Düğün nasıl olmalı..?Ankara..

kız kardeşim 2016 nikahtan evlendi düğün salonu oldu kokteyliydi nikah memuru nikahı kıydı gitti fiyatı bilmiyorum

düğün için 50 bin tl cok para
o parayı kendıme harcarım ımkanım varsa

yalnız nişanlınız yemekli düğün olmayacaksa nikah olsun resti çekmesi çok saçma. kokteyl şeklinde de yapabilirsiniz, yemek şart değil.

ha bence nikah en güzeli, o ayrı mesele.

İlki çok güzelmiş.
Hatta misafirlere ikram getirebilme imkanı süper.
Bizde nişanlar,düğünler hep yemekli olur,misafiri illa doyurmak gerektiğini düşünürüz,haliyle çok masraflı oluyor. Bu şekilde olunca daha uygun olur,çok beğendim.
Biz de düğün yeri ile anlaşmıştık,alkolü kendimiz getirmiştik.

Bera otel.Kurtuluş parkının karşısında.Tavsiye ederim

Misafirler otele gelip 15 dk nikaha katılıp evlerine mi gidecekler?
Ayrıca otelin salonu için de az ücret istenmez.
Ne anlamı kaldı?

Altın koruda kır nikahı yapmayı çok istedim ama kışın evleneceğimiz için kısmet olmadı. Kapalı salon tuttuk. Sizin nikah yazınsa oraya bakabilirsiniz.
Bir de nişanlınız tam olarak ne istiyor anlamadım. Hem yemeksiz düğün olmaz ayıp olur diyor, hem o kadar para veremem diyor. Tutup nikah yapalım diyor. Çok garip. Düğün aslında hiç istemiyor da yemek olayı bahanesi gibi geldi.

Merhaba ben hayatım boyunca çok şehir değiştirdim. Her şeyim farklı yerde oldu. Babam da kayın pederim de eşim de asker. Hepsini aynı anda boş olacak şekilde ayarlayamadık yani Hem düğünü herkes için rahat olacak bir noktaya ayarlayamadık hem de ben de eşim de büyük düğün istemiyorduk.
Eğer madden karşılayabilecek durumdaysanız biz bir otelde 100 kişilik bir davet verdik.( Nikah memuru her yere gelir.) nikah töreninden sonra yemek yendi. Düğün ile davet arasunda bir yerde mütevazi bir düğün töreni oldu. Öbür türlü en az 800-900 kişi çağırmamız gerekiyordu. Ve ben yemekli bir düğün istiyordum çok masraf olacaktı. Kalabalık ailelerimiz var. Hesaplı oldu. Kişi başı 140 tlye anlaştık. 14.000 tl her şey içindeydi ekstra bir para vermedik.

50 bini pahalı bulduğunu en ucuz yemekli yerin 35 bin olacağını söylüyor açıkçası bunu fuzuli masraf olarak görüyor..bende ne yapacağımı şaşırmış durumdayım..

50 bini pahalı bulduğunu en ucuz yemekli yerin 35 bin olacağını söylüyor açıkçası bunu fuzuli masraf olarak görüyor..bende ne yapacağımı şaşırmış durumdayım..
O konuda haklı da yemeksiz düğüne ya da kokteyle neden yanaşmıyor. Veya daha az davetliye? Tek nikah olunca dedikodu olmayacak mıymış ki. Bence de en mantıklısı nikah bu arada.

Ne anlamı kaldı?
İyide
Ne anlamı kaldı?
İyide konu sahibi düğün istemiyor.iyi okuyun.Nikah ayrıca 15 dk sürmüyor özell yerlerde.O dediğiniz 15 dk belediyede olan nikah.Otellerde nikah 2 saat civarı sürüyor.Otelin salonu ayrıca 50 bin gibi bir düğün parasının yanında çokta ucuz kalır bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…