Düğüne bir ay kala nişan attık, yapılan haksızlıklara tahammül edemiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evi diyor perdeli bırakmışlar djdjdjjdjdjd ben hala kaynanamın kek kalıbını kullanıyorum kullanmış ama fazla ver kız dedim 😂 hatta perdesi de var daha büyük eve geçince fazla perdem var dedi koşarak aldım gidip ondan 😂
Bende de pirinç havan ve canavar gibi bir ütü masası var kvnin. 13 yıldır kullanıyorum, ütü masası tık demedi daha.

Hatta kadın oğlu ortaokuldayken çeyizine ocaklı fırın alıp koymuş, görsen o fırını türk filmlerinde bile öylesi yok, tavuk çevirme aparatı var diye özenmiş almış koymuş. Hiç beğenmediğim halde 5 yıl kullandım, şehir değiştirirken kaynıma bıraktık. Onlar da kullandı yıllarca. Kimse ölmedi bir eski model fırın yüzünden.

Çiçeğim senin Türkiye ekonomisinden haberin var mı? Bu devirde kira vermeden başını sokup oturacağın bir ev bahşedilmiş sana sen mutfak dolabında takılı kalmışsın, kiraya çıkalım diye şeçenek sunmuş nişanlın +1 oda için onu kabul etmemişsin. Cenazen olduğunda formalite icabı da olsa üç gün sayıp gelmişler ama sen onun anneannesi rahatsızlandığında misilleme yapıp gitmemişsin. Ben çocuk ve ailede bir hata göremedim kusura bakma. Kadın en başında size söylemiş bu evi onlara vericem diye. Senden önce yapılan plan ve projeleri tapusu sende olmayan bir ev için değiştirme hakkına sahip değilsin. O kayınvalidenin tasarrufunda. O olmasın bu olsun ama pahalı olmasın demek iyi niyet göstergesi değil. Dedikodu mevzularına gelince senin aklın hala o tarafta olduğu için duyduklarından istifade edip bir bağ kurmaya çalışıyosun ama milletin ağzı torba değil büzesin. Dedikoduyu seven en yakının, hatta aracılar bile çıkarabilir. Karşı tarafa boşa yüklenme.

Bizde var böyle bi gelin çarşaf dantel dışında hiç bir çeyiz getirmeyip tüm evi beyaz eşyaları tümü koltuk dolap ne varsa kayınpeder alıyor evlendikten sonra robot süpürge diye tutturuyor alınıyor bu seferde dikey süpürge isterim diye zırlıyor normal süpürgesi var ağır geliyormuş evi de beğenmeyip dublex ev alın diye surat yapıyor yok ya bunun sonu yok
Vay beee:KK14::KK14:

Bak buraya yazıyorum bu damat 1-2 aya nisanlanir bu yıl bitmeden evlenir,seneye bebeği olur 🤭
Premses gelin bu haliyle devam ederse yazık ailesine daha çok çektirir 🤷
Aman görücü usulü zaten. Leyla ile Mecnun mu olacaklar? Ev var eşya var nişanlanır herhalde ne yapacak? Ay şu görücü usulü bir tek beni mi kötü ediyorn🙄

Tutacaklarmış anladığım kadarıyla zaten, kiralık ev aramışlar. Sanırım baktılar ki kiralar uçtu, vazgeçtiler.
Ya ama ev kayınvalidenin evi, hangisini isterse onu verir. Onu değil de bunu ver demek biraz "şey" oluyor.
Anneannesi hastanedeyken aramamaları ise kocaman bir fiyasko. Ne olursa olsun cenazede o kadın aramış. Bir kere ailesini aratabilirdi, dünür olacak bu insanlar, ayıp.
Ondan sonrası da buna bağlı olarak gelişmiş zaten. Anneanne hırsını kusmuş, evin tadilatına karışmış, o da haksız tabi. Ama olayın fitilini ateşleyen konu sahibi. Ev ev ev, konuda evden başka bir şey yok. Evle mi evleneceksin be bacım diyesim geldi yani.
Kiralık evler tabi kendisine verilenin bin beteri ama kol gibi de kiraları var . Orda bi kafasına dank etmesi lazımdı, ya b.k gibi evlere ne kiralar isteniyor, kaynana hazır ev vermiş bi şükür mü etsem yok yani. Hala da zoruna gidiyor eski evi veriyor diye. Kazanırken yanındaymış gibi.

Tutacaklarmış anladığım kadarıyla zaten, kiralık ev aramışlar. Sanırım baktılar ki kiralar uçtu, vazgeçtiler.
Ya ama ev kayınvalidenin evi, hangisini isterse onu verir. Onu değil de bunu ver demek biraz "şey" oluyor.
Anneannesi hastanedeyken aramamaları ise kocaman bir fiyasko. Ne olursa olsun cenazede o kadın aramış. Bir kere ailesini aratabilirdi, dünür olacak bu insanlar, ayıp.
Ondan sonrası da buna bağlı olarak gelişmiş zaten. Anneanne hırsını kusmuş, evin tadilatına karışmış, o da haksız tabi. Ama olayın fitilini ateşleyen konu sahibi. Ev ev ev, konuda evden başka bir şey yok. Evle mi evleneceksin be bacım diyesim geldi yani.
Ama o evi kiralayıp kirasını alıp tutacaklarmış aklı veren yine çilekli süt hikaye nerden baksak fiyasko

Bende de pirinç havan ve canavar gibi bir ütü masası var kvnin. 13 yıldır kullanıyorum, ütü masası tık demedi daha.

Hatta kadın oğlu ortaokuldayken çeyizine ocaklı fırın alıp koymuş, görsen o fırını türk filmlerinde bile öylesi yok, tavuk çevirme aparatı var diye özenmiş almış koymuş. Hiç beğenmediğim halde 5 yıl kullandım, şehir değiştirirken kaynıma bıraktık. Onlar da kullandı yıllarca. Kimse ölmedi bir eski model fırın yüzünden.
Ne kadar güzel devir ekonomi devri para bilemişse yazık gğnah bazı şeyler onlar da ana . Boşver bacım biz ne desek anlamayacak

Kiralık evler tabi kendisine verilenin bin beteri ama kol gibi de kiraları var . Orda bi kafasına dank etmesi lazımdı, ya b.k gibi evlere ne kiralar isteniyor, kaynana hazır ev vermiş bi şükür mü etsem yok yani. Hala da zoruna gidiyor eski evi veriyor diye. Kazanırken yanındaymış gibi.
Ay Katip kendimi zor tuttum yumuşatıp yazdım, yoksa kötü görümce diyorlar bana burada.
Katip şu sıra bu tarz kızlar türedi. Kayın ailenin elinde ne varsa bunlara saçmak zorunda sanki. Kadının dört evi varmış, eee? Kazanırken yanında mıydın da hak iddia ediyorsun? Bir de eski ev diyor, bizim burada 50 senelik binalardaki evler 1 milyona satılıyor. Gelsin de alsın bakayım, bu evlerin bir de ev kirası gibi aidatları var he. Kayınvalide büyük kıyak çekmiş ama anlayamamış kızımız.
Üf kreşlerde anaokullarında falan olur bu tarz çocuklar. Arkadaşı hangi oyuncağa elini atsa onu istiyorum diye yıkar ortalığı. Konu sahibininki de az biraz ona benzemiş. Kayınvalide diğer evi teklif etse bu sefer de bunda gözü kalacaktı. :deli: Maksat kadının elindekini almak olsun.

Aaa hizu 5 ayda aşklarından dağları delmişler daha ne olsun 😂
Görücü usulü beni de kötü ediyor 😕
Yani ne bileyim, benim dayım için gelin arıyorlardı. Hiç hoş muhabbetler dönmüyordu. Sanki domates seçer gibi yok o böyle yok şu şöyle konuşuluyor bilmem ne 🙄

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X