düğünde takılacak altın konusu

8 ayar altın bildiğin çöp bunu bizzat kuyumcu arkadaşım söyledi sırf millete gösteriş olsun die aliolar onun yerine çeyrek altın alslar daha kârlı olur
o 8 ayar haliyle bile sanırım 15-16 bin tl. sadece gösteriş için takıyorlar evet. annem de böyle diyo yerine bilezik alsınlar. ama ben bunu söylemem ya bu konuda yüz göz olmayı hiç istemiyorum

bilezikler 22 ayar. sadece set ve zincir 8 ayar. ailem bana araba aldı. tüm çeyizimi de eksiksiz son model teknolojik aletlerle. benjm üstüme neden geliyorsunuz anlamadım ama. kıyas yapılacak bir şey yok. ben zaten rahatsız oluyorum bu muhabbetten
Burası Türkiye kıyas anneniz yapıyor en önce farkında iseniz.
Ben tabuları yıkarak kimseyle muhattap olmadan evlenen bir insanım.
Ama kenarda herseyimi yapacak param, altınım vardı.
Anne baba evlendirir ise bu laf söz bitmez.

8 ayar para etmez ki.
Kv niz 8 ayar takacağına hiç takmasın daha iyi.

Anneniz araba aldık, ceyiz yaptık, okuttuk kızımızı bu kadara vermem kafasında…

Ama erkek tarafı nişanda takılanlari sizden isteyemez. Bu işin raconu var.
Nişanda takılan kızındır.
Sadece sunu yaparlar kızım biz nisanda taktik düğünde takamıcaz, ayni seyleri takicaz derler evet anlarım ama, tekrar hava basmaya çalışıyor kv’ niz.

He ben bu tarz seyleri asla yapmadim istemedim ama biliyoruz neyin ne olduğunu…

o 8 ayar haliyle bile sanırım 15-16 bin tl. sadece gösteriş için takıyorlar evet. annem de böyle diyo yerine bilezik alsınlar. ama ben bunu söylemem ya bu konuda yüz göz olmayı hiç istemiyorum
Ne gerek var işte o parayı çöpe atmaya siz set değil bir tane daha o değer de 22 ayar bilezik alın diyebilirsiniz yada annenize 8 ayar olduğunu söylemeyin 22 ayar alçaklar diyin konu kapansin

İlk olarak 8 g altın bozulunca bile bir para etmeyecek neredeyse nişanlınızla konuşup nişanda takılanları bozma işini iptal edin bence.

Bu yüzden akrabalarım anneme sürekli damat araba alacak diye takı takmam diyorlarmış. kelepçe tarzı satılmayan şeylerden alırız diyorlarmış.
Bu akrabalar iyi mi? Onlara ne ister araba alırım ister tatile giderim ağzımı bozcam şimdi. Ayy hayatımda bu kadar saçma çok az şey duydum ya. Lütfen bu insanlara ya siz ya anneniz ağızlarının payını versin

Burası Türkiye kıyas anneniz yapıyor en önce farkında iseniz.
Ben tabuları yıkarak kimseyle muhattap olmadan evlenen bir insanım.
Ama kenarda herseyimi yapacak param, altınım vardı.
Anne baba evlendirir ise bu laf söz bitmez.

8 ayar para etmez ki.
Kv niz 8 ayar takacağına hiç takmasın daha iyi.

Anneniz araba aldık, ceyiz yaptık, okuttuk kızımızı bu kadara vermem kafasında…

Ama erkek tarafı nişanda takılanlari sizden isteyemez. Bu işin raconu var.
Nişanda takılan kızındır.
Sadece sunu yaparlar kızım biz nisanda taktik düğünde takamıcaz, ayni seyleri takicaz derler evet anlarım ama, tekrar hava basmaya çalışıyor kv’ niz.

He ben bu tarz seyleri asla yapmadim istemedim ama biliyoruz neyin ne olduğunu…
muhtemelen zincir evde vardı artık böyle düşünüyorum. sevgilime açacağım konuyu. neden böyle bir şey yapacaklar diye. zaten herhangi bir talebim olmadı ama annemin beklentileri fazla. gösterişi de seven kv var

İlk olarak 8 g altın bozulunca bile bir para etmeyecek neredeyse nişanlınızla konuşup nişanda takılanları bozma işini iptal edin bence.

Bu akrabalar iyi mi? Onlara ne ister araba alırım ister tatile giderim ağzımı bozcam şimdi. Ayy hayatımda bu kadar saçma çok az şey duydum ya. Lütfen bu insanlara ya siz ya anneniz ağızlarının payını versin
sadece 1 set ve zincir öyle ama. onlar da öyle olsun ne olacak ki. akrabalara annem ağzının payını vermez. ama ben yüzleşmeyi düşünüyorum

gelmiyorum zaten ama arada ne alaka yani diyorum. mesela ne alaka 8 ayar set 1.5 metre zincir. ne alaka anlam veremiyorum. benim arabam var ama evim yok. sevgilimin evi var arabası yok. nişanlım şükür ne istersem yapar talep etsem de alır. annem de et biraz naz yap değerli olursun diyor. sinir oluyorum bu kafaya
Annen zamanında istemiş demek ki. Değerli mi? Baban el üstünde tutar mı mesela 'zamaninda çok masraf yaptım' diye?

Annen zamanında istemiş demek ki. Değerli mi? Baban el üstünde tutar mı mesela 'zamaninda çok masraf yaptım' diye?
annem hiçbir şey istememiş işte. diyorum zaten kendine bak sen. kafa yapısı aynen öyle masraf yapılan değerli olur. sinir oluyorum insan kızına sen değersizsin senjn değerini hiçbir şey ölçmez der. benimki böyle

Selam herkese sürekli konu açıyorum biliyorum. Şuan nişanlıyım nişanımda su yolu set ve 4 bilezik takıldı. bunlardan set 18 ayar zaten düşük oluyor biliyorum. bilezikler de 22 ayar toplam 80 gram. ayrıca istemede de kelepçe ve nazar boncuklu bileklik taktılar. ayrıca Kurban Bayramı'nda da 2 bilezik taktıklar ince olanlardan. altın talebim olmadı konusu geçmedi. kayınvalidemle telefonda konuşurken zinciri aldığını söyledi. onlarda âdet 1.5 metre zincir takılırmış 8 ayar olacak dedi. bir şey demedim. ucuna takacağı altınları da söyledi yine siz bilirsiniz dedim. Sonra nişanda takılan bilezikleri bozdurup tekrar almayı düşünüyorum ne diyorsun dedi. bir şey demedim yine siz bilirsiniz dedim.

Biraz tuhaf geldi 8 ayar takmaları annem de gösteriş için yapacaklar işte diyor. Sırf adet diye 8 ayar takıp çok taktık diye övünüyorlar dedi. nişanda takılanlar bozdurulmaz üstüne alsınlar dedi. toplamda konuştuk 140 gram bilezik 10 tane yarım önünde de 1 tane tam altın mıdır cumhuriyet midir ondan alacağını söylediler. annem de işe yaramaz şeyler takıyorlar 8 ayar ne 22 iste değerli ol diye dolduruyor. sana ne kendi takacağına bak dedim. erkek tarafı mıyım öyle miyim böyle miyim diyip durdu. Zaten mobilya borcunu da damat ödüyor dedi. henüz mobilya almadık tabii. Sürekli böyle beni doldurup duruyor. 8 ayar takılmaz mı cidden? gösteriş için mi sadece? Bir de sevgilimin şuan arabası yok çünkü ev aldı. Eve ailesi de destek çıktı. Bu yüzden akrabalarım anneme sürekli damat araba alacak diye takı takmam diyorlarmış. kelepçe tarzı satılmayan şeylerden alırız diyorlarmış. bu içten pazarlık değil midir sinirim acayip derecede bozuldu. Dolduruşa gelmiyorum. Ama annem de susmuyor
Annen çok fena dolduruşa getiriyor. Onu dinlersen evlilikte sıkıntı yaşarsın. Bir sürü takı takmislar zaten

Annen çok fena dolduruşa getiriyor. Onu dinlersen evlilikte sıkıntı yaşarsın. Bir sürü takı takmislar zaten
yok doldurusa gelecek birisi değilim konuştum zaten sevgilimle. zincir 1.5 metre 22 ayar 90 bin tl. bozdurunca da zarar ediyormuş. bendeki bilezikler düz burma 20 gram. bu yüzden 10 tane taktik demek için gram düşeceklermiş. seti de ailem öyle almış istiyorsan ben sana beğendiğini alırım dedi. dedim ailen üstümden gösteriş yapacak diye. düğün zaten gösteriş için yapılıyor ya dedi. bir şey demedim artık

Selam herkese sürekli konu açıyorum biliyorum. Şuan nişanlıyım nişanımda su yolu set ve 4 bilezik takıldı. bunlardan set 18 ayar zaten düşük oluyor biliyorum. bilezikler de 22 ayar toplam 80 gram. ayrıca istemede de kelepçe ve nazar boncuklu bileklik taktılar. ayrıca Kurban Bayramı'nda da 2 bilezik taktıklar ince olanlardan. altın talebim olmadı konusu geçmedi. kayınvalidemle telefonda konuşurken zinciri aldığını söyledi. onlarda âdet 1.5 metre zincir takılırmış 8 ayar olacak dedi. bir şey demedim. ucuna takacağı altınları da söyledi yine siz bilirsiniz dedim. Sonra nişanda takılan bilezikleri bozdurup tekrar almayı düşünüyorum ne diyorsun dedi. bir şey demedim yine siz bilirsiniz dedim.

Biraz tuhaf geldi 8 ayar takmaları annem de gösteriş için yapacaklar işte diyor. Sırf adet diye 8 ayar takıp çok taktık diye övünüyorlar dedi. nişanda takılanlar bozdurulmaz üstüne alsınlar dedi. toplamda konuştuk 140 gram bilezik 10 tane yarım önünde de 1 tane tam altın mıdır cumhuriyet midir ondan alacağını söylediler. annem de işe yaramaz şeyler takıyorlar 8 ayar ne 22 iste değerli ol diye dolduruyor. sana ne kendi takacağına bak dedim. erkek tarafı mıyım öyle miyim böyle miyim diyip durdu. Zaten mobilya borcunu da damat ödüyor dedi. henüz mobilya almadık tabii. Sürekli böyle beni doldurup duruyor. 8 ayar takılmaz mı cidden? gösteriş için mi sadece? Bir de sevgilimin şuan arabası yok çünkü ev aldı. Eve ailesi de destek çıktı. Bu yüzden akrabalarım anneme sürekli damat araba alacak diye takı takmam diyorlarmış. kelepçe tarzı satılmayan şeylerden alırız diyorlarmış. bu içten pazarlık değil midir sinirim acayip derecede bozuldu. Dolduruşa gelmiyorum. Ama annem de susmuyor

öyledir cidden çok süslü ve gösteriş meraklısı 🤣 evinj görseniz saray zannedersiniz. hiç cimriligini görmedim düğünü onlar yapacak zaten hem de 2 tane. biri memleketlerinde biri de yaşadıkları şehirde. bir de cidden zor zamanlar yaşadılar battılar kaynanam kanser oldu. bir de kızkardeşi pahalı bir eğitim alıyor sanırım 1 milyon ödediler. sevgilime de 1.5 milyon verdiler zamanında ev alması için. bunları annem de biliyor. sevgilimin de arabası var ama eski model lada nivalardan. onu gözleri görmüyor işte. ben hariç bütün kuzenlerim zengin adamlarla evlendi kendince diyor ne eksik var. beni de etkiliyo. kendj de fakir adamla evlenmiş babannem ve amcamla Birlikte oturuyorlarmış önceden. kendine bak diyorum benim gibi olma zaten diyor

bilezikler 140 gram 22 ayar. su yolu set 18 ayar. hasır set 8 ayar. zincir 8 ayar. diğerleri Reşat olacakmış sanırım ya da yarım. bilmiyorum. ben düğün takılarını vermem o kadar da değil. ev alındı zaten yakın zamanda

Sizin nişanlınız da fakir bir adam değil. Ancak sizi okuma ve tanıma konusunda yetersiz bir adam olabilir.

Ev adamın, tüm mobilyaları da adam ödeyecek, düğünleri adam yapacak, altınları adamın ailesi takacak; siz de zahmet edip düğüne gideceksiniz. Ailece maddi, manevi çok yorulmuşsunuz gerçekten.(!)

Erkek tarafının zerre kadar aklı varsa, tüm takıları gram altın olarak damada takmalı.

Sizin nişanlınız da fakir bir adam değil. Ancak sizi okuma ve tanıma konusunda yetersiz bir adam olabilir.

Ev adamın, tüm mobilyaları da adam ödeyecek, düğünleri adam yapacak, altınları adamın ailesi takacak; siz de zahmet edip düğüne gideceksiniz. Ailece maddi, manevi çok yorulmuşsunuz gerçekten.(!)

Erkek tarafının zerre kadar aklı varsa, tüm takıları gram altın olarak damada takmalı.
yok istersen gel sana taksınlar belli ki yok sayıldın gelip burda bana yansıtıyorsun. pardon da ne yapıp ne yapmadığımı nereden biliyorsun da konuşuyorsun. maddi manevi gayet de yoruldum. ne aldığımı ne almadığımı ne yapmayacağımı çok iyi biliyorsun da. sen istediğin gibi evlen benim evlenme şeklim böyle. gördüğüm çoğu evlenme şekli de böyle

X