Dualarınızla yaşadığınız mucizeler neler?

[QUOTEİnşallah da, post: 45467264, member: 663230"]Ben şu anda başka bir isteğim için okuyorum :) Rabbim bunu da kabul eder inşallah. Ben de çok seviyorum ♡[/QUOTE]

Amin.İnsallah .Rabbim kabul etsin
: )

Benim de bir dileğim var. Olması için Rabbimden hayırlısıyla dua ediyorum, hazırlanıyorum manen, bir hazırlık içine girdim diyebilirim bu dileğim için. Rabbim dileğimin önce Rabbime hayırlısıyla, sonra bana gelmesini nasip eylesin. Size inşallah oldu arkadaşlar diye haber vermek nasip olur. Hepimiz buradan birbirimize destek olalım kızlar. Hangimizin dileği gerçekleşirse unutmasın buraya yazmayı :)

Ta
O zaman bol dua, bol hayal, bol niyet hayat_gun :)

Allah hayırlısıyla kabul etsin tez vakitte canım.

Güzel haberlerini burada paylaş bizimle olur mu?
Tamm canm,Allah'ın izniyle hayalim gerçekleşirse inşallah burdan paylaşacam canım.Allah herkesin gönlündekini hayırlı kılsın,tez zamanda kabul etsin inş..

Hayallerimizin peşini bırakmayalım, dualarımıza dört koldan inanarak sarılalım. Az önce şununla karşılaştım, sizinle de paylaşmak istedim.

Duayla ilgili ayet ve hadisler
1."Eğer kulum, bana ellerini kaldırır da dua ederse, ben o elleri boş olarak geri çevirmekten hayâ ederim."

2.Ben, kulumun zannı üzereyim. Artık dilediği gibi düşünsün!.." Yani siz dua ederken, o duanızın kesinlikle kabul göreceğini düşünürseniz, biliniz ki mutlaka isteğiniz meydana gelecektir!..

3." Bir şeyi istemek, ona nâil olmak demektir; Zirâ Allâhu Teâlâ kabul etmeyeceği duayı kuluna ettirmez." DUA’nın ısrarla devamına müsaade olunması, o duaya icabet edileceğinin de göstergesidir. Zirâ, Allâh, kabul etmeyeceği DUA’ya ısrarla devam şansı tanımaz. Kişi, bir konudaki DUAsında ısrarlı değilse, o DUA'nın yerine gelme şansı da son derece düşüktür.DUA'da en önemli yardımcı faktörlerden biri de istenilen şey hususunda ısrarlı olmaktır. Herhangi bir konuda bir iki defa dua edip arkasını bırakmak son derece yanlıştır.

4." Allah istemedikçe siz isteyemezsiniz !." - Peki, biz dua ettiğimiz zaman, kabul olur mu?.. Yani, sizde ortaya çıkan bu istek, gerçekte Allâh istemiş olduğu için sizde ortaya çıkmaktadır!.. Eğer, Allâh istememiş olsaydı, siz dahi o şeyi isteyemezdiniz.

5.Ulu Allah (C.C) söyle buyurur: " Basina bir bela geldigi zaman bana siginan kulun, daha o hic bir istekte bulunmadan, diledigi yerine getirir ve daha yalvarmadan duasini kabul ederim. buna karsilik basina bir bela geldigi zaman bana degilde varliklardan birine siginan kulun yüzüne bütün gökyüzü kapilarini kitlerim." demistir.

6.Dahhak der ki: " her kirk gecede bir basina ya bir bela ya bir keder veya bir musibet gelmeyen kimsenin hesabina, Allah (C.C) katinda hic bir hayir yazilmaz"

7.Hazreti Rasûl aleyhi's-selâm buyuruyor:" Herhangi bir kul, koltuğunun altı görülecek şekilde ellerini kaldırır ve Allâh'dan bir dilekte bulunursa; acele etmediği takdirde kesinlikle duasına icabet edilir.- Acele nasıl olur yâ Resûlallah?..- Dua ettim ettim, kabul olmadı, der"(de vazgeçer)… işte bu yanlıştır; dua yerine gelene kadar ısrar etmek gerekir."Hazreti Rasûl aleyhi's-selâm, "şeksiz - şüphesiz, kabûl olacağından emin olunarak" DUA edilmesini tavsiye etmiştir.

8.Ayrıca, DUA konusunda, ŞEYTAN vasfıyla bilinen CİNLER'in insana çok yanlış fikirler telkini de sözkonusudur; ki, bu da insanı bu çok etkili silâhı kullanmaktan mahrum bırakır.Tam içinizden DUA etmek gelmişken, ŞEYTAN ismiyle, şeytaniyet vasıfları dolayısıyla lâkablanmış olan CİNLER, hemen bir vesvese verirler. "Aman canım niye dua edeyim, nasıl olsa kaderde varsa olur!" DUA etsem de etmesem de iş olacağına varır, ne diye DUA edeyim ." Ve, böylece siz, DUA etmekten vazgeçip; en güçlü SİLAH olan DUAdan mahrum kalırsınız. DUA'dan mahrum kalmak, DUA etmemek suretiyle de nelerden mahrum kaldığınızı asla hayâl bile edemezsiniz.

İşte bu yüzdendir ki, Hazret-i Rasûlullah aleyhi's-selâm bakın bize ne tavsiye ediyor:
"Nalınınızın tasmasına, koyununuzun otuna kadar her şeyi Allâh'tan isteyiniz.."
"Allâh'ın fazlı kereminden isteyiniz, çünki istenilmesinden hoşlanır.'
"Şüphesiz ki Allâh, ısrarla DUA eden kullarını çok sever'
"Hassas olduğunuz saatlerde DUA etmeyi ganimet biliniz. Çünkü bu hâl rahmet saatinin hâlidir ".

ben hiç dilencilere para vermezdim, bir gün yanıma bir çocuk geldi, çok temiz yüzlü, çok sempatik, 12 yaşlarında, "abla yol parası lazım, öğrenciyim param kalmadı eve gidemiyorum" dedi, bende hiç vermem böyle insanlara ama içimden geldi o zamanın parası 2 lira verdim, cebimdeki tek bozuk para buydu.

O gün eve giderken karşıdan karşıya geçiyordum, kırmızı yanıyordu arabalara, ana caddedeydim, 1 cm yanımdan bir araba 100 km ile geçti, ama abartmıyorum gerçekten 1 santim maksimum, araba fren yaptı açılinden 30 metre filandı anca durdu, çantama çarptı sadece, parçalandı her şey içindekilerde, çantam savruldu gitti.

ben hayatımın kurtulmasını o iyiliğe bağlıyorum, hızır mıydı neydi hiç bilmiyorum...

ay bide okurken kende yazarkende gene tüylerim diken diken oldu valla
Ta

Tamm canm,Allah'ın izniyle hayalim gerçekleşirse inşallah burdan paylaşacam canım.Allah herkesin gönlündekini hayırlı kılsın,tez zamanda kabul etsin inş..[/QU
ay bide okurken kende yazarkende gene tüylerim diken diken oldu valla
@Senfonim,@hayat_gun,ve diger arkadaslarim dileklerinizle ilgili gelisme var mi? Insaallah kabul olmustur.Su an dualarla gelecek mucizeye cok ihtiyacim var..

Merhaba arkadaşlar sizinle aklımda çok net olan iki duamın gerçekleşmesini paylaşacağım.
Çalıştığım işimde çok az maaş alıyordum ve daha dolgun ücretli bir iş istiyordum. Dua ettim her ezan okunduğunda dua ettim. Rabbim bana daha iyi ücretli bir iş nasip et. Daha iyi bir iş nasip et. Her ezanda her ezan okunduğunda bir süre duamı içimden geçirip dua ettim. Ezan okunurken edilen dualar kabul olur. Ve bir süre sonra patronum bir otobüs firmasının işletmeceliğini aldı ve beni bölge sorumlusu olarak başına geçirdi maaşımı da ona göre artırdı. Binlerce şükür.
Diğer duam ise memur olmaktı. çalışırken dershaneye başladım. Bir süre sonra ikisi bir arada olmayacağını gördüm ve işi bırakmak için patronumla görüştüm "ya kazanamazsan " dedi bana "kazanacağım" dedim ve sıkı bir şekilde çalışmaya ve dua etmeye başladım ve dua almaya çalıştım. Yağmur yağarken edilen dua kabul olur, farz namazdan sonra edilen dua kabul olur, hamilenin duası kabul olur, hastanın duası kabul olur. Dua ettim ve hamileden dua istedim, hasta ziyaretindeki hastadan dua istedim. Yağmur yağarken dua ettim. sınav bitti benim ümidim bitmedi çünkü diyor ki "Rabbim sana verecek öyle verecek ki murada ereceksin. Boş kaldın mı dua ile yoğrul." Günde yedi kere DUHA süresini okudum. mülakatta yedeklere kaldım ama ümidimi kesmedim çünkü biliyordum ki Rabbim "ol der ve olur" O istemezse bir yaprak kımıldamaz, O ol derse olmayacak şey yoktur. Ve binlerce şükür Rabbim'e, geldiğim bugüne binlerce şükür memurum. Rabbim'e hiçbirşey zor gelmez O sadece en hayırlı zamanı bilir. Önce elimdekiler için şükrettim, sonra tüm isteyenler için ve içinde de bize diye dua ettim. Rabbim dualarını en hayırlı zamanda yaşayan kullarından eylesin hepimizi inşallah.

Merhaba arkadaşlar sizinle aklımda çok net olan iki duamın gerçekleşmesini paylaşacağım.
Çalıştığım işimde çok az maaş alıyordum ve daha dolgun ücretli bir iş istiyordum. Dua ettim her ezan okunduğunda dua ettim. Rabbim bana daha iyi ücretli bir iş nasip et. Daha iyi bir iş nasip et. Her ezanda her ezan okunduğunda bir süre duamı içimden geçirip dua ettim. Ezan okunurken edilen dualar kabul olur. Ve bir süre sonra patronum bir otobüs firmasının işletmeceliğini aldı ve beni bölge sorumlusu olarak başına geçirdi maaşımı da ona göre artırdı. Binlerce şükür.
Diğer duam ise memur olmaktı. çalışırken dershaneye başladım. Bir süre sonra ikisi bir arada olmayacağını gördüm ve işi bırakmak için patronumla görüştüm "ya kazanamazsan " dedi bana "kazanacağım" dedim ve sıkı bir şekilde çalışmaya ve dua etmeye başladım ve dua almaya çalıştım. Yağmur yağarken edilen dua kabul olur, farz namazdan sonra edilen dua kabul olur, hamilenin duası kabul olur, hastanın duası kabul olur. Dua ettim ve hamileden dua istedim, hasta ziyaretindeki hastadan dua istedim. Yağmur yağarken dua ettim. sınav bitti benim ümidim bitmedi çünkü diyor ki "Rabbim sana verecek öyle verecek ki murada ereceksin. Boş kaldın mı dua ile yoğrul." Günde yedi kere DUHA süresini okudum. mülakatta yedeklere kaldım ama ümidimi kesmedim çünkü biliyordum ki Rabbim "ol der ve olur" O istemezse bir yaprak kımıldamaz, O ol derse olmayacak şey yoktur. Ve binlerce şükür Rabbim'e, geldiğim bugüne binlerce şükür memurum. Rabbim'e hiçbirşey zor gelmez O sadece en hayırlı zamanı bilir. Önce elimdekiler için şükrettim, sonra tüm isteyenler için ve içinde de bize diye dua ettim. Rabbim dualarını en hayırlı zamanda yaşayan kullarından eylesin hepimizi inşallah.

@Senfonim,@hayat_gun,ve diger arkadaslarim dileklerinizle ilgili gelisme var mi? Insaallah kabul olmustur.Su an dualarla gelecek mucizeye cok ihtiyacim var..

Dilek demek istemıyorum ben buna.. Rabbimden istediğim birşey var..çok istediğim birşey..Onun rızasını istediğim.. Ol de olsun Yarabbim diye yakardığım..
Oldu diyemem ama olmadı da diyemem ve hiçbir zaman da demem inşallah.
Ama öyle şeyler yaşadım ki..... Allah ım sanki kalbime güven verdi..Sanki seni mahsun etmeyeceğim diyor ama sabretmelisin diyor.. Dua etmeye devam et dıyor.. Bende ediyorum..ve and olsun Duam , rüyam gerçekleştiği zaman da Dua larıma devame deceğim şükür..şükür diye diye...inşallah....

Vazgeçmeyin...Dua edin..Kuran okuyun bol bol zikir çekin..Allah ın adını dilinizden düşürmeyin...mümkünse namaz kılın..ama hepsını kılamıyorum olmaz demeyın 2 rekat 3 rekat 4 rekat Allah için kılın..bir süre sonra zaten kılamadıgınız zamanlar özlem duyacaksınız kılmak ıcın için içinizi yiyecek ve güzel şeyler yaşayacaksınız ...Allah ım çok büyük...

Cok ornek var bu konuda mesela bugunki ni anlatayim ben arkadassizlima uzuluyorum buara ve bugun icten bi dua ettim allahim bana bi guvenilir arkadas gonderr diye ve bikac saat icinde arkadasin arkadasiyla tanistim vatsaptan muhabbet ediyoruz suan .sadece kucucuk bir ornek ama hicbiri tesaduf degil hep dua herseyin kapisi

Cok ornek var bu konuda mesela bugunki ni anlatayim ben arkadassizlima uzuluyorum buara ve bugun icten bi dua ettim allahim bana bi guvenilir arkadas gonderr diye ve bikac saat icinde arkadasin arkadasiyla tanistim vatsaptan muhabbet ediyoruz suan .sadece kucucuk bir ornek ama hicbiri tesaduf degil hep dua herseyin kapisi[/QUOTE
canım keşke benim gönlümdeki de gerçekleşse..imkansız olduğunu biliyorum ama yine de istiyorum hem de çok..

Cok ornek var bu konuda mesela bugunki ni anlatayim ben arkadassizlima uzuluyorum buara ve bugun icten bi dua ettim allahim bana bi guvenilir arkadas gonderr diye ve bikac saat icinde arkadasin arkadasiyla tanistim vatsaptan muhabbet ediyoruz suan .sadece kucucuk bir ornek ama hicbiri tesaduf degil hep dua herseyin kapisi
Mesajını okuyunca hafif bir su damlası serpildi içime ama cok rahatlamaya ihtiyacım var çok..İçim yangın yeri ve çok acıyor..

Mesajını okuyunca hafif bir su damlası serpildi içime ama cok rahatlamaya ihtiyacım var çok..İçim yangın yeri ve çok acıyor..
Bizamanlar bense oyleydim esimle evlenmek icin sabahlara kadar secdedeydim ya gorsen adim cikmisti artik ucacak bu diyolardi anlatsam ne dualar ne dualr evlendik ve ben anladimki allahtan hayirlisini istemek gerekiyormus

X