düğün öncesi yaşanan sorunlar(benim beynimde mi yoksa?)

evet biraz gösteriş merakı görgüsüzlük gerçekten var. ben de aksine daha zarif sade şeyler severim. ev eşyalarını da beğenmedi 🤣 benim zevkim bu dedim. kendisi gibi altın varaklı mobilya bekliyordu benden herhalde. kır değil de otelde vs olsa daha güzel olur diyo
Bu zenginlerin de bu mobilyaları beni benden alıyor. Bizim de var öyle zengin akraba. Kendi evi öyleydi zaten avangard mi deniyor ne o tarzın varaklı halı. Kızları evlendi daha modern birşeyler olur diye düşündüm onlar da aynı tarz. :)

Arkadaşlar herkese merhaba. Düğünüm olacak bu yaza ancak benim kendimce büyük başkaları için küçük bir derdim var. Nişanlımın kız kardeşi geçen sene çok güzel bir düğünle evlendi çünkü eşi çok zengin birisi. Baya baya yalıda düğünü oldu. O düğün sürecine şahit oldum.

Öyle bir beklentim zaten olmadı hiç küçük yaştan beri hayal ettiğim gibi kır düğünü yapacağız. mekan da gayet güzel. Ancak nişanlımın annesi beni sürekli kendi kızıyla kıyaslama peşinde. gerçekten sinir oldum zaten patlayacak bomba gibiyim. Düğün mekanı seçmeye gidildi ardından eve gittik. konu yine kızının düğününe geldi. Kız kardeşi ile komşular. nişanlımın teyzesi bana düğünün sönük olacak öyle bir düğünden sonra dedi. Ben de hep kır düğünü hayal ediyordum istediğim gibi oluyor dedim. Bir şey demedi.

arabamı değiştirdim. sıfır olmasa da 2 yaşında bir araba aldım borca girdim. arabayla gitmiştim kayınvalidem gördü tebrik etti. ablana da enişten almış araba dedi. Ben de evet gördüm güle güle kullansın dedim. Evet o ennnn iyisini ennnn güzelini hak ediyor dedi. Arkadaşlar ben mi nem kapıyorum bilmiyorum ama bu kıyaslanma olayı benim sinirimi çok bozuyor. Görümcemi kıskanmıyorum asla çünkü kendisini severim. 2. evliliği ve mutlu olmasını çok istiyorum. Onun da bana karşı bir kötülüğü yoktur. tepeden bakma gibi bir şey hissetmedim. Nişanlımın annesi dışında :) Yani sürekli sürekli onunla kıyaslama mı yapılacak? artık çok rahatsız olmaya başladım ama bir şey desem aaa kıskanıyor derler diye demiyorum. Alakasız bir şekilde kaynanamın kızlarını övüyor olmasından çok rahatsızım artık. beni de över aslında güzel şeyler söyler. ama benim düğünüm için mekan bakılmış bana gelip neden kızının düğününü övüyorsun dimi? Sadece bu değil. sürekli kendinlerini övüp duruyorlar. Görümcem evlenirken ne yaptıklarını ne istediklerini çok iyi biliyorum. taleplerim olmadı ama istemeden zaten oldukça fazla takı vs yapıldı ev alındı. hani bana da kısma yok. karakter olarak kıyaslanılmaktan zaten hoşlanmam. ama bunu söylesem kıskanıyor derler mi :KK43:
Kıyas yaptığında helal olsun erkek tarafına herkes şanına göre düğün yapıyor işte ne yapalım de morarsin hayır neyin kafası ben anlamadım düğünü yapan kendileri küçümseyen kendileri 😂 arabada koca parası değil alın teri anne de 😅 ayy kaynananın mantık gitmiş

kendinden çok memnun aslında hiç öyle memnun değil falan değil. kendini çok zengin görüyo çünkü hayatı boyunca 1 gün bile çalışmamış. yani kendini damadının durumuyla denk bile görüyordur eminim ki. zaten diyor bana daha iyisini yapalım ama ben istemiyorum. bir kere de düğün altınlarını verelim daha iyisi olsun ablanın düğünü nasıl oldu vs dedi nişanlım da hayır dedi. ben de hayır dedim. yani mal mülk olarak durumları var arsa ev araba şeklinde. hiçbiri şey satmadan nişanlım evlilik sürecini devam ettiriyor. pandemide çok zorlandılar batma noktasına geldiler o zaman bile bir şey satmadılar. onun aklı kıt biraz parayı hesap edemiyor bence
Millet ne der diye 2 saatlik düğün icin altınları satmasindan belli

benimkini de ailem aldı ben çalışmıyorum 🥲🥲🥲 ben böyle istiyorum böyle olacak dedim zaten. inanın görüşmeden önce kendime söylüyorum böyle böyle dicem şöyle yapicam ama oraya gidince söyleyemiyorum asla neden böyle çekingen oldum bilmiyorum zaten sürekli görüşmüyoruz da görüşünce de böyle kadın ağrısı oluyor bana
Kim aldıysa aldı, sonuçta onlar almadı. Ayrıntıya takıldığınız için cevap veremiyor olabilirsiniz. Dümdüz konuşun geçin, şimdi böyle davranan sonra daha fazla gönül kırar gerek yok.

Arkadaşlar herkese merhaba. Düğünüm olacak bu yaza ancak benim kendimce büyük başkaları için küçük bir derdim var. Nişanlımın kız kardeşi geçen sene çok güzel bir düğünle evlendi çünkü eşi çok zengin birisi. Baya baya yalıda düğünü oldu. O düğün sürecine şahit oldum.

Öyle bir beklentim zaten olmadı hiç küçük yaştan beri hayal ettiğim gibi kır düğünü yapacağız. mekan da gayet güzel. Ancak nişanlımın annesi beni sürekli kendi kızıyla kıyaslama peşinde. gerçekten sinir oldum zaten patlayacak bomba gibiyim. Düğün mekanı seçmeye gidildi ardından eve gittik. konu yine kızının düğününe geldi. Kız kardeşi ile komşular. nişanlımın teyzesi bana düğünün sönük olacak öyle bir düğünden sonra dedi. Ben de hep kır düğünü hayal ediyordum istediğim gibi oluyor dedim. Bir şey demedi.

arabamı değiştirdim. sıfır olmasa da 2 yaşında bir araba aldım borca girdim. arabayla gitmiştim kayınvalidem gördü tebrik etti. ablana da enişten almış araba dedi. Ben de evet gördüm güle güle kullansın dedim. Evet o ennnn iyisini ennnn güzelini hak ediyor dedi. Arkadaşlar ben mi nem kapıyorum bilmiyorum ama bu kıyaslanma olayı benim sinirimi çok bozuyor. Görümcemi kıskanmıyorum asla çünkü kendisini severim. 2. evliliği ve mutlu olmasını çok istiyorum. Onun da bana karşı bir kötülüğü yoktur. tepeden bakma gibi bir şey hissetmedim. Nişanlımın annesi dışında :) Yani sürekli sürekli onunla kıyaslama mı yapılacak? artık çok rahatsız olmaya başladım ama bir şey desem aaa kıskanıyor derler diye demiyorum. Alakasız bir şekilde kaynanamın kızlarını övüyor olmasından çok rahatsızım artık. beni de över aslında güzel şeyler söyler. ama benim düğünüm için mekan bakılmış bana gelip neden kızının düğününü övüyorsun dimi? Sadece bu değil. sürekli kendinlerini övüp duruyorlar. Görümcem evlenirken ne yaptıklarını ne istediklerini çok iyi biliyorum. taleplerim olmadı ama istemeden zaten oldukça fazla takı vs yapıldı ev alındı. hani bana da kısma yok. karakter olarak kıyaslanılmaktan zaten hoşlanmam. ama bunu söylesem kıskanıyor derler mi :KK43:
Kayinvalideniz farkında mı bilmiyorum ama kendi oğlunu yetersiz konuma düşürüyor. Kıyas yaptığında oğlunuz bana bu kadar yapabildi ne yapalım annecigimmmm demek lazım ama buda başka sorunlar doğurur o yüzden duymazdan gel. Oğlunun yanında da böyle konuşuyorsa ogluda bisey demiyosa zaten ne yapsan bos

2-3 milyon bir düğün imkansız yapmaları. bu sefer söylesem bana diyecekler ki kıskanç. boşa söylemiş olacağım
söyledik zaten takıları vermeyjz diye.
Ay ne derlerse desinler.
Siz soktunuz aklıma hiç niyetim yokken,ben siz çok beğendiniz diye söyledim dersiniz. Susar bir daha konuşmaz bu konu hakkında zararlı çıkacak zira aksi halde.

Kendine itiraf edemesen de, bilinçaltında görümceni kıskanıyorsun ve bunu psikolojik destek ile aşabilirsin.

Eee tamam görümcenizin evlendiği kişi zenginmiş ve o yapmış düğünü, siz de "tamam annecim siz de oğlunuza öyle düğün yapın da bizimki sönük kalmasın" deyin madem kendisi kıyaslıyor.
(Asla bu fikirde degilim, kendi düğünümüzü de evimizi de eşimle kendimiz yaptik)
Siz takmayın kafanıza sizin istediginiz gibi oluyormuş zaten, "ben daha ufak ve nezih birşey istedim" dersiniz birileri konuşursa.

Ayyy yok artık herkese de en ufak birşeyde "psikolojik destek" tavsiyesi vermesek mi? Zira bu da bir mobbing türüne döndü artık.
Psikolojik destek almak kötü bir şey mi? Kendi içinde çözemediğin şeyleri, uzman destek alarak çözmek kötü mü? Eğer kötüyse, konu sahibi kafasında kursun çözsün, sahte düşmanlar falan türetsin, hatta konu hakkında nişanlısına falan da sataşabilir!

Aman cahiller işte. Benim annemde beni sürekli ver babamda. Şöyle güzel böyle becerikli bende sinir oluyorum yapmayın diyorum ama yok 🤷🏻‍♀️ babam benim ailelerin tanışma töreninde kızım İngilizce biliyor dedi ne alaka şimdi dedim ya. Boşver gitsin. Sen kendine sor bu tarz bir düğün içine siniyor mu? Evetse sorun yok. Teyzeyi anneyi dinlersek ohoooo. Sen eş adayın ne düşünüyor ona bak yeter bence

Psikolojik destek almak kötü bir şey mi? Kendi içinde çözemediğin şeyleri, uzman destek alarak çözmek kötü mü? Eğer kötüyse, konu sahibi kafasında kursun çözsün, sahte düşmanlar falan türetsin, hatta konu hakkında nişanlısına falan da sataşabilir!
Psikolojik destek almak kötü demedim, zira danıştığım bir psikoloğum var ama tanıdık tanımadık her insana "bence psikolojik destek almalısın" denmez.
Kafada düşmanlar yaratmak falan, bence durumu çok abartıyorsunuz gibi geldi bana.
Hanimefendi ben kıskanıyorum dememiş ayrica, bunu da siz söylediniz. Kisacası bir hastalik yaratıp tedavisini önerdiniz gibi oldu.

Psikolojik destek almak kötü demedim, zira danıştığım bir psikoloğum var ama tanıdık tanımadık her insana "bence psikolojik destek almalısın" denmez.
Kafada düşmanlar yaratmak falan, bence durumu çok abartıyorsunuz gibi geldi bana.
Hanimefendi ben kıskanıyorum dememiş ayrica, bunu da siz söylediniz. Kisacası bir hastalik yaratıp tedavisini önerdiniz gibi oldu.
Konunun başlığını tekrar okur musun?

evet araları pek iyi değil aslında. yani onların aile hayatı da bir garip. aynı şehirde değiliz diye seviniyorum sadece. patavatsız geveze birisi. yani kötü niyetli mi bilmiyorum bazen diyorum aslında onun kötü niyeti yok saf ne dediğini bilmiyor sonra diyorum hayır bilerek yapıyor. nişanlım annemin ne dediğine bakma tamam de geç diyor. kayınpederim vs daha iyi görümcelerim de öyle. kaynana azıcık sessiz sakin olsa oh ne güzel diyeceğim. hem çok heyecanlı bağırarak vs konuşur hep. 60 yaşında kadın değiştirmek çok zor
60 yasında mumkun değil o_O

benim yaptığım keki yerken kayınpederimin "kızıma söyleyeyim de bize üzümlü cevizli kek yapsın" demişliği var.
Bu arada çok güzel kek yaparım burada bir üyeden öğrenmiştim:)
yaptığım her yemekten sonra kızının yemeklerinin ne kadar güzel olduğunu anlatıyor.
kayınvalidem, her ama her görüşmemizde kızının çıtı pıtı minyon oluşu sayesinde gencecik kaldığını sürekli vurgular.
M beden giyen bana aldığı yegane hediyeyi s beden alarak ben o mağazada bulamadım, zaten x'e ancak oldu sen değiştirirsin demesi var mesela aklımda..

buna benzer çoook şey var... bunlar benim hatırladıklarım. ilk zamanlarda olduğu için yadırgadığım.
ben düz bir insanım. kinayeli konuşmak, laf sokmak adetim değil.
ben çok umursamıyorum açıkçası. kibirli olduğumu düşünebilirsiniz ama bu lafların bu tavırların aşağılık kompleksi sonucu olduğunu düşünüyorum.
ispat derdinde olduklarını düşünüyorum.
kendi kendilerini tatmin etsinler. ne yapayım..

X