Düğüne 20 gün kala hayatım alt üst oldu!!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben de beklemekten unutamamaktan çok korktum biliyor musunuz? Bu nedenle de yazdım. Ama evlenseydik yüzümüz iki gülüyorsa beş ağlardı bunu biliyorum.
İnşallah dediğiniz gibi olur çok teşekkürler. Aynı durum olduğu için ben de sizi çok iyi anlıyorum.

Bir kere sevgi böyle olmaz, tabii dışarıda muhteşem ilişki gibi rol yaptıysanız insanların sizin ilişkinize başka demesi normal. Belki siz sevmişsinizdir de -ki bence siz de sevmiyorsunuz sadece özgüven sorunu ve sevilmeme korkusu yaşıyorsunuz- onun sizi sevmediği çok bariz. Şiddet var, aldatma var, aşağılama var, e daha ne olsun? Hayatınız alt üst olmamış Allah’ın sevgili kuluymuşsunuz, şayet bu tavırda devam ederseniz kendinize bu davranışları reva görürseniz bir sonraki sevgiliniz de bundan farklı olmaz, bence psikolojik yardıma ciddi ağırlık verin.

Haklısınız benimde hayatimda pişman olduğum ,keşke dediğim bir çok şey var.Bazı şeyler ders alıp güçlenmemiz için gerekli belki de.Sonrasinda inanın saçma sapan insanlar için üzüldüğümüze üzülüyoruz. Zararın neresinden dönseniz kârdır,Allah bundan sonra karşınıza iyi insanları çıkarsın. Umarım çok mutlu olursunuz.

Amin inşallah sizin için de öyle olur çok teşekkürler güzel yorumunuz için.

Bilmiyorum gerçekten sevdiğimizi düşünüyorum. Teşekkürler evet ara vermeden devam ediyorum.

Boyle seyler okuyunca cok uzuluyorum ,bu kdar kör oomauin lutfen yaa bu anlattiklarinizin askla yakindan uzaktan hic bi alakasi yok ,kendinize uzulmuyosaniz annenize,babaniza uzulun ,kim bilir ne kdar uzuluyordur anne-babaniz... iletisimi kesin iyi veya kotu cevap vermeye bile gerek yok hazir kurtulmussunuz ruh hastasindan....

Seven insan kıyamaz o senden çok kendini seven bir acizmiş. 11 senelik evliyim eşimin sabır sınırlarını ne kadar zorlasamda en ufak bir şiddet eğilimi dahi görmedim ondan. Evlenmeden sana bunları yaşatarak evlendikten sonra daha kötü şeyler yaşatacağını vaadetmiş bence. İlk aşkım sevemem başkasını diye düşünme hiç. İnsan unutan bir varlık sadece zamana ihtiyacın var. Henüz çok taze bi ayrılık bi boşluğa düştün, özlüyorsun o yüzden genelde yaşadığınız güzellikleri hatırlıyorsun. Zamanla geçeceğine inan. İleride daha ne aşklar ne mutluluklar yaşarsın. Kendinle barış sana değer vermeyen önceliği olmadığın birine neden hayatını adayasın ki...

Biz başkaydık çok severdik felan demişsiniz ama seven insanın şiddet uygulayabilecegini zannetmiyorum, sevgi bu degil ! Zaten surekli kavgalarla gecen bir ilişkiymiş ! Kesinlikle sağlıklı bir ilişki değil !

maddi durumu yerinde genc bir arkadasimizsin.

bence biraz ise guce ara ver, ve kisisel gelisimine zaman + para yatirimi yap.

Kendini egitimli birisi olarak tanitiyorsun, hatta karsi aile icin basitler gibi tabirler kullaniyorsun,

ancak senin dusunce yapin da cidden saglikli degil.

bir yerlerde kisisel gelisimin eksik kalmis.

bunlari asla seni uzmek veyahut yermek icin yazmiyorum. farkinda olmadigini dusundugum icin yaziyorum.

Ancak sana sunu soyleyeyim, benim ilkokul terk olan anneme ilkokul mezunu olan babam bu sekilde davranamaz, annem buna izin vermez, babam buna hakki oldugunu dusunmez. Annem ve babam bu tarz bir iliskinin ismini asla sevgi olarak koymaz.

mühendis hanım ne yaptın tamamen ayrıldın demi
Merhabalar, evet zaten biz 2,5 ay önce ayrıldık eşyalarımı falan toparladım.
Kendisini de engelledim tamamen unutmaya çalışıyorum başka şeylere yönelerek. Bu kadar olaydan sonra toparlanamazdı zaten ama psikolojik şiddetten kafam çok bulanmıştı, çok teşekkürler.

Evet çok haklısınız çok teşekkürler :)

Evet haklısınız bir yerlerde bir eksiğim olup kendime bunları reva gördüğüm için psikolojik destek alıyorum.
Basit demek istemedim ama çok farklılardı ailede kimsenin bir arkadaşı bile yoktu kimse kimseyle görüşmüyordu ve oturup kalkıp kendilerini şişiriyorlardı.
Baba oradan karısına seslenirdi benim yanımda; say bakalım seni hangi arabalara bindirdim diye. Kadın da başlardı BMW'nin kaç modeli Mercedes'in kaç modeli.. diye.
Ama işte iş gerçeğe dönünce günahımız ne derlerdi insan içinde utanırdım ben de tuhaflık oradan.
Eğitimle alakası yok başta da belirttim şu an o kadar çok üniversite ve imkan var ki herkes bir yerden mezun olabilir zaten çok da bir özelliği yok bana kalsa olay kendini geliştirip kendine yetebilmekte.
Ben de bunun için çabalayacağım, teşekkür ederim yorumunuz için.

Nişanlınız olacak o ruh hastası sizi hiçbir zaman sevmemiş herşeyden önce bu gerçeği kabullenin. Daha ilişkinin başında size şiddet ve her türlü psikolojik baskı, aşağılama uygulayan bu insan görünümlü varlık için hala nasıl seviyorum dersiniz aklım almıyor. Bu olayda en çok ailenize üzüldüm, o kadar büyüt, eğitim ver, iyi insan olması için çabala ama sonra çocuğunuz psikopatın birine kapılsın gitsin. Psikolojik desteği sakın bırakmayın ve kendinize saygınız yoksa bari ailenize olsun.

Okurken masumiyet dizisi geçti gözümün önünden.Orda da o kadar olanlara rağmen kız hala oğlanı çok seviyorum diyordu.En sonunda gerçeklerle yüzleşip doğru olanı yaptı.Lütfen şiddet uygulayıp,aldatan biri seviyorum demesin.Bunları yapan biri için sevgisinden ölüyorum demek kendinize yapacağınız en büyük ķötülüktür.Yol yakınken kurtulmuşsunuz.Allahın sevgili kuluymuşsunuz.Olaylar çok yeni sakın geri dönmeyin.Aradan zaman geçsin ben kendime ne yapmışım diyeceksiniz.Eminim karşına daha düzgün ailenin de onay verdiği biri çıkacaktır.

Sen mutlu değilmişsin ki. Kaç kurtul.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…