Düğünsüz ve takısız gelin olmak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

yasiyoruzsessizce

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2021
77
263
Kasım ayında kısmet olursa evleniyorum. Erkek arkadaşımın vov denecek kadar bir birikimi yok. Onun ailesinden maddi bir yardım gelemiyor, çünkü gerçekten durumları yok. Krediye bulaşmak istemiyorum, bazı haklı ve geçerli sebeplerden dolayı.. ki kredi çekse eminim evlendiğimizde borçtan başımızı kaldıramayacağız. Orta halli bir durumda olacağız, bende çalışıyorum. En fazla 1 bilezik takacak durumda. Bu duruma çok üzülüyor, akrabalarından borç istemiş sırf bu sebeple. Ama ben gerek olmadığını, hiçbir şey istemediğimi söyledim. Bu sefer ailemin sorun yapacağını düşünüyor. Ki babam gerçekten abartı bir sayı olmasa da ister gibime geliyor.

Ve düğünde istemiyorum. Sade bir nikah ardından tüm sevdiklerimizle güzel bir yemek..ardından yine orta halli bir balayı.. düğün benlik değil gerçekten, içimde kalacak bir şey asla değil. Bunun maddiyatla alakası yok.

Takısız ve düğünsüz gelin olmaz mı sizce? Fazla abartılmıyor mu? Durumu olan yapar tabi ki mis gibi. Elalem ne der diye çok mu düşünüyoruz, bilemiyorum. Akrabalarımız çok karşı özellikle düğün olmadan evlenecek olmamıza. “Dul musun sen, senin hakkında neler düşünürler” diyorlar. Çok terbiyesizce geliyor bana bu söylem.

Erkek arkadaşımda kendini böyle kötü hissediyor, tutturdu o zaman kredi çekeyim diye. Arkadaşlarıyla konuşurken duyuyor onlardan 100 gr altın yapmış mesela yakın arkadaşı. Bilemedim..

Siz neler düşünüyorsunuz?

[“Dul musun sen, senin hakkında neler düşünürler” diyorlar.
Kimse bana böyle bir cümle kurmaya cesaret edemez. Size de etmesinler. Ne münasebet böyle cahil cahil insanların laflarını dinliyorsunuz? Sizinle böyle cümleler kuranlara birkaç ters yanıt verirseniz bence devamı gelmez.
Ayrıca bu virüste herkes düğünsüz evleniyor . Takı konusunda da düğünde gelinin kollarını bilezikle doldurup sonrasında alınmasındansa hiç takılmasın daha iyi .
Benim annem de bileziksiz evlenmis. Erkek ailesi nikaha tam kadro bile gelmemisler (düğün değil nikah)
hatta koltukları bile taşındıktan sonra almislar. Kına gecesinde babam işten gelip evlerine kömür taşımış falan. Ama 33 yıldır kavgasız gürültüsüz huzur icinde yaşıyorlar. Zamanla her şeylerini aldılar. Hala birbirlerine 'askim' diye hitap ederler. Bence önemli olan da bu. Ondan bundan borç alıp takacagi altının hayrını mi göreceksiniz ki? Evlenince ya bileğinden söküp satacak borcunu ödeyecek ya da siz bogazinizdan, aldıklarınizdan kisacaksiniz ödeyeceksiniz. Yani düğünde elalem 'takti' desin diye neden cekesiniz ki?

Eylül de düğünsüz sadece nikahla evleniyorum. Kına bile yapmayacağım. Durumum olmasına rağmen millet göbek atacak diye gidip 40 50 bin vermem. Onu gidip tatile evime harcarım. Ki öyle de yapıyorum. Oradan oraya sürüklenmek vs o ambiyans benlik değil. Erkek arkadaşımda ailesinden destek beklemiyor sevdiğim bir yönü budur. Her şeyi kendi yapıyor bir bilezikler kaldı. Onda da ailem kredi vs çekecekse zorlanacaksa gerek yok diyorlar. Ailem hatta eşya bakmaya gittiğimizde aman kızım pahalı seçme diye tembihlerler. Eksik kalırsa biz alırız yardımcı oluruz gözüyle bakıyorlar. Altın vs zaten hiç konuşulmadı. Bunlar önemli değil benim için

Nefret geldi bana o sarı tıngırtılardan da abuk adetlerden de. Ama baban da anan da konun da komşun da yer seni. Sen umursamazsın evine gidere kapını örtersin bu sefer de ananın babanın başına ekşirler. Sen belli ki sırf ananı babanı düşünüp istiyorsun ve madem senin için de çok mühim değil. Borç alsın eşin bilezik yapıp düğünde takın. Ertesi gün iade edin 🤷🏻‍♀️

Dugunsuz evleneni ekstra tebrik ederim:)Zaten ne dugun ne nikah hicbirsey katılmıyorum .

Kredi çekip takı almaya falan da gerek yok . 200 gram altıninizda olsa konuşmak için bir sebep bulurlar zaten . En az borçla evlenilen evlilik en güzelidir. Gerekirse eşyalardan birazını da sonradan alın ama evliligin ilk aylarında borçlardan dolayı daralip,bunalmayin.

Kasım ayında kısmet olursa evleniyorum. Erkek arkadaşımın vov denecek kadar bir birikimi yok. Onun ailesinden maddi bir yardım gelemiyor, çünkü gerçekten durumları yok. Krediye bulaşmak istemiyorum, bazı haklı ve geçerli sebeplerden dolayı.. ki kredi çekse eminim evlendiğimizde borçtan başımızı kaldıramayacağız. Orta halli bir durumda olacağız, bende çalışıyorum. En fazla 1 bilezik takacak durumda. Bu duruma çok üzülüyor, akrabalarından borç istemiş sırf bu sebeple. Ama ben gerek olmadığını, hiçbir şey istemediğimi söyledim. Bu sefer ailemin sorun yapacağını düşünüyor. Ki babam gerçekten abartı bir sayı olmasa da ister gibime geliyor.

Ve düğünde istemiyorum. Sade bir nikah ardından tüm sevdiklerimizle güzel bir yemek..ardından yine orta halli bir balayı.. düğün benlik değil gerçekten, içimde kalacak bir şey asla değil. Bunun maddiyatla alakası yok.

Takısız ve düğünsüz gelin olmaz mı sizce? Fazla abartılmıyor mu? Durumu olan yapar tabi ki mis gibi. Elalem ne der diye çok mu düşünüyoruz, bilemiyorum. Akrabalarımız çok karşı özellikle düğün olmadan evlenecek olmamıza. “Dul musun sen, senin hakkında neler düşünürler” diyorlar. Çok terbiyesizce geliyor bana bu söylem.

Erkek arkadaşımda kendini böyle kötü hissediyor, tutturdu o zaman kredi çekeyim diye. Arkadaşlarıyla konuşurken duyuyor onlardan 100 gr altın yapmış mesela yakın arkadaşı. Bilemedim..

Siz neler düşünüyorsunuz?
el alemi hiç bir şekilde memnun edemezsiniz istediğiniz gibi yaşayın neden başkalarının ne dusunecegini ne konuşacağını düşünerek kendini sıkıntıya sokuyorsun ki kimin ne düşündüğünün ne önemi var takılmayın..

Nikah + fasıl planladık, kıyamet koptu bir düğün bile yapmıyorlar diye. Yapmıyorum dedim. İstemiyorum düğün ,hiç sevmem,nefret ederim düğünlerden nikahtan fasıla gideriz 40 kişi, oh ye iç oyna dedim. Olmaz molmaz dediler , biz tutalım dediler nikah salonu , eşimin aile kredi çekelim falan dedi ,gelmem o düğüne dedim ,birşey yapamadılar 😄 16 temmuzda evlendim ,önceki gün darbe olduğu için insanlar gelemedi fasıl bile iptal oldu, düğün ayarlasaydık bitmiştik. Hemen arkasından Avrupa'ya balayına gittim. Üstünden geçti beş yıl , şuraya yazarken oh çokta güzel oldu diyerek yazıyorum 😄😄 Yapı Meselesi ,tamamen zevklerle ilgili. Çok yakın 3 arkadaşımın düğününe gittim sadece ki hepsinden kaçtım bir şekilde . Sevmiyorum ben. Altın konusunda da olsa çok güzel olur tabi ama krediyle almaya da gerek yok. Sonradan değerini bilsinler ama bazı cahil aileler gelin birşey istemeyince değersiz görüyorlar nedense

Düğünün geline dul muamelesi yapılmasına şiddetle karşıyım tercih meselesidir saygı duymak gerekir kişisel benim görüşüm bir geline düğünü olmalı takısı olmalı kız annesi olarak kızıma düğün de isterim takıda isterim ama tekrar söylüyorum saygı duyulmalı kendisini ilgilendirmeyen işlere karişilmamali

Konu sahibi,gözüme çarptı da,siz daha bugün yine böyle bir ''ne düşünüyorsunuz bu konuyla ilgili'' tarzı konu açmamış mıydınız ? Şimdi baktım,konuyu açıp gidiyorsunuz,millet oturup tartışıyor.Sanki konuları da bilerek seçiyor gibisiniz.
Hmm...

Önceki konumda cevap verdim, üstelik okuduğumu belli etmek adına beğendim de yorumları. Yani konuyu açıp gitmiyorum, tek tek okuyorum önemsiyorum. Bu konumda da bunları sallayacak değilim. Ne kadar küçük ve basit düşünmüşsünüz. İyi geceler.

Şu akrabalar da ne rahat ha. Anne babanızın hiç tanımadığınız uzak akrabası, yılda 1 kez gördüğünüz dıdısının dıdısı size dul dese ne demese ne. Kaldı ki suratınıza biri bunu söylediyse de cevabınızı vermeniz gerekiyor. Herkes her şeyi akrabaları için yapıyor hayata bak. Akrabalar ne der diye düğün, akrabalar ne der diye çocuk, akrabalar ne der diye oğlana sünnet düğünü, akrabalar ne der diye bilmem ne.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X