Dr.Cemil Tugay ve yine hüsranla sonuçlanan 2.kez yaptığı operasyonum..(toplamda 3.ameliyatım)

Pocahontas29

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2012
254
379
Merhaba arkadaşlar nerden nasıl başlasam bilemiyorum...Herşey 2011 kasım ayında sağlığımı artık ciddi anlamda etkileyen şikayetim doğrultusunda Kbb uzmanına gitmemle başladı.Muayene oldum ileri derecede deviasyon mevcut ameliyat olman gerek denildi.Kendim de sağlıkçıyım,ameliyat olmam gerektiğini biliyordum ama hep erteliyordum ,taa ki o güne kadar.Randevu aldım operasyonum(septoplasti) kapalı teknikle yapıldı.Kontrollere gidip geldim 1 yıl doldu burnumda yer yer çıkıntılar oluştu fark edip gittiğimde de ödemdir geçer denildi ki ben de neyin ne olduğunu biliyorum arkadaşlar.Burnumun şekli bozuldu çok çirkinleşti ,dıştan görüntü olarak güzel bi burnum vardı .Psikolojim bozuldu , aynaya her baktığımda sinirlerim bozuluyordu..Öylece kocaman çıkıntılı şiş bi burunla kalakaldım...

Ardından ben bu durumu bu şekilde kabullenip şansıma küsemem dedim ve bu sefer plastik cerrah arayışına girdim.( internetten araştırdım , birebir hastalarla iletişime geçmedim maalesef)Birkaç doktorla görüşmelere gittim.Ve 3.görüştüğüm doktor gayet ilgili , samimi vs vs bana konuşmaları güven verdi ve randevu alıp ameliyat olmaya karar verdim.2013 ocak ayında septorinoplasti( hem deviasyon sorunum düzeltilecek hemde burnumun şekli düzeltilecekti )2.operasyonum gerçekleşti.1 gün hastanede yattım morluk falan olmadı hastane süper , doktorumun ameliyat sonrası takibi herşey iyi yolunda derken aradan 1 yıl geçti (burunun iyileşme süreci ödemlerin inmesi ortalama 6 ay 1 arasıdır.Tabi sigara kullanımı ve doktor önerisine uymama bunu daha geciktirir) .Burnumun şekli oturmuş oldu ve hiç beğenmedim ki bunu doktoruma söylüyordum içime sinmedi beklediğim bu değildi diye.Ben memnuniyetsizliğimi artık son 2-3 kontrolümde dile getiriyordum.1 yılım dolmak üzeri iken(burnumun şekli oturmuştu ) ben rahat nefes alamamaya başlamıştım( sol burun deliğimden nefes alamıyordum ).Muayene etti ve şaşkın bi ifade ile deviasyon oluştuğunu bu yüzden nefes alamadığımı söyledi...(ağustosta oldu kontrolüm)Ve artık 3.ameliyatı konuşmaya başlamıştık ekim gibi gel iznini ayarla ameliyatını yapayım dedi.

Ben çok tedirgindim olay artık görüntüm değil sağlık sorunumdu.Tekrar aynı şeyleri yaşamak beni korkutuyordu yap boz misali 3.kez anestezi almak , iyileşme süreci , onca zaman vs vs beni çok yormuştu zaten.Bu sefer revizyon yapılacaktı, küçük düzeltmeler yapacağım hastanede yatmayacaksın demişti.Bu durum beni rahatsız etti ve gerildim '' doktor bey genel anestezi alacağım ve önceki ameliyatımda o akşam tampon baskısından dolayı inanılmaz baş ağrısı çekmiştim ve migrenim var evde olamam ben ''dedim.Israrıma rağmen önceki gibi ağrın olmaz dedi (doktor bey ameliyathaneyi kiraladığı için ve her hasta yatışında hastaneye ücret ödemek zorunda kaldığı için yatışımı istemediğini düşündüm ) (Bu kısım biraz karışık oldu kusura bakmayın yazarken bile hem çok gergin hem de çok üzgünüm)

Ekim ayı geldi çattı .Doktor beyin sekreterini aradım randevu aldım aradan 2 ay geçtiği için ( çok endişeliyim gel gitlerim olmaya başladı )son ameliyat öncesi aklıma takılanları sormaya ve ameliyat gününü kararlaştırmaya gittim.Kardeşimin eşide yanımdaydı.Doktor beyin yaklaşımı , tavrı artık değişmişti o ilk ameliyatımı olmadan önceki adam gitmiş yerine ''asık suratlı , ciddi , bi an önce gitte salonda bekleyen hastalarımı alayım moduna giren adam gelmişti'' .Ameliyat günü verildi ve damatla birlikte çıktık.( Bana ters davranması canımı çok sıkmıştı ,acaba ameliyat olmasammı sorusu aklımdaydı )Yolda yürürken kardeşimin eşi bana '' doktor bey neden böyle ters davrandı sanki istemiyorda zorla ameliyatını yapıcakmış gibi davrandı bu adam hepmi böyleydi diye sordu...(damadında farketmesi üzerine çok bozulmuştum bu duruma ) Kısa bir süre sonra asistanını aradım doktor beyle görüşmek istediğimi söyledim doktor bey hasta muayene ediyormuş herneyse kendisine sordum.''Belki benim alınganlığımdır diye düşünüyordum ama bu ters yaklaşımı kardeşimin eşide farketti cemil bey neden bana ters davranıp bi an önce şutlama moduna girdi 2.ameliyat masrafımı kendi karşılayacak diyemi bu tepkisi ? ''diye sordum.Evet diyecek hali yoktu tabi :) Cemil beyin kulağına gitmesini istedim elbette.
Her an ameliyattan vazgeçebilirdim (keşke vazgeçseymişim) .Sakinleştim ve ameliyatım yapıldı.Ameliyatımda eşim hasta odasında beni 2,5 saat beklemiş merak edip ameliyathaneyi aratmış.

Odamda anestezinin etkisi oldukça azalmıştı ve doktor bey vizite gelmişti.Ameliyatımın uzun sürmesinin sebebi revizyon değil , önceki ameliyatımın aynısını olmuşum meğer (septorinoplasti) .Burnumla beklediğinden de çok uğraştığını ,anlam veremediğim bir şekilde burnun kıkırdak üretmiş (tıbbi olarak anlattı),ana hattaki kıkırdak sola kaymış bu yüzden nefes alamıyormuşsun dedi.O gece hastanede yattım.(revizyon olmayınca yatırmak zorunda kaldı)

Kontrollere gidip geldim burnumdaki kalıp çıktıktan sonra burun deliğimi ikiye ayıran ortadaki kıkırdağın sola doğru yamuk olduğunu farkettim :KK43:(( .Cemil bey ' bu şekilde kalmaz değilmi diye sorduğumda hayır dedi.Çalışmış olduğum kurumdaki mesai arkadaşlarım ( doktorlar ve meslekdaşlarım ) aynı görüntüyü farkettiler .Şuan ameliyatımın 6.ayına girmiş bulunuyorum ve dün kontrole gittim yamukluk hala var(ödem var ama normaldir iner diye umut ediyorum )Bu seferki söyledikleri trajikomik (şuan sinirden gülüyorum) .Böyle kalakaldım arkadaşlar.Yaşadığım olay budur.Benim yaşadığım olayın kimsenin başına gelmesini istemem.İnsan sağlığı bu sonuçta asla hafife alınacak bir şey değil.Hastaya hasta olarak muamele etmek lazım , hastayı müşteri olarak gören hekimleri kınıyorum!! Artık arkadaşlarımı , iş çevremi ,dostlarımı uyarıyorum .Lütfen ameliyat olmadan önce 10 kez daha düşünün. Benim durumuma düşmeyin ( parayı alana kadar zihniyetini hissettiğiniz anda o klinikten,hastaneden kaçın )İnsan sağlığı ile oynayan ve bizlere ticari amaçla yaklaşan hekim,sağlık personelini ifşa edeceğim.Bu yazdıklarımda eksiklik vardır ama asla fazlası yada abartılmış bir durum yoktur.( hele ki sağlıkçı sağlıkçıyı her zaman tutar tıbbi deontolojiye aykırı bir durum olmadığı sürece) Şimdiye kadar bi iki topiğe yorumda bulundum ama doktorumun ismini vermemiştim ama artık herkes bilinçlensin istiyorum.

Resim isteyen varsa gönderebilirim...Yazım çok uzun oldu ..Kelime hatalarımdan dolayı kusura bakmayın kafam çok dolu.Zaman ayırıp okuyanlara teşekkür ediyorum..Sağlıcakla kalın..

Bu arada sigara , alkol kullanmıyorum.Sağlığıma ve dış görüntüme inanılmaz önem veren biriyim.Ben kendimden kaynaklanabilecek herşeyi sorguladım ve benimle alakalı bir kusur yok.Ameliyat sonraları her öneriye fazlasıyla uydum .Sosyal hayatıma, spora vs herşey fedakarlık ettim sırf sağlığım yerinde olsun diye.Komplikasyon ayrı bir şey hekimin beceriksizliği apayrı bir şey..Ve cemil beye benim önerimle ( 2.ameliyatımdan 3 ay sonra )bir kaç arkadaşımı yönlendirmiştim ama yalnızca 1 arkadaşım ameliyat olmaya karar verdi ve o da memnun değil sonuçtan. Ameliyatın şans işi olduğunu da asla düşünmüyorum.

Bu arada sigara , alkol kullanmıyorum.Sağlığıma ve dış görüntüme inanılmaz önem veren biriyim.Ben kendimden kaynaklanabilecek herşeyi sorguladım ve benimle alakalı bir kusur yok.Ameliyat sonraları her öneriye fazlasıyla uydum .Sosyal hayatıma, spora vs herşey fedakarlık ettim sırf sağlığım yerinde olsun diye.Komplikasyon ayrı bir şey hekimin beceriksizliği apayrı bir şey..Ve cemil beye benim önerimle ( 2.ameliyatımdan 3 ay sonra )bir kaç arkadaşımı yönlendirmiştim ama yalnızca 1 arkadaşım ameliyat olmaya karar verdi ve o da memnun değil sonuçtan. Ameliyatın şans işi olduğunu da asla düşünmüyorum.

canım merhaba çok çok geçmiş olsun, umarım istediğin sonuca bir an önce kavuşursun. Bazı doktorlar geçekten bizi hasta gözüyle görmüyorlar ne yazıkki. 3 doktor görüşmem oldu bir tanesi tıpkı senin bahsettiğin gibi ''hıı yaparız ederiz tmm görüşürüz'' gibi konuşmalarda bulundu. Doktor dediğin ilgilenmeli en ince ayrıntısına kadar.. tekrardan geçmiş olsun canım. eğer resim atabiliyorsan at merak ettim

canım merhaba çok çok geçmiş olsun, umarım istediğin sonuca bir an önce kavuşursun. Bazı doktorlar geçekten bizi hasta gözüyle görmüyorlar ne yazıkki. 3 doktor görüşmem oldu bir tanesi tıpkı senin bahsettiğin gibi ''hıı yaparız ederiz tmm görüşürüz'' gibi konuşmalarda bulundu. Doktor dediğin ilgilenmeli en ince ayrıntısına kadar.. tekrardan geçmiş olsun canım. eğer resim atabiliyorsan at merak ettim

Teşekkür ederim :KK43: .Akşam resim atarım.

Çok geçmiş olsun, biraz sanş birazda tercih kurbanı mı desek bilemedim.
O kadar acıya ağrıya dayanıp karşılığı mutsuzluk olmamalıydı.
Foto banada atarmısın nasıl merak ettim. Pocahontas29 Pocahontas29

Merhaba ve coooook buyuk gecmis olsun..uzerinden bi 6ay daha gecmis ve ben gercekten su anki durumunu merak ettim banada resim atabilirmisin ?
Bende burun estetigi dusunuyorum ama burayi okuyunca kararsizligim artti :110:

Cok gecmis olsun buraya yazman iyi olmus. Bana da foto atar misin rica etsem. Bir de yine ameliyat olmayi dusunuyor musun?

Merhaba ve coooook buyuk gecmis olsun..uzerinden bi 6ay daha gecmis ve ben gercekten su anki durumunu merak ettim banada resim atabilirmisin ?
Bende burun estetigi dusunuyorum ama burayi okuyunca kararsizligim artti :110:
Merhaba , teşekkür ederim.Elbette atarım ,ancak bu akşam saatlerinde mümkün olur.

Cok gecmis olsun buraya yazman iyi olmus. Bana da foto atar misin rica etsem. Bir de yine ameliyat olmayi dusunuyor musun?
Teşekkür ederim.Evet herkes bilinçlensin istedim.Soruna cevap vermem şuan çok zor çünkü bu konuda inanılmaz korku doluyum.Dile kolay değil 3 operasyon geçirdim burundan.Akşam eve gidince fotoğrafımı atarım.

Bana da atar mısın foto rica etsem?
Burun deliğini ikiye ayıran kıkırdağım yamuk benim de... Kafaya takıyorum. Bunun deviasyon yüzünden olduğunu ve ameliyat olmayı düşünmeye başlamıştım.
Ama yazdıklarını okuyunca şaşkınım.
Geçmiş olsun.

Arkadaşlar iş ve eğitim hayatımın yoğun temposundan dolayı foruma giremedim.Fotoğrafları şimdi isteyenlere yolluyorum.

X