Dukan diyet tariflerim

ben vanilya yerine koydum, sende vanilya varsa o da olur, vanilya yoksa biraz limon kabuğu rendesi de olur, ya da bergamut veya portakal kabuğu kurutulmuşu vs..
aaaaaaa ben vanilya yasak sanıyorum ya ondan aroma kullandın sandım bende dün dröetkerin bitane limon birtanede vanilya aromasını almıştım vallahi ben zayıflıycam ama bu gidişle bütcemde zafıflamaya başlıycak yani

Wuhuuuu bayildim ben bu recele, hemen deneyecegim haftasonu, ama kizlar dikkat her gun yemeyelim yine de bu receli, her gun tatlandirici almayi onermiyor dukan amca ne de olsa :)
Yukaridaki corba tarifleri paylasan arkadas da super, ellerinize saglik dukancilar.

Bu arada SU ICEMEYENLER SIZE ONERI: ben surahinin icine nane yapraklari atiyorum.
Suya harika bir aroma veriyor. Nane yerine bir dilim limon da koyabilirsiniz. ya da bir iki dilim salatalik, kivi atan da varmis. Boylelikle kolaylikla o su icilebiliyor cok cok...

surahinin icinde oyle naneler aksama kadar dursa bir sakincasi yok ama ertesi gune bekletmeyin cunku yosunlasiyor.

ben bu yöntemi kullanıyorum valla süper oluyor! yazın su içiliyor da kışın pek gitmiyor, öyle olunca bu taktiği uyguluyorum :KK1:
paylaşım için teşekkürler

Dukan Dondurması:
dondurmanın çokluğuna bağlı olarak yoğurt (tam yağlı yoğurtla daha güzel oluyor)
tatlandırıcı
limon kabuğu rendesi
limon suyu

arkadaşlar önce tatlandırıcıyla yoğurdu homojen hale getiriyoruz, içine biraz limon suyu ve aroma yoğunluğuna göre limon kabuğu rendesi koyuyoruz. karıştırıp buzlukta bekletiyoruz. :))
sıvı aroması olan arkadaşlar onlardan da damlatabilirler, çok güzel oluyor aynı dondurma gibi. gittiğiniz yerlerde varsa yoğurt dondurması olarak satın alabilirsiniz de bunu, ben light dondurma tüketmiyorum hemen hemen her yerde yaygınlaşmaya başladı bu yoğurt dondurması bulduğumda onu alıyorum. tabii bizim yaptığımız dışarıdakilerden farklı oluyor :)))
afiyet olsuunn..:KK56:

aaaaaaa ben vanilya yasak sanıyorum ya ondan aroma kullandın sandım bende dün dröetkerin bitane limon birtanede vanilya aromasını almıştım vallahi ben zayıflıycam ama bu gidişle bütcemde zafıflamaya başlıycak yani

zaten vanilya aroması demek istemiştim, vanilyalar şekerli çünkü

hamburger ekmeği 3 yumurta 2 kaşık ligt veya herhangi yoğurt 1 t.kaşığından az fazla karbonat ligt peynirimden şöyle dolu dolu 2 y.kaşığı 3 y.kaşığı y.keğeği 5 y.kaşığı buğday kepeği az tuz ve alabildiğince kıvam alana kadarda yulaf ezmesi koydum bir güzel yoğurdum ben bundan 3 tane çıkardım boyutu hamburger ekmeği kadar oldu bir elinizi ıslata ıslata yuvarlak şekil verin basık yapmamaya çalıştımki zaten çöker möker diye ama çökmedi yusyuvarlak oldular ben yapışmaz tepsime koydum öncesoğuk fırında 200 de pişirdim kokmaya başlayınca içide pişsin diye 175 e düşürdüm çokkk harika olmuş deneyin mutlaka süper

yazacağım tarifler yeni buluş değil..sadece burdan kolay ulaşmak için yazıyorum:)
EKŞİLİ TAVUK ÇORBASI
2 parça kemiksiz tavuk budu(yada istediğiniz bi bölümü) tencere alınır...yarım lt su ya bütün soğan tane karabiber defne biberiye artık ne isterseniz atılır...tavuklar pişince suyundan çıkarılır...ben bunu genelde 2 gün tüketmek üzere yaptığımdan 4 çorba kaşığı yulaf ezmesiyle yapıyorum...yada yulaf kepeği ilave edilir...yulaflar 5 k kısık ateşte pişirilir ve didiklenen tavuklar ilave edilir...ayrı bir kapta bir yumurta sarısı ve yarım limon suyu çırpılır..alıştıra alıştıra çorbaya ilave edilir...bikaç taşım kaynattıktan sonra ince kıyılmış maydanoz ilave edilir....afiyet olsunnnn...isteğe göre pul biber karabiber konulabilir...

YAYLA ÇORBASI
tavuk suyuna yada sade suya 4 kaşık yulaf ezmesi atılır...şiştiklerinde 2 su bardağı yoğurda bir yumurta sarısı karıştırılan karışım yavaş yavaş eklenir...bikaç taşım kaynadıktan sonra tuzu konulur...bol nane ilavesiyle şahane bi çorba elde edilmiş olunur:) afiyet olsunnn

EKŞİLİ KÖFTE
yarım kg yağsız kıymaya 4 kaşık yulaf 1 soğan rendesi kimyon tuz karabiber eklenir yoğurulur...top top yapılan köfteler kaynayan suya atılır...piştikten sonra yarım limon ve 1 yumurta sarılı terbiye yavaş yavaş eklenir...2 dakka sonra şahane çorbanız veya yemeğiniz hazır:)

DÜĞÜN ÇORBASI

kemiksiz haşlamalık kırmızı et bi güsel haşlanır...çıkarılıp didiklenir...yulaflar atılır şiştiklerinde etler ilave edilir..yoğurtlu terbiye yapılır süzme yoğurtla daha güsel oluyo...biraz piştikten sonra bol nane katılır...afiyet olsunn:)

ÇAKMA İŞKEMBE ÇORBASI

tavuk etleri suda haşlanır didiklendikten sonra yulaflarla beraber pişirilir.. sarımsak sirkeli sos ilave edilir...bol pulbiberle servs yapılır...afiyet olsunnn:)

SOĞANLI YUMURTA

istediğiniz miktarda soğan piyazlık doğranır...çok az yağda kısık ateşte öldürülür...1-2 sivri biber gelişigüzel doğranıp atılır...bol karabiber ve tuzu katıldıktan sonra yumurta kıracağınız bölümlere yuvalar açılır menemen gibi karıştırılmıcak...yumurtalar kırılıp beyazları soğanlarla karıştırılır...afiyet olsunn...bu arada kıymalı yapmak isteyenler önce kıymayı kavurup sonra soğan ve biberi katabilirler hertürlüde çok güsel olur...soğanlar piştiğinden asla kokmaz:))

PAZILI YADA ISPANAKLI BÖREK

pazı veya ıspanaklar ince kıyılır..içine 5-6 dal taze soğan ilave edilir...2 tam yumurta 1 yumurta beyazı 1 su bardağı yulaf ezmesi varsa yarım pk labne peynir ve gözkararı dil peyniri konur...az tuz ilave edip 170 derece fırında üstü kızarana kadar pişirilir...afiyet olsunn:)
sadecam kız yine döktürmüşsün vallahi ellerine yüregine saglık tatlım ben şu çakma işkembeyi yapayım bari normal işkembeden de olur heralde sakatat serbest ama biraz yaglı olabilir tabi

Goji berry reçeli

250 gr goji berry güzelce yıkanır üzerine 3-4 kaşık toz tatlandırıcı 4-5 adet karanfil birkaç damla vanilya aroması ve biraz limon suyu ve üstüne gelecek kadar su konup çelik tencerede kısık ateşte kaynatılır .

Ben gojiyi sevmediğim için bu reçeli de pek sevmedim ama arkadaşlarım bayıldılar

afiyet olsun
of süper süper bence de güzelolur. ben berry aldım ama evde duruyo kazık yiyince kıyamadım sanırım kullanmaya hehe. eccük sabahları yenir bu dimi az az bende yapim ama 100 gr dan filan yarım ölçü olsun benim ki. tatlandırıcı acıktırıyor beni yine de

Bu arada SU ICEMEYENLER SIZE ONERI: ben surahinin icine nane yapraklari atiyorum.
Suya harika bir aroma veriyor. Nane yerine bir dilim limon da koyabilirsiniz. ya da bir iki dilim salatalik, kivi atan da varmis. Boylelikle kolaylikla o su icilebiliyor cok cok...
surahinin icinde oyle naneler aksama kadar dursa bir sakincasi yok ama ertesi gune bekletmeyin cunku yosunlasiyor.
[/B]
canım ya şu su aromaları çok hoşuam gitti iş yerinde içiyorum da haftasonları içecek gibi bişiler olsa güzel olurdu naneli olanını yapayım ben kiwi meyve oluyor o olmaz saol bitanem .. hatta ben tatlandırıcıdan azcık koyarak limonata deneyeyim bari

ben bu yöntemi kullanıyorum valla süper oluyor! yazın su içiliyor da kışın pek gitmiyor, öyle olunca bu taktiği uyguluyorum :KK1:
paylaşım için teşekkürler

Dukan Dondurması:
dondurmanın çokluğuna bağlı olarak yoğurt (tam yağlı yoğurtla daha güzel oluyor)
tatlandırıcı
limon kabuğu rendesi
limon suyu

arkadaşlar önce tatlandırıcıyla yoğurdu homojen hale getiriyoruz, içine biraz limon suyu ve aroma yoğunluğuna göre limon kabuğu rendesi koyuyoruz. karıştırıp buzlukta bekletiyoruz. :))
sıvı aroması olan arkadaşlar onlardan da damlatabilirler, çok güzel oluyor aynı dondurma gibi. gittiğiniz yerlerde varsa yoğurt dondurması olarak satın alabilirsiniz de bunu, ben light dondurma tüketmiyorum hemen hemen her yerde yaygınlaşmaya başladı bu yoğurt dondurması bulduğumda onu alıyorum. tabii bizim yaptığımız dışarıdakilerden farklı oluyor :)))
afiyet olsuunn..:KK56:

homojen diyen dillerini yirim kız. valla ne güzel tarif. ama benim acilen gidip aroma almam lazım hatta ben yürüyim bu akşam o aromaları almak için markete . eve gelirken de yüriim ölsüm yagcıklar. yaglara ölüüüm :))
hamburger ekmeği 3 yumurta 2 kaşık ligt veya herhangi yoğurt 1 t.kaşığından az fazla karbonat ligt peynirimden şöyle dolu dolu 2 y.kaşığı 3 y.kaşığı y.keğeği 5 y.kaşığı buğday kepeği az tuz ve alabildiğince kıvam alana kadarda yulaf ezmesi koydum bir güzel yoğurdum ben bundan 3 tane çıkardım boyutu hamburger ekmeği kadar oldu bir elinizi ıslata ıslata yuvarlak şekil verin basık yapmamaya çalıştımki zaten çöker möker diye ama çökmedi yusyuvarlak oldular ben yapışmaz tepsime koydum öncesoğuk fırında 200 de pişirdim kokmaya başlayınca içide pişsin diye 175 e düşürdüm çokkk harika olmuş deneyin mutlaka süper
zeynebim marifetli arkadaşım çok güzel olmuştur eminim ama bunların yarısını ye bir günde yoksa kg vermene etki edebilir nede olsa karbo yani yulafta olsa :)

kızlar süpersiniz yaratıcılığnıza hayran kaldım hee valla :KK53::KK53:

ellerine sağlık eminim nefis olmuştur.:KK56:

çok tartışıldı ama eğer yenebiliyorsa sizlere harika bir tarif vereceğim.
YUMURTALI BEZELYE:bezelyeleri haşlayın.soğanları doğrayıp tencerede kavurun.soğanlar ölünce haşladığınız sultani bezelyeleri ilave edin.azcık onları da çevirin soğanla.en son yumurtaları kırıp güzelce kavurun.az tuz ve bol karabiber serpip sıcak sıcak afiyetle yiyin.isteyenler buzdolabına koyup ertesi gün soğuk da yiyebilir çok nefis oluyor ikisi de :KK34:

korkarım yakında ömür boyu bu diyette kalmak isticez ve zayıflıktan yok olucaz:KK52: yapmadığımız bi baklavamı kaldı nee:) zeynepcim ellerine sağlık valla süper uydurmuşsun...diyet dediğin tatsız tuzsuz zevksiz aç kısaca berbat bişidir...biz resmen ziyafete çevirebiliyoruz diyetimizi...helal olsun bizeee:KK9::KK9::KK9:

KIZLAAARRRR kesinlikle yapın bu tarifi resmen ekmekkkkkk:KK66::KK66::KK66: ben yanlız bütün yaptım bildiğiniz tava ekmeği gibi oldu...bu akşamda bunun şerefine peynir ekmek çay eşliğinde kahvaltı olarak yedim yemeğimi...yarın sebze günüm sabah domates biber peynir şahane bi kahvaltı olcak:) zeyneeeepp tekrar tşkler cnm yaa süpersin:)

KIZLAAARRRR kesinlikle yapın bu tarifi resmen ekmekkkkkk:KK66::KK66::KK66: ben yanlız bütün yaptım bildiğiniz tava ekmeği gibi oldu...bu akşamda bunun şerefine peynir ekmek çay eşliğinde kahvaltı olarak yedim yemeğimi...yarın sebze günüm sabah domates biber peynir şahane bi kahvaltı olcak:) zeyneeeepp tekrar tşkler cnm yaa süpersin:)

ayy bende yapayım bunu sabah yerim kahvaltıda :)))

kuşbaşı doğranmış hindi etini güveçte soğan sarımsak biber ve taze kekikle yaptım aman o ne lezzet öyle evdeki herkes bayıldı...diyet bitince bu tarz yemekleri yağsız pişireceğim daha lezzetli oluyor neydi öyle lömbür lömbür yağları dolduruyorduk yemeklere....:KK56:

kuşbaşı doğranmış hindi etini güveçte soğan sarımsak biber ve taze kekikle yaptım aman o ne lezzet öyle evdeki herkes bayıldı...diyet bitince bu tarz yemekleri yağsız pişireceğim daha lezzetli oluyor neydi öyle lömbür lömbür yağları dolduruyorduk yemeklere....:KK56:

ellerine sağlık canım hımmm nefistir canım:KK56:

zeynebim ben bunu yaptım yulaf kepegim yok bugday kepegi ve yulaf ezmesi kullandım. karbonat yerine de kabartma tozu. benimki hamur kıvamında değil krepte değil hamurdan daha cıvık kıvamda yaptım çünkü yeni aldığım silikon kalıplarımda pişirmek istedim. işte fırınlanmadan önceki halleri şu an fırında. çıkarınca da sizinle paylaşıcam.. çok helecanlıyım yaa :KK52::KK52::KK52:Eki Görüntüle 212012 :KK56::KK56:
mis gibi kokuyor ve çokta güzel kabarıyorlar off çıksınlar meraklandım hee :KK52::KK52:

efefilizcim eline saglık eminim süpper oldu dukanın bu olayını seviyorum istediimizi istediimzi kadar yiyoruz ve leziz yemekler yapabiliyoruz..
bende de güveç var yaa benim hiç aklıma gelmedi ondan yemek yapamk kendime. bende pilici onda pişireyim hay akılsız kafam :KK37:

zeynebim ben bunu yaptım yulaf kepegim yok bugday kepegi ve yulaf ezmesi kullandım. karbonat yerine de kabartma tozu. benimki hamur kıvamında değil krepte değil hamurdan daha cıvık kıvamda yaptım çünkü yeni aldığım silikon kalıplarımda pişirmek istedim. işte fırınlanmadan önceki halleri şu an fırında. çıkarınca da sizinle paylaşıcam.. çok helecanlıyım yaa :KK52::KK52::KK52:Eki Görüntüle 212012 :KK56::KK56:
mis gibi kokuyor ve çokta güzel kabarıyorlar off çıksınlar meraklandım hee :KK52::KK52:

Şimdiden çok güzel görünüyorlar, afiyet olsun.

Şimdiden çok güzel görünüyorlar, afiyet olsun.
sagol canım benimm:KK16::KK16:
az önce fırından çıkardım sizin de resimde gördüğünüz gibi ucundan tattım çok güzelll .. ayrı kalıplarda olması günde bir adet yiyebileceğim anlamına geliyor :))yarın sabah süper bi kahvaltı beni bekliyo harikaa:KK52::KK52::KK52:Eki Görüntüle 212020

canlarım beğendinize çok sevindim hakketten baya baya bir ekmek oldu yani ben bu şeyler yapmaya hiç elim gitmiyordu yani beceremem gibi gelirdi bana alışmışız ya sınırsız mazemeye o yüzden ama insanın canına tak demeye başlayınca valla insan uydurukçu olup çıkıyor bu gün sadece 1 tane yedim yarım öğlen yarımda akşam çakma işkembeyle çok özlemişim bea yarında ekmek arası yicem

efefilizcim eline saglık eminim süpper oldu dukanın bu olayını seviyorum istediimizi istediimzi kadar yiyoruz ve leziz yemekler yapabiliyoruz..
bende de güveç var yaa benim hiç aklıma gelmedi ondan yemek yapamk kendime. bende pilici onda pişireyim hay akılsız kafam :KK37:
yolandam ekmeciklerinde kalıpların içinde çok nefis duruyolar he cicili bicili olmuş yani seninkiler desne senin mide yarın baryamm yapacak valla afiyet olsun hayatım ellerine sağlık

X