düğünde takılacak altın konusu

Anneniz bu kadar konuşuyor kendisi ne takacak acaba?
ben de bunu dedim. sen kendi takacağına bak önce dedim. söylemiyor üstümüze ne düşerse yaparız diyor. abime 250 gram taktığını çok iyi hatırlıyorum o kadar takmadım diyor. muhtemelen 2 bilezik ne takacak başka. ondaki de laf işte düşmanlık yapmak bana karşı tarafa

ben de bunu dedim. sen kendi takacağına bak önce dedim. söylemiyor üstümüze ne düşerse yaparız diyor. abime 250 gram taktığını çok iyi hatırlıyorum o kadar takmadım diyor. muhtemelen 2 bilezik ne takacak başka. ondaki de laf işte düşmanlık yapmak bana karşı tarafa
Annenizin gazına gelmeyin bırakın insanlar istediğini taksın. Şimdi siz gaza gelir nişanlınıza bir şey dersiniz, düğünden sonra kocanız bu sefer size der annen ne taktı ki sana diye. Sonra hem aranızda soğukluk olur hem de kendi annesine iyice düşüp annenize düşman olur.

bizde de aile konuşmasında konu açıldı karşı taraf istediğiniz nedir adetiniz nedir diye. annem de gücünüz neye yeterse ne isterseniz o olsun dedi konu kapandı. sonra kayınvalidem nisandan çok sonra söyledi bunları düşünüyorum talebin isteğin var mı diye. dedim yine siz bilirsiniz. Zaten ben girmiyorum ki konuyu açan karşı taraf. aldım diyen de o. bana söyleyen kimse yok anneme söylemişler.anneme de kızdım zaten gelmesinler dedim. hatta konuyu açacağım yüzyüze gelince teyzemle. ama yine de tuhaf geliyor yaptıkları işte. söz hakkım da var mıdır bilmiyorum
Karşı tarafta bir şey yok ki, nişanlına 'hayatim mantıklı düşün, bir buçuk metre kemer güzel ama 8 ayarı ailen 10 alsa biz 6ya bozduracagiz. İki insan maşallah desin diye yani zarar etmeye gerek var mı şu ekonomide?' de, güzelce istişare et , gitsin ailesiyle o muhatap olsun. Nisan takılarını bozdurma, 'yazik niye zarar edesiniz bozdur al, öncesinde veririm bunları da takarsiniz düğünde, dolu görünür' dersiniz.
Anneniz konuşup duruyor, 'kendi alacağına bak' diyorsun,'erkek tarafi miyim ben' diyor, sana daha evlenmeden el kızı muamelesi yapıyor.
İki seçeneğin var. Ya miymiy 'ay anne, sus anne of anne' de, bu arada dol bir güzel nişanlına carla arasıra, aran bozulsun, sana paragöz muamelesi yapsın. Ya da annen yine:akraba damada araba parası vermem dedi' vs zirvaladiginda 'kim dedi? Munise teyze mi dedi? Bak doğru diyorsun di mi bu cümleyi kurdu mu?' De, annenin gözü önünde aç telefonu al hoparlöre 'munise teyze sen böyle böyle mi dedin' de, zaten onlar inkar eder, annenle arası bozulur 😂😂 daha da sana laf taşımaz.
Velev ki devam etti, aynı yoldan ilerle.
Sen böyle sus pus ezik ezik durursan bunlar susmaz
Benim sulalem de ağzı olanın konuştuğu insanlarla dolu. Ama kimse bizim bir şeyimizi eleştiremez. Çünkü ailede herkes biraz deli, kimse 'aman tadım kaçmasın/ ay elalem ne der' diyip de susacak insanlar değil. Ama bizim sulalede de var sizin gibi kendi hayatına söz söyleten,pasif insanlar. Herkes her konuda salak salak yorum yapar, bir saniye de 'ayip mi ediyorum' diye düşünmez

Akrabalarınızın dediği umarım şakadır. Böyle bir şey olabilir mi ya? Ne yapacaktı bu insanlar takıyı elbet ya araba alacaklar ya borçlarını ödeyecekler. Hayret bir şey.

Ben kayınvalidenizden çok sizin akrabalara takıldım. Bahane arıyorlar bir şey takmamak için. Sen kv ile de konuş nişanda takılanları satmayalım az olsun öz olsun başka alacaksanız öyle alın de. Yoksa da bana zaten şunu alın bunu alın muhabbeti yapmayan birisiniz onlar size söylüyor anladığım kadarıyla. bırakın kendileri ne isterse yapsınlar bu muhabbetler çok yorucu ve gereksiz
aynen öyle bir kere ben henüz nişanlı bile değildim bu laf açıldı takı konusunda. işte karşılıklı değil dedi annem öyle şey mi olur ben kimseye hayrına takmıyorum dedi. şimdi de böyle demişler el oğluna el oğluna. bir de bunlar için burdan servis tutalım edelim. diyor annem..asla tutmam

Karşı tarafta bir şey yok ki, nişanlına 'hayatim mantıklı düşün, bir buçuk metre kemer güzel ama 8 ayarı ailen 10 alsa biz 6ya bozduracagiz. İki insan maşallah desin diye yani zarar etmeye gerek var mı şu ekonomide?' de, güzelce istişare et , gitsin ailesiyle o muhatap olsun. Nisan takılarını bozdurma, 'yazik niye zarar edesiniz bozdur al, öncesinde veririm bunları da takarsiniz düğünde, dolu görünür' dersiniz.
Anneniz konuşup duruyor, 'kendi alacağına bak' diyorsun,'erkek tarafi miyim ben' diyor, sana daha evlenmeden el kızı muamelesi yapıyor.
İki seçeneğin var. Ya miymiy 'ay anne, sus anne of anne' de, bu arada dol bir güzel nişanlına carla arasıra, aran bozulsun, sana paragöz muamelesi yapsın. Ya da annen yine:akraba damada araba parası vermem dedi' vs zirvaladiginda 'kim dedi? Munise teyze mi dedi? Bak doğru diyorsun di mi bu cümleyi kurdu mu?' De, annenin gözü önünde aç telefonu al hoparlöre 'munise teyze sen böyle böyle mi dedin' de, zaten onlar eder, annenle arası bozulur 😂😂 daha da sana laf taşımaz.
Velev ki devam etti, aynı yoldan ilerle.
Sen böyle sus pus ezik ezik durursan bunlar susmaz
Benim sulalem de ağzı olanın konuştuğu insanlarla dolu. Ama kimse bizim bir şeyimizi eleştiremez. Çünkü ailede herkes biraz deli, kimse 'aman tadım kaçmasın/ ay elalem ne der' diyip de susacak insanlar değil. Ama bizim sulalede de var sizin gibi kendi hayatına söz söyleten,pasif insanlar. Herkes her konuda salak salak yorum yapar, bir saniye de 'ayip mi ediyorum' diye düşünmez
zaten bozulsun diye takmadıkları için herhalde 8 ayar takıyorlar. 22 ayarda da zarar o takılar bildiğim kadarıyla. ben sevgilimle bu konuları konuşamam yani. ben de teyzem gelince soracağım annemin yanında bakalım ne dedi. bilezikte 140 gram takarım dedi. herhalde 20 7 yerine 14 10 almayı düşünüyor. çünkü kaynanam böyle gösterişli şeyleri sever. başka bir şey bilmiyorum. şimdi hayır vermem dersem paragöz de olurum

Bu yüzden akrabalarım anneme sürekli damat araba alacak diye takı takmam diyorlarmış. kelepçe tarzı satılmayan şeylerden alırız diyorlarmış.
Hepsi çok ilginç ama bu kısım daha da ilginç. Akrabalar bunu düşünüyor mu cidden? En son aklıma gelecek şey bu olurdu. Bana ne, ben takayım ne yaparlarsa yapsınlar der geçerim.

Annenizin gazına gelmeyin bırakın insanlar istediğini taksın. Şimdi siz gaza gelir nişanlınıza bir şey dersiniz, düğünden sonra kocanız bu sefer size der annen ne taktı ki sana diye. Sonra hem aranızda soğukluk olur hem de kendi annesine iyice düşüp annenize düşman olur.
gelmiyorum zaten ama arada ne alaka yani diyorum. mesela ne alaka 8 ayar set 1.5 metre zincir. ne alaka anlam veremiyorum. benim arabam var ama evim yok. sevgilimin evi var arabası yok. nişanlım şükür ne istersem yapar talep etsem de alır. annem de et biraz naz yap değerli olursun diyor. sinir oluyorum bu kafaya

Hepsi çok ilginç ama bu kısım daha da ilginç. Akrabalar bunu düşünüyor mu cidden? En son aklıma gelecek şey bu olurdu. Bana ne, ben takayım ne yaparlarsa yapsınlar der geçerim.
evet bana da saçma geldi. acaba annem mi öyle dedi diye düşünmüyor da değilim. küçük teyzem demişti bir iki kere işte benden sana hatıra olsun bu yüzden takacağın bir şeyler almak istiyorum diye. ama diğerlerinden birinin böyle düşünmesi beni çok üzdü. gelmesinler düğünüme de o zaman.

Bence annenizi hiç umursamayın nışanlınızın ailesiyle de böyle muhabbetlere girip şimdiden kendinizi kötü etmeyin anneniz takılanları az buluyorsa sizi gaza getirmek yerine karşı taraftan beklediklerini kendi taksın bir zahmet.

Bence annenizi hiç umursamayın nışanlınızın ailesiyle de böyle muhabbetlere girip şimdiden kendinizi kötü etmeyin anneniz takılanları az buluyorsa sizi gaza getirmek yerine karşı taraftan beklediklerini kendi taksın bir zahmet.
zaten yapamam yani utanırım. isterlerse alırlar istemezlerse almazlar. annem kadının bileziklerini bile saymış yuhhh dedim..sana ne ya sana ne. ya onlarla kötü olacağım ya kendi ailemle benim için huzur yok herhalde bu süreçte

evet bana da saçma geldi. acaba annem mi öyle dedi diye düşünmüyor da değilim. küçük teyzem demişti bir iki kere işte benden sana hatıra olsun bu yüzden takacağın bir şeyler almak istiyorum diye. ama diğerlerinden birinin böyle düşünmesi beni çok üzdü. gelmesinler düğünüme de o zaman.
Hayır damadın alacağı araba sizin de olmuyor mu sonuçta, nasıl bir mantık bu? Anneniz babanız ne taktıysa aynısını taksınlar işte, ucuza kaçmaya bahane arıyorlar bence. Ya da dediğiniz gibi annenizin uydurması.

X