drsheldoncooper'ın tus günlüküsü

Doktor hanım içimden bir ses bu sefer olacak diyor...

yaa çok teşekkür ederim... böyle moralsizdim çok iyi geldi bu mesaj moral oldu. :KK36:

bugünün raporunu da vereyim 7x60

yarın genel cerrahiyi bitirme planındayım bakalımdır, nası olacak, aslında bildiğim şeyler ondan hızlı gidiyor, esas mesele çalışma saatlerini arttırmak bakalım çıkmadık candan umut kesilmez. :confused::lülülü:

gitar çalmayı özledimmm lalalaa:KK75: tustan sonra çalıcam hep :rolleyes: komşulara ölüm :rolleyes::rolleyes:

yaa çok teşekkür ederim... böyle moralsizdim çok iyi geldi bu mesaj moral oldu. :KK36:

bugünün raporunu da vereyim 7x60

yarın genel cerrahiyi bitirme planındayım bakalımdır, nası olacak, aslında bildiğim şeyler ondan hızlı gidiyor, esas mesele çalışma saatlerini arttırmak bakalım çıkmadık candan umut kesilmez. :confused::lülülü:

gitar çalmayı özledimmm lalalaa:KK75: tustan sonra çalıcam hep :rolleyes: komşulara ölüm :rolleyes::rolleyes:
O zaman bundan sonra gözüm üstünde doktor ara ara uğrayığ buraları yoklama kararı aldım :KK70: kork benden :duduk: 7 çarpı 60 da bence çok iyi olacak olacak :KK15:

O zaman bundan sonra gözüm üstünde doktor ara ara uğrayığ buraları yoklama kararı aldım :KK70: kork benden :duduk: 7 çarpı 60 da bence çok iyi olacak olacak :KK15:

valla iyi olur.

bugün ne yazık ki kötü bir gündü benim için olaylar kavgalar çalıştım ama kötüydü.

yarından itibaren düzenli raporlara başlayacağım söz. eskiden veriyordum iyi geliyordu. :KK56:

teşekkürler tekrar..

açıklandı sınav 51,5 :KK43:

hiç keyfim yok. su almaya mecalim yok tam şu anda.

beynim durmuş durumda.

yarın da bir konuğumuzu gezdireceğiz, çok gerginim, bayadır ingilizce konuşmuyorum ortak konu falan...

hava da soğuk.

midem bulanıyor sanki.

Bahar doneminde bir daha sinav var degil mi? Hic sikma canini senden degerli degil bunu kpss maratonunda sagligindan olmus biri olarak soyluyorum.

korktuğum olmadı. dün çok güzel bir gün geçirdim.

anladım ki istersem 2 yaşında bebek olsun ister 80 yaşında amca herkesle anlaşıp kendimi sevdirebiliyorum çabalamadan. napıyorum bilmiyorum ama duruşum bakışım konuşmam bişeyler sempatik geliyor sanırım ısınıyorlar, ama ben utanıyorum aslında. neyse kötü bi özellik değil ama sanırım hiçbir zaman büyük kadın triplerine giremicem. neyse.

o kadar uzun süre çingene stili kavga gürültü yaşıyorum ki ailem sağolsun, resmen normal insana hasret kaldım. ne kadar büyük insanlarda ne kadar az egolar olduğunu gördükçe resmen şaşırıyorum. alanında bir numara olan adamın halini görseniz mütevazilikten ve centilmenlikten kırılacak... umarım ben de o insanlardan biri olabilirim. aslında öyleydim ama ailemin egolarıyla çarpışmaktan ben de egoist bir tip olma moduna girdim son 2-3 senedir.

umuyorum ki kendi halime dönünce biraz eski kişiliğime dönebilirim. en korktuğum şey, kötü insanların benim karakterimi bozması çünkü. kötülükler yaşadıkça kötü bir insana dönüşen o haklı kötülerden olmak istemiyorum. etrafımda kötüler olmasın istiyorum mümkün mertebe ki aklı selim kalabileyim.

geçen günkü yaptığım temizliğin acısı hala çıkıyor, elim kolum sırtım bacağım pert oldu resmen. dün de açık havada buz gibi rüzgar yedim kalın giyinmiştim ama üzerimden dozer geçmiş gibi hissediyorum. kendimi külkedisi gibi hissediyorum, evde temizlikçi hor görülen bir külkedisi, sevgilimin yanında prenses gibi... işin komiği takı yapan bir dükkana uğramıştık ordaki cam ustası içinden geldi bi takı yaptı bana camdan ayakkabı al bak sindirella ayakkabısı yaptım sana dedi. ben şok :))

ingilizcem çok hamlamış, uyku sersemliği de sağolsun konuşurken epey saçmaladım, yorgunluktan kelimeler aklıma gelmedi vs. biraz değiştirmek lazım :)

yine de bir nescafe xpress içip kendime gelme ve ders çalışma zamanı.

şu sınavdan ve ailemden kurtulduğumda hayatım güzel olacak. önemli olan bu arada sağlığımı sağlam tutabilmek ve başarmak.

burada çok köhne bir yer vardı, orayı düzenlemişler harika bir park yapmışlar, 3-5 bina yapılmış ve güzelleşmiş ortam. satılık bir ev vardı soralım dedik, 1. kat 800 bin yazıyordu yaaa nette.

ben bu kadar para nası kazanıcam? :KK43:

neyse şu sınavı kazanalım da... yarınımız belli değil, belki yurtdışına kaçmak zorunda kalıcaz ne malum :KK43:

biz opsiyonlarımızı çoğaltalım.

gıcık birkaç arkadaşım vardı. onların da bitiyor asistanlığı ve gidiyorlar çok mutluyum, şehrim bana kalacak ooooh

Bahar doneminde bir daha sinav var degil mi? Hic sikma canini senden degerli degil bunu kpss maratonunda sagligindan olmus biri olarak soyluyorum.

evet canım baharda var.

sorma geçen sene çok iyi çalışıyordum, ailem gelince düzenim alt üst oldu üzerine sınav stresi de binince bi ara abuk subuk problemlerim oldu ve çok korktum üzerine sağlığımı kaybettim diye.

hala da var korkularım :KK43: hatta rutin tetkikleri yaptırmıyorum bikaç aydır gidip aklıma getirmeyeyim yine diye.

sana ne oldu? çok geçmiş olsun.

Tus günlüküsücü E esmergizmo bende sana katılabilir miyim. 33yaşında bir aile hekimi olarak anladım ki uzmanlık olmadan olmayacak. Bugün itibariyle silkinip başlıyorum çalışmaya. Beraber motive olalım mı lütfeeenn

E esmergizmo ben de tus calisiyorum.
Hala calisiyor musun???
Motivasyona cok ihtiyacim var.
Agustosta giricem ama daha hic kapagi acilmamis 6 kitabim var :KK43:

E esmergizmo ben de tus calisiyorum.
Hala calisiyor musun???
Motivasyona cok ihtiyacim var.
Agustosta giricem ama daha hic kapagi acilmamis 6 kitabim var :KK43:

katıl canım hatta çok iyi olur. son konumu görürsen sevgilimle de ayrıldım sıkıntım çok büyük 2 haftada 2 saat anca çalışmışımdır.

okuyor musun çalışıyor musun napıyorsun

E esmergizmo
Kalamadim dersanede. Toplam 4 saat falan ders dinleyebildim :KK43:
Artik her dersi max 5 gunde bitirmem gerekiyor.
G.cerrahi'ye 2 gun veriyorum, 2 gun sonra biticek insallah.
Sonra dahiliye ya da pediatriye baslayabilirim:)

E esmergizmo
Kalamadim dersanede. Toplam 4 saat falan ders dinleyebildim :KK43:
Artik her dersi max 5 gunde bitirmem gerekiyor.
G.cerrahi'ye 2 gun veriyorum, 2 gun sonra biticek insallah.
Sonra dahiliye ya da pediatriye baslayabilirim:)

aynen benim de. küçük stajlar 2 kitabım var 700 sayfa falan ediyor 30dayım :KK43:

1.45 saat çalışabildim. ve hiçbir şey anlamadığıma yemin edebilirim bu kafayla.

hooof.

ctesi arkadaşlarımla buluşucam nerdeyse 5 günüm var o kadar sürede 700 sayfa bitirmem lazım günde 140 sayfa eder :)) aman tanrım.

belki post ayrılık acısını tusla unuturum. hooooooffft.

aynen benim de. küçük stajlar 2 kitabım var 700 sayfa falan ediyor 30dayım :KK43:

1.45 saat çalışabildim. ve hiçbir şey anlamadığıma yemin edebilirim bu kafayla.

hooof.

ctesi arkadaşlarımla buluşucam nerdeyse 5 günüm var o kadar sürede 700 sayfa bitirmem lazım günde 140 sayfa eder :)) aman tanrım.

belki post ayrılık acısını tusla unuturum. hooooooffft.
Tusa ver kendini. Boylece unutmana bahane olur iste:)
Sen en azindan konulari bi onceki donemde bitirmissindir diye dusunuyorum. 140 sayfa cok ama neden olmasin? Gunde 12 saat ders calisanlari goruyorum.
Ben de simdi asm'ye gidicem, sonra dersane. Genel cerrahiye devam. Bugun 10 ders civarinda dinlemem lazm ki yarin bitirebileyim

Tusa ver kendini. Boylece unutmana bahane olur iste:)
Sen en azindan konulari bi onceki donemde bitirmissindir diye dusunuyorum. 140 sayfa cok ama neden olmasin? Gunde 12 saat ders calisanlari goruyorum.
Ben de simdi asm'ye gidicem, sonra dersane. Genel cerrahiye devam. Bugun 10 ders civarinda dinlemem lazm ki yarin bitirebileyim

evet hedefim o bakalım bakalım

küçük stajlara çok vakit harcamak istemiyorum ondan.

biraz geç yattım geç kalktm feci uykum var hof hadi bakalım

normalde kk da kullanici adiyla giris yapmadan takilirim. sirf konuya yorum yapabilmek icin girdim. cidden gunde 13 saat ders calisiyor musunuz? saglikla ilgili bir bolum okuyorum derslerimin agirligi sizin yaninizda 1000 de bir bile olamaz. buna ragmen ders calisirken sıkılıyorum boyut degistirip hayal kuruyorum. bu arada size rastladigim cok iyi oldu google da arastirdim tam anlamadim.gebelikte travma diye bi konu var . orada maternal mortalite ve fetal mortalite geciyor. kelime anlamlari tam olarak nedir? yardimci olabilir misiniz?

normalde kk da kullanici adiyla giris yapmadan takilirim. sirf konuya yorum yapabilmek icin girdim. cidden gunde 13 saat ders calisiyor musunuz? saglikla ilgili bir bolum okuyorum derslerimin agirligi sizin yaninizda 1000 de bir bile olamaz. buna ragmen ders calisirken sıkılıyorum boyut degistirip hayal kuruyorum. bu arada size rastladigim cok iyi oldu google da arastirdim tam anlamadim.gebelikte travma diye bi konu var . orada maternal mortalite ve fetal mortalite geciyor. kelime anlamlari tam olarak nedir? yardimci olabilir misiniz?

maternal mortalite anne ölümü

fetal mortalite bebek ölümü demek

şu an çalışamıyorum sorunlarım var ama tıp okurken o kadar çalışıyordum evet

Nasil gidiyor?

Ben offlinelari yeni bitirebildim. Patolojiden ilk tekrarima basladim bugun.
Cok sicak hava. Calisamiyorumm

Nasil gidiyor?

Ben offlinelari yeni bitirebildim. Patolojiden ilk tekrarima basladim bugun.
Cok sicak hava. Calisamiyorumm

kötü :KK43: sevgilimle ayrıldık falan aldatmş falan filan karışık işler.

hava çok sıcak evde klimam var allahtan

küçük stajlar çalışıyorum ben de. pomodoro tekniğine başladm 25 dk ders 5 dk ara.

kötü :KK43: sevgilimle ayrıldık falan aldatmş falan filan karışık işler.

hava çok sıcak evde klimam var allahtan

küçük stajlar çalışıyorum ben de. pomodoro tekniğine başladm 25 dk ders 5 dk ara.
Olaylari konundan okumustum biraz
Simdi daha iyisindir umarim ustunden zaman gecti? Iyilestigini hissediyor musun?
Pomodoro neymis hic duymamistim

X