Düğün düğünde gereksiz masraf olduğunu düşündüğünüz şeyler nelerdir ?

Bu gözler 10 elbise 10 cift ayakkabiyi düğünde cam fanusta tasiyan erkek tarafi ve hepsini ayni dugunde giyen gelin gördü. 🤣 tamamen oynamalı, yemekli.. 😂
Yapacaksaniz böyle gosterisli yapin 😂
Cam fanus diyince neden kek fanusu geldi aklıma 😅 masraf azaltmak için doğru yolda ilerliyorum demek ki pembe gözlüklerimle 😅 10 uğurlu sayımız ama yürek buna dayanmaz dolabıma alışveriş yaparım daha iyi 😅🥰

Gelinliğin altına güzel dore bir ayakkabı aldık, sonraki düğünlerde de başka kıyafetlerle kombinledim. Her elektronik eşyaya, küçük ev aletlerine atlamayın. Ben katı meyve sıkacağı bile almışım deli gibi.

evvet yavaş yavaş düğün planlarımı yapıyorum ve yardımınıza ihtiyacım var . mesela kimisi davetiyeyi gereksiz görür kimisi organizasyonunu evde yapar bir iki şeyi azaltır . resmen gördüğüm her dekoratif ürünleri almak istiyorum . neye dur demeliyim :KK70:
Hiç birşeye dur deme herşeyi yap. Sonra hep içinde kalir

Gelinlik gelin ayakkabısı bana gereksiz geliyor onun yerine krem ya da gümüş rengi sade bir ayakkabı alıp başkalarının düğününde de giyebilirsin
Kuaföre akrabalarında gelmesi bence gereksiz masraf
Düğün salonuna verilen para gereksiz nikah olabilir
Gelin alışverişinde alınan gereksiz hiç kullanmıcağınız eşyalar
Evet kuaför konusu bende sevmiyorum görümcem ve annemgil olur sadece ☺️ Sade ayakkabıyı not aldım o alınan şeyler neler hiç bilmiyorum ya ne istenir felan sora sora öğrenecez de aynalı taraklı set varmış bide puflu sandık mıydı küçük bunların gereksiz olduğunu biliyorum sadece

Cam fanus diyince neden kek fanusu geldi aklıma 😅 masraf azaltmak için doğru yolda ilerliyorum demek ki pembe gözlüklerimle 😅 10 uğurlu sayımız ama yürek buna dayanmaz dolabıma alışveriş yaparım daha iyi 😅🥰
🤣 bunu yapmayana kız vermiyorlar neredeyse. 😂 eşim bana da demisti bizim oralarda kızlar bana 1 bavul elbise al ama istersen evimde eşyam eksik olsun derlermiş 😂 kayinvalidem de bana sürekli elbise alıyordu. Kınada 6 tane giydimde az oldu diyordu🤣 ama ben evime kullanmadigim hic birseyi almadim. Gelinliğim kıralikti kuzenimin dükkanı var o yaptı.ilk ben giydim bana göre yapıldı. Nisanligimi satın almistim ama pişman oldum onu bile kiralasaydım keşke baza altında çürümeyi bekliyor🙄 kullanmak için misafir gelmesini bekleyeceğim çeşit çeşit sunumluklar tabak çanaklar almadim. Bi tane 12 kişilik yemek takımı aldim onu kullanıyorum herkeste. Bazen canim istiyor kendimede kullaniyorum.😂 mutfagimda hic fazladan esyam yoktur. Hepsini kullanirim. Oturma odam yatak odam herseyin en kullanislisini aldim. Esim ve bendeki mantik şu; biz eşyaya degil eşya bize hizmet edecek. O yüzden fazlada anlam yükleyip kullanırken aman birsey olmasin diyeceğimiz şeyleri almadık.

Gelinliğin altına güzel dore bir ayakkabı aldık, sonraki düğünlerde de başka kıyafetlerle kombinledim. Her elektronik eşyaya, küçük ev aletlerine atlamayın. Ben katı meyve sıkacağı bile almışım deli gibi.
Meyve sıkacağı büyük olunca yer kaplıyor ama küçük mikserli sporcu içeceği gibi bir şey vardı Bardaklı onu beğeniyorum pratik görünüyor . Renk konusu Dore farklı ben çok önceden gelinliğin altına mavi renk dolgu topuklu ayakkabı giyen gelin görmüştüm çok beğenmiştim çok farklı bir havası vardı . Bide kovboy çizmeleri modası çıktı 😅 modellerin üstünde harikaymış gibi duruyor ama alakasız bazende beğeniyorum böyle değişik fikirleri

Aa bu çok hoşuma gitti aynı ayakkabı olması ☺️
Bi de nikahımda aynı ayakkabıyı giydim. :KK70:
Kuaföre de tek başıma gittim, eşim almaya gelmişti hiçbir akrabam gelmemişti. Çok ucuza gitmişim :KK70:
İşin ilginci karşı taraf almak için kavga ediyordu ben aldırmıyordum, normalde tam tersi olur. :KK70:

Evet kuaför konusu bende sevmiyorum görümcem ve annemgil olur sadece ☺️ Sade ayakkabıyı not aldım o alınan şeyler neler hiç bilmiyorum ya ne istenir felan sora sora öğrenecez de aynalı taraklı set varmış bide puflu sandık mıydı küçük bunların gereksiz olduğunu biliyorum sadece
Alınırken zaten sende olursun orda gereksiz gelenleri söylersin

🤣 bunu yapmayana kız vermiyorlar neredeyse. 😂 eşim bana da demisti bizim oralarda kızlar bana 1 bavul elbise al ama istersen evimde eşyam eksik olsun derlermiş 😂 kayinvalidem de bana sürekli elbise alıyordu. Kınada 6 tane giydimde az oldu diyordu🤣 ama ben evime kullanmadigim hic birseyi almadim. Gelinliğim kıralikti kuzenimin dükkanı var o yaptı.ilk ben giydim bana göre yapıldı. Nisanligimi satın almistim ama pişman oldum onu bile kiralasaydım keşke baza altında çürümeyi bekliyor🙄 kullanmak için misafir gelmesini bekleyeceğim çeşit çeşit sunumluklar tabak çanaklar almadim. Bi tane 12 kişilik yemek takımı aldim onu kullanıyorum herkeste. Bazen canim istiyor kendimede kullaniyorum.😂 mutfagimda hic fazladan esyam yoktur. Hepsini kullanirim. Oturma odam yatak odam herseyin en kullanislisini aldim. Esim ve bendeki mantik şu; biz eşyaya degil eşya bize hizmet edecek. O yüzden fazlada anlam yükleyip kullanırken aman birsey olmasin diyeceğimiz şeyleri almadık.
En iyisini yapmışsınız ☺️ Elbise zaafım benimde var geçende fazla alışveriş yaparken bunu da alsam mı diyihce erkek arkadaşım seninle evlilik konusunu bidaha konuşalım mı aşkım diyor 😅 bir gözden geçirelim diyor 😅 bende almıyorum birkaç gün sonra iyi ki almamışım diyorum. Ne diyorduk evet o elbiselerinizi kiralasanız birisi iki kere kiralayıp iyi para kazanmış çok mantıklı demiştim . Mutfak eşyaları pratik sevimli görünen ürünler var ya 😅😂 annemin ıvır zıvırlarla doldur evi de göreyim dediği bazen kanıyorum ama tutacam kendimi inşallah 😅☺️

Bi de nikahımda aynı ayakkabıyı giydim. :KK70:
Kuaföre de tek başıma gittim, eşim almaya gelmişti hiçbir akrabam gelmemişti. Çok ucuza gitmişim :KK70:
İşin ilginci karşı taraf almak için kavga ediyordu ben aldırmıyordum, normalde tam tersi olur. :KK70:
Evet ama bir yandan gelinimiz tasarruf seviyor demişlerdir sonradan 😅 güzel cesaret tek gitmek kuaföre ben sıkılırdım heralde konuşup durmadan arkadaşlarımla 😅

Bizimki aşırı saçma masraflıydı, hatırladıkça sinirleniyorum.

Her masaya viski kondu, kartonla sigara kondu, yemekliydi... Oy oy oy, aşırı saçma.

Aynı zamanda fotoğraf olayını da saçma buluyorum, iç mekan dış mekan fark etmez, saçma. Zaten düğün görüntüleri var, herkesin elinde telefon var.

Düğünü de gereksiz buluyorum ama genelde düğünü dağıtılan altınların haneye dönüş yapması olarak gören aileler çok olduğu için düğün olmamasını kabul etmiyorlar.

Bir de aşırı manyak bir grup var, resmi nikahı evlenme kabul etmiyor, düğünü evlenme kabul ediyor. Şansınız varsa düğünden de sıyrılmaya çalışın.

Evet ama bir yandan gelinimiz tasarruf seviyor demişlerdir sonradan 😅 güzel cesaret tek gitmek kuaföre ben sıkılırdım heralde konuşup durmadan arkadaşlarımla 😅
pandemi yüzünden nikahım olmuştu evime geçmiştim ama düğünüm ertelenmişti, kına gecem oldu evime geldim, düğüne de evimizden çıkıp eşimle el ele gittik. Alışılmışın dışındaydı, pandemiden dolayı kuaföre çağırsam da pek kimse gelmezdi.
Güldük, oynadık, hopladık, zıpladık evimize geldik. Geldiğimizde hem kedimiz bize küsmüştü hem de biz deli gibi yorgunduk. Ben gelinliği, o damatlığı çıkarır çıkarmaz pijamalrı giydiğimiz gibi yatağa zıplayıp baygın halde uyumuşuz. :KK70:
Fakat anne babalar hariç herkes düğünümden sonra ilk kez evime gittiğimi sanıyordu o ayrı tabi. :KK70: :KK70:

X