Düğün Düğünü nerede yapacağız?

kuzum85

aşk bir yangın
Kayıtlı Üye
1 Mart 2008
2.988
19
kızlar fena halde kafam karıştı şu an devam eden düzeyli bir ilişkim var yakındada evliliğe adım atmayı dşünüyoruz ama sevgilim ve ben ayrı şehirlerde olduğumuzdan düğünün erkek tarafında yapılması gerektiğini söylüyorlar ama benim burdaki çevremi düşündüğümüzde biraz haksızlık olmuyormu :nazar:çift düğünde pahalı olur offffffff kafam karıştı:uhm:

benim bildiğim düğün kız tarafının olduğu yerde yapılır
her anne baba kızının kendi evinden gelin çıkmasını ister

bende erkek tarafında olur diye bliyorum.. ama erkek tarafının sizin akrabalarınızı yol masrafını karşılalaması gerekir.. istediğin herkesi çağır.. yol parasını karşılıyorlar çünkü...

düğünü erkek tarafı yaptığı için nerde isterse orda yapar aslında..
bence nikahı bir şehirde düğünü bir şehirde yapın..

süüpppeerrr bir haber bu canım yaaa, çok sevindim :eek:
benim bildiğim kadarıyla nişan İstanbulda(kız tarafı), düğünde izmirde(erkek tarafı) olur.
Olmadı anlaşamazsanız çift düğün yaparsınız, olur biter :eek:
ama bence en mantıklısı şu. ilerine nerde oturmayı düşünüyorsanız, orda olmalı düğün ...

bence kınayı nikahı senın yasadığın şehirde yaparsınız hem evinden gelinlikle çıkmış olursun.düğünüde erkek tarafının yaşadıgı yerde yaparsınız tabi erkek tarafı sizin davetlilerinizide karşılamak zorunda kalıcak ozaman.hem nikahı yaşadıgın şehirde yaparsan düğününe gelemeyecek olan eşin dostun akraban arkadaşların en azından nikahına gelip seni gelinlikle görebilir.:kahve:

baya olmuş yazalı karar verilmiştir bellki evlendin bile :p
ama yine de yazıcam... :)
bence nikahı erkek tarafının yaşadığı yerde düğünü kendi yaşadığınız yerde yapın ki evden gelinliğinle çık bence.. 1-2 gün önce kına da yaparsınız..
dilerseniz nişanı da erkek tarafının yaşadığı yerde yaparsınız...

YOK HALA TAPTAZE BEKAR HALDEYıM:jeyyar:ÖNERıN ÇOK DOĞRU ESASINDA AMA ERKEK TARAFININ ıSTANBULA GELMESıDE BAYAĞI BıR KÜLFETE BıNER O ZAMNDA:1no2:

süüpppeerrr bir haber bu canım yaaa, çok sevindim :eek:
benim bildiğim kadarıyla nişan İstanbulda(kız tarafı), düğünde izmirde(erkek tarafı) olur.
Olmadı anlaşamazsanız çift düğün yaparsınız, olur biter :eek:
ama bence en mantıklısı şu. ilerine nerde oturmayı düşünüyorsanız, orda olmalı düğün ...

İZMİR DÜŞÜNÜYORUZ TATLIMdelikafadulden

Benım eşimin aılesı izmirdeydı fakat agırlıgı biz koyunca onlar buraya geldiler,hiç bir seyede karışmadılar:) Nİkahı ve düğünü hiltonda yaptık kusursuz oldu herkes de cok memnun kaldı.Tabi modern aile bulmak lazım evlenebılmek için:))

arkadasım benım kuzenım ankarada ama nısanlısı manısada.onlar soyle yapıcaklar persembe gecesı kına manısada olcak yanı kız tarafında.bız burdan hep beraber gıdıcez.ertesı gun kız gelınlıgıyle kendı evınden cıkıcak arkadasının evıne gıdıcek orada uzerını değiştiricek ve hep beraber yola cıkıcaz ve cuma aksamı ankaraya gelıcez.dugun de cumartesi ank.da olucak.ve burda oturcaklar.sız de bole bıse yapabılırsınız dıye dusundum.iki düğün gercekten masraflı olur bence.

arkadaslar size kolay dersın dıyorum,Bende o yollardan gectım cok yogun bır yıl gecırdık ama yani değiyor :) hayatınızda bır tek gun ve ılk ve son kez oluyor.Ne istersenız yapın kısmayın biseyden durumunuz ıyı ıse.

vicdancım bende aynı dertten muzdaribim :KK43:(
düğünü erkek yapacağı için erkek tarafının istediği yerde olur düğün genelde
bizim kına ve nikahımız istanbulda, düğün ise adıyamanda olacak
şahsen ben onun bütün akrabalarını burda ağırlayamam ama o ben yapıcam diyo kendi bilir :)
en mantıklısı da bu gibi geldi.
hem oraya gelemeyecek arkadaş-akrabalarım nikahıma gelip beni görmüş olacak hem de 2. bi düğünüm olacak aslında işin iyi tarafından bakmak lazım sadece nikah olcak diyebilirdi de :)) malum maddi gider bunların hepsi.
nikahımızdan sonra evimize geçicez 2-3 gün sonra adıyamana gidilecek yani şimdilik planımız bu
(allah nasip ederse inşallah bu şekilde olacak)

arkadaşlar bende sözlüyüm sözlüm burda oturuyor ama ailesi karabükte ben ısrarla burda olcak diorum eğer burda olmazsa nikahtabn başka bişi istemiorum diorum nasıl olsa nikah için oraya gidemezler oda ısrarla düğün olcak senin istediğin olcak dio sonuçta ben istanbulda oturcam neden bi düğün için oraya gideyim ki madem ailesi kalabalık araba tutsunlar yanii en mantıklısı oturacağın yer

ben istanbulluyum, nişanlım ise denizlili. onların orda çok geniş çevresi var, düğünü orda yapmak istediler, düğünüm denizlide olacak o yuzden de ailem nişanımı burda aynı düğün gibi yaptı.

X