Popüler Konu Dr. Felice Gersh, PCOS SOS adlı kitabın özeti.

Canim yazdiklarina bende cok cokkkk katiliyorum bende 4 senede 2 kere hamile kaldim ve ikisindede kalbi durdu..adet duzensiz her turlu semptomu var yedigim ictigime o kadar dikkat ediyorumki su bile oldu artik cevremde o kadar dikkat ediyosun ama hala hamile kalamadin yuruyus yapiyorum sporu aksatmiyorum ama nafile takmayan 100 kilo olup litrelerce kola icen insanlar hamilede kaliyo o kiloyla pes diyorum artik diyecek soz kalmadi biraz kendimi toparlayim ama sistemli yapicam her seyi insallah kurler spor hepsini sistemli olarak yapicam Allahtan tabiii

Bazen öyle sinirleniyorum ki artık istem dışı.
O an gidip rahmimi komple aldırıp kurtulmak istiyorum.
Zaten olmuyorum. Bari dengem şaşmaz diyorum. Tövbe tövbe

Bazen öyle sinirleniyorum ki artık istem dışı.
O an gidip rahmimi komple aldırıp kurtulmak istiyorum.
Zaten olmuyorum. Bari dengem şaşmaz diyorum. Tövbe tövbe
O Kadar haklisinki adet olmayinca tum dengen degisiyo her sey alt ust oluyo sankii haklisin i san kotu kotu seyler dusunuyo artik..bizim sinavimizda bu galiba en azindan hayirlisiyla 1 tane de olsa bizde evladimizi kucagimiza aliriz diyorum ne diyeyimm bi gun Anne olma duygusunu bizde yasariz canimmm dua,tevekkul ve sabir baska caremizde yok gibi

O Kadar haklisinki adet olmayinca tum dengen degisiyo her sey alt ust oluyo sankii haklisin i san kotu kotu seyler dusunuyo artik..bizim sinavimizda bu galiba en azindan hayirlisiyla 1 tane de olsa bizde evladimizi kucagimiza aliriz diyorum ne diyeyimm bi gun Anne olma duygusunu bizde yasariz canimmm dua,tevekkul ve sabir baska caremizde yok gibi

Ben yaptığım bitki kürüyle o ay hamile kaldım. 4.5 senenin ardından.
İsterseniz buraya da yazayım.
Onunla hamile kalan çok kişi olduğu için umutla yapmıştım.
Çok şükür banada şifa oldu.
Belki sizede olur

Ben yaptığım bitki kürüyle o ay hamile kaldım. 4.5 senenin ardından.
İsterseniz buraya da yazayım.
Onunla hamile kalan çok kişi olduğu için umutla yapmıştım.
Çok şükür banada şifa oldu.
Belki sizede olur
Ayyy canimmm yaz yaz tabiiiii cok ihtiyacimiz var boyle desteklere umutlara insallah bi gun bizede nasip olur hayirlsiyla civanpercemi icmeye basladim 1 hafta oldu kurtaj olali korkuyorum ters bisey yapar diye ama onumuzdeki gunler yaparim mutlaka sen yaz insallah canim ❤

İlk adetimi orta 2 de oldum.
O günden beri hiç düzenli adet olmadım.
Ya ilaçlarla oldum yada dkh ile.
evlenirken bi doktor kontrolünde pko olduğumu öğrendim.
4.5 sene olmadı çocuğumuz.
Beraberinde kilo, insülin direnci başladı. Ailede benden başka kimsede yok pko.
Herkesin adeti düzenli, herkes ilk istediği ay hamile kalır.
Kıl tüy erkek gibi bitek bende var. Anne karnında fazla maruz kalmaktan bahsediyor yazı.
Annemde bilinçli bir kadındır.
Hamileliğinde asla takviye bile kullanmamış. Herşeyin 26 sene önce sağlıklı olanını, doğal olanını tüketmiş.
Bakıyorum bütün sebepleri eliyorum.
Bana nerdrn geldi bu bela anlamış değilim.
Bıktım bu durumdan, vücudumun erkek gibi kıllı olmasından, adet gecikmeleri aylarca olmamaktan,
Pko nun yarattığı depresyon hallerinden, tembellikten dayak yemiş gibi uyanmaktan.
26 yaşında sağlığım 60lı kadınlar gibi.
Kolum başım ayrı sorunlar çıktı.

Ben anlamıyorum gerçekten.
Gram dikkat etmeyenler, umrunda olmayanlar.
Yok arkadaş bu hastalık yok.
100 kilo olup saniyesi saniyesine adet olanlar var.
Kilolarca abur cubur yiyip hem zayıf hem sağlıklı olanlar var.

Ben senelerdir bu işleri araştırıp en iyisi olsun diye uğraşanlardanım.
1 gram yol katetmiş değilim.
Allaha bin şükür 4.5 sene sonra bitkisel bir kürle hamile kaldım.
En ufak sorun yaşamdan gebelik geçirdim. (gebelik şekeri harici)
2 yaşında bebeğim.
6 aydır 2. İstiyoruz ama yok.
Ne adet oluyorum.
Ne hamile kalıyorum.
Bıktım gerçekten bıktım :KK43:
Ufak bir iki farkla sanki ben yazmışım gibi hissettim. Yaşımız da aynı. Sağlık meselesinde geçen yıla kadar evet, ben de 60'lı gibi hissediyordum. Şimdi tamamen düzeldim diyemem hala çabuk yorulmalar var ama eskisine göre kat kat iyiyim. Ayda bir misafir zor alıyordum kolum bacağım her tarafım mahvoluyordu. Defalarca fizik tedavi aldım. Vücudumda olmadık yerlerde hep iltihapla mücadele ettim. 8 buçuk yılda bir kere bile gebelik gerçekleşmedi. Ama umut var, lütfen moralinizi bozmayın. Bunun en bariz örneğini kendi vücudumda yaşıyorum. Bir şeyler yoluna girmeye başladı bunu ben bizzat görüyorum. Bıkkınlık bende de var. Bu kadar dikkat ediyorum ama neden hala adetler bu kadar bozuk diye düşünceler geliyor ama sabır diyorum her şey bir anda düzelmeyecek. Her şeyden önce bu da Allah'tan bir imtihan. Bir arkadaşım da kanserle mücadele ediyor. Benim imtihanım da bu olsun ne yapalım. Tedavisi, çözümü de varmış hem. Keşke daha önce bilseydim bu kitapta yazanları. Çok daha önce dikkat ederdim. Ama vardır diyorum elbet bir hayır. İnşaallah ikinci bebek de olur, sağlığınıza da kavuşursunuz. Bahsettiğiniz bitkisel kürü paylaşırsanız ben de çok sevinirim :)

Canim bugun dr kontrol gittim dr o kadar icten konustuki sporu asla birakma dedi ve yumurtam olusmus ve catlamak uzere dedi demekki yumurtluyoruz buda cok guzel bisey daha 10 gun filan oldu kurtaj olali mesela kontrol gitmistim oysaki bu bile beni ne kadar mutlu etti anlatamam cok sukur her halimize suyunu bile icemeyen oyle durumda insanlar varki bu halimizede bin sukur rabbim saglik sihhat versin herkese bizlerede..

Ellerinize sağlık. Ne güzel yazmışsınız. Su gibi okudum. Çok işime yarayacağına eminim. Çok teşekkür ederim😊

İlk adetimi orta 2 de oldum.
O günden beri hiç düzenli adet olmadım.
Ya ilaçlarla oldum yada dkh ile.
evlenirken bi doktor kontrolünde pko olduğumu öğrendim.
4.5 sene olmadı çocuğumuz.
Beraberinde kilo, insülin direnci başladı. Ailede benden başka kimsede yok pko.
Herkesin adeti düzenli, herkes ilk istediği ay hamile kalır.
Kıl tüy erkek gibi bitek bende var. Anne karnında fazla maruz kalmaktan bahsediyor yazı.
Annemde bilinçli bir kadındır.
Hamileliğinde asla takviye bile kullanmamış. Herşeyin 26 sene önce sağlıklı olanını, doğal olanını tüketmiş.
Bakıyorum bütün sebepleri eliyorum.
Bana nerdrn geldi bu bela anlamış değilim.
Bıktım bu durumdan, vücudumun erkek gibi kıllı olmasından, adet gecikmeleri aylarca olmamaktan,
Pko nun yarattığı depresyon hallerinden, tembellikten dayak yemiş gibi uyanmaktan.
26 yaşında sağlığım 60lı kadınlar gibi.
Kolum başım ayrı sorunlar çıktı.

Ben anlamıyorum gerçekten.
Gram dikkat etmeyenler, umrunda olmayanlar.
Yok arkadaş bu hastalık yok.
100 kilo olup saniyesi saniyesine adet olanlar var.
Kilolarca abur cubur yiyip hem zayıf hem sağlıklı olanlar var.

Ben senelerdir bu işleri araştırıp en iyisi olsun diye uğraşanlardanım.
1 gram yol katetmiş değilim.
Allaha bin şükür 4.5 sene sonra bitkisel bir kürle hamile kaldım.
En ufak sorun yaşamdan gebelik geçirdim. (gebelik şekeri harici)
2 yaşında bebeğim.
6 aydır 2. İstiyoruz ama yok.
Ne adet oluyorum.
Ne hamile kalıyorum.
Bıktım gerçekten bıktım :KK43:
Ben 100 kiloyum ve günü gününe adet oluyorum 😄😄 ama kısmet işte sebepsiz infertiliteyle 37 ay bebek istedim, olmadı. Tüp bebekle oldu ☺️ Kızım iki yaşında. Nasılsa olmaz diye düşündük, ilk aydan hamile kaldım. Allah çok büyük. Düşük yaptım ama yine olur inşallah. Allah size de nasip etsin inşallah 😊

Kızlar bende lh ve amh yüksek pko dan sebep..
Spor beslenme ve hayit dikkat etmeye bugünden itibaren söz veriyorum kendime
Çok bunaldım çok yoruldum

Şeker çikolata yok.
Güya bende de kilo yok ama demekki sağlıkta yokmuş.
2. Asilama ya 20 gün flan var adeti bekliyorum tabi zamanlama tutarsa..
Herkes sağlıksız olur dikkat etmez gebe kalır biz ise onca dikkate rağmen hala gebe kalamadık.
Tek bildiğim Allah büyük kızlar ..
Senelerdir bekliyorum ağlıyorum
İnsanlara birşey demeşeker bile kırılıyorum
Çünkü doğmamış bebeğine hasreti
Ama yenicez bebeğimiz gelicek ınsaallah

Kızlar bende lh ve amh yüksek pko dan sebep..
Spor beslenme ve hayit dikkat etmeye bugünden itibaren söz veriyorum kendime
Çok bunaldım çok yoruldum

Şeker çikolata yok.
Güya bende de kilo yok ama demekki sağlıkta yokmuş.
2. Asilama ya 20 gün flan var adeti bekliyorum tabi zamanlama tutarsa..
Herkes sağlıksız olur dikkat etmez gebe kalır biz ise onca dikkate rağmen hala gebe kalamadık.
Tek bildiğim Allah büyük kızlar ..
Senelerdir bekliyorum ağlıyorum
İnsanlara birşey demeşeker bile kırılıyorum
Çünkü doğmamış bebeğine hasreti
Ama yenicez bebeğimiz gelicek ınsaallah
Insallah canim benimm yap tabikii saglikli bunyeden saglikli evlatlar dogar hayirlsiiyla bende kan sekerimi filan tekrar kontrol ettircem ama biraz daha zamana ihtiyacim var gercektende yipratici bu durumlar.bende simdi tekrar hamile kalmaya korkuyorum yinemi ayni seyi yasicam diye o yuzden tedbirli olmakta yarar var bende ayni durumdayim surekli dikkat ediyorum herkesin dusunmeden yedigi seyleri dahi agzima alirken on kere dusunuyorum bizimde kaderimiz bu galiba.. :KK43:

Insallah canim benimm yap tabikii saglikli bunyeden saglikli evlatlar dogar hayirlsiiyla bende kan sekerimi filan tekrar kontrol ettircem ama biraz daha zamana ihtiyacim var gercektende yipratici bu durumlar.bende simdi tekrar hamile kalmaya korkuyorum yinemi ayni seyi yasicam diye o yuzden tedbirli olmakta yarar var bende ayni durumdayim surekli dikkat ediyorum herkesin dusunmeden yedigi seyleri dahi agzima alirken on kere dusunuyorum bizimde kaderimiz bu galiba.. :KK43:
Ah ah canım zor gerçekten. . Ben hamile kaldığı göremedim dağa. Nasip..

Ah ah canım zor gerçekten. . Ben hamile kaldığı göremedim dağa. Nasip..
Canimmm bencw pko cok degisken bisey benim lh yuksek cikiyodu zayiflayinca o bile 9 dusmustu 15den asagida hic gormemistim mesela..kiloyla cok alakali diye dusunuyorum zor kisimdayiz galiba benim bi ark klomenle ikizie hamile kaldi ondada pko vardi yaniii bende kac takla atiyorum amma olmuyo anlamadimki neyi yanlis yapiyorum ailecek pkoluyuz ama herkes hamile kaldi dogurdu bizede nasip olmadi iste

Canimmm bencw pko cok degisken bisey benim lh yuksek cikiyodu zayiflayinca o bile 9 dusmustu 15den asagida hic gormemistim mesela..kiloyla cok alakali diye dusunuyorum zor kisimdayiz galiba benim bi ark klomenle ikizie hamile kaldi ondada pko vardi yaniii bende kac takla atiyorum amma olmuyo anlamadimki neyi yanlis yapiyorum ailecek pkoluyuz ama herkes hamile kaldi dogurdu bizede nasip olmadi iste
İnşaallah yakında bizede nasip olur canim..
Dua edelim..
Ben bugün şekersiz hayata başladım. Şekeri bal dan meyve den flan alıcam.
Bende kilo yok ama lh amh yüksek
Belli olmuyo pko

İnşaallah yakında bizede nasip olur canim..
Dua edelim..
Ben bugün şekersiz hayata başladım. Şekeri bal dan meyve den flan alıcam.
Bende kilo yok ama lh amh yüksek
Belli olmuyo pko
Bende baslasam iyi olacak karb ve seker en bas dusmani bu pkonun..Canimm bendede kilo yok suan boyum 175 kilom 65 boyuma gore zayifim bile ama ben 80 kusurlu kilolarda 15 cikiyodu lh sonra bu en son gebeligimde tedavi icin gittigimde dr adetliyen istedi lh yi 9 cikti cok cok iyi demisti hatta bende hayret etmistim 20 olurdu 22 olurdu bunlara varya takilmamak lazim mesela bizde en buyuk sorun suan esimin pko yine basit tedaviyle bile hamile kalabiliyosun ama erkek infertilitesi daha zor 😔😔 yanii cok dusunuyorum cocugunu birakip gidenler avluya bi yerlere atanlar yanii biz aslinda iyi birer anne adayiyiz boyle sinaniyoruz ama degerinide cok iyi bilip cok hayirli evlatlae yetistirecek birer anne adayiyiz ben buna cani gonulden inaniyorum..

Bende baslasam iyi olacak karb ve seker en bas dusmani bu pkonun..Canimm bendede kilo yok suan boyum 175 kilom 65 boyuma gore zayifim bile ama ben 80 kusurlu kilolarda 15 cikiyodu lh sonra bu en son gebeligimde tedavi icin gittigimde dr adetliyen istedi lh yi 9 cikti cok cok iyi demisti hatta bende hayret etmistim 20 olurdu 22 olurdu bunlara varya takilmamak lazim mesela bizde en buyuk sorun suan esimin pko yine basit tedaviyle bile hamile kalabiliyosun ama erkek infertilitesi daha zor 😔😔 yanii cok dusunuyorum cocugunu birakip gidenler avluya bi yerlere atanlar yanii biz aslinda iyi birer anne adayiyiz boyle sinaniyoruz ama degerinide cok iyi bilip cok hayirli evlatlae yetistirecek birer anne adayiyiz ben buna cani gonulden inaniyorum..
Bende boyuma göre 2 -3 kilom eksik bile. Başladım ama canım nasıl tatlı çekiyor alternatif tatlı fikriniz varmi kızlar ? Bugün topu topu 2 dilim ekmek yedim orta boy. Şeker sıfır . Sahi bal ne kadar yemeli.. of düşünmek me zor..

Umarım benimki de düşer

Bende boyuma göre 2 -3 kilom eksik bile. Başladım ama canım nasıl tatlı çekiyor alternatif tatlı fikriniz varmi kızlar ? Bugün topu topu 2 dilim ekmek yedim orta boy. Şeker sıfır . Sahi bal ne kadar yemeli.. of düşünmek me zor..

Umarım benimki de düşer
Düser canim bizzat yasadim ablaminda 22lerdeydi hamile kaldi klomenle bu is nasip gercekten bunu anladim alternatif olarakta hurma yada kuru incir ben cok canim isterse onlari yiyorum kek pasta turu seyler zaten yapmiyorum yemiyorumda canimm yada kuru biseyler yada meyve ye arada kacamagi muz olarak degerlendiriyorum mesela..

Düser canim bizzat yasadim ablaminda 22lerdeydi hamile kaldi klomenle bu is nasip gercekten bunu anladim alternatif olarakta hurma yada kuru incir ben cok canim isterse onlari yiyorum kek pasta turu seyler zaten yapmiyorum yemiyorumda canimm yada kuru biseyler yada meyve ye arada kacamagi muz olarak degerlendiriyorum mesela..
Ah tatlı yapmayı da pek severim😏
Benim son adetin 3.Günü LH 29 AMH 15. Okadar üzüldüm ki öyle görünce. .
Zaten bunun etkileri vücuda yansıyor.
Klomen ilacı bu hormonları da yola sokuyor mu acaba tedavi olurken. Benim doktorum 2.asilama icin yine klomen verir büyük ihtimalle

Ah tatlı yapmayı da pek severim😏
Benim son adetin 3.Günü LH 29 AMH 15. Okadar üzüldüm ki öyle görünce. .
Zaten bunun etkileri vücuda yansıyor.
Klomen ilacı bu hormonları da yola sokuyor mu acaba tedavi olurken. Benim doktorum 2.asilama icin yine klomen verir büyük ihtimalle
Bana ozellikle atmisti 22 cikmis dr pko var demis diger ay klomen versi ve yegenim oldu hatta bi bucuk yasina bile geldi masallah ama inan o hamile kaldiginda ben evliydim ve ilk gebeligimde dusuk olmustu ve nasil uzulmustum ki kilosuda var yani benim gibi zayifta degil cok uzuluyorum ama yapacak biseyde yok soyle 1 hafta daha veriyorum kendime ondan sonra gelismeleri bizzat paylascam sizlerle tahlillerimizi yaptirip bende sporuma devam edip yuzmeye de gitmeyi dusunuyorum omdan sonra tum tetkikleri yeniden yaptircam tedavide bile hormonlar cok onemli o yuzden birbirimize destek olcaz insallahhh

Bana ozellikle atmisti 22 cikmis dr pko var demis diger ay klomen versi ve yegenim oldu hatta bi bucuk yasina bile geldi masallah ama inan o hamile kaldiginda ben evliydim ve ilk gebeligimde dusuk olmustu ve nasil uzulmustum ki kilosuda var yani benim gibi zayifta degil cok uzuluyorum ama yapacak biseyde yok soyle 1 hafta daha veriyorum kendime ondan sonra gelismeleri bizzat paylascam sizlerle tahlillerimizi yaptirip bende sporuma devam edip yuzmeye de gitmeyi dusunuyorum omdan sonra tum tetkikleri yeniden yaptircam tedavide bile hormonlar cok onemli o yuzden birbirimize destek olcaz insallahhh
Bunlar gerçekten umut oluyor çok seviniyorum..
İnferlite bölümünde o kadar çok arkadaş var ki hep farklı hikayeler bazıları hiçbir sebepleri de yok 😶
Allah büyük. ..
Paylaşalım tabı güzel olur tecrübe olur
Dediğim gibi sonuçlar böyle çıkınca ben çok üzüldüm baya fark var normel değerler le çünkü. . Ama belli olmaz dediğiniz gibi

Koşturup duruyoruz hastaneler de kollar delik deşik .. Anne olmak o rahme düşmeden başladı bizim gibiler için aslinda

Kızlar size bilgi notu vereyim istedim.
Pkolu bir arkadaşım soğanla şifa buldum dedi bana.
2 adet orta boy soğanı piyaz doğrayıp az zeytinyağı ve biraz suyla kısık ateşte öldürüyorsunuz.
Sonra pulbiber ve sumak ekleyip kahvaltıda yada bir yemeğin yanında yiyorsunuz.

1 haftadır sabahları uyanınca şu zerdeçal, karabiber, zeytinyağını yapıp içiyorum.

Ve benim vücudumdan iltihap atılmaya başladı.
Vajinadan önce akıntı sandım ama bu sabah anladım ki rahimden iltihap akıyor.
Bütün vücudum, özellikle el bileklerim iltihaplıydı acıyordu.
Diş etlerim rezil durumda zaten iltihap yüzünden.

3 gündür diş etlerim de düzeldi gözle görülür şekilde.

Bu karışımı mutlaka mutlaka kullanın.

X