Dr.Şenay Eserdağ ile Vajinismusu Yenenler

Bende hera ya gitmeye karar verdim. 2 bucuk yıllık evliyim bi tedavimiz olumsuz sonuclandı en sona gelmişken. Parmak egzerszlerini bile tamamlamıştım. Verdğimiz paraya degermi gercekten kurtulabilecekmiyim.

3.5 yil...hayatimdan yok olan,hegün izdirap çekip kendimi yargiladigim koca bir 3.5 yıl..dile kolay değil mi?
Hayaller kurup,onca emek verip,heyecanlanip,hazirliklar yaparsın.herşey muhteşemdir ta ki o ana gegelinye kadar!
Arkadaşlar biz evliliğimizin ilk gecesini yorgunluğa bağladık.2.gecesi korku.3.gecesi acı..derken her geçen gün hayat daha da zorlaştı.denemeler basarisizliklar,hayal kırıklıkları..işin rengi değişti gitgide eşimle öyle bir hale geldik ki artık boşanmak istiyordum.kendimi aciz,yetersiz,zavallı görüyordum.kısaca sizlere bu süreç icinde yaşadıklarımı ifade etmem mumkun değil.beni bu illeti yaşayanlar cok iyi anlayacaktır..
Bugün nasil mıyım?
Harikayim çünkü Şenay hocam ve ekibi ile yeniden doğdum.3.5 yıllık kabusu onun sayesinde yendim.bizler onlara heranin melekleri diyoruz.samimiyetleri,ilgileri,güler yüzleri,bizimle aynı dili konuşmaları,temizlik,disiplin,psikolojik destekleri daha anlatamadığım herşey güzel yüzlü mavis melegim Şenay hanim da.
Arkadaşlarım,hemcinslerim unutmayin vajinismus bir erteleme hastaligidir!durmayin bugun olur yarin olur diye bekleyip hayati zorlastirip evliliginizi riske atmayin.uzman kişilerden destek alın.bu tedavileri yapan cok yerler var lakin hijyeni kisiye özel yöntemleri uzman ekibiyle Şenay Eserdağ elinden gelenin fazlasıyla sizlerin yanında.Şenay hocam sayesinde yeniden doğdum,yeni bir hayat yaşıyorum,evlilik yaşıyorum.kaybettiğim güvenimi ve kendime olan saygimi geri kazandım.ileri derece vajinismus hastasi olarak bu illeti Şenay hocamla yenerek yeni bir hayata başlayan biri olarak sizlere tavsiyem MUTLULUĞUNUZU ERTELEMEYİN..korkmayın,utanmayin,kendinize evliliginize bir şans verin.Asla pişman olmayacaksınız.Buradan CANIM HOCAM ŞENAY ESERDAG VE EKİBİNE TEKRARDAN BİNLERCE KEZ TEŞEKKÜR EDERİM.SİZLERİ SEVİYORUM.İYİKİ HAYATIMA DOKUNDUNUZ.MUCİZE MELEKLERIM

şenay hanım kesinlikle harika bir kadın yıllarca bir sürü doktora gittim 50 dakka seans bittikten sonra suratıma bakmayanlar oldu bana kesin çözüm diyip yapamayınca da sen yapamadın diye suçlayanlar oldu , Şenay hanım bir arkadaş gibi hiç sorun yapmadan saatlerce ilgilendi benimle o ilgi şevkat anlayışı ben kimseden görmeedim şenay hanımın yaptığı Hipnozla bambaşka biri oldum kendimi sevdim güvenim geldi, sadece vajinismusu yenmekle kalmadım tüm hayatım değişti ve onların tekniklerini uygulayınca birsüre sonra cinsellikten inanılmaz zevk almaya başladım tabiki herşey birdenbire olmuyor ama onların desteği olmasaydı ben hala bu sorunla uğraşıyor olurdum belki de evliliğim bitmiş olurdu

Bende 6 yolluk vajinismus hastasıyım.Gitmediğiö doktor, terapist, Hoca kalmadı.Araştırmalarım hiç bitmedi hep baktım araştırdım.Artık eşim pes etmeye başladı ayrılma eşiğine geldik.çok korkuyorum herkes yapıyor neden ben yapamıyorum diyorum ama olmuyor.Herayı buldum arayıp Bilgi alacağım. Fiyat nedir orada yardımcı olurmusunuz kızlar

Bende 6 yolluk vajinismus hastasıyım.Gitmediğiö doktor, terapist, Hoca kalmadı.Araştırmalarım hiç bitmedi hep baktım araştırdım.Artık eşim pes etmeye başladı ayrılma eşiğine geldik.çok korkuyorum herkes yapıyor neden ben yapamıyorum diyorum ama olmuyor.Herayı buldum arayıp Bilgi alacağım. Fiyat nedir orada yardımcı olurmusunuz kızlar
Ben 2015 yılında kızlık zarımda septalı yani bölmeli olduğu için lazerle ufak operasyon birde 3 gün seansla bu illetten kurtuldum. 3750 TL ödedim normalde çok daha pahalıydı ama Süleyman bey sağolsun yardımcı oldu. Eminim sizede yardımcı olurlar.

Bende hera ya gitmeye karar verdim. 2 bucuk yıllık evliyim bi tedavimiz olumsuz sonuclandı en sona gelmişken. Parmak egzerszlerini bile tamamlamıştım. Verdğimiz paraya degermi gercekten kurtulabilecekmiyim.
Parmakla tedavi yok orada aparat tedavisi var. Hiiç korkmayın gidin kurtulun

Benim kabusum bitti saygı deger sülayman hocam ve güler yüzlü ekibine ne kadar teşekkür etsem azdır 14senedir yaşadıgım o kabus dolu günler çok sükür bitti cok degerli hocam yıne çok degerli ekıbı sayesınde ve benım dünya güzeli nuray hemşirem benı hergun takıp eden başarıcaksın dıyen guler yüzlü nuray hemşirem ben çok tedavıler gördüm neler yaşadım anlatılmıcak kadar zor ama hera klınık sayesınde en buyuk korkumu benı Mutsuz eden duvarı aştım ben klınıge gıderken cok mutsuz ve korku ıcınde gıttım fakat o kapı acılınca sanki ordakı o ekıbı yıllardır tanıyormuşum gbı karsılandım hepsı bırbırınden anlayışlı ve degerlı cok samımı sıcak içten karşıladılar ve ellerınden gelenın bizler ıcın en güzelını yapıyorlar eger benım gbı bu sorunu yaşayanlar varsa korkmayın ertelemeyın ınanın bu ekıbın sayesınde aşıyorsunuz guvenın sadece önce kendinize sonra onlara ben cok tesekkur ederım her bırıne ayrı ayrı

Arkadaşlar şuan o kadar mutluyum ki bir gün ben de buraya başardım diye yazamam sanıyordum ama başardım evet başardım... ! 1 senedir vajinusmustum ama öyle böyle deil çok korkardım ve çok yer araştırdım aylarca diyebilirim tabi o da biraz zaman kaybı oldu hera kliniğe giden birini buldum bende netten araştırırken o da gitmiş ve başarmış ordan yola çıkarak baya araştırdım ama genede, tabi bu aşamada çok hassas oluyor insan tek bir doktorda halletmek sonuç almak istiyor uğraşmak yorucu olurdu hem maddi hem manevi neyse ki doğru yere karar vermişim, hera kliniğin yolunu tuttum dedim ilk ve son yerim olsun çünkü internette bir kaç yere gittiği halde yapamayanlar yazıyordu hep, tedirgindim ilk, ama sonra iyi ki oraya adımımı atmışım , terapistim heran telefonum ucundaydi doktorum desen o da aynı şekilde aynı sıcakkanlılıkla sabırla benimle ilgilendiler ve terapimi çok güzel tamamladım ilk gideceğim gün korku heyecan stres çoktu ama tedavi sürecinde inanın kalmıyor, çünkü òğreniyorsunuz alışıyorsunuz dr.unuz sizi yanlız bırakmıyor hep yanınızda, bunca stresi boşuna yaşamışım çok kızıyorum kendime yani bu kadar kolay bir durumu nasıl da gözümde büyütmüşüm, ben kesinlikle iyi ki hera ya gitmişim aldıkları para helal olsun diyorum terapistim doktorum çok memnun kaldım sizi asla pes ettirmiyorlar kesin yani yapamama durumunuz yokk asla çözmeden bırakmıyorlar yeter ki onları dinleyin. Öyle işte arkadaşlar ben de bu dertten kurtulmuş biri olarak istedim ki çare arayan diğer insanlarda çözüm bulsun onlar da mutlu olsun bunu sadece çeken bilir çünkü...Benim ilk göz agrım hera oldu bence vakit kaybetmeyin ben böyle olacağını bilsem ilk ayımda giderdim ama insan ilk güvenemiyor baya araştırdım vakit kaybettim ama sonunda şükür oldu ya ! Kardeşlerim hiç düsünmeyin gidin bana da ilk araştırdığımda öyle diyorlardı ama ben inanamıyordum onlara ama sonra iyi ki inanıp gitmişim dedim gerçekten çok doğru söylüyorlar !

Vajinismusu yendimmmmm.

Merhaba arkadaşlar ben 8 aylık evliyim ve hiç bir şekilde eşimle ilişkiye giremiyordum, eşim bana yanaştığı an kendimi kasıyordum ve çok korkuyordum, sanki oraya giriş yapıldığı esnada yırtılcak ve bir sürü kan gelecek gibi hissediyordum.. Sonrasında bir televizyon programında HERA kliniği gördüm ve eşimle kliniği aradık. Uz.Dr.Şenay ESERDAĞ ile tanıştık çok güler yüzlü, çok anlayışlı ve başarılı bir doktordu, %100 çözüm yolu biziz dedi ve bu sorunumuzu Uz.Dr.Şenay ESERDAĞ sayesinde yendik.. Tek tavsiyem ŞENAY hanımdır, bekleyip evliğinizi riske atmayın.

Evet ben de Şenay hanımcım sayesinde vajinismusu yenenlerdenim :) çok şükür bitti. 10 temmuzda tedavim bitti deneme yaptık ve oldu. Gün geçtikçe ilişki daha iyi oluyor. Ben de 3 sene bu hastalığı çektim önce psikolog sonra bir kadın doğum uzmanına gittim sonuca ulaşamadım. Psikolojik olduğunu bildiğimden eşimle zamana bıraktık ama olmadı rahata da alıştık üstüne gitmedik yıllar geçti. Ben de kadınlar kulübünde uzun süre takıldım hep yazılanları okudum hera klinik yazıyordu hep önce gerçekten reklam sandım inanmadım. Gidip iyileşenlerle konuştum ikna olmaya başladım ama konuştuktan 1 sene sonra gitmeye karar verdim. Keşke daha önce gitseymişim. Şenay hanımla ilk önce telefonda konuştuk ben 2 tedavi sonrasında iyice umutsuzdum ya bu da olmazsa diye düşünüp iyice karamsar oluyordum. Bana garanti veriyorum iyileşmeden buradan gitmeyeceksin dedi. İlk gün eşimle gittik kısacık bir muayeneden sonra hemen o gün başladım tedaviye. Akşam 7:30 olmasına rağmen eve gitmeyip seans yaptı benimle. Şenay hanım çok iyimser ruh halinden anlayan anlayışlı ve çok ilgili biri. Doktordan ziyade bir arkadaş bir abla gibiydi. Çok umutsuzluğa kapıldım ağladım orda ama o kadar iyimserdi ki bunların hepsinin normal olduğunu söyledi. 3 yıl içimde biriktirdim evet normaldi ama o an sağlıklı düşünemiyorsunuz. Şimdi her şey yolunda şenay hanım ben yazmasam bile 2-3 günde bir mutlaka yazıyor her şeyi sorup her şeyi anlatabiliyorum anında cevap alabiliyorum. Tatilde bile kaç defa yazdı :) Hatta önümüzdeki hafta genel bir muayene için gideceğim onu bile kaç defa hatırlattı. Gerçekten iyileştikten sonra bile sizinle aşırı ilgileniyor çok hoşuma gidiyor. İşini hakkıyla yapıp duamı çok aldı. Allah razı olsun. İyi ki tanımışım Şenay hanımı iyi ki :) hera klinikteki diğer çalışanlar da çok ilgili bu arada sanki güzellik merkezine gelmişsiniz hissi yaratıyorlar gerilmenize mümkün olduğunca izin vermiyorlar. Uzun oldu ama yaşayan bilir. Lütfen daha fazla uzatıp günlerinizi mahvetmeyin. Benim eşim anlayışlıydı hiç sorun etmedi ama böyle olunca çok erteledik. Kendiniz yapamıyorsanız uzmandan yardım alın kurtulun benim için o uzman şenay hanım:))

1,5 yıllık evli iken tanıştım Hera ailemle 💜
Güzeller güzeli Şenay Hocam 😍ve güzel kalplim Hande ablamla iyi ki tanışmışız 🥰
1,5 yıl erteledim aramak istedim vazgeçtim. Ama sonunda arayıp randevu alıp gittim. Geç olsa da başardım. Şenay Hocam ın ilgisi beni çok rahatlatmıştı. 😌 Bu kabus gerçekten bitecek mi? Ben de burdan mutlu bir şekilde ayrılabilecek miyim? diye sorup durdum ilk görüşmemizde hiç bıkmadan sıkılmadan dinledi beni Şenay Hocam 💜 görüşmemiz sonunda benim için çok sıradansın çok kolay olacak dedi ve gülüştük ☺️ Sıradan olmak ilk defa hoşuma gitmişti. Çünkü kolay olacaktı🤗
Vee sadece 4 gün 🥰 4. Gün sonunda 1,5 yıllık kabus son buldu. 1,5 yıl boyunca gereksiz düşünceler, her gece düşünmekten uykusuz geçen geceler bitmişti.
İyi ki tanıdım sizleri iyi ki varsınız💜
Emekleriniz, desteğiniz için çok teşekkür ederim.
Lütfen ertelemeyin 🙏🏻 Hemen arayın gidin görüşün hiç pişman olmayacaksınız.
Ben bile başardım. İnanın herkes başarabilir 🤗
Ertelemeyin 🙏🏻

Merhabalar bu yazıyı yazdığıma hala inanamıyorum. 8 yıldır evliyim eşimle severek evlendik ve ilk gece eşim bana eğer bu işi şimdi yapamazsak yıllarca yapamayız demişti ama ben inanmadım günler derken yıllar geçti ben hasta olduğumu hala kabul etmeyip kendiliğinden geçeceğine ve sürekli ertelemeye devam ettim eşim bunun hastalık olduğunu ve tedavisinin kısa sürede geçeceğini söylese de ona bir türlü inanmayıp ertelemeye devam ettim en sonunda tedavi olmaya karar verdiğimde Bağdat caddesindeki kliniğin önünde biraz dolaşıp öyle girdim hemen girememiştim (onu bile erteledim 😊) ama içeriye girdiğimde beni güler yüzüyle karşılayan Şenay hanım ile karşılaştım ve sadece konuştuğumda bile rahatlamaya başlamıştım beni en çok korkutan parmak egzersizlerinin olmadığını öğrenmem de beni çok sevindirdi. Daha ilk günden tedaviye başladık Canım Handem hep yanımda ve bana çok destek oldu bu zamana kadar kimseyle konuşamadığım şeyleri konuştum ve abartmıyorum 7/24 istediğim herşeyi arayıp sordum her konuşmam da daha çok rahatladım artık eşim en ufak birşey de Hande ile mi konuşsan sana iyi geliyor demeye başladı 😅 Ve 5 günün sonunda 8 yıllık hasret bitmiş eşimle birlikte olmuştuk. Herşey için öncelikle Şenay hanıma ve kanatsız melek Hande hanıma çok teşekkür ederim. Bence Vajinismusu hastalık olarak kabul edersek tedavisi çok daha kolay tabi ki Hera ailesi ile birlikte..

Merhaba ben 12 yıllık evliyim aklınıza gelebilecek bütün yollara başvurduğumuz halde bir sonuç alamadık umutla çaldığım bütün kapılardan büyük bir hüsranla sonuç alamadan döndük parmak egzersizi duyduğum yerlere hiç gitmedim sonra bir gün Hera klinik tesadüfen karşıma çıktı aradım bağdat caddesindeki şubesini Sinem hanımla konuştum size hemen dönüş yapıcam dedim ama 2 ay sonra döndüm tekrar konuştum bu sefer Sinem hanım beni bırakmadı beni unutmuştur diye düşündüm unutmamış eşimle konuşup size 5 dakika içinde dönücem dedim dönmezseniz ben sizi arayacağım dedi ve sonunda pazartesi gününe tanışmak için randevu aldım yüreğim ağzımda yerimde duramıyorum o kadar güzel karşılandıkki dünya tatlısı Doktor Şenay hanım Allahım tanışmak için gittiğim ilk gün vajina yapısına bakalımmı dedi ben muayene olamam çıkamam dedim tamam ne zaman istersen dediğinde Doktor Şenay hanıma teslim oldum beni muayeneye hazırlayan Hande hanımla o dakika tanıştım Canım Handem Allahım ben ne kadar zaman kaybetmişim ben bu kanatsız Meleklerine neden geç kalmışım ve ben pazartesi tanışmak için gittiğim Hera klinik ten perşembe günü eşimle birlikte olabildim bana karşı bitmek bilmeyen sabırları her attığım mesaja cevap vermeleri bana sonsuz destekleri ve en önemlisi gerçekten evim gibi bir arkadaşımı ziyarete gidermiş gibi hissettirdiler asla geç kalmayın Hera kliniğin kapısını çalmaya korkmayın oraya tanışmak için gidin gerisini zaten hiç anlamadan nasıl yani bu muydu yani ben bunun içinmi kendimi hırpalamışım diyeceksiniz öncelikle Sinem hanım müthiş bir insan sonsuz teşekkürler beni tanışmaya ikna ettiği için Doktor Şenay hanım hastası değil kahveye gittiğim bir arkadaşı gibi karşılaması sohbetine doyamadığım harika bir Doktor Hande hanım o kadar candan içten samimi onları tanımak için bile olsa gidin anlatılmaz yaşanır denilen duygular hepinizi çok Seviyorum kanatsız Melekler 🥰😘

Merhaba Hera Klinik ailesi ❤

Ben 27 yaşinda, bir buçuk yıllık evliyim.
Bu yaşıma kadar hiç beraberlik yaşamamıştım.
Çocuklukta vs hep hikayeler duyuyoruz ilk gece ile ilgi.
Bunlarda ister istemez benim bilinç altıma, hafızama yer etmiş.
Zamanı geldiğinde cok korktum, istediğimiz gibi olmadi malesef. Bedenimi kontrol edemez oldum ve kendimi kilitledim.
Cok günler ağladım, kendime isyan ettim, kendimi eşime layik göremedim ve neden ben diye kendime çok sordum. Çevremde çok kişi bilmiyordu.

Internet'ten çok araştırdım, baktım, öğrendimki bu bir kusur değil ama aşılabileçek bir "hastalık".
Ve birgun sosyal medya üzerinde gereken isimi buldum☺, Hera klinik.
Her sosyal medya sayfalarına, yorumlarına bakarak tamam benim derdime deva olacak yeri bulmuştum.

5 kasım yurtdışından Istanbul anadolu yakasına geldim.
Syn Şenay hanimın, Hande abla ve Sinem abla ile tanışma firsatım oldu.
Inanılmaz aile şevkatini verdiler, asla bir klinik değil ama ev ortamındaydım sanki. Yıllardır tanişıyormuş gibiydik.
Tedavim 2 gün üzerine yoğunlaşti, değişik egzersizler yapıldı( parmak egzersizi yok, korkmayın).
Gercekten bedenini tanıma fırsatı oluyor, kendinize güven sağliyorsunuz, vajinismusu yeneceğinize inaniyorsunuz ve kazaniyorsunuz.

Korkan ben, Hera klinik'ten kendime inanarak ve güvenerek çıktım. Iki üç günde olmaz demeyin, oluyor.

Zaman kaybetmeyin, ertelemeyin. Başardıktan sonra insan neden bu kadar beklediğine pişman oluyor.

Hayat hepimize güzel, bugun kendine inançın yoksa yarın kendini güçlu bir kadın olarak görmek, hissetmek istiyorsan herşey senin elinde.
Inan ve başar, ağlayan gözler değil gülüçük saçan gözleriniz olsun❤

Hera klinik ailesine herkeze, hersey icin cok cok tesekkur ediyorum. Iyiki varsiniz❤

Merhaba vajinismuslu arkadaşım. Bu hikayeyi senin için yazıyorum. İnşaAllah sana umud olur ve hemen tedavine başlarsın. 😊

2,5 ay önce evlendim. Eşimi çooooookkkkkk seviyordum. Hep geçireceğimiz ilk geceyi hayal ediyor ve en güzel şekilde geçmesi için hazırlanıyordum. O gece geldiğinde ise hiç beklemediğimiz bir sorunla karşılaştık. Hem eşim hem benim için korkunç bir geceydi tüm hayallerimiz yıkıldı. Çok korktum, çok üzüldüm ve çok ağladım. Eşimde çok üzüldü, hayal kırıklığına uğradı ama asla bana destek olmayı bırakmadı.
Tekrar tekrar denedik ama her deneme diğerinden daha korkunç hale geldi benim için. Kendimi kasmaktan başım bile ağrıyordu, sürekli ağlıyordum, eşimle tartışıyordum hem onu hem kendimi çok üzüyordum. Vajinimusun ne olduğunu biliyordum ama kendimde olduğuna inanmak istememiştim. Psikoloğa başvurdum ama tedavi olacağıma pek de inanmıyordum. Psikolog beni Anatomik olarak bir sıkıntı olup olmadığını öğrenmek için kadın doğuma yönlendirdi. Kadın Doğum doktoru problemimi anlattığımda alaylı bir tavırla vajinismus hastasını nasıl muayene edeceğini sordu.Çok üzüldüm muayene olmadan ağlayarak çıktım odadan. Problemim belliydi tedavi olmalıydım ama nasıl olacaktım. Sinirlerim çok bozuk olduğu için sürekli eşime sarıyor onunla kavga ediyordum. Eşim de bana çabuk pes ettiğim için kızıyor ve böyle davrandığım için üzülüyordu ama hiç bir zaman beni kırmadı ve bana hep destek oldu. 💝
Internette araştırırken bir animasyon videosuna denk geldim. Videoda anlatılan hikaye tıpkı benimkine benziyordu bende çok korkuyor, çok kasılıyor ve her başarısızlık sonunda ağlıyordum. Tek bir fark vardı ben sorunumun ne olduğunu farkındaydım ve tedavi olmalıydım. Hasta olduğumu kabul ettim ve hemen Hera kliniğin numarasını buldum. Hiç vakit kaybetmeden aradım telefonu çok sıcak bir sesle Sinem Hanım açtı ve randevu verirken bile tadavi olacağıma inandırdı.
Kliniğe gittiğimde çok sıcak karşılandım doktor hanımla görüşmem beni çok rahatlattı onunla konuştuktan sonra tedavi olacağıma inancım çok daha fazla artmıştı buradan tedavi olmadan çıkmayacağımı biliyordum. 🙈
Vee Hande Ablam gerçek bir abla gibi destek oldu seanslar onunla ve Şenay Hocamla gerçekleşti. Zorlanacağım hiç bir şey yapmadılar, kontrol tamamen bendeydi. Verilen ödevleri kimi zaman yaptım kimi zaman yapmak istemedim ama asla ödevlerimi yapmadığım için sert bir tavırla karşılaşmadım. Karşımda halden anlayan, işinin ehli, çözüme odaklı insanlar vardı. Hande abla tüm süreçten haberdardı ve ödevi yapsamda yapmasam da hep aynı sıcaklık ve samimiyetle, beni başaracağıma inandırdı.
Veee 4. günün sonunda tüm korkularımı, anlatılan tüm korkunç hikayeleri, doğru bilinen tüm yanlışları unutarak Vajinismusu yendim.
Evet Başardım İnşaAllah sen de başaracaksın çünkü burada işinin ehli, sıcacık, samimi güzel niyetli insanlar var. Onlar seni asla bırakmayacaklar. Önce kendine sonra onlara inan ve tedavine başla.
Asla ama asla kendi kendine geçer diye bekleme ve boşu boşuna eşinle geçireceğin kıymetli, huzurlu, sıcacık dakikaları ziyan etme.
Asla Pes etme, geri adım atma, ilerlerlemekten korkma...

Haldaşın...

Haldaş:Aynı halde bulunan, aynı halde olanlardan her biri.

X