düğünde takılacak altın konusu

Bir kere sen sürekli kimseyle onu konusamam , bunu konuşmam diyorsun. İkincisi karşı taraf sürekli altın üzerinden hesap yapıyor. Bir de ailene sürekli sana ne diyip duruyorsun.bunu karşı tarafa belli ediyorsan işin yaş. Ama dediğim.gibi olmazsa düğünden sonra yaz ozrumu dilerim. Ben demekki yanlis fikir belirttim derim. Son olarak altının ayarı mi , gramı mi konuşuluyor

zaten yapamam yani utanırım. isterlerse alırlar istemezlerse almazlar. annem kadının bileziklerini bile saymış yuhhh dedim..sana ne ya sana ne. ya onlarla kötü olacağım ya kendi ailemle benim için huzur yok herhalde bu süreçte
Kötü olmaya gerek yok sakin olun politik davranın anneniz bu konuyu açtığında dinleyin yorum yapmayın o sizi ikna etmeye başladığını zannetsin bir zaman sonra umursanmadığını görünce susar zaten Allah kolaylık versin benim annemde böyle yapıp beni karşı tarafa rezil etmişti o günler aklıma geldikçe keşke dinlemeseydim diyorum.

Hayır damadın alacağı araba sizin de olmuyor mu sonuçta, nasıl bir mantık bu? Anneniz babanız ne taktıysa aynısını taksınlar işte, ucuza kaçmaya bahane arıyorlar bence. Ya da dediğiniz gibi annenizin uydurması.
annem de uyduruyor olabilir onlar da söylüyor olabilir. en iyisi yüzleşmek sanırım. her şeyi alttan alamam ki

Bir kere sen sürekli kimseyle onu konusamam , bunu konuşmam diyorsun. İkincisi karşı taraf sürekli altın üzerinden hesap yapıyor. Bir de ailene sürekli sana ne diyip duruyorsun.bunu karşı tarafa belli ediyorsan işin yaş. Ama dediğim.gibi olmazsa düğünden sonra yaz ozrumu dilerim. Ben demekki yanlis fikir belirttim derim. Son olarak altının ayarı mi , gramı mi konuşuluyor
bilezikler 140 gram 22 ayar. su yolu set 18 ayar. hasır set 8 ayar. zincir 8 ayar. diğerleri Reşat olacakmış sanırım ya da yarım. bilmiyorum. ben düğün takılarını vermem o kadar da değil. ev alındı zaten yakın zamanda

Kötü olmaya gerek yok sakin olun politik davranın anneniz bu konuyu açtığında dinleyin yorum yapmayın o sizi ikna etmeye başladığını zannetsin bir zaman sonra umursanmadığını görünce susar zaten Allah kolaylık versin benim annemde böyle yapıp beni karşı tarafa rezil etmişti o günler aklıma geldikçe keşke dinlemeseydim diyorum.
anneme dedim yani ne yapayım böyle yapıyorlar. biliyor ailesinin durumunu. kendi bakalım ne takacak konuşuyor

Kaynananın gösteriş merakından anlamıştım aslında… 😂
öyledir cidden çok süslü ve gösteriş meraklısı 🤣 evinj görseniz saray zannedersiniz. hiç cimriligini görmedim düğünü onlar yapacak zaten hem de 2 tane. biri memleketlerinde biri de yaşadıkları şehirde. bir de cidden zor zamanlar yaşadılar battılar kaynanam kanser oldu. bir de kızkardeşi pahalı bir eğitim alıyor sanırım 1 milyon ödediler. sevgilime de 1.5 milyon verdiler zamanında ev alması için. bunları annem de biliyor. sevgilimin de arabası var ama eski model lada nivalardan. onu gözleri görmüyor işte. ben hariç bütün kuzenlerim zengin adamlarla evlendi kendince diyor ne eksik var. beni de etkiliyo. kendj de fakir adamla evlenmiş babannem ve amcamla Birlikte oturuyorlarmış önceden. kendine bak diyorum benim gibi olma zaten diyor

Ne biçim muhabbetler bunlar ya. Konuş nişanlınla benimle bu muhabbetlere girmesinler de. Ayrıca nişanda takılanlar takılmıştır artık, verme geriye hiçbir şey. Boş gösteriş yapmasınlar.

8 ayar kocaman bilezikler bir çeyrek parası ediyor.
Zincirde 22 ayara göre çok ucuz olur.

Fakat insanlar ellerinden geleni yapmış.
Ev alırlen destekte olmuslar oğullarına anneniz ne istiyor.

Peki anneniz ne taktı size neler yaptı.
Bi de onları yazsanız ona göre kıyaslasak.

Bayramda ilk eşinizin ailesine gidecekmisiniz?
Çocuğun adı kız olursa kv erkek olursa kp adı mı olacak?
Tüm temizlik misafir agirlama sizden mi beklenecek?
İlk çocuğun tüm çeyizi anneanne mi yapacak?
Yok öyle hep bana hep bana
farklı şehirde yaşıyoruz onlardan ama yaşıyor olsaydım da yapmam hiçbirini.

O 8 ayar zincirin ucuna taktıkları takilarilar gelinligin ucuna çengelli iğne ilede tutturabilirler sonuçta değil mi ? Kadında gösterişli olsun istemiş olabilir? Ay ama yazık insanlara yine çok takmışlar:KK43: biz hiç takı mevzusu konuşmadık bile.

Damat araba alacak diye takı takmamak neeee. İğrenç zihniyette akrabalarınız var. O araba ikinizin olacak alınırsa. Kaldı ki ailesi destek olmuş ev almışlar bu devirde büyük nimet. Takısını salla. Takıyı ne yapıcan.

8 ayar kocaman bilezikler bir çeyrek parası ediyor.
Zincirde 22 ayara göre çok ucuz olur.

Fakat insanlar ellerinden geleni yapmış.
Ev alırlen destekte olmuslar oğullarına anneniz ne istiyor.

Peki anneniz ne taktı size neler yaptı.
Bi de onları yazsanız ona göre kıyaslasak.
bilezikler 22 ayar. sadece set ve zincir 8 ayar. ailem bana araba aldı. tüm çeyizimi de eksiksiz son model teknolojik aletlerle. benjm üstüme neden geliyorsunuz anlamadım ama. kıyas yapılacak bir şey yok. ben zaten rahatsız oluyorum bu muhabbetten

Ne biçim muhabbetler bunlar ya. Konuş nişanlınla benimle bu muhabbetlere girmesinler de. Ayrıca nişanda takılanlar takılmıştır artık, verme geriye hiçbir şey. Boş gösteriş yapmasınlar.
işte onlarlla arayı bozmak ya da böyle bir muhabbete girmek istemiyorum. annem de öyle diyor takıldı onlar bozdurmak ne üstüne alsınlar diyor. şimdi bir şey dersem sorun çıkaran gelin olacağım olmak istemiyorum

8 ayar altın bildiğin çöp bunu bizzat kuyumcu arkadaşım söyledi sırf millete gösteriş olsun die aliolar onun yerine çeyrek altın alslar daha kârlı olur

Bu arada nisanda takılanların alınması çoğu yerde var istedilerse ben olsam verirdim benden istemediler kalacak demişlerdi. Ama çok anormal uygulanmayan birsey degil

Bu arada nisanda takılanların alınması çoğu yerde var istedilerse ben olsam verirdim benden istemediler kalacak demişlerdi. Ama çok anormal uygulanmayan birsey degil
bizde alınmıyor düğünde tekrar takiliyor ama üstüne tamamlama olarak. direkt bozdurmalarindaki anlamı bilmiyorum. sevgilime soracağım bunu yüzyüze gelince.

X