumun bana önerisi ise eşine ailesi hakkında asla olumsuz, kötüleyen bir üslup kullanma . Eşin seni her konuda onunla inatlasan degil , her konuda tatli dille yaklaşan biri olarak görsün dedi. Neyse bu şekilde ilerlemeye karar verdim . Meyvelerini aliyorum diyebilirim .
Hatta bebek düşünmeye başladık.
Simdi ise durumumuzdan kısaca bahsedeyim.
Eşimin geliri yüksek değil.
Eşimin ailesinin evi yok , oturduklari yere kira ödemiyorlar. Biz evlenirken ailemin diretmesi sonucu, esimin ailesi küçük bi peşinat vererek bize ev aldi. Ama eşim ödüyor kredisini. Bunun dışında evimize giren tutar asgari ücret.
Ailesine ne zaman gitsek, annesi ablasına acıtasyon yapıyor. Evlenmiş 10 seneyi geçkin kadın 1 çocuğu var evi var kredi ödüyor ama kredi ödedikten sonraki evine kalan tutar bizden yüksek . Neyse benim ailem olsun eşim olsun sağolsunlar gözümü bişeyde bırakmazlar. Ben yemeğe içmeye çok harcayan bir insan değilim. Tutumluyumdurda arttirdigim paralarla ufak tefek esimede kendimede alırım kıyafet. . Ama pazardan giyinirim,ama mağazadan duruma göre eşimde bilir uygunu bulur alırım. Ailemde annemin gençken herşeyde gözü kalmış benim kalmazin diye heveslendigini alir. Sagolsn . Neyse kv benim üzerimde farkli bi kiyafet gördü mu hemen acindirmaya başlar ablasini esime ,iste hicbisey alamıyo yavrum yazik bakip bakip geri dönüyor bilmem ne sinirleniyorum ses çıkarmıyorum. Tabiki durumu kötü olmasina üzülüyorum ama benimde durumum ayni gerekirse çalışsın o zaman değil mi? Bu ülkede kaç çocukla o ücrete gecinen insan var ne var bunda ? Kv , kp köyünde evi olan 2 maaşla geçinen insanlar . Eşimden ablasina da yardim etmesini bekliyorlar. Yine köye bulasik makinesi alinacak , buzdolabı alinacak , camasir makinesi.alinacak, yatak odasi alinacak, bakiyorumki her gidisimizde bunlari siraliyor bize. Ve hepsi varolan eşyalar bulasik makinesi haric. Sen zaten burda.oturuyosun oraya ne gerek var varken? Kp memleketten ev almak istiyormuş. Eşimde bebek düşündüğümüz için disimizden tırnağımzdan ayırdığımız bi 10bin tl var kenarda onu istiyorlar. Orada da ses etmedim . Bugün de küçük görümcem umreye gitmek istiyormus kursa gidiyor , oradan söylemişler bana destek atarsin degil mi diyor? Esimde tabi akıyor ya bende yazmis. Ne istiyolar ne görüyorlar anlamiyorum neden sürekli sömürmek peşindeler? Ayrica esime de dedim durumumuz iyi olunca eve verdikleri pesinati ver icin rahat etsin dedim evi biz aldik diye dolaniyolar ama sadece pesinati verdiler geri verelim dedim biz ödüyoruz sıkıntısını biz çekiyoruz dedim . Sizce simdi o istedikleri birikimizi verdirmelimiyim ? Tepkim nasil olmali ? Bu k onular açılınca nasil davranmaliyim onlara? Nasil bir.cevap vermeliyim de ceksinler ellerini üstümüzden?
Eğer sana borç olarak verimizseler ver ki böyle ailelerde hive olmaz pek onu yapacak kapasiteleri yok çünkü borçlarını öde kapasınlar çenelerini size zamanında verdikleri için geri almaya çalışıyorlar vak bizim paramızı vermedi ama giyiniyor biriktiriyor diye düşünüyorlar ayrıca paranın ne miktarını ne de biriktirdiğini asla kimseye söyleme aynı benim durumumu anlattın biz 300 bin liralık ev aldık kv sadece 10 bin lira verdi her yerde övünür biz aldık bizim sayemizde aldılar diye bir de sürekli kızını nasıl evlendirecek diye ağlanır siz verin gibisine ben 10 bin lirasını vereceğim sonra da ben borcumu ödedim ben nasıl geçiniyorsam herkes de oyle gecinsin diyeceğim insanlar çocuklarına ev bağışlıyor da gözü gormuyor

Eğer sana borç olarak verimizseler ver ki böyle ailelerde hive olmaz pek onu yapacak kapasiteleri yok çünkü borçlarını öde kapasınlar çenelerini size zamanında verdikleri için geri almaya çalışıyorlar vak bizim paramızı vermedi ama giyiniyor biriktiriyor diye düşünüyorlar ayrıca paranın ne miktarını ne de biriktirdiğini asla kimseye söyleme aynı benim durumumu anlattın biz 300 bin liralık ev aldık kv sadece 10 bin lira verdi her yerde övünür biz aldık bizim sayemizde aldılar diye bir de sürekli kızını nasıl evlendirecek diye ağlanır siz verin gibisine ben 10 bin lirasını vereceğim sonra da ben borcumu ödedim ben nasıl geçiniyorsam herkes de oyle gecinsin diyeceğim insanlar çocuklarına ev bağışlıyor da gözü gormuyor
Kesinlikle öyle. Eşimin yanindada ay oglum ayri gayrimiz mi var bizim malımız senin . Senin icin herşey sana kalacak bla bla. Eşimde saf saniyor ki ailem bana iyilik yapiyor farkinda degil surekli isteklerinin bitmediginin.

Kesinlikle öyle. Eşimin yanindada ay oglum ayri gayrimiz mi var bizim malımız senin . Senin icin herşey sana kalacak bla bla. Eşimde saf saniyor ki ailem bana iyilik yapiyor farkinda degil surekli isteklerinin bitmediginin.
Aynı kişiyle mi evliyiz acaba düğünü yaptılar bir de eve 10 bin lira verdiler senin benim yok deyip sonra da bizden ev istediler evleri eski olduğu için biz kredi çekip onlara ev alacakmışız ben karşı çıkınca da paramı kıskanıyorum oldu adım aman resmen kaşıkla verip kepçeyle istiyorlar

Aynı kişiyle mi evliyiz acaba düğünü yaptılar bir de eve 10 bin lira verdiler senin benim yok deyip sonra da bizden ev istediler evleri eski olduğu için biz kredi çekip onlara ev alacakmışız ben karşı çıkınca da paramı kıskanıyorum oldu adım aman resmen kaşıkla verip kepçeyle istiyorlar
Yada böyle bir kafa yapısı yaygınlaşmıs bu toplumda yazık ki zehir ediyorlar hayatı bize.

Eşinizin aklına girebilirseniz araba falan alın en azından hem para harcanmış olur hemde sizde kalır. Yoksa sizde para olduğunu bilirlerse istemeye devam ederler.

X