Düğün yeri sorunsalı..

Nerozey

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2014
264
82
32
Küçük bir ilçede yaşıyoruz memleketimizde orası nişanlımla ikimizin. İki taraf olarakta memleketimizde geniş bir çevremiz var ve orada yaşıyoruz. Babamda işi nedeniyle il merkezinde 10 yıldır çalışıyor ve orada da geniş bir çevresi oldu. İl merkezi de bulunduğumuz yere 1 saat uzaklıkta. Sürekli gidilip gelinen bir yer.
Şimdi konuya gelecek olursam, yaşadığımız yerde düğün yeri için çok güzel seçenekler yok. Kına mecburen orada olacak ama anneminde uzun zamandır içinde ki istek, il merkezinde düğün yapmaktı. O konuda çok özeniyor ve hayali bu. Bende tabi ki il merkezinde yapılmasını daha çok istiyorum mekandan dolayı.
Bu isteğimizi karşı tarafa söyledik kabul ettiler ama nişanlım tüm arkadaşlarım gelemez, gelseler bile istedikleri kadar çok kalamazlar ben kalabalık güzel bir düğün istiyorum dedi. Ona da hak verdim.
Birde ben düğün sonu evin önünde yapılan eğlenceye ( damada işkence tarzı) tamamen karşıyım yani o gecenin özel olmasını istiyorum. Kimsenin gözü önünde bir şey yaşamak istemiyorum. En büyük etkende buydu il merkezinde düğünü istememin, bende eğer istediğin yerde düğün olursa öyle bir şey kesinlikle istemiyorum ve düğün sonu otele gideriz dedim. Ayrıca istediğim tarzda her şey ayarlanırsa olabilir dedim. Her dediğimi kabul etti. Ama şimdi annemin hayalleri bir yerde, nişanlımın hayalleri de bir yerde sizce ne yapmalıyım.

Yani il merkezinde de klasik dügün salonu tarzinda olacaksa oldugunuz yerde de yapabilirsiniz yok daha şatafatli kokteylli yemekli otel vs. Gibi bir durum olacaksa bir sey diyemem tabi.. dügün sonrasina gelince bende kalabalik konvoy halinde gelin evine gelinmesinden nefret ediyorum ki bende esime asla bir araba dahi takilmayacak pesimize dedim o da tamam dedi öyle de oldu. Size bunun garantisini vetiyorsa misafirler acisindan oldugunuz yerde olmasi daha mantikli gibi. Uzak olunca otobüs kirala milletle ugras vs.. sorun cok oluyor.

Yani il merkezinde de klasik dügün salonu tarzinda olacaksa oldugunuz yerde de yapabilirsiniz yok daha şatafatli kokteylli yemekli otel vs. Gibi bir durum olacaksa bir sey diyemem tabi.. dügün sonrasina gelince bende kalabalik konvoy halinde gelin evine gelinmesinden nefret ediyorum ki bende esime asla bir araba dahi takilmayacak pesimize dedim o da tamam dedi öyle de oldu. Size bunun garantisini vetiyorsa misafirler acisindan oldugunuz yerde olmasi daha mantikli gibi. Uzak olunca otobüs kirala milletle ugras vs.. sorun cok oluyor.
ilde olursa tabi ki daha lüks bir yerde olacak, deniz kenarında vs. Ama melekette de kır düğünü tarzı olacak tabi orasının organizasyonuna bağlı. Zaten orda olacaksa kesinlikle istediğim gibi olacak her şey dedim.
Düğün sonuda ne yazık ki bizim orada adet sabaha kadar evde eğlence yaparlar, o konuda da düğünden hemen otele geçeriz dedim, onada tamam dedi ama bilmiyorum işte.

Senin dusuncen oldukca mantikli.
Soyle bir durum var senin arkadaslarin gelebilcekse esinin arkadaslari hayli hayli gelebilir

Ben nişanlının bahanesini mantıklı bulmadım, samimi arkadaşları var ise önceden izin alır işinden ve gelir, çok saçma geldi nedense bana.Bence daha çok maddiyatı bahane edip, böyle bir bahane uydurmuş olabilir.Sabahlara kadar dügünmü kaldı artık.

Düğün seni ve mustakbel eşini ilgilendiren birşey.
Annenin hayalleri malesef o kadar önemli değil.
Bu özel gün senin ve eşinin olacağından dolayı, sizin içinize sinen neyse o şekilde yapın.
İlerde "annen istedi de böyle oldu da" sorunları yaşamamak için.

erkekler için zaman kavramı olduğunu düşünmüyorum
siz durumunuz var ise nasıl içiniz istiyorsa o şekilde yapın
düğün bir kere olacak annenin hayallerinden önce sen ve eşinin hayalleri önemli ama 1 saat uzaklıkta ki yer ki 1 saatten fazla olmadığını düşünerek söylüyorum erkek arkadaşları için problem olacağını düşünmüyorum ki
muhakkak zaten kasabadan araba kalkacaktır 2 araç tutar 1 i erken ayrılacak davetliler için diğeri geç ayrılacak davetliler için gibi ayarlayabilirsiniz

sabaha kadar evde eğlence yaparlar,

gelinin evinde mi bu eğlence

ee gerdek nasıl oluyor

ayy nasıl adet o öyle

hani getirilir eğlenilir bırakıp gidilir genelde

Küçük bir ilçede yaşıyoruz memleketimizde orası nişanlımla ikimizin. İki taraf olarakta memleketimizde geniş bir çevremiz var ve orada yaşıyoruz. Babamda işi nedeniyle il merkezinde 10 yıldır çalışıyor ve orada da geniş bir çevresi oldu. İl merkezi de bulunduğumuz yere 1 saat uzaklıkta. Sürekli gidilip gelinen bir yer.
Şimdi konuya gelecek olursam, yaşadığımız yerde düğün yeri için çok güzel seçenekler yok. Kına mecburen orada olacak ama anneminde uzun zamandır içinde ki istek, il merkezinde düğün yapmaktı. O konuda çok özeniyor ve hayali bu. Bende tabi ki il merkezinde yapılmasını daha çok istiyorum mekandan dolayı.
Bu isteğimizi karşı tarafa söyledik kabul ettiler ama nişanlım tüm arkadaşlarım gelemez, gelseler bile istedikleri kadar çok kalamazlar ben kalabalık güzel bir düğün istiyorum dedi. Ona da hak verdim.
Birde ben düğün sonu evin önünde yapılan eğlenceye ( damada işkence tarzı) tamamen karşıyım yani o gecenin özel olmasını istiyorum. Kimsenin gözü önünde bir şey yaşamak istemiyorum. En büyük etkende buydu il merkezinde düğünü istememin, bende eğer istediğin yerde düğün olursa öyle bir şey kesinlikle istemiyorum ve düğün sonu otele gideriz dedim. Ayrıca istediğim tarzda her şey ayarlanırsa olabilir dedim. Her dediğimi kabul etti. Ama şimdi annemin hayalleri bir yerde, nişanlımın hayalleri de bir yerde sizce ne yapmalıyım.

Düğünü il merkezinde yapıp da ilçeden araç tutma gibi bir durumunuz olabilir mi ?

bir saat mesafe deniyor

bu zaten çoğu yerde rutin eve dönme süresi

düğün de taş çatlasa 12 olmadı 12 30 da biter

nişanlın toplu taşıma yok derse tutar bir araç dönerler

10000 kişi mi gelecek sanki miting mi bu

Ne annen ne nişanlın ikisinin de hayallerinden cok daha onemli senin hayallerin, isteklerin. Dugun gelin icin yapilir bence. Sen onu mu mutlu etsem bunu mu mutlu etsem derken bir bakarsın hicte istemedigin bir dugunle evlenmissin. Hayatinda bir kere olacak seylerde kimseye mudahale ettirme ne istiyorsan onu yaptir annene de esine de. Senin icine sinsin yeterli zaten dugununuze gelmek isteyen her sekilde yolunu bulur gelir.

İlk kez evlenecek ciftin hayallerimi önemli, cift ailesinin hayallerimi önemli? Dugun annenin dugunu degil. Nisanlin senin hayallerini onemsemeyip annemin hayali boyle dese ne dusunurdun? Ne kadar degersiz hissederdin dimi? Biraz karsinizdaki insani düşünün lütfen.

Senin hayalin yok mu? Ben onu anlamadim. Annen ve nisanlinin hayali aradinda kalmissin.

Senin yerinde olsam ikisinide degil kendi hayalimin olmasini isterdim.

Düğün nişanlının ve senin düğünün.. Annen kusura bakmayacak..
Vallahi benim adam gelip anamın hayali şurda evlenmek deseydi gitsin orda evlensin der çekilirdim kenara.. Annenizin yaptığı saçmalık biraz.

X