Düğüne bir ay kala nişan attık, yapılan haksızlıklara tahammül edemiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Süslemesin efenim neyini süsleyecek daha, beleş ev veriyor bundan ala kolaylık mı var? Yok, "Analar taş yesin, yarımşardan beş yesin" hesabı, sevmem.

Konudaki gelin karakteri zaten tövbeler olsun bi şey. Diğer evi görünce "Bu ev sıcacık, küçük evimiz, yuvamızz"... Sanki bana küçük Emrah. Nasıl da giriyor damadın aklına nasııl... Sinsiiğğ ahshs
Sırf kayinvalide istiyor diye diğer eve kafayı takmadıysa bende birşey bilmiyorum.

Sıcacık küçük ev muhabbetleri ile nişanlının gözünü boyamaya çalışmış ama onca çaba boşa gitmiş. 😥

Bir de ne kadar aşık olduğunuza dair methiyeler yazmışsınız da aşkından böylesi gözü dönen insan o evi cennet gibi görürdü
Ben evlendiğimde tayini beklediğimiz için eşimin 1+1 bekar evine geçmiştik. L koltukta uyuyorduk 😂😂 eşyalar sonra alındı, ev tutuldu. Demek ki 1 buçuk ay benim yaşadığım evi görse kaçar gider bu kız 😂😂😂

Ahahaha bu deyimi çok sevdim . Ya bu ilk başta niyeyse karşılıkli show olayı oluyor . Yalnız burda gelin o kadar ustelemis ki . Ben bu de şu kafayı anlamıyorum adamın hayatında sadece beş ay varsın hangi kafayla her diyeceğinin yapılacağina inandın ? Daha arada sevgi ve güven bağı tam oluşmamış bile her şeye naz niyaz . Yani bizde bir deyim vardır yazamıyorum 😅 bulmuş da bunuyor deyim bari

Almanlarin meshur bir lafi vardir: "Hediye edilen atın agzina bakilmaz." Burdada "Hediye edilen evin dolabina bakilmaz" diyebiliriz :KK70:

Almanlarin meshur bir lafi vardir: "Hediye edilen atın agzina bakilmaz." Burdada "Hediye edilen evin dolabina bakilmaz" diyebiliriz :KK70:
Bence konu sahibinin meselesi dolap değildi . Dişini geçirmek diye düşünüyorum . Bu kadar takıntıdan bunu anlıyorum . Annanesi vefat etmiş üç gün sonra geldiler diye onun bile kinini tutmuş . Dediğim gibi el elinkini görmeyince en büyüğü kendinde sanırmış . Sandı ki geçiririm dişimi işte o iş öyle kolay değil 😅

Size gereksiz gelebilir benim için her ayrıntısıyla anlatmam gereken önemli bi konu. Okumadan geçebilirsiniz
Yarısına kadar yani nişanı attığınız yere kadar ancak okudum ve oraya kadar olan kısmında açıkcası hiç haklılık payınız yok.
Kadının kendi evi istediğini seçer ve oturur istediği zaman aboneliklerini alır istediği zaman taşınır.
Herşeyi takıp dilinize dolamışsınız hep memnuniyetsiz davranmışsınız. Bir kere anneanneye sormuşsunuz o size yok dediği kadının hevesi var dediği halde üstelemişsiniz. Önümüze her türlü imkam sunulmuş ama siz şimarık çocuk misali kadının evine göz dikmişsiniz. Ayrıca evden çıkarken götürmediği eşyalar atılacaksa oğlum atar diye düşünmüştür ki kadının en doğal hakkı. Olay çıkarmak ve söylenmek için yer aramışsınız. Birde hepsini geçtim aranızda ne olursa olsum hastalık durumunda aramanız ilgilenmeniz gerekirdi ki en haksız olduğunuz yer burası. Bayramda nişanlınız gelmemiş aramamış ama sizde kayınvalidenizi aramamışsınız orda da elle tutulur bir yanınız yok. Üzgünüm ama siz haksızsınız nişan atılma kısmına kadar okudum kadarıyla sonrasına bakamadım çok uzun.

Ben evlendiğimde tayini beklediğimiz için eşimin 1+1 bekar evine geçmiştik. L koltukta uyuyorduk 😂😂 eşyalar sonra alındı, ev tutuldu. Demek ki 1 buçuk ay benim yaşadığım evi görse kaçar gider bu kız 😂😂😂
Ben de çok duydum böyle bekar evinde uzun süreler hatta 😊 Ya kayınvalide ile yaşama durumu olsa konu sahibi ne yapardı acaba🤪

konu sahibi demiş ki bu evi kiraya verelim başka eve çıkalım yani illa kayınvalidenin evinde oturalım dememiş sanırım. Ama damat adayı “annem nerede isterse orada oturacağız” demiş. Eğer doğru anladıysam ben konu sahibine hak verdim. Ayrıca iftira atılması çok çirkin. Eşyalar pahalı geldiyse biz alamayız hadi bize müsaade deseler kafiydi ki demişler zaten bir de neden iftira atılıyor lüks düşkünüydü diye arkasından konuşuluyor çok absürd bir durum.

Nasıl oldu anlamadım ama hepsini okudum çoğu noktada aşırı haksızsiniz kendinizden soğutup nefret ettirmissiniz bazı kadınlar politik olamıyor sizde olamamissiniz kartlarınızı açık oynayio kaybetmissiniz şunu ilk önce anlamaniz gerek 5 aylık bir kadın için hiçbir erkek annesine laf ettirmez ayrıca kaynanan sana ev vermiş kirli temiz vs vs bu devirde ev bulmak kiraya çıkmak ne kadar zorken hemde siz kadının yıllardır bir heves içine girmek istediği eve göz dikmissiniz. Zaten bu el kizlarinin gelipte her mala mülke akılları sıra ortak olmaya çalışmalarını asla anlamıyorum eşya meselesine gelince pahalı ucuz bilemem herşeyi gene karşı tarafa aldirmissiniz saka gibi siz ne aldınız ? Ucuzunu seçtim diyeje kadar sizde oturma odasını mutfak masasini çamaşır bulaşık Mak alsaydiniz bunlar kız tarafina düşen şeyler bence iki tarafta birbirinden kurtulmuş boşver yeni koltukların eşyaların keyfinide ex kaynanan sürsün

Ahaha konu senin niye içine oturdu kız 😆 hadi benim oğullarım var sinirlerim bozuldu gelecekten korktum bir miktar sana noluyor 😆 ay neyse ya şaka bir yana Allah evlatlarımızı iyi huylu, hayırlı insanlarla karşılaştırsın.
Bir kız bir oğlum var. Bu tarz konuları okuyunca delleniyorum Allah iyi insanlarla karşılaştırsın gerçekten. 3 araba değiştirerek gittim okula yıllarca hamileyken, bebeğim küçükken, hastayken.. kendimi konu sahibinin ex kv yerine koyuyorum. günde bilmem kaç saat derse girip kuş kadar maaşımla boğazımdan kılığımdan kıyafetimden kısıp aldığım evde oturmamı bana hak görmeyecek gelin hanım anan da anan diyip duracak oğluma.. hani düşman başına derler ya aynen öyle konu sahibi.. kv ve ailesinin verilmiş sadakası varmış..

Bir kız bir oğlum var. Bu tarz konuları okuyunca delleniyorum Allah iyi insanlarla karşılaştırsın gerçekten. 3 araba değiştirerek gittim okula yıllarca hamileyken, bebeğim küçükken, hastayken.. kendimi konu sahibinin ex kv yerine koyuyorum. günde bilmem kaç saat derse girip kuş kadar maaşımla boğazımdan kılığımdan kıyafetimden kısıp aldığım evde oturmamı bana hak görmeyecek gelin hanım anan da anan diyip duracak oğluma.. hani düşman başına derler ya aynen öyle konu sahibi.. kv ve ailesinin verilmiş sadakası varmış..
Tabii canım o kadar zorlan, çalış didin. Gelip begenmesinler bir de🙄

konu sahibi demiş ki bu evi kiraya verelim başka eve çıkalım yani illa kayınvalidenin evinde oturalım dememiş sanırım. Ama damat adayı “annem nerede isterse orada oturacağız” demiş. Eğer doğru anladıysam ben konu sahibine hak verdim. Ayrıca iftira atılması çok çirkin. Eşyalar pahalı geldiyse biz alamayız hadi bize müsaade deseler kafiydi ki demişler zaten bir de neden iftira atılıyor lüks düşkünüydü diye arkasından konuşuluyor çok absürd bir durum.

Arada aracılar olan bir görücü usulüymüş. O lafları kim söyledi bilinmiyor. Aracılık edenin yorumu mu , komşuların mı , müstakbel kayınvalidenin mi belli değil.

Çok düşesi varmış..

Telefonda 3-5 cilveleşip karşılıklı göz süzünce "aooov çok aşığız" diyorlar herhalde ya. Anlam veremiyorum ben şu forumdaki aşk tanımlarına.

5 ay boyunca affedersin birbirinizin ağzına etmişsiniz, evdi koltuk takımı parasıydı her şey sorun, her şey trip, rezillik diz boyu.
Bir sorunu 2 kişi çözemeyince bulduğun muhteşem çözüm de "ananı da al gel dördümüz çözelim" oluyor. Okey mi oynayacaklar, evlilik mı yapacaklar belli değil.
Ne aşkı allah aşkına ya sinirlerim bozuldu sjsjkll

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X