Düğün Düğünü nerede yapacağız?

benım erkek arkadasım ıstnbul avcılarda oturuyo.orda bı dugun salonu wr denız dugun salonu dye.tanıdıkmıs onların sahıplerı.ablasıda orda evlenmıstı.orda yapmayı dusunuyoruz.hıc gormedım gıdıp ama orda olcak ıns bakalım.

kızlar bizim buralarda kız evi düğün isterse illaki kendi cebinden verir parayı. erkek evindekini de onlar karşılar. bizim de uzak ve araba falan tutulmaz uçak tutulması lasımkaydirigubbakcemile3 biz benim memleketimde düğün son yarım saatte de kına düşünüyoruz. orda da nikah. benim durumum farklı zaten tek çocuğum ailem istio memlekette düğün görmek ve kızın evinden gelinlikle çıkması lazım. nişanlım da pek düğün taraftarı değil sevmiyor o yüzden onların orda düğün olmucak . biz anlaştık böle

bir tarafta düğün bir tarafta nikah yapın.biz öyle yaptık.benim tarafımda nikah eşimin tarafında düğün

kızlar fena halde kafam karıştı şu an devam eden düzeyli bir ilişkim var yakındada evliliğe adım atmayı dşünüyoruz ama sevgilim ve ben ayrı şehirlerde olduğumuzdan düğünün erkek tarafında yapılması gerektiğini söylüyorlar ama benim burdaki çevremi düşündüğümüzde biraz haksızlık olmuyormu :nazar:çift düğünde pahalı olur offffffff kafam karıştı:uhm:

benim ablamında farklı şehirlerdeydi oyüzden bizz kendi şehrimizde kına yerine düğün yapmıştık erkek tarafıda kendi şehrinde tekrar düğün yapmışlardı..güzel olmuştuu herkes görmüş oldu....ayrıca burda yaptığımız düğünün sonunda gençler kaftan giydi ablama kına yaktık çokda eğlenceliydiii.....Allah yardımcınız olsun...

Bizim düğünümüz yemekli olacak ki takdir edersiniz herkes çağırılamıyor :KK43: bu nedenle her zaman düğün esnasında olmasını istediğim nikah merasiminden feragat edip nikah salonunda yapıcam ve yemekli düğüne cağıramayacaklarımı oraya davet edicem.Ama öyle insanlar oluyor ki , nikaha cağırsan az kalıyor
, yemekliye cağırsan olmuyor işte bu nedenlede kendi memleketimde bizde bi salon tutucaz.Normal bi düğün salonu düğünü yani yemeksiz pasta cola seklinde.ki aradakileri de oraya davet etmek için...Off cok iş cıkacak ama yapcak bişi yok.Tek tesellim , herkesin illaki bu sıkıntılı dönemden gectiği....Sevgiler...

Biz de nişanlımın ailesiyle farklı şehirlerde yaşıyoruz. ben iki düğün olsun istemedim,hep gelinliği bir gün giyicem ve o gün kendi evime gidicem diye düşündüğüm için iki kere gelinlik giymek istemedim. :umursamaz: Benim kendi ailem de dağınık yani anne tarafım başka şehirlerde baba tarafım başka. Düğünün erkek tarafında olmasına karar verdik,nikah da düğün esnasında kıyılacak. Öyle olunca herkes gelemez diye ben nişanı evde diil salonda,aslında orduevinde, yemekli sanatçılı falan şenlikli bişi yaptım. hihoyyyt Hem ankaradaki bütün tanıdıklarımız gelebildi hem de akrabalarımız. Kına yerine de gelin hamamı yapıcam,hamam da kına yakılıcak,ankaradaki kısım bu kadar olucak.

Ama iki kere gelinlik giymek konusuna takılmayan kişiler için iki düğün ya da nikah bi yerde düğün diğerinde modeli oldukça uygun. Abim evlenirken de iki düğün olmuştu. Aradaki zaman kısa olunca gelinliği kurutemizlemeye vermek falan biraz stres yaratmıştı sadece,tabi bi de yorgunluk. Dilerim herkesin gönlüne göre olur herşey opuyorumnanaktan

canım bence her iki tarafta yapın.
ben ve nişanlımla ayrı memleketlerdeyiz.hemde baya uzak.
bizim orada salonda nişanlımın memleketinde ise ev düğünü olacak.

Merhaba arkadaslar,
biz de nişanlımın ailesi aynı durumdayız. kız tarafı olark dugun istedik ve kabul ettiler orda da ev düğünü olacak, iki defa olması hemen güzel olacak hem de yorucu olacağını düşünüyorum ama hayırlısı , iki tarafı da kırmak istemiyoruz :)

Normalde düğün erkek tarafının olduğu yerde yapılır Nişan kız tarafında. Eğer farklı memleketlerde iseniz kınayı düğün gibi yapıp tüm tanıdıklarınızı kınaya çağırabilirsiniz. Gelecekler zaten kınaya gelmiş oluyor.Düğüne de en yakınlar geliyo böyle bir durumda.Benim bir çok arkadaşım öyle yapmıştı.

biz de durumlar aynı bu nedenle biz çözüme iki düğün yapma kararı alarak ulaştık :))

ama bunun için nişan yapmadık, sözü aile arasında yaparak nişan niyetine saydık, böylece hem bizim tarafta hem nişanlımın tarafında iki düğün yapıcaz düğün masraflarını da en minimum da tutunca (ki bence nişan yapmak da düğün yapmakla aynı masraf) her iki taafında da gönlü oldu :)) bu arada kısmetse düğüne 57 gün kaldııı :)

X