Düğüne bir ay kala nişan attık, yapılan haksızlıklara tahammül edemiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kiraların 3000 binfen başladıgı bir dönemde kadın sana kocamam ev veriyor sende begenmeyip sorun cıkarıyorsun inan kıskandım seni keşke benimde kv olsaydı benm kp benim yüzüme bile bakmamştı... Sen daha zengin birini bul canım

Evi gelin için değil kendi oğlu için veriyor. Belki mutfak gerçekten basık ve kötüydü bilemiyoruz ki. Mutfakta vakit geçiren genelde kadınlar olduğu için önemli bir detay. İçine hiç sinmediyse ne yapabilir ki? Biz kiraya çıkalım dese müstakbel eşi asla kabul etmezdi zaten hazır ev varken neden yüke girsin hatta annesi de kabul etmezdi diye düşünüyorum. E kadın dolap yaptırıyor ona da laf ediliyor. Kendi oğlu için iyilik yapıyor ama huzursuz olan gelin oluyor. Nişanlısı da uyanıklığından ayrılmamış tamamen çocuksu biri. Her lafı annesine taşıyan kişiyle isterse beş tane ev versin evlenilmez. Evet ekonomi berbat haliyle kira vermeden oturma durumu olunca herkes gaza gelmiş ama bunun ilerisi de var. Kayınvalide her şeye karışacak bir tip belli ki.
Yoo gelin için veriyor evi. Gelin yokken oğlan annesiyle yaşıyordu. Sırf gelin hayatlarına girdiği için ev veriyor. Yoksa oğlu annesiyle yaşayacaktı. Valla kadın kira gelirinden olmayı göze almış bu evde yaşayabilirsiniz demiş. İsteyen yaşar, istemeyen gider kiraya çıkar. Niye kira gelirini hibe etsin ki ne münasebet? Koskocaman insanlar eşi ölmüş, kira geliriyle geçinen kadının gelirine göz koyacaklarına çalışıp istedikleri evde yaşasalarmış.

Mutfağı yaptırmayı da kabul etmişler zaten. Hafendi ona da ucuz yaptırıyolar diye laf söylüyor. beğenmediyse gitsin kendi parasıyla yaptırsın.

Annesiyle alakalı falan ya da evle ilgili bi şey diyince o dönem hiç sesimi çıkarmadım.Gülüyosam suratımi astım falan işte. Ya da annesiyle konuşurken selam söyle vs hiçbir şey demiyorum tabi bunun gıcık olduğunu anlıyorum

gun de ben dedim ki oh ne güzel ya x anne evini düzdü koştu keyfi yerinde oturuyo , bi de

. Evde kullanmadığı şeyleri bırakmış gitmiş ve her yer pis. Girer girmez o kadar ağırıma gitti ki. Dedim ki bu eve biz değil, kiracı gelecek olasaydı da mi bu ev böyle çöplük gibi bırakılıp gidilecekti dedim.
Iste sizin hatalarınızdan bir kaçı..

Mahabharata & ramayana destanı okudum resmen.
Nasıl fedakarlık yaptınız anlamadım, kadının iki evi var istediği eve kendi geçer.
Sizde geçeceğiniz evin beğenmediğiniz yerlerini tadilatını yapar geçerdiniz.
Hiç süreci yönetememişsiniz surat asma, evi beğenmeme, illallah ettirme modunda ilerlemişsiniz.

Tamam erkek tarafını eleştiriyoruz yerden yere vuruyoruz hatalı olduklarında fakattt oğlu evleniyor gelin istiyor diye insanlar isteklerinden vazgeçmek zorundamı.
Kadın gençliğin de istediği gibi yapamadı bazı şeyleri simdi evi gönlüne göre olsun isteyebilir. Bu nedir böyle yahu.

Konu sürekli maddiyat etrafında, eşya etrafında, sizin bişeyleri beğenmeme üzerinde dönmüş.

Madem bu kadar begenmiyorsunuz, aileniz size istediğiniz evi alsaydı, koysaydı içine.

Yok o koltuğu beğenmedim daha uygununu beğendim ama fiyatı yüksek olanını aldı nişanlım.
Eve girdim içim karardı.
Bu kadar memnuniyetsizlik sizi hasta eder.

Zaten insanlar renklerini belli etmiş sizin tutumunuza karşı bayramda gelmemişler. Hiç mi sinyal almadınız da devam ettiniz bu durumlara.

Aileyi beğenmemiş, annesini hele hiç beğenmemişsiniz. İyi olmuş ayrılmanız. Burdan dersler çıkarırsınız.

En sonda yazdığınız daha önce söz atma palavrası seviyeyi gösteriyor. Yerlerde resmen. Aile burda da kendini daha cok göstermiş.

iftira attılarsa da işte zaten bitmiş ya fırsata çevir. Sonuçta suç annesinin de değil. Adam senin kadar sahip çıksa ilişkinize istese bunlar olmazdı canım.

Yaaa Sen de desen keşke ki Zaten de seni de hiç sevmemiştim sen çok anacısın . Trafik kazasında ölen sözlüm olsa böyle anacı olmazdı desen keşke . İçimizin de yağları erisin aksın aksın gitsin ne var ki bunda. Bitmiş gitmiş öyle deseler ne demeseler ne .

Bu ne kadar çirkin ve acımasızca ithamlar böyle. Ben zaten tamamen haklıydım deseydim, tarafsız olarak yanlışlarımı doğrularımı göreyim diye fikir almak istemezdim sizin gibi insanlardan. Hiç mi biriniz surat yapmadınız, bana şöyle yaptılar ben de öyle yapcm demediniz , hic mi birinizin hoşuna gitmeyen şeyler olmadı gercekten. Ne kadar dört dörtlük kadınlarımız varmış da haberimiz yokmuş ya. Hic mi biriniz arkanızdan yalan yanlış söylenen laflara üzülüp de birilerine içimi dökeyim hissine kapılmadınız yahu. Herkesin hassasiyetleri farklıdır. Siz aman bana ev vermiş diyip maddiyat yönüne odaklanırsınız , bazılarımız aman evi de olmasaydı da kirada temiz bi evde otursaydım deriz. Aradaki fark bu işte

Bu ne kadar çirkin ve acımasızca ithamlar böyle. Ben zaten tamamen haklıydım deseydim, tarafsız olarak yanlışlarımı doğrularımı göreyim diye fikir almak istemezdim sizin gibi insanlardan. Hiç mi biriniz surat yapmadınız, bana şöyle yaptılar ben de öyle yapcm demediniz , hic mi birinizin hoşuna gitmeyen şeyler olmadı gercekten. Ne kadar dört dörtlük kadınlarımız varmış da haberimiz yokmuş ya. Hic mi biriniz arkanızdan yalan yanlış söylenen laflara üzülüp de birilerine içimi dökeyim hissine kapılmadınız yahu. Herkesin hassasiyetleri farklıdır. Siz aman bana ev vermiş diyip maddiyat yönüne odaklanırsınız , bazılarımız aman evi de olmasaydı da kirada temiz bi evde otursaydım deriz. Aradaki fark bu işte

Sizin gibi insanlar derken? Bu kadar insan sizin yazdiklarinizdan ayni hissiyati cikariyorsa o zaman anlattiklarinizda vardir birseyler. Sizce burda tek problem maddiyat mi gercekten? Iki taraf icinde hayrilisi olmuş.

Bana iyi evi vermedi kendisinin eski evini verdi diye herkesin burnundan getirmezdik.
Oğluna gidip annen,annen diye başının etini yemezdik.
Aman evi olmasın kocaminda,kaynanamın da diyoruz zaten huzurumuz olsun,başımızda boyle gelin olmasın yeter.
Hala hakliydim diyor yolunacak kaz buldum ama çabuk uyandilar yoksa ben hepsini parmağımda oynatirdim demiyor ya pes.

İleride bu adamla evlensen yine aile sebebiyle sorun çıkardı gibi duruyor. Çocuk da kusura bakma ama sanırım seni çok sevmemiş olsa da olur tavrında iki üç ayrışmada bırakabilmiş. Sen de çok detaycısın, kafaya takıyorsun meseleleri.

Mesela önceden sözlenmiş deseler arkandan ne olacak. Sizi tanıyanlar öyle olmadığını bilir. Onun tarafta bilmeyiversin. Terlikleri kadın evde bırakmış falan gibi küçük ayrıntılar yine. Ayrıca bilmiyorum ama ev konusunda da pek mantıklı gelmediniz. Sonuçta o evler sana ait değil. İstediğini verirler istediğini alırlar.

Ay cok memnuniyetsiz ve bencil birisiniz iki evde kadinin yillardir beklemia istediginde oturur cenazede 3 gun gelip oturmak neyin nesi? Siz onun ananesi icin aramamissiniz hakli gibi yaziyorsunu teipler tavirlar talepler sizden ayrilmasi cok mantikli olmus doldurusa gelen bir adam yok ortada aynen dedigi gibi annesini evede sokmazdiniz evlendikten sonra. Kdinin evi birakip gidisine bile laf etmişsiniz cagirirsiniz ikintemizlikci temizlerler herseye laf edersiniz olacagi bu kusura bakmayin ister kabule din ister etmeyin iftira konusu haric cok haklilar onunda altinda illaki bisey vardir

Videoyu falan göndermeyin,şu saatten sonra hiçbir şey değişmeyecek çünkü onu yollayınca. Hatta “Ayyy kız oğlumuzun yakasından düşmüyor” diye yeni bir dedikodu çıkartacaklar,ellerine artık fırsat vermeyin. Denemişsiniz olmamış,erkenden görmüşsünüz buna şükredin… Allaha havale diyip yolunuza bakın.

Kirada otursaydınız o zaman, görünen o ki ona da cesaret edememişsiniz. Millete maddiyata odaklanıyorsunuz diyene bak, istekleriniz bitip tükenmediği için bu haldesiniz şu an .

Size ev vermisler bugün en kötü ev bile ne kadar pahalı ne kadar degerli kimseye oyle havadan bisey vermiyor hiç kimse ona bile burun kivirmissiniz çok saçma geldi tavirlariniz bana hiç vermeyip kirasını alıp keyfine bakabilirlerdi.
Ve annanesi hastanede yatarken ailece aramamaniz çok kaba bir hareket siz gereksiz tavırla baştan bütün gemileri yakmışsınız zaten hem de ne için ortada size yapılan en ufak bir saygısızlık yok.
Eski nisanliniz herşeyi baştan ailesine anlatmamıştır sonradan anlatmıştır bastan anlatsaydi size en basinda tepki gösterirlerdi zaten . Benimde yigenimin nişanı bozuldu biz her şeyi sonradan öğrendik cocuk aileci dediler alakası yok canımız ciğerimiz üzülüyor orda bi noktadan sonra iç yüzünü mecbur ogreniyorsunuz zaten

Merhaba
Beğendiğin evi istemen bana çok normal geldi. Eski kaynanan seni kıskanmış ki hemen diğer eve geçmiş.
Ayrıca insan yeni eşya yeni dolap tabiki de ister neden kaynanamın eski perdelerini kullanayım ki sanki o evleniyor 😂
İlişkiler arasında illa ki bi sen haklı olursun bi sevgilin haklı olur senin de ufak tefek hataların vardır illaki ama burdaki konu farklı
Bence ayrılmakla en doğru kararı vermişsiniz şu an çok üzgün olmalısın ama ilerleyen zamanda sen de rahatlayacaksın
Her şeyi annesine anlatan adamdan hayır gelmez.
Her ailenin sırları vardır. Annem üzüleceğine biz üzülelim ne demek
Ana kuzusu biriyle beraber olma bir daha bence
Benim sende gördüğüm tek hata isteme söz olduktan sonra ev konusu konuşulmuş
Bence istemeye geldiklerinde her şey net olmalıydı. O zaman öğrenmemeliydin bu ev değiştirme olayını belki daha önce bilseydin sözlenmeden bitirirdin bu işi
Beğendiği evi söylemesi normal ama vermediler diye kadına düşman olması anormal. Zaten en başta buraya siz oturursunuz demiş kadın. Yıllardır o evde oturma hevesi varmış. Nasıl biriktirdi ,nelerden kisti da o evi aldı Allah bilir. Gelini istiyor diye neden vazgeçsin. Madem hanım kızımızın hevesi var o da çalışıp,kısıp alacak yeni ev. Dünyayi dar edip kadına düşman olmuş. Oğlanın basınının etini yemiş . Annen de annen diye sürekli laf sokmuş. Biktirmis , sogutmus herkesi kendinden. Oğlan korkmuş ki sen evlenince annemi eve sokmazsin demiş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X