Düğüne bir ay kala nişan attık, yapılan haksızlıklara tahammül edemiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Zaten direkt vınladı ama öfkemizin ateşi uzun süre sönmez 😆😆 millet gece yarısına kadar saydirir durur artık 😆😆
Bu konuyu ilk yazdiginda okumaya başladım arada iki çeşit yemek yapıp tekrar okudum emek verdim emeeeek icimdekileri söylemeliyim . En kotu kira üç bin olmuş dolap üstüne gelmişmiş valla birde böyle bir güruh var verdikçe fazlasını istiyorlar . Hak gibi görüyorlar her şeyi

Kusura bakmayın ama burada tek suçlu olan sizsiniz, size ne yani ev sonuçta kadının istediği evde oturur siz kendinizi kötü göstermiş siniz eski nişanlınız da sizin gerçek yüzünüzü görmüş hemen kurtulmuş, ne sanıyordunuz sizin için annesini kötü evemi çıkaracak her şeyi benim olsun diyip ta sonra bişey istemedim ki diye kendinizi masum göstermeye çalışıyorsunuz, sonuçta size ev vermiş ne halin varsa gör dememiş şükür etmeniz lazımdı, olan olmuş artık artık yaptıklarınıza ders alıp bidaha böyle cahillik yapmazsınız inşallah

Aaa hizu 5 ayda aşklarından dağları delmişler daha ne olsun 😂
Görücü usulü beni de kötü ediyor 😕
Yanlışlar gözünüzü severim 5 ayda nasıl sevmişler bana da anlatın. Aklıma takıldı açıp bakıyorum bebeklik resimlerime beş aylıkken gülerken resmim yok, kendimi bile daha tanıyıp sevememişim elin adamını ne ara tanıyıp seveceğim. Basmadı kafam

Bu konuyu ilk yazdiginda okumaya başladım arada iki çeşit yemek yapıp tekrar okudum emek verdim emeeeek icimdekileri söylemeliyim . En kotu kira üç bin olmuş dolap üstüne gelmişmiş valla birde böyle bir güruh var verdikçe fazlasını istiyorlar . Hak gibi görüyorlar her şeyi
Millet dolabı gerekirse sırtında taşır ne demek mutfak basıyor deli mi ne 😆 neymiş kirliymis temizle sanki incilerin mi dökülür, bak yine sinirlerim bozuldu 🙄🙄 ev almak kolaymış gibi hazır evi beğenmiyor🙄

Millet hırsını alamadı bir türlü. Dönülüp dönülüp tekrar yazılıyor 😆😆 hiç bu kadar haksız bir konu sahibi görmemiştim 😆😆

ya kiralık ev bulamadı bizim yeni atanan memur arkadaşlar.
bi tanesi emlakci komisyonu depozito peşin kira verdi 19 bin lira. ertesi gün arayıp gel parani al vazgeçtik dediler.
yazık günah insanlar 5 bine bile ev bulamaz hale geldiler.
gerçekten şımarıklık bu kadarı

Eskiden evlenme programlari vardi. Bi gelin adayi maddi isteklerini sayiyordu. Bende "Acaba sen masaya ne getiriyorsun" dedigimde esim ince bir sesle "Bakireyim" demisti. :KK70: O hesap..Millet baskasinin parasindan malindan ne güzel hak biciyor kendine. Böylelerine sahsen bir kurus vermem. Oglumu da kullandirtmam..

O kadar çok şey var ki yazılacak. Hangi birini aklımda tutayım?

Taziye için niye 3 gün gelmek zorundalar ki? Eşiniz değil sonuçta. Evli bile olsanız 3 gün niyeymiş?

Karşı taraftaki hasta için niye engelliyorsunuz sizinkileri? Ne kadar ayıp.

Ayrıca siz paragöz konusunu yazmadan da içimden ne kadar da mal düşkünü dedim. Kusura bakmayın da mal da mal diye tutturmuşsunuz. İyi ki ayrılmışsınız.

Millet dolabı gerekirse sırtında taşır ne demek mutfak basıyor deli mi ne 😆 neymiş kirliymis temizle sanki incilerin mi dökülür, bak yine sinirlerim bozuldu 🙄🙄 ev almak kolaymış gibi hazır evi beğenmiyor🙄
Ayy o evi verse başka birşey isterdi konu sahibi . Bakalım bı daha ki sözlüsünden ev olanı olacak mı 🤣

Eskiden evlenme programlari vardi. Bi gelin adayi maddi isteklerini sayiyordu. Bende "Acaba sen masaya ne getiriyorsun" dedigimde esim ince bir sesle "Bakireyim" demisti. :KK70: O hesap..Millet baskasinin parasindan malindan ne güzel hak biciyor kendine. Böylelerine sahsen bir kurus vermem. Oglumu da kullandirtmam..
Gerçekten bende böyle gelin istemem ya. Ben bir kere evime oturtmam.istedikce istiyorlar

Ay Katip kendimi zor tuttum yumuşatıp yazdım, yoksa kötü görümce diyorlar bana burada.
Katip şu sıra bu tarz kızlar türedi. Kayın ailenin elinde ne varsa bunlara saçmak zorunda sanki. Kadının dört evi varmış, eee? Kazanırken yanında mıydın da hak iddia ediyorsun? Bir de eski ev diyor, bizim burada 50 senelik binalardaki evler 1 milyona satılıyor. Gelsin de alsın bakayım, bu evlerin bir de ev kirası gibi aidatları var he. Kayınvalide büyük kıyak çekmiş ama anlayamamış kızımız.
Üf kreşlerde anaokullarında falan olur bu tarz çocuklar. Arkadaşı hangi oyuncağa elini atsa onu istiyorum diye yıkar ortalığı. Konu sahibininki de az biraz ona benzemiş. Kayınvalide diğer evi teklif etse bu sefer de bunda gözü kalacaktı. :deli: Maksat kadının elindekini almak olsun.
Bi tane de bizim başımızda vardı ya, ne versen doymayan bi tip. Düğünde üstünde gelinliği, almaya gidiliyor , ergen erkek kuzenlerine diyormuş ki gelenleri para koparmadan salmayın. Pis kezban. O ara iyi ki duymamışım , pis bozardım. Teyzem neler yapmadı , daha bizim salak oğlan çalışmıyorken olmayan yerlerine güvenip i Phone aldı bu sümüklüye, ne var yok teyzem ödedi tabi. Öyle hiç kaynanalık yapayım peşine düşmedi kadın bi de , zaten aşırı cool bi kadın ya, işi olmaz ahahsshs . Onlara göre teyzem para versin çekilsin, kendi ailesi ile at koştursun. En başta kuzenim karşı çıkıp boşanma davasını patlatınca teyzem doldurdu oldu 🥴 Yemek mevzusunda kıllanmadım değil, bizimki de 1 tas yemek yapmamış çalışmamasına rağmen, kuzenim işten gelir evi temizlermiş falan, en ufak laf duysa bizim kezban, bavulu toplar gidermiş. En son kaldı elinde bavulu ile baba evinde, nazını çekip geri götüren olmayınca. Bunlar zaten nişanlı iken de kavga edip dururlardı, ara yapması ile meşhur dedem bile dedi ta o zamanlar siz ayrılın bak evlenirseniz boşanırsınız diye. Böyle de bir hikayem vardır. Burda deniyor ya hep, isteyin isteyebildiğiniz kadar , kıymetli olun. O işler her zaman öyle olmuyor işte.

Yani ne bileyim, benim dayım için gelin arıyorlardı. Hiç hoş muhabbetler dönmüyordu. Sanki domates seçer gibi yok o böyle yok şu şöyle konuşuluyor bilmem ne 🙄
Benim bir akrabama da kız bakmaya gidildi. Manavda çalışıyor diye söylendi. Gidip baktılar kadinlar, tıpkı meyve sebze alacak gibi. Kelimenin tam anlamı gerçekleşti yani. O zamana göre "evde kalmış" diye niteliyorlardi. 35'ten fazlaydi yaşı. Eğitim, iş hayatı da olmayinca erken evlenmeyi marifet sayıyorlar herhalde.

Neyse gidip baktılar kadinlar. Eve gelince "bıyıklıydı bıyıklıydı" diye gülüp dalga geçtiler. 😔

Bir zaman sonra damat adayı ile kızın evine gittiler. Damat beğenmemiş.

Kız, görücüler giderken poşet poşet hediye vermiş. Taze süt, meyve, sebze, yöresel köy ürünleri gibi.

Bunu da "Kendini kabul ettirmek, beğendirmek için" diye anlattilar.

Küçüktüm ama ne kadar gurur kırıcı olduğunu hissetmiştim.

Sonra konudaki damada öyle bir eş nasip oldu ki...

1 tane iyi huyunu söyleyemem.

Ahlak, namus, iyi huy, kalp güzelliği, yüz güzelliği, annelik, eşlik ... 1 tane artısı yok.

Gerçekten bende böyle gelin istemem ya. Ben bir kere evime oturtmam.istedikce istiyorlar

Ya böyle insanlarin kendileri calisip birsey elde ettiklerine asla inanmam..cünkü kendi birseyler icin cabalayip basarsa ne kadar emek istedigini bilir ve ona göre karsinin emegine de saygi duyar. Ev sahibi olmak bu devirde kolay mi mesela? Diger ev belki gercekten daha güzeldi. Ama mal onun ve senelerdir oraya gecmek istiyor kadin. Yani daha ne. Ben nisanlimi ikinci kez sordurtmaya utanirdim

Bi tane de bizim başımızda vardı ya, ne versen doymayan bi tip. Düğünde üstünde gelinliği, almaya gidiliyor , ergen erkek kuzenlerine diyormuş ki gelenleri para koparmadan salmayın. Pis kezban. O ara iyi ki duymamışım , pis bozardım. Teyzem neler yapmadı , daha bizim salak oğlan çalışmıyorken olmayan yerlerine güvenip i Phone aldı bu sümüklüye, ne var yok teyzem ödedi tabi. Öyle hiç kaynanalık yapayım peşine düşmedi kadın bi de , zaten aşırı cool bi kadın ya, işi olmaz ahahsshs . Onlara göre teyzem para versin çekilsin, kendi ailesi ile at koştursun. En başta kuzenim karşı çıkıp boşanma davasını patlatınca teyzem doldurdu oldu 🥴 Yemek mevzusunda kıllanmadım değil, bizimki de 1 tas yemek yapmamış çalışmamasına rağmen, kuzenim işten gelir evi temizlermiş falan, en ufak laf duysa bizim kezban, bavulu toplar gidermiş. En son kaldı elinde bavulu ile baba evinde, nazını çekip geri götüren olmayınca. Bunlar zaten nişanlı iken de kavga edip dururlardı, ara yapması ile meşhur dedem bile dedi ta o zamanlar siz ayrılın bak evlenirseniz boşanırsınız diye. Böyle de bir hikayem vardır. Burda deniyor ya hep, isteyin isteyebildiğiniz kadar , kıymetli olun. O işler her zaman öyle olmuyor işte.
Sonunda boşandı mı? Geneli bin bir özürle geri dönüyor da. Baktı ki koca ve para gidiyor, o zaman bir süre olması gerektiği gibi davranıyorlar.

Ay kahkaha attım 🤣🤣

Şaka bi yana,
Konudaki gelin personasından zaten hiç hazzetmedim, tutacak yerini bulamadım o ayrı, damat adayı şaşkın ötesi bi şey zaten. Ancak kv de sevdiğim tür insanlardan değil, eğer anlatıldığı gibi yaşandıysa olay.

Abicim, sen oğlunla geline bir ev ayırmak istiyorsun, diğer evi de kendine istiyorsun madem, ne bulandırıp sanki fedakarlık yapar gibi gösteriyosun "Benim oturduğum ev büyük, siz büyük evde oturursunuz, oğlum burayı daha çok seviyo " filan ne gerek var bu pozlara?

"Çocuklara oturduğum evi ayırdım, ben diğer eve geçeceğim. Oturmak isterlerse, otursunlar" bitti gitti.
Amaaan.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X