Düğün nasıl olmalı..?Ankara..

matemm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
3.112
947
34
Merhaba bu başlıkta 2. konum..
Nişanlım kişi başı 100 tl den 50 bin düğün parası vermek istemediğini söylüyor.Haklıda buluyorum açıkçası fakat gönlümden geçen küçük sade bir düğün olmasıydı..500 kişi geleceğini söylüyor bu durumda pek mümkün değil..

Düğünü babası yapacak baban ne düşünüyor dedim o bize bırakıyor dedi..Durumları iyi yapabileceklerini düşünüyorum daha uygun yerlere bakalım dedim ama olacaksa yemeksiz olmaz en uygun 35-40 bin olur diyor..ve ısrarla nikah olması gerektiğinden bahsediyor..Çok yakınlarda özel bi yere yemeğe götürülür diye düşünmüş..

Benim sizlere sorum ankarada nikah yapanlar sadece belediyelerdemi yapıyor yoksa farklı nikah salonu seçenekleri varmıdır? Bildiğiniz şık bir nikah salonu varsa yazarsanız çok sevinirim.Nikah olacaksa bari şık bir mekanda organizasyon şirketleriyle olsun istiyorum.tavsiyelerinizi bekliyorum
(arkadaşlar bana kocatepe nikah salonundan bahsetti baktım ama hiç beğenmedim..nikah olacaksa bari daha şık olsun diye düşündüm.Sanki tek seçeneğimiz varmış gibi konuşuyor.moralim çok bozuk)
Bu salonu beğenmediğimi söylediğim halde ben gün aldım bile vs. diyerek emrivaki yapıyor..Benim çevremde orta halli insanlar gayet yemekli düğün yaparlar ve bu beklenendir.Ben bundan vazgeçmişken, nikah salonuna bile emrivaki yapması çok kaba geliyor bana..)

Son düzenleme:
Öncelikle hayırlı olsun.Nikah memuru istediğiniz mekana getirebiliyorsunuz.(ücret ödeyerek)Mekanın neresi olduğunun önemi yok yani.Belediye olması gerekmiyor.Bir çok otelde şık bir nikah yapabilirsiniz.

Düğün salonlarıyla konuşun 8-10 bin bandında yapan da var.
Ama bence nikah çok daha mantıklı.

Belediye salonlarının dışındaki nikahlar da düğünden çok farklı tutarda olmayacaktır muhtemelen. Nikah salonları da gayet güzel yerler çoğu belediyede. 15 dakikalık iş için çok para harcamaya gerek yok bana kalırsa.

Yalnız düğün dernek işleri ne kadar korkunç maliyetlere çıkmış. Deli işi resmen. Güzel bir araba alınır o paraya. Yazık günah.

Öncelikle hayırlı olsun.Nikah memuru istediğiniz mekana getirebiliyorsunuz.(ücret ödeyerek)Mekanın neresi olduğunun önemi yok yani.Belediye olması gerekmiyor.Bir çok otelde şık bir nikah yapabilirsiniz.
ben ankarada yaşamıyorum önerdiğiniz güzel bir otel varmı acaba?

ankarada nerdeyse gittiğim bütün düğünlerde nikah düğünde kıyıldı ama gerçek ama formalite bilmiyorum.

geçen yaz yakın bir arkadaşımın düğünü oldu onun da günü çok önceden belliydi parasını verip nikah memurunu getirdi otele. bana kalırsa daha mantıklı oluyor.

biz düğün yapmayı düşünmüyoruz yalnız sadece nikah salonu arıyoruz..

biz düğün yapmayı düşünmüyoruz yalnız sadece nikah salonu arıyoruz..

aa ben eksik okumuşum kusura bakmayın.

maddi imkana bağlı olarak incek tarafında çok şık mekanlar var sadece nikah da yapabiliyorsunuz her türlü davet yani. bir bakın derim.

bizim düğünümüz de yemekli güzel bir salonda oldu. o salon daha merkezi yerde olsa eminim daha cok tutardı. pazarlıkla beraber 25bini falan buldu 600kişilik yemekli düğündü

kimmiş bu 500 kişilik davetli

yani, konu komşu dıdının dıdısı akraba ise onlara kına yapın ertesi gün de nikah artı yemek

yıllar önce dayıma gençlik parkında nikah ve sonrasında da göl manzaralı yemek yapmıştık

çok düğüne gittim kendiminki de dahil bence en güzeli oydu

bir de misafirler mesela uzak şehirlerden gelip birbirlerini göreceklerse o kitlenin yemeğe vs değil gürültüsüz ortamda sohbete ihtiyacı var

kitlenize göre konsept belirleyin

bu arada da 50000 cidden çokkkkk büyük para

Bir otel veya yemek mekanı olabilir nikah orada kıyılır. Üstüne de en yakınlarınıza sadece yemek verirsiniz.

Mutluluklar.

Düğünlerden nefret ederim ama anneme kıyamadığım için mecburen yaptık zamanında. Şimdiki aklım olsa yapmazdım gerçi. Bizim davetliler 700 kişiyi buluyordu. İki kalabalık aile, arkadaşlar, komşular, iş dolayısıyla tanış olunanlar falan. Eleme imkanı da yoktu. Biz de çok güzel bir çözüm bulduk. Nikah belediyenin nikah salonunda yapıldı. Bütün davetliler geldi. Düğün için biraz şehir dışında geniş bahçeli ağaçlıklı bir restoranla anlaştık. Sahibini düğün yapmaya ikna edene kadar göbeğim çatladı o ayrı mesele ama normal limonatalı pastalı bir düğünün çeğreği fiyatına 150 kişilik yemekli bir düğün yaptık. İki ayrı davetiye basıldı. Düğüne gelmeyeceklerin düğünden haberi bile olmadı. Konu sahibine de fikir olur belki.

evet işte bu tarz bir şey olabilir

burada gündüz nikah yapılıyor akşama da yemekli içkili düğün yapılıyor ama onda da sadece nikaha gelenler mutlaka duyuyor ayıp oluyor deniyor ya da işte elemek zor oluyor

bir de düğüne gidecekler nikahta bir şey takmıyor garip bir ortam oluyor akşam tekrar sıfırdan düğün havasına giriliyor

Biz düğünde takı töreni olmayacak diye belirtmiştik, herkes nikahta takmıştı.

Yani davetliler bir şekilde birbirinden ayrılabiliyorsa sorun olmuyor. Mesela bir komşuyu çağırıp diğerini çağırmasan olmaz hepsi birden elenecek komşuların. İş arkadaşları aynı şekilde. Biz yakın akrabalar ve yakın arkadaşlar şeklinde düğün ahalisini toparladık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…