Dr.Şenay Eserdağ ile Vajinismusu Yenenler

2 senelik evliydim. Artık herşey o kadar çıkmaza girmişti ki birşeyler yapmalıydım. Korktuğum için sürekli erteledim. İlk başta kadın doğum uzmanına gitmeye karar verdim tedavi aşamasını falan anlattı ama korkmuştum kendimi hazır hissetmiyordum gitmekten vazgeçtim. Daha sonra vajinismusla ilgilenen bir psikolog buldum onunla seanslara başladık ama hiçbir sonuç alamadık eşimle memnun kalmadık. Sonra umudumuz tükeniyordu. Artık herşeyi salmıştık aramızda hiç cinsel ilişki olmamıştı ve ev arkadaşı gibi takılıyoduk birbirimizden uzaklaştık derken böyle aylar yıllar geçti. Herkes biryandan çocuk sormaya başladı tabi biz kaçamak cevaplar verdik hep. Boşanmayı bile düşündüğüm oldu. Psikolojim bozulmuştu artık. Hiç umudum kalmamıştı. Sonra bana ilham geldi diyeyim tekrar araştırmaya başladım ve Hera kliniği buldum yorumları falan çok iyiydi bende merak ettim eşime bahsettim derken randevu alıp gittik. Şenay hanım ve ekibi o kadar sıcak karşıladı ki bizi o an içime doğmuştu sanki bu sorunu çözecekleri. Sonrasında karar verip tedaviye başladık. Şenay hanım ve canım handemle çalıştık kısa sürede atlattım çok şükür. Emin olun canı çok tatlı olan çok pimpirik olan birisiyim ben hayatta yapamam diyodum ama yaptım. Ve bu sorunu aşınca da gerçekten bu muymuş yani benim yıllarımı alan sorun diyosunuz cidden hicbirsey yok. Ben yaptıysam gerçekten herkes yapar. Bu sorunu olanlara diyeceğim şey sakın ertelemeyin ve direk Hera kliniğe gidin kendinizi Şenay hocamın o güzel kollarına bırakın 3 günde cozuceksiniz ve o kadar hafifliyceksiniz ki bu duygu muhteşem. Onlara ne kadar teşekkür etsem az kalır iyiki varsın Hera Klinik ❤️

Arkadaslar bu vajinismus cok yaygin tabiki insan nerden bilcek evlenince vajinsmus olcagni🤷‍♀️ ben 2 ayda atlattim tek seans bile doktordan yardim almadan kendi basima ve suan pko ile savasiyorum cocugum olsun diye. Bu vajinismusu cok gözünüzde büyütmeyin eşinizle birlikte olmakdan korkmayin itmeyin kakmayin kacmayin ertelemeyinde !!! Bir gün basaracaksiniz ve bu anca denedikce olur. Özel muayenelere bile gidince altan muayene ediliyor vajinsmusu bile bu sekilde tedavi ediliyor. Bukadar kötü bsy olsaydi dünyada kimse iliski yasamazdi heralde🤷‍♀️ kafanizi ve bedeninizi rahatlatin cok cok arastirip kendinizi yipratmayin kendinize yapabilcegniz en iyi sey sadece korkularinizin üstüne gitmek.

Herkese öncelikle merhaba 3 ay önce düğünüm oldu ve herşey de olduğu gibi ilk gece için hazırlandım ve istediğim gibi geçmedi eşim düğün yorgunluğudur dedi diğer gün denedik kesinlikle kendime yaklaştırmıyordum acayip kendimi kasıyordum ve bu beni cok üzüyordu herkesin illa ilk gecede olucak diye birşey yok ama bende bir sorun olduğunu farkettim doktora gittik muayene izin veriyordum ama orda bile çok kasıyordum doktoru zorlamıstım bana vajinismus değilsin parmağım içeri girdi dedi arkadaslar değerli ablalarım lütfen bir sorunu tek doktorda çözmeye çalışmayın önce kendinizi çözün ben interntten çok araştırma yaptım Dr. Şenay Eserdağ hanımı çok izledim herkesin sorununu çözüyormus bende randevu aldım Şenay hanım çok tatlı birisi konuşması bile insanı rahatlatıyor muayene etti serçe parmağını zor çekti kendini o kadar kasıyorsunki taş gibi olmus sıka sıka dedi kesinlikle vajinismus hastalığı olduğumu söyledi ama bunun hafif olanları var ben hafif olanıydım tedaviye başladık benim doktorum Hande doktordu dünyalar tatlısı birisi çok nazik ilk sözü sen ne istersen o olucak dedi çalışmalara başladık tedavim 4 gün sürdü ve BAŞARDIM o kadar mutluyum ki her gün tedaviye giderken ya olmazsa diye düşündüğüm oldu ama doktorum çok ilgilendi suan nasılmıyım eşimle daha mutluyuz sorunumuz yok isterseniz herşeyi başarısınız kesinlikle yalnız değilsiniz yalnız hissetmeyin kendinizi hemn tedaviye başvurun sorununuzu çözün :) mutlu günler dilerim

Mrblar,şimdi bunu okuyan vajinismus hastası kardeşim, öncelikle derin bir nefes al ve bu durumun gerçekten psikolojik olduğunu ve çözümünün olduğu bir rahatsızlık olarak düşün.İnan bana bu stresli gecirdigin günlerin için üzüleceksin.Ben bı aylık evliydim ve bir türlü ilişkiye giremiyordum.İnanilmz stresliyim tutriyordum eşimi itiyordum vs vs.Daha sonra araştırmalara başladım ve hera klinige gitmeye karar verdim iyiki de vermişim hatta keske diyorm ilk hafta gitseydimde kendi kendime bu durumun beni mahvetmesine izin vermeseydim çünkü kendimi yetersiz hissediyordum sürekli ağlama krizlerine giriyordum.Hera kliniğe gidip tedaviye başladım ve 3.seansta yendim. sonrası da çok önemli çünkü üstüne gitmeniz gerekiyor,ev ödevlerini eşli yapmaniz gerek.Zaten bı kaç ilişki denemeler vs sonrasında normale dönüyorsunuz,bende çok şükür bu şekilde ilerledi süreç.Suan 4 aylık evliyim ve hepsi geride kaldı.Eger böyle bir sorununuz olduğunu düşünüyorsaniz belirtiler vajinismus olduğunuzu gösteriyorsa geç kalmayın derhal bı vajinismus klinigine hatta imkan varsa Hera kliniğine gidin,üzülerek vakit kaybetmeyin...

Tek değilsiniz...
Bu mektubu henüz tedavim bitmeden yazıyorum. Biliyorum hep başarı mektupları okudunuz bunun da öyle olacağına inanarak ve isteyerek tedavimin 3.gününden sizlere yazıyorum.
Öncelikle bunu yazarken ağlıyorum çünkü insanin içini yiyip bitiren bu hastalığın nasıl birsey olduğunu ben de yaşayarak öğreniyorum. Üzüntünüzü, öfkenizi, hayal kırıklığınızı vazgeçmek isteyip geçemeyişinizi ve daha bir çok duyguyu hepsini anlıyorum.
Bunları ben de hissediyorum. Tedaviye başladıktan sonra da çoğu kez "yapamayacağım galiba" hissi geliyor.
Eşinize karşı ne kadar mahcup ve yetersiz hissettiğinizi biliyorum ben de öyle hissediyorum. Eşim benim bu hayattaki en büyük şansım, yardımcım. Her anımda her ağladığımda bütün "olmuyor" sitemlerimde yanı başımda ve hep halledecegimize inanan bir insan. Bunlara rağmen hep ona karşı kendimi suçlu hissediyorum. Halbuki elimde olan hiçbir şey yok. Yapamamak benim suçum değil ama öyleymiş gibi hissettigim çok anım oldu.
Eşime bu kadar aşıkken, onunla birlikte olmayı bu kadar istiyorken o anda gelen kasılmayı, istemsiz itmeleri, bacaklarımın titremesini, o imkansızlık hissini bir türlü kabul edip anlayamıyordum.
Her denemeden sonra istemsiz akan yaşlardan yorulmuştum. Neden herkes rahatça yapabiliyorken ben yapamıyorum demenizi duyuyorum. Kaç kere öyle söylemişimdir bilmiyorum.. Belki de ayrılmayı düşünenleriniz var biliyorum. İnanın geçecek. Kendinize bir şans verin biz böyle olmayı istemedik. Kadınlığını hissetmeyi, mutlu olmayı, mutlu etmeyi kim istemez ki.. Bunun suçlusu yanlış bildiğimiz şeyler, korkulu duyumlar, yetiştirme tarzı, korkular, kaygılar... Bunların hiçbirisini biz seçmedik istemedik ve inanın çözümü var tedavisi var.
Ama bu süreç kolay değil. Zaten bunları okuyorsanız hayatınız şimdi de kolay değildir. İnanin hergun bakıyordum ne yapabilirim diye. Videolar izledikçe, mektuplar okudukça biraz iyi hissediyordum. Çünkü bu hastalık benimle/bizimle başlamadı. Lütfen inanın kendinize.
Bunları bugünki egzersizimi yapmaya çalışıp zorlaninca, acaba başaramayacak mıyım sesleriyle gözümden akan yaşlar eşliğinde yazıyorum..
*2 gün sonrası*
Başardım.Gerçekten olduğuna inanamasam bile Başardım,başardık. O kadar mutluyum ki dakikalarca süren gözyaşı ve gulumsemelerimle bu kurtulamayacagimi düşündüğüm hastalıktan kurtuldum. Olduğuna hala inanamıyorum. Ne hissediyor insan diye düşünüyorsanız eğer hissettigim sey büyük bir hafiflik. Inanin omuzlarımdan bir yük kalkti. Neydi o yük?
Kendimi yetersiz hissettigim, evliligimin mutlulugunu yasayamadigim, kadın olduğumu hissedememenin verdigi bütün yuklerden kurtuldum. Umarım bunu okuyan herkes bi gun bu mutlulugu yaşar. Ama lutfen ertelemeyin. Kendiliginden geçer demeyin. İlişkiye her girme denemenizde kasiliyorsaniz bunun imkansız oldugunu hissedecek kadar bi baskı duyuyorsanız, titriyor, eşinizi itiyor, bacaklarınızı kaskatı olana kadar kasiyorsaniz inanin bunu tek başımıza yenemeyiz. Ertelemeden tedaviniz için başvurun.

Ben Hera klinik için randevu aldığım zaman çok heyecanlı ve aynı zamanda stresliydim. Çünkü Hera'da da tedavi olamazsam her seyden umudumu kesecektim. En korktugum şey ise bu hastalığımı birileriyle konusmak ve kendimi bulundugum ortamda gergin hissetmekti. Ama inanin o kadar bizi anlayan bir ekipleri var ki.
Eşimle birlikte Burcu Hoca'dan randevu alıp gittik. Eşinizin desteği o kadar kıymetli ki. Canımın içi kocam iyi ki hayatımda. Yoksa inanın benim tek başıma bunu başarabilecek bir gücüm yoktu. Burcu hocamla görüşmemiz esnasında yeri geldi ağladım yeri geldi güldüm. Cok samimi ve cana yakın birisi oldugu için hep sıcaklığını hissettim. Bu problemimin sebeplerini konuştuk evliligimi, eşimi, ailemi herseyi anlattim. O da bana aslinda her seyin benim zihnimde olduğunu bu olayin cok doğal ve mümkün oldugunu anlatti. Endiselerimi tek tek giderdi.
Egzersizler korktugumuz gibi degiller. Korktugumuz diyorum çünkü nasıl olacağını bilmiyoruz ve korkuyoruz. Belki de parmak egzersizi sanıyoruz. Ama Herada parmak egzersizi olmadan 3-5 gun içerisinde başarıya ulasiyorsunuz. Mumkun degil gibi geliyor insana. Bu sorunla 3 yildir mücadele eden benim ve eşim için de çok mümkün değildi. Inanamiyorduk bu kadar kısa surede olan bir tedaviye.
Yine de denedik. Iyi ki de denedik.
Bu süreçte bana hep inanan egzersizlerde yanimda olup yardimci olan Hande ablam. Inan hayatimdaki yerin cok büyük. Bana olan inancin güvenin yapamiyorum galiba dedigimde beni inandiran konuşmaların. Bu süreçte gece gündüz demeden her mesajima her soruma cevap vermen. Her seyinle hep yanimdaydin. Hepsi için çok teşekkür ederim.

Ve inanin egzersizlerden sonra ilişkiye girince zorluğun sadece beynimde olduğunu hiçbir acısının olmadigini o kadar kolay olduğunu gordum ki. 5 gün içerisinde tedavi olup sonuca ulaştık. İlişkiye daha kolay girebilmem ve hiç ağrı hissetmemem ise her gun denemelerimizle beraber bir ay kadar sürdü.
Şu anda her sey yolunda. Evliligimde,hayatımda çok mutluyum. Eşimle yeniden evlenmiş gibi degil de asıl şimdi evlenmişiz gibi hissediyorum.
İnanin daha çok kendini seven ve güvenen birisiyim. Tedavisi olmayan bir hastaliga sahip değiliz bunu bilin. Ve kendinize, eşinize, evliliğinize bir şans verin. İnanın hayatınızın çoğunu etkileyen bir sey için Hera kliniğe gönül rahatlığı ile güvenebilirsiniz. Ya benim tedavim başarılı olmazsa diye endişe etmeyin. Çünkü tedavi olmadan sizi bırakmıyorlar zaten☺

3 yıllık evliyim 3 yıldan beri eşimle asla birlikte olamadım😞 tüm uğraşlara rağmen olmadı çözülmedi kendimi psikolojik olarak çok kötü hissediyordum özgüvenim bitmişti bu konuyla ilgili sürekli araştırmaya yapmaya başladım hera kliniği bir kaç kez aradım ama gitmeye cesaret bulamadım ama bir gün eğer cesaretimi toplarsam hera kliniğe gidicem dedim ve öylede oldu eşimle konuşup hera kliniği arayıp randevu aldım ve gittim görüşmeye Şenay hanımla görüştük konuştuk ilk oraya girdiğim andan itibaren sanki bu güzel günlerin geleceğini anlamış gibi oldum orada çalışanların ilgisi doktor hanımın ilgisi Hande hanımın yardımları sayesinde vajinismus sorunumu çözdüm benim gibi bu sorunu yaşayanlar varsa başka bir yer boşuna aramasın hera klinik Bağdat caddesinde benim sorunum o kadar hızlı çözüldü ki özgüvenim geri geldi ve artık çok rahatım çok şey borçluyum asla yapamam dediğim şeyi yaptım ve ben vajinismus yendim asla yenilmeyecek bir şey değil mutlaka tedavi olun hiç bekletmeyin şimdi ki aklım olsa en başından giderdim ilgileri alakaları mükemmel sorunun çözülüne kadar bırakmıyorlar ve benim sorunumu çok hızlı çözdüler çevrem de böyle bir sorunu olan insanlara da önericem mutlaka erkenden tedavi olun çok teşekkür ederim hera klinik Şenay hanım ve Hande hanım benim üstümden kocaman bir yükü aldınız

X