Dua Günlüğüm

simonesimone

Guru
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2013
1.167
1.230
Günlük olarak beğendiğim türkçe duaları paylaşacağım bir bölüm oluşturmak istedim
Bu dualar sünnetten, kur'andan, alimlerin önerdiği ya da herhangi birinin kendi oluşturdugu dualar olabilir

Hem okuduklarım gözümün önünde olsun hem de isteyenler faydalansın diyerek ilk gün duam ile başlıyorum

(Sadece türkçe dua paylaşımı yapılacaktır.)

Allah'ım ! Ben kendime çok zulmettim . Günahları bağışlayacak ise yalnız sensin. Öyleyse tükenmez lütfunla beni bağışla, bana merhamet et. Çünkü affı sonsuz , merhameti nihayetsiz olan yalnız sensin
.

Allahım senden ilminle hakkımda hayırlı olanı bana bildirmeni , kudretinle bana güç vermeni istiyorum. Senin büyük fazlı kereminden ihsan etmeni istiyorum. Senin her şeye gücün yeter ben ise acizim. Sen her şeyi bilensin ben ise bilmem. Çünkü sen bütün gizli şeyleri en iyi bilensin. Allahım yapmayı düşündüğüm bu iş benim dinim, hayatım ,dünyam ve ahiretim bakımından hakkımda hayırlı olacaksa bunu bana takdir eyle , onu bana kolaylaştır , uğurlu ve bereketli eyle .
Eğer bu iş benim dinim, yaşayışım, dünyam ve ahiretim bakımından kötü ise onu benden beni ondan uzaklaştır. Hayır nerede ise onu bana takdir et ve onunla beni hoşnut et .Gönlümü hayırlı olana razı eyle.

Ya Rabbi , geçmişe kederlenmekten , geleceğe kaygılanmaktan sana sığınırım . Faydasız ilimden sana sığınırım .
Ya Rabbi kimse tarafından hor görülmeyeceğim , rızkımı helalinden ve bol şekilde temin edebileceğim , kendimi güzellikle ifade edebileceğim , çevresi hayırlı insanlardan oluşan , kazandıklarımla kimseye muhtaç ve yük olmadan yaşayabileceğim , birikim yapabileceğim aynı zamanda ihtiyacı olanlara da yardım edip senin rızanı kazanabileceğim , yorgunluk hissetmeyeceğim , stres dolu baş ağrıtan işlerden uzak , ibadetlerimi gönül rahatlıgıyla yapabileceğim , çalışmalarımın karşılıgını alabileceğim , haklarımın yenilmediği , yükselebileceğim , herşeyi rahatlıkla anlayabileceğim , seni anmaktan uzaklaştırmayan , evime yakın - çalışma saatleri az (insancıl -bedenime ,sağlığıma zarar vermeyen - sosyal-özel hayatıma bol vaktimin kalabileceği ), dünya ve ahiretim için hayırlı olacak helal bir işi bana hayırlısıyla iyilik ve kolaylıkla nasip et . Ben neyin hayır neyin şer oldugunu bilemem nasip edeceğin bu iş için gönlüme ilham ver ,gözümü aç . Rızkım uzakta ise yakınlaştır .Bu iş ezelde hakkımda hayırsız ise de onu hayırlıya çevirip bana nasip et , gönlümü de bu işe razı et . Amin.

Allahım ben bir insanım. Hangi müslümana bilerek ya da bilmeyerek ağır ve incitici konuşuysam , zarar verdiysem bunu onlar için arınma ve mükafat vesilesi kıl . Kıldıgım namazlar , tuttugum oruçlar , verdiğim sadakalar ,ettiğim dualar , işlediğim güzel amellerin sevaplarından benimle birlikte ailemden ölmüş ve hayatta olan kimseleri , bütün mümin kadın ve erkekleri , üzerimizde hakkı bulunanları ,bilerek ya da bilmeyerek kul hakkına girdiğimiz kişileri de faydalandır . İmtihanımızı zorlaştırma ,kolaylaştır .Bize bu dünyada da ahirette de iyilik ve afiyet ver . Amin.

Allahım kuvvetsiz ve çaresiz kaldığımı , halk nazarında hakir görüldüğümü ancak sana arz eder ,sana şikayet ederim . Ey merhametlilerin en merhametlisi ! Herkesin Rabbi ! çaresizlerin rabbi sensin. Benim de Rabbim ancak sensin.

Allahım yanılırsam şayet beni düzelt .
Kaybolursam bana rehberlik et.
Pes etmek istersem devam etmemi sağla.
Eğer umudumu kaybedersem bana mucizeler yolla.
Ya rabbi isteklerimi geciktirme.
Şayet dualarımın kabulünü sana olan hadsizliğimden dolayı geciktiriyorsan , beni bela ve musibetler ile değil de ihsan ve nimetlerinle utandır ve güzel bir dönüşle sana yönelmemi kolaylaştır.

Kusurlarımızı ört Allahım . Senin katında yükselmemize engel olan her şeyi affet Allahım.
Ömrümüzün ka
lan kısmını geçen kısmından hayırlı eyle Allahım.
Allahım bize kendimize zulmetmemeyi öğret , derin düşünceler içinde bogulmamıza mani ol , bize inançla derin derin nefes almayı öğret
Ya Rab kaybettiğimiz şeylerden daha hayırlısıyla bizleri onar
Belki de daha dua etmesini bilmiyoruzdur . Kabul edeceğin duaları kalbimize ilham et Allahım.

Allahım bana açılmasını beklediğim kapılardan daha güzel, daha hayırlı olanlarını aç. Endişe ve kaygılarımın yerine aradığını bulmuş olmanın sükunetini ve huzurunu ver. Maddi manevi rızkıma bereket ver. Beni isteklerime afiyetle ve kolaylıkla ulaştır. Amin.

X