Popüler Konu Dr. Felice Gersh, PCOS SOS adlı kitabın özeti.

:halay: aslinda son 10 gundur bende dikkat etmiyorum ac acccc kuzum hep beraber olursak birlikten kuvvet dogar deriz birbirimizi etkileriz..ben bugun ne yaptim size ondan bahsedeyim gecen sene 76 kiloyken yag oranimi olcturmustum %38 cikmisti kiiiii normali %20-22 bugun gittim tabi tok karna gittigim icin 69 ciktim ama normalde 66 67 geliyorum kurtaj sonrasi bide odemde var vucudumda ama sirf meraktan gittim %29dusmus o yag orani bunu neden yazdim yag orani buyuk bi dert helede gebelik isteyen pkolular icin bunu 20ye filan dusercem insallah en cokta gobektenmis yaglanmam :KK43: en sıkıntılı yer bide orasi dusuk riskini falan arttiriyo cunku 😑😑

Nereye açayım kuzum postu

Konuyu bir çırpıda okudum. Hepinizin hissettiği duygulara, geçtiği yollara o kadar aşinayım ki. Bazılarınızla neredeyse aynı şeyleri yaşamışız.
Hiçbir zaman çok kilolu bir insan olmadım. Ama hiç ilaçsız düzenli adet olduğumu bilmem. En son vücudum tüylenmeye başladığında kullanmayı reddettiğim doğum kontrol haplarına başladım ve yıllarca kullandım. En azından düzenli adet görüyordum. Tüylenme ve sivilce şikayetlerim azalmıştı ancak ne zaman evlendim çocuk sahibi olmak istedim yıllardır bastırdığım pkosla tekrar yüzleşmek zorunda kaldım 🙂
Beslenmeme dikkat ettim. Soğan kürü denedim. Hayıt tohumu denedim. İncir kürü denedim. İnositiol kullandım. Glifor ve klomen kullandım ama hiç kendi kendime adet olamadım. İnsülin prolaktin tsh hep normal çıkıyordu. Ben işin içinden çıkamıyordum 😌
Sonra eşimin spermiyogram testi sonuçları da kötü çıkınca tüp bebek yaptırmaya karar verdik. İlk denemede hamile kaldım çok şükür. Ama şu doğal beslenme işine taktım. Şimdiki derdim kendi pkoslu oluşum değil. Bebeğimin sağlığı tek düşüncem onu da bizim gibi toksik bi dünyaya getireceğim için kötü hissediyorum. Her şeyin doğalını aramaktan bıktım. Çevremde kimse benim kadar dikkat etmiyor.
Neyse uzun oldu ama bende paylaşmak istedim az çok yaşadıklarımı 😌

Konuyu bir çırpıda okudum. Hepinizin hissettiği duygulara, geçtiği yollara o kadar aşinayım ki. Bazılarınızla neredeyse aynı şeyleri yaşamışız.
Hiçbir zaman çok kilolu bir insan olmadım. Ama hiç ilaçsız düzenli adet olduğumu bilmem. En son vücudum tüylenmeye başladığında kullanmayı reddettiğim doğum kontrol haplarına başladım ve yıllarca kullandım. En azından düzenli adet görüyordum. Tüylenme ve sivilce şikayetlerim azalmıştı ancak ne zaman evlendim çocuk sahibi olmak istedim yıllardır bastırdığım pkosla tekrar yüzleşmek zorunda kaldım 🙂
Beslenmeme dikkat ettim. Soğan kürü denedim. Hayıt tohumu denedim. İncir kürü denedim. İnositiol kullandım. Glifor ve klomen kullandım ama hiç kendi kendime adet olamadım. İnsülin prolaktin tsh hep normal çıkıyordu. Ben işin içinden çıkamıyordum 😌
Sonra eşimin spermiyogram testi sonuçları da kötü çıkınca tüp bebek yaptırmaya karar verdik. İlk denemede hamile kaldım çok şükür. Ama şu doğal beslenme işine taktım. Şimdiki derdim kendi pkoslu oluşum değil. Bebeğimin sağlığı tek düşüncem onu da bizim gibi toksik bi dünyaya getireceğim için kötü hissediyorum. Her şeyin doğalını aramaktan bıktım. Çevremde kimse benim kadar dikkat etmiyor.
Canimmm saglicakla al kucagina bizlerde dua et iste bende o yuzden tup yapalim dedim esimin spermde sorun cikti o yuzden direk tup demisti dr ama oda kalbi durdu yaniiii bi daha nasil yaparim cesaret edebilirmiyim bilmiyorum..ama beslenmene bencede dikkat et illet bi hastalik bi 10 gun yaa cok degil biraz saldim yeme isini 2 kilo almisim yani metabolizma bozuk..ne yapacagimi bilemiyorum boslukta gibiyim suan

Maşallah rabbim kucağına almayı nasip etsin bizlere de nasip olsun ben beslenme konusunda maalesef çok kötüyüm herkesin yemeğini yiyemem evde de neredeyse kuş Kadar yerim iştah sıfır napicaz bilmiyorum

Canimmm saglicakla al kucagina bizlerde dua et iste bende o yuzden tup yapalim dedim esimin spermde sorun cikti o yuzden direk tup demisti dr ama oda kalbi durdu yaniiii bi daha nasil yaparim cesaret edebilirmiyim bilmiyorum..ama beslenmene bencede dikkat et illet bi hastalik bi 10 gun yaa cok degil biraz saldim yeme isini 2 kilo almisim yani metabolizma bozuk..ne yapacagimi bilemiyorum boslukta gibiyim suan
Maşallah rabbim kucağına almayı nasip etsin bizlere de nasip olsun ben beslenme konusunda maalesef çok kötüyüm herkesin yemeğini yiyemem evde de neredeyse kuş Kadar yerim iştah sıfır napicaz bilmiyorum
Amin kızlar. Allah isteyen herkese özellikle bizim gibi uğraşanlara değerini bilenlere daha çok versin inşallah🙏🏻🙏🏻 32. haftaya kadar geldik çok şükür ama en ufak bir şeyde öyle korkuyorum ki sizi çok iyi anlıyorum o yüzden. Aslında pkoslular tüp bebekte daha şanslı oluyor. Tabi en güzeli doğal yolla olması 😌 İnsanın bazen morali bozuluyor bu beslenme konusunda da koyveriyor. Resmen sınanıyoruz 🙁

Amin kızlar. Allah isteyen herkese özellikle bizim gibi uğraşanlara değerini bilenlere daha çok versin inşallah🙏🏻🙏🏻 32. haftaya kadar geldik çok şükür ama en ufak bir şeyde öyle korkuyorum ki sizi çok iyi anlıyorum o yüzden. Aslında pkoslular tüp bebekte daha şanslı oluyor. Tabi en güzeli doğal yolla olması 😌 İnsanın bazen morali bozuluyor bu beslenme konusunda da koyveriyor. Resmen sınanıyoruz 🙁
Bizlere umut oldun Allah razi olsun canim benim dikkat et kendine de bebisinede iyi bak suan dusunme hayirlisiyla dogumdan sonra verirsin merak etme simdi beslenmen daha onemli sekerli ve cok karb tuketmezsen hic biseycikler olmaz..haa bu arada ozel olmazsa esinin tahlilinde ne cikmisti morfoloji baktirmismiydiniz ? Bizde yakinda urolog gitmeyi dusunuyoruz neden boule oluyo diye benim genetigime bile bakildi bi sorun cikmadi ne troid ne baska tahlil lh yuksekti az biraz oda kilo verince duzeldi zaten pko diyolar o yuksek olunca yanii kafamda bi suru soru var

Amiin canım hayırlı sağlıklı bir evladın olsun inş . Pkolu lar tüp bebek te gerçekten tutma ihtimali yüksek ama benim ilk tüp dü ve tutmadı benim merkez de çok kötüydü belki ondan tutmadı bilmiyorum

Bizlere umut oldun Allah razi olsun canim benim dikkat et kendine de bebisinede iyi bak suan dusunme hayirlisiyla dogumdan sonra verirsin merak etme simdi beslenmen daha onemli sekerli ve cok karb tuketmezsen hic biseycikler olmaz..haa bu arada ozel olmazsa esinin tahlilinde ne cikmisti morfoloji baktirmismiydiniz ? Bizde yakinda urolog gitmeyi dusunuyoruz neden boule oluyo diye benim genetigime bile bakildi bi sorun cikmadi ne troid ne baska tahlil lh yuksekti az biraz oda kilo verince duzeldi zaten pko diyolar o yuksek olunca yanii kafamda bi suru soru var
Morfoloji %1 çıktı yani o da kötü ama bizim doktorumuz ileri hareketli sperm sayısını daha çok önemsedi. Sperm sayısı gayet iyiydi ama ileri doğru gidenlerin oranı düşük olduğu için dölleyemez dedi.Biz çift olarak sorunluyuz yani 😏 Ama tüp bebekten çok iyi sonuç aldık. Bir sürü embriyomuz oluştu

Zayiflama kismi filan oluyo ya bende tam bilmiyorum ama bu yolda ugrasan herkes icin bence iyi olabilir diye dusundum.. bizi etiketleyebiliyo musun actiginda??

Evet kuzum ben açayım yemekten sonra etiket yapayım

Evet kuzum ben açayım yemekten sonra etiket yapayım
Aç aç baya daraliyorum bu aralar her sey ustume geliyo sankiii o kadar dikkat ediyorum o kadar caba yooook yanii yooooook cikmis biride artistlik yapiyo kilolu ya kendi bunun yani hanile kalmanin kiloyla alakasi yokmus da akil vermeleri yokmu su insanlarin beni benden aliyor ☹

Hanımlar ben yeni bir post açtım.
Günlük orada yaptıklarımızı vs paylaşalım diye.
Gelmek isteyeni bekleriz :KK68:

13 Mayıs'tan beri un, şeker tüketmiyorum. Tamamen sağlıklı beslenmeye geçiş yaptım.
22 Haziran'dan beri de ateş ölçerek takip yapıyorum.
Temmuzun ilk haftalarından beri myo- inositol, d vitamini, omega 3, zerdeçal (curcumin) alıyorum. Yine Temmuz ayından beri yatmadan önce 3 mg melatonin alıyorum, akşamları ashwaganda tüketiyorum.
Yazıdaki diğer ana takviyeleri ise yani NAC, Quercetin, Multivitamin ve Probiyotiği 1 Ağustos'tan beri kullanıyorum.
Yine 1 Ağustos'tan beri her gün bahçe nanesi çayı içiyorum. Uyku düzenime dikkat ediyorum.
Son yıllarda maalesef adetim çok ama çok az geliyor. Bazen 3 ay hiç gelmiyor, bazen de 10 gün kahverengi leke, sonra birkaç gün temiz, sonra tekrar lekelenme... Ne adet olduğunu anlıyorum ne de rahat bir temiz dönem geçirebiliyorum. Adet düzeni adına aklımda hiçbir şey yok diyebilirim.

Peki bu takviyeleri aldıktan sonra ne oldu?

Ateş takibine göre 12 Ağustos'ta yumurtlama oldu ve yumurtlamadan sonra 15. gün yani 27 Ağustos'ta adet söktürücü kullanmışım gibi çok güzel bir şekilde 1 hafta adet oldum. Normalde bu miktarda bir adeti ilaçsız asla ama asla görmedim. Belki ergenlik dönemlerinde olmuştur ama uzun yıllardır ilaçsız bu şekilde adet olduğumu hatırlamıyorum. Ayrıca tüylenmede de azalma oldu. Aldığım takviyeler ilaç değil hepsi ya vitamin, ya amino asit, ya bitki, ya balık yağı... Böyle gıda takviyeleri... Ateş tablomu da paylaşıyorum bakmak isteyenler için.

Eki Görüntüle 2304026
Merhaba kullandığınız takviyelerin markalarını öğrenebilir miyim, özellikle inositol için baya bir araştırma yaptım ama emin olamadim hangi ürünü ürünleri almam konusunda ?

Merhaba kullandığınız takviyelerin markalarını öğrenebilir miyim, özellikle inositol için baya bir araştırma yaptım ama emin olamadim hangi ürünü ürünleri almam konusunda ?
Jarrow formulanın ürünleri biraz uygun fiyatlı olduğu için genelde onu seçiyorum ama Amerikadan almıştım ben. Türkiyede anca inofolic var.

Selam hanimlar tabi ben adet oldum cok sukur 2 3 gun gecmisti zaten ama buna da sukur eskiden 2 ay olamazdim ocakta kurtaj subatta va martin son gunu adet oldum cok sukur bin sukur her sey duzeliyo sanki ve duzenli spor yapiyorum agirlik ve cardio gunlere boluyorum 44 bedenlerden 38 bedenlere dustum size tavsiyem spor yapin ayneyn ayneyn Arkadasimixij paylastigj bi cok seyife yapiyorum uyku duzeni takviyelerin bi kismida olsa d vit multivit hepsini kullaniyorum gunesleniyo aksam uykuma dikkat ediyorum insallah yakin bi zamanda basardimda diyecegim sizlere buna inancim tam hepiniz kendinize iyi bakin 😘

pcos im var.. bir yili asti gebe kalamadim.. sebep de yok cok sukur esimin degerleri de iyi.. kilom aslinda normal fazlaligim yok ama belki gobek bolgem biraz yagli.. belki. 4-5 kilo vermek faydali olabilir.

gluten, karbonhidrat ve sekeri kesmekle gebe kalanlar var. dun okudum daha burada.. sizler ne dersiniz.. bugun boyle bir karar aldim. malum evdeyiz yiyip oturuyoruz kilo da aliyoruz.. onun da onune gecer bu durum.

simdi basligi yeniden okuyacagim bastan sona..

basliktaki inositol u alip kullandim takviyelerden kullandim berberine gibi.. benim insulin direncim yok diye biliyorum belki o yuzden inositole gerek kalmadi.. cenemde sivilce problemim var. reglim duzenli denebilir.

fikirlerinize önerilerinize ihtiyacim var.. ne sekil dusunecegimi sasirdim. goremedigimiz ne var? spor yaptigim donem oldu simdi gidemiyorum salona..

calistigim donem oldu simdi izinliyim.. okula gittigim donem oldu cok yogundu.. bu yogunluklarda fark etmeden kafaya takmadan gebe kalirim diye dusunuyordum nasip olmadi.. hep derler ya kafani mesgul tut dusunme diye..

ne sekil dusunsem.. hangi bakis acisiyla baksam.. denemedigim bir seker ver gluteni kesmekti ona basladim.. hikayelerinizi duymaya ihtiyacim var. her sey gonlunuze gore olsun.

İnşaallah yakında bizede nasip olur canim..
Dua edelim..
Ben bugün şekersiz hayata başladım. Şekeri bal dan meyve den flan alıcam.
Bende kilo yok ama lh amh yüksek
Belli olmuyo pko
merhaba ben de sekersiz ve glutensiz beslenmeye basladim bir kac gundur. ondan sonra mi gebe kalabildiniz? simdiden hayirli olsun saglikla kucaginiza alin insallah.

merhaba ben de sekersiz ve glutensiz beslenmeye basladim bir kac gundur. ondan sonra mi gebe kalabildiniz? simdiden hayirli olsun saglikla kucaginiza alin insallah.
Merhaba çok teşekkür ederim. . İnanın tam bilemiyorum tamamen nasip diyeyim. Aşırı dikkat etmedim spor da çok yapamadımak. Ama hala çay ı sekersin içiyorum. Çay çok içtiğim için önemli oranda şeker azalmış gibi oldu. İnşaallah bu hafta bebeğimi görmek te nasip olur çok dua edin sizlerde dualarimda siniz. .
Amin amin amin 😊😙

Merhaba çok teşekkür ederim. . İnanın tam bilemiyorum tamamen nasip diyeyim. Aşırı dikkat etmedim spor da çok yapamadımak. Ama hala çay ı sekersin içiyorum. Çay çok içtiğim için önemli oranda şeker azalmış gibi oldu. İnşaallah bu hafta bebeğimi görmek te nasip olur çok dua edin sizlerde dualarimda siniz. .
Amin amin amin 😊😙
cok sevindim sizin adiniza. ben zaten seker atmam caya. kek kurabiyeyle tuketirim sekeri. onu da uc gundur kestim. gluteni kestim. evdeyiz spor yapamiyoruz. cok sukur pko disinda sorunumuz yok. tek denemedigim sejeri unu kesmekti..

X