Dukan diyet tariflerim

Kızlar az önce eve geldim ve ilk iş kaymaçinam tattım. harika olmuş tek kelime ile. ama kıvamı çok katı olmadı sanki biraz sütlaç kıvamında oldu bunun için bir sonraki yaptğımda bir yumurta beyazı daha ilave etmeyi planlıyorum. içine muhakkak limon rendesi yada portakal rendesi ekleyin yumurta kokusunu alıyor:KK16:

busonolsun kullanıcısından alıntı
hayır benimkinde zencefil yok. bisküvi olarak vermişti birisi tarifini kim olduğunu hatırlamıyorum.
6 yemek kaşığı yulaf kepeği
1 yumurta
tarçın
vanilya kabartma tozu
limon kabuğu rendesi(bu tarifte yoktu ben ilave ettim kokusu güzel oluyor)
sıvı tatlandırcı
çörekotu( bu da benden orijinalinde yok)
kıvam alıncaya kadar süt ekledimm bir yemek kaşığı da yoğurdun suyundan koydum. kaşıkla karıştırdım. yağlı kağıt serili tepsiye kaşık kaşık döktğm.üstü kızarınca spatulayla çevirdim altları da pişince aldım. çevirmezsen altı yumuşak kalır diye düşünüyourum.

Lor Kurabiyesi

480gr tuzsuz lor(tümünü koydum bu kadardı asıl ölçü 500gr)
3 yumurta
4 kaşık surel toz tatlandırıcı
2 yemek kaşığı yulaf kepeği
4 yemek kaşığı buğday kepeği
1 tatlı kaşığı karbonat(limonla köpürtüp koydum)
acı badem aroması(4-5 damla)

yumurta ve tatlandırıcıyı çırptım, loru ekledim, kepekleri ekledim, karbonatı koydum,aromayı koydum,yoğurup ceviz büyüklüğünde toplar yapıp önceden ısıtılmış fırında 175C de 25 dakika pişirdim(fırın turbo)
lezzeti ve görüntüsü hoş oldu, aslında bu tarifi tatlandırıcı koymadan yapıp, tatlandırıcı ile yapılmış şuruba atıp lor tatlısı yapmaktı amacımız, arkadaşım tatlı yaptı ben dekurabiye yaptım, yarın tatlıyı tadacağım onun da tarifini yazarım, afiyet olsun..

$IMG00068-20110614-2231.jpg

Lor Kurabiyesi

3 yumurta

yumurta ve tatlandırıcıyı çırptım, loru ekledim, kepekleri ekledim, karbonatı koydum,aromayı koydum,yoğurup ceviz büyüklüğünde toplar yapıp önceden ısıtılmış fırında 175C de 25 dakika pişirdim(fırın turbo)
lezzeti ve görüntüsü hoş oldu, aslında bu tarifi tatlandırıcı koymadan yapıp, tatlandırıcı ile yapılmış şuruba atıp lor tatlısı yapmaktı amacımız, arkadaşım tatlı yaptı ben dekurabiye yaptım, yarın tatlıyı tadacağım onun da tarifini yazarım, afiyet olsun..

Eki Görüntüle 210178

ellerine sağlık görüntüsü muhteşem:KK56:

şok şok şok flash flash flash:) kızlar az önce yaptığım ve şimdi yemekte olduğum bir tarifi yazıyorum

kabaklı kek9-10 kabak
1 orta boy kase lor peyniri
3 yumurta
çok az tuz,
karabiber,kırmızı biber

kabakları rendeleyip fazla suyunun bir kısmını sıkıyoruz.lor peynirini,baharatları ekliyoruz.en son yumurtaları kırıp iyice karıştırıyoruz.tepsimize yapışmasın diye 1-2 damla sıvıyağ koyup.peçetemizle siliyoruz fazlasını(DUKAN BU KADARINA İZİN VERİYOR)karışımı tepsiye koyup.200 derecede pişiriyoruz.çıkınca dilimleyip servis yapıyoruz.bir deneyin enfess hafif oldu

içine taze soğan,dere otu,nane ,sıra konunca harika oluyor..birde yulaf kepeği ve yulaf ezmesi kattım.sarımsaklı yoğurtla harika :KK56:

Lor Kurabiyesi

3 yumurta

Eki Görüntüle 210178
harika görünüyor canım hele kıvamı filan ne güzel kabarmışlar afiyet olsun bu arada. ben pek tatlı sevmem ama sanırım bunun dereotlu versyionu da yapılabilir :)

wow harika görünüyor:KK34:.süper olmuş.ellerine sağlık:KK56:
teşekkürler canım senin resim kadar güzel görünmesede tadı güzel oldu ama sanırım kabartma tozu kazası yüzünden azıcık kesik kesik olmuş bir dahakine paketin üstüne bakkmadan vanilya koymam haha :KK60::KK60::KK60::KK60:

harika görünüyor canım hele kıvamı filan ne güzel kabarmışlar afiyet olsun bu arada. ben pek tatlı sevmem ama sanırım bunun dereotlu versyionu da yapılabilir :)

teşekkürler canım senin resim kadar güzel görünmesede tadı güzel oldu ama sanırım kabartma tozu kazası yüzünden azıcık kesik kesik olmuş bir dahakine paketin üstüne bakkmadan vanilya koymam haha :KK60::KK60::KK60::KK60:

valla iştahım kabardı :KK56:eminim benimkinden bile güzeldir.:KK54:

Lor Kurabiyesi

3 yumurta

Eki Görüntüle 210178
vagus benim aromam yok yerine ne koyabilirim sence

BALIK:ben alabalıkla yapıyorum ama siz istediğiniz balıkla deneyin.teflon bi tavaya soğanı halka halka doğrayın balıkları fleto yaptırın daha kolay yersiniz ,soğanların üstüne koyun.biraz domates sarımsak ,maydanoz bir-iki dilimde limon .karabiber serpin yağa gerek yok.domates çoksa su bile istemez ama çeyrek bardak suda koyun kısık ateşde pişsin.bir yaprakda defne koyarsanız evide kokutmaz çok doyurucu.enfazla kilo kaybımı bu balığı yediğim günlerin sabahında gördüm.afiyetler size....
berkmine eline sağlık enfes bişey oldu akşam iki çuprayla denedim bir balığı tam yedim doydum kalanınıda eşim geldi ona verdim oda bayıldı vallahi artık kızarma balıkları hep böyle dukan yap diyor:KK66:

arkadaşlar harikasınız, hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. tariflere kolayca ulaşılabilmesi için yalnıza tarifleri paylaşmak üzere açmıştım burayı o yüzden beğenilerimi "beğen" butonuyla yapmaya gayret ediyorum. yeni tarifler üretmeye devam, herşey zayıflamak için:KK8:

arkadaşlar harikasınız, hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. tariflere kolayca ulaşılabilmesi için yalnıza tarifleri paylaşmak üzere açmıştım burayı o yüzden beğenilerimi "beğen" butonuyla yapmaya gayret ediyorum. yeni tarifler üretmeye devam, herşey zayıflamak için:KK8:

biz teşekkür ederiz burayı açtığın için:KK54:inşallah daha güzel tariflerimiz olacak:KK34:

yazacağım tarifler yeni buluş değil..sadece burdan kolay ulaşmak için yazıyorum:)
EKŞİLİ TAVUK ÇORBASI
2 parça kemiksiz tavuk budu(yada istediğiniz bi bölümü) tencere alınır...yarım lt su ya bütün soğan tane karabiber defne biberiye artık ne isterseniz atılır...tavuklar pişince suyundan çıkarılır...ben bunu genelde 2 gün tüketmek üzere yaptığımdan 4 çorba kaşığı yulaf ezmesiyle yapıyorum...yada yulaf kepeği ilave edilir...yulaflar 5 k kısık ateşte pişirilir ve didiklenen tavuklar ilave edilir...ayrı bir kapta bir yumurta sarısı ve yarım limon suyu çırpılır..alıştıra alıştıra çorbaya ilave edilir...bikaç taşım kaynattıktan sonra ince kıyılmış maydanoz ilave edilir....afiyet olsunnnn...isteğe göre pul biber karabiber konulabilir...

YAYLA ÇORBASI
tavuk suyuna yada sade suya 4 kaşık yulaf ezmesi atılır...şiştiklerinde 2 su bardağı yoğurda bir yumurta sarısı karıştırılan karışım yavaş yavaş eklenir...bikaç taşım kaynadıktan sonra tuzu konulur...bol nane ilavesiyle şahane bi çorba elde edilmiş olunur:) afiyet olsunnn

EKŞİLİ KÖFTE
yarım kg yağsız kıymaya 4 kaşık yulaf 1 soğan rendesi kimyon tuz karabiber eklenir yoğurulur...top top yapılan köfteler kaynayan suya atılır...piştikten sonra yarım limon ve 1 yumurta sarılı terbiye yavaş yavaş eklenir...2 dakka sonra şahane çorbanız veya yemeğiniz hazır:)

DÜĞÜN ÇORBASI

kemiksiz haşlamalık kırmızı et bi güsel haşlanır...çıkarılıp didiklenir...yulaflar atılır şiştiklerinde etler ilave edilir..yoğurtlu terbiye yapılır süzme yoğurtla daha güsel oluyo...biraz piştikten sonra bol nane katılır...afiyet olsunn:)

ÇAKMA İŞKEMBE ÇORBASI

tavuk etleri suda haşlanır didiklendikten sonra yulaflarla beraber pişirilir.. sarımsak sirkeli sos ilave edilir...bol pulbiberle servs yapılır...afiyet olsunnn:)

SOĞANLI YUMURTA

istediğiniz miktarda soğan piyazlık doğranır...çok az yağda kısık ateşte öldürülür...1-2 sivri biber gelişigüzel doğranıp atılır...bol karabiber ve tuzu katıldıktan sonra yumurta kıracağınız bölümlere yuvalar açılır menemen gibi karıştırılmıcak...yumurtalar kırılıp beyazları soğanlarla karıştırılır...afiyet olsunn...bu arada kıymalı yapmak isteyenler önce kıymayı kavurup sonra soğan ve biberi katabilirler hertürlüde çok güsel olur...soğanlar piştiğinden asla kokmaz:))

PAZILI YADA ISPANAKLI BÖREK

pazı veya ıspanaklar ince kıyılır..içine 5-6 dal taze soğan ilave edilir...2 tam yumurta 1 yumurta beyazı 1 su bardağı yulaf ezmesi varsa yarım pk labne peynir ve gözkararı dil peyniri konur...az tuz ilave edip 170 derece fırında üstü kızarana kadar pişirilir...afiyet olsunn:)

Goji berry reçeli

250 gr goji berry güzelce yıkanır üzerine 3-4 kaşık toz tatlandırıcı 4-5 adet karanfil birkaç damla vanilya aroması ve biraz limon suyu ve üstüne gelecek kadar su konup çelik tencerede kısık ateşte kaynatılır .

Ben gojiyi sevmediğim için bu reçeli de pek sevmedim ama arkadaşlarım bayıldılar

afiyet olsun

kızlar tarifler harika hepsini not aldım süpersinizzzz

Goji berry reçeli

250 gr goji berry güzelce yıkanır üzerine 3-4 kaşık toz tatlandırıcı 4-5 adet karanfil birkaç damla vanilya aroması ve biraz limon suyu ve üstüne gelecek kadar su konup çelik tencerede kısık ateşte kaynatılır .

Ben gojiyi sevmediğim için bu reçeli de pek sevmedim ama arkadaşlarım bayıldılar

afiyet olsun

Wuhuuuu bayildim ben bu recele, hemen deneyecegim haftasonu, ama kizlar dikkat her gun yemeyelim yine de bu receli, her gun tatlandirici almayi onermiyor dukan amca ne de olsa :)
Yukaridaki corba tarifleri paylasan arkadas da super, ellerinize saglik dukancilar.

Bu arada SU ICEMEYENLER SIZE ONERI: ben surahinin icine nane yapraklari atiyorum.
Suya harika bir aroma veriyor. Nane yerine bir dilim limon da koyabilirsiniz. ya da bir iki dilim salatalik, kivi atan da varmis. Boylelikle kolaylikla o su icilebiliyor cok cok...

surahinin icinde oyle naneler aksama kadar dursa bir sakincasi yok ama ertesi gune bekletmeyin cunku yosunlasiyor.

Son düzenleme:
yazacağım tarifler yeni buluş değil..sadece burdan kolay ulaşmak için yazıyorum:)
EKŞİLİ TAVUK ÇORBASI
2 parça kemiksiz tavuk budu(yada istediğiniz bi bölümü) tencere alınır...yarım lt su ya bütün soğan tane karabiber defne biberiye artık ne isterseniz atılır...tavuklar pişince suyundan çıkarılır...ben bunu genelde 2 gün tüketmek üzere yaptığımdan 4 çorba kaşığı yulaf ezmesiyle yapıyorum...yada yulaf kepeği ilave edilir...yulaflar 5 k kısık ateşte pişirilir ve didiklenen tavuklar ilave edilir...ayrı bir kapta bir yumurta sarısı ve yarım limon suyu çırpılır..alıştıra alıştıra çorbaya ilave edilir...bikaç taşım kaynattıktan sonra ince kıyılmış maydanoz ilave edilir....afiyet olsunnnn...isteğe göre pul biber karabiber konulabilir...

YAYLA ÇORBASI
tavuk suyuna yada sade suya 4 kaşık yulaf ezmesi atılır...şiştiklerinde 2 su bardağı yoğurda bir yumurta sarısı karıştırılan karışım yavaş yavaş eklenir...bikaç taşım kaynadıktan sonra tuzu konulur...bol nane ilavesiyle şahane bi çorba elde edilmiş olunur:) afiyet olsunnn

EKŞİLİ KÖFTE
yarım kg yağsız kıymaya 4 kaşık yulaf 1 soğan rendesi kimyon tuz karabiber eklenir yoğurulur...top top yapılan köfteler kaynayan suya atılır...piştikten sonra yarım limon ve 1 yumurta sarılı terbiye yavaş yavaş eklenir...2 dakka sonra şahane çorbanız veya yemeğiniz hazır:)

DÜĞÜN ÇORBASI

kemiksiz haşlamalık kırmızı et bi güsel haşlanır...çıkarılıp didiklenir...yulaflar atılır şiştiklerinde etler ilave edilir..yoğurtlu terbiye yapılır süzme yoğurtla daha güsel oluyo...biraz piştikten sonra bol nane katılır...afiyet olsunn:)

ÇAKMA İŞKEMBE ÇORBASI

tavuk etleri suda haşlanır didiklendikten sonra yulaflarla beraber pişirilir.. sarımsak sirkeli sos ilave edilir...bol pulbiberle servs yapılır...afiyet olsunnn:)

SOĞANLI YUMURTA

istediğiniz miktarda soğan piyazlık doğranır...çok az yağda kısık ateşte öldürülür...1-2 sivri biber gelişigüzel doğranıp atılır...bol karabiber ve tuzu katıldıktan sonra yumurta kıracağınız bölümlere yuvalar açılır menemen gibi karıştırılmıcak...yumurtalar kırılıp beyazları soğanlarla karıştırılır...afiyet olsunn...bu arada kıymalı yapmak isteyenler önce kıymayı kavurup sonra soğan ve biberi katabilirler hertürlüde çok güsel olur...soğanlar piştiğinden asla kokmaz:))

PAZILI YADA ISPANAKLI BÖREK

pazı veya ıspanaklar ince kıyılır..içine 5-6 dal taze soğan ilave edilir...2 tam yumurta 1 yumurta beyazı 1 su bardağı yulaf ezmesi varsa yarım pk labne peynir ve gözkararı dil peyniri konur...az tuz ilave edip 170 derece fırında üstü kızarana kadar pişirilir...afiyet olsunn:)

ellerine sağlık canım hepsi süper olacaktır eminim:KK56:

X