Popüler Konu Dr. Felice Gersh, PCOS SOS adlı kitabın özeti.

Kızlar size bilgi notu vereyim istedim.
Pkolu bir arkadaşım soğanla şifa buldum dedi bana.
2 adet orta boy soğanı piyaz doğrayıp az zeytinyağı ve biraz suyla kısık ateşte öldürüyorsunuz.
Sonra pulbiber ve sumak ekleyip kahvaltıda yada bir yemeğin yanında yiyorsunuz.

1 haftadır sabahları uyanınca şu zerdeçal, karabiber, zeytinyağını yapıp içiyorum.

Ve benim vücudumdan iltihap atılmaya başladı.
Vajinadan önce akıntı sandım ama bu sabah anladım ki rahimden iltihap akıyor.
Bütün vücudum, özellikle el bileklerim iltihaplıydı acıyordu.
Diş etlerim rezil durumda zaten iltihap yüzünden.

3 gündür diş etlerim de düzeldi gözle görülür şekilde.

Bu karışımı mutlaka mutlaka kullanın.
Zaten genelde iltihap oluyo pkolularda sogan ve sarimsak diyolar ve sarimsakta ac karnina bolup yutmak lazim bide sirke iyi geliyo ac karnina suya karistirip icmek lazim cok sagol canimm bizimpe boyle degerli bilgileri paylastigin icin ❤

Zaten genelde iltihap oluyo pkolularda sogan ve sarimsak diyolar ve sarimsakta ac karnina bolup yutmak lazim bide sirke iyi geliyo ac karnina suya karistirip icmek lazim cok sagol canimm bizimpe boyle degerli bilgileri paylastigin icin ❤

Paylaşalım ki faydalanan olsun ❣️
Keşke bende daha önce şu zerdeçal karışımını bilseydim.
İltihabı görmesem inanmazdım.
Aklıma da gelmedi korktum ilk bu ne ya diye.
Sonra anladım olayı.
Bu akan iltihaba gebelik oluşmaz ki zaten.
1-2 ay bebek işini askıya alıyorum şimdi.
Olan iltihapta gider.
Belki adet oluşum da normale döner yumurta oluşur.
İnşallah şifa olur bana ve herkese

Paylaşalım ki faydalanan olsun ❣
Keşke bende daha önce şu zerdeçal karışımını bilseydim.
İltihabı görmesem inanmazdım.
Aklıma da gelmedi korktum ilk bu ne ya diye.
Sonra anladım olayı.
Bu akan iltihaba gebelik oluşmaz ki zaten.
1-2 ay bebek işini askıya alıyorum şimdi.
Olan iltihapta gider.
Belki adet oluşum da normale döner yumurta oluşur.
İnşallah şifa olur bana ve herkese
Canim bu karışımı nasıl yaptın acaba bende hamile kalamayan ve sürekli vajinal enfeksiyonu olan biriyim ilaç kullanmama rağmen geçmiyor.bu karışımı nasıl yapicaz kaç gün ve nasıl kullanicaz beni bilgilendirir misin ölçülerini falan yazabilir misin

Canim bu karışımı nasıl yaptın acaba bende hamile kalamayan ve sürekli vajinal enfeksiyonu olan biriyim ilaç kullanmama rağmen geçmiyor.bu karışımı nasıl yapicaz kaç gün ve nasıl kullanicaz beni bilgilendirir misin ölçülerini falan yazabilir misin

1 tatlı kaşığı zerdeçal
1 çay kaşığı karabiber
1 çay kaşığı zeytinyağı
1 bardak suya koy iç canım.

günaydın canlar pkolular olarak bizde mi zayıflama ve sağlıklı yaşam konusu açsak ve başlasak hep birliktee

1 tatlı kaşığı zerdeçal
1 çay kaşığı karabiber
1 çay kaşığı zeytinyağı
1 bardak suya koy iç canım.
Çok teşekkür ederim canım ben birşey daha sormak istiyorum konunun başında berberin den falan bahsedilmiş bende pkoluyum zayıfım aslında bu pko nerden çıktı bilmiyorum bu berberin tam olarak ne işe yarıyor nasıl temin edebilirim 5.yila girdim aşılamalar tüp bebek ama gene de negatif. Belki bu tarz şeylerle kendi kendime gebe kalabilirim

Çok teşekkür ederim canım ben birşey daha sormak istiyorum konunun başında berberin den falan bahsedilmiş bende pkoluyum zayıfım aslında bu pko nerden çıktı bilmiyorum bu berberin tam olarak ne işe yarıyor nasıl temin edebilirim 5.yila girdim aşılamalar tüp bebek ama gene de negatif. Belki bu tarz şeylerle kendi kendime gebe kalabilirim

Bende orda belirtilen takviyelerin araştırmasındayım. İnositol ve berberin Türkiyede yok. Yurt dışından getirtmeye çalışıyorum

günaydın canlar pkolular olarak bizde mi zayıflama ve sağlıklı yaşam konusu açsak ve başlasak hep birliktee

Açsak güzel olur ama ben hiçte sağlıklı falan yaşamıyorum :işsiz:
Dur ben konu açayım belki hep beraber olunca moda girerim :KK70:

Bende orda belirtilen takviyelerin araştırmasındayım. İnositol ve berberin Türkiyede yok. Yurt dışından getirtmeye çalışıyorum
İşte bu hic iyi olmadı yurt dışında kimsem yok yalnız inositol olarak şuan inofolic combi kullaniyorum içinde Myo inositol var pkolular için mis bu . Yurtdışı olanların içinde inositol miktarı daha fazla onu alsak daha iyi ama inofolic de iyi şuan inş faydasını görürüm de hepimize Umut olur

İşte bu hic iyi olmadı yurt dışında kimsem yok yalnız inositol olarak şuan inofolic combi kullaniyorum içinde Myo inositol var pkolular için mis bu . Yurtdışı olanların içinde inositol miktarı daha fazla onu alsak daha iyi ama inofolic de iyi şuan inş faydasını görürüm de hepimize Umut olur
Evet maalesef berberin yok Türkiye'de. 5-6 ay önceye kadar vardı. Vitaministe diye bir site var orada satılıyordu bulmuştum. Ama şu anda stokta görülmüyor maalesef. İnositol da dediğiniz gibi inofolicte var Allah'tan :)

Canim inositol markasi yok ama inofolicte etken madde olarak var hem hapinda hemde tozunda

Açsak güzel olur ama ben hiçte sağlıklı falan yaşamıyorum :işsiz:
Dur ben konu açayım belki hep beraber olunca moda girerim :KK70:
:halay: aslinda son 10 gundur bende dikkat etmiyorum ac acccc kuzum hep beraber olursak birlikten kuvvet dogar deriz birbirimizi etkileriz..ben bugun ne yaptim size ondan bahsedeyim gecen sene 76 kiloyken yag oranimi olcturmustum %38 cikmisti kiiiii normali %20-22 bugun gittim tabi tok karna gittigim icin 69 ciktim ama normalde 66 67 geliyorum kurtaj sonrasi bide odemde var vucudumda ama sirf meraktan gittim %29dusmus o yag orani bunu neden yazdim yag orani buyuk bi dert helede gebelik isteyen pkolular icin bunu 20ye filan dusercem insallah en cokta gobektenmis yaglanmam :KK43: en sıkıntılı yer bide orasi dusuk riskini falan arttiriyo cunku 😑😑

:halay: aslinda son 10 gundur bende dikkat etmiyorum ac acccc kuzum hep beraber olursak birlikten kuvvet dogar deriz birbirimizi etkileriz..ben bugun ne yaptim size ondan bahsedeyim gecen sene 76 kiloyken yag oranimi olcturmustum %38 cikmisti kiiiii normali %20-22 bugun gittim tabi tok karna gittigim icin 69 ciktim ama normalde 66 67 geliyorum kurtaj sonrasi bide odemde var vucudumda ama sirf meraktan gittim %29dusmus o yag orani bunu neden yazdim yag orani buyuk bi dert helede gebelik isteyen pkolular icin bunu 20ye filan dusercem insallah en cokta gobektenmis yaglanmam :KK43: en sıkıntılı yer bide orasi dusuk riskini falan arttiriyo cunku 😑😑
Canım kaç yıllık evlisin ve amh ya baktılar mi hiç en önemlisi insülin direncine bakıldı mi nedense insülin direncim var mı yok mu hiç bakılmadi iki yumurta da polikistik over ve amh 11.30 kendiliğinden hiç gebelik gerçekleşmedi boy 1.68 kilo 56 adet düzensizliği kıllanma kilo yok elhamdülillah ama polikistik over var işte neler yapmam gerektiğini hiç bilmiyorum gittiğim Dr lar da hep ilgisizdi sagolsunlar . Neler yapmak gerek bilen varsa birbirimizi bilgilendirelim

Canım kaç yıllık evlisin ve amh ya baktılar mi hiç en önemlisi insülin direncine bakıldı mi nedense insülin direncim var mı yok mu hiç bakılmadi iki yumurta da polikistik over ve amh 11.30 kendiliğinden hiç gebelik gerçekleşmedi boy 1.68 kilo 56 adet düzensizliği kıllanma kilo yok elhamdülillah ama polikistik over var işte neler yapmam gerektiğini hiç bilmiyorum gittiğim Dr lar da hep ilgisizdi sagolsunlar . Neler yapmak gerek bilen varsa birbirimizi bilgilendirelim
Sogan kuru kullanin kistleri eritir

4 senem bitmek uzere canimmm amh hic bakilmadi pko oldugu icin hic gerek gormediler sen kac senelik evlisin? Insulin direncine de 10 kere filan baktirmisimdir :) Zaten genelde basindan saviyolar dr lar ilgileneni bulmak gercektende cok zor

4 senem bitmek uzere canimmm amh hic bakilmadi pko oldugu icin hic gerek gormediler sen kac senelik evlisin? Zaten genelde basindan saviyolar dr lar ilgileneni bulmak gercektende cok zor
Ben 5.yila girdim canım bu süre zarfında 3 asılama ve 1 tüp bebek yaptırdım ilk asılama tuttu ama kalp atışı olmadı kürtaj . Sonraki hiçbirisi tutmadı artık ne yapacağımı şaşırmış durumdayım soğan kürüne başladım ve inofolic combi içiyorum pkolular da 6 aylık düzenli kullanımda fayda ediyormuş. Hatta tüp bebek Dr u şeker ilacı glukofen verdi pkolu olup sadece bu ilacı kullanan 3 kişi var çevremde ama ben kullanamadim perişan etti o ilaç beni . İnofolic de pkolular için sonuçta ona başladım bakalım mevlam neyler neylerse güzel eyler

X