Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Son bir kaç sayfayı çok üzülerek okudum.

Benim de söylemek istediğim bir kaç şey var.

Burası bir forum, bir paylaşım ortamı; yani kimse sayfaların arka planındaki kalpleri ya da KK'nün logosunun tasarımını çok beğendiği için burada vakit geçirmiyor. Burayı şu an olduğu şey yapan, kullanıcılar ve onların paylaşımları.

Zaten altında paylaşım yaptığımız başlığın adı da "Dukan diyeti deneyimlerimiz", "Dukan diyeti ile ilgili bütün sorularınızı cevaplıyoruz" değil.

Konu popüler olduğu için de başlıkta ciddi bir kullanıcı trafiği var. Sadece benim takip ettiğim 2 ay içerisinde bile aynı sorular defalarca ardı ardına soruldu, cevaplandı ve tekrar soruldu. Bunca trafiğin içerisinde üslup olarak itici geldiği ya da sadece arada kaynadığı için atlanan sorular olması son derece normal.

Uzun süredir burada paylaşımda bulunan kullanıcıların bu durumdan sıkılmaları da normal.

Ama ne oldu, sıkılan bazı arkadaşlar kendi aralarında şakalaşırken -kötü niyetle olmasa bile- bazı yeni üyeleri gücendirdiler. (Ki bunların aralarında ben de vardım.) Sonra biz derdimizi, üzüntümüzü anlattık, onlar dinlediler, konuştuk anlaştık. Bahsi geçen bilgilendirme başlığı açıldı, sorun çözüldü. Herkesin keyfi yerindeydi.

Sonra başka bir arkadaş bir soru sordu, gelen cevabı kaçırdı ve üstüne bir de cevaplanmamış gibi tepki gösterdi. Karşılığında da belirli bir tepki gördü doğal olarak.

Sonra yönetici arkadaş geldi, gerginliğe müdahale etti.

Mesajının geneli bence gayet sempatikti. Kötü niyetle yazıldığını düşünmüyorum.

Ama hem üzerine uyarıda bulunduğu soruya kullanıcı tepki göstermeden önce cevap verilmişti. (Her gün onlarca sayfa yazı yazılıyor bu başlığa, yönetici arkadaş da kim bilir kaç tane başlıktan sorumlu. Yenidir, deneyimsizdir, hepsini satır satır okuyamamıştır, atlamıştır, gayet anlaşılabilir bir durum.)

Hem de zaten kimse kimsenin sorusunu cevaplamak zorunda değil, olamaz. (Böyle bir şey varsa rica ederim bize bu kuralın nerede yazılı olduğunu gösterin.)

Ve sonuçta kullanıcıların da onun bu mesajından rahatsız olup tepki göstermeleri de gayet normal.

Bu insanlar buraya uğraşıp didinip yaptıkları yemeklerin tariflerini yazıyorlar, bu diyeti sürdürürken yaşadıkları zorlukları paylaşıyorlar, burada saatlerini harcıyorlar, en özel şeylerini paylaşıyorlar.

Buraya değer katıyorlar.

Başta da dedim, bu forumu değerli kılan tasarımı falan değil barındırdığı kullanıcılar ve onların paylaşımları.

Yönetimin de kullanıcılara bu bilinçle ve bu saygıyla yaklaşmaları gerektiğini düşünüyorum.
Bir hata yapılmışsa iki cümle ile durum açıklanır, gerekiyorsa özürler dilenir, konu kapatılır.

Ama gördüğüm tablo tam tersi.

Hata hata ile örtülmeye çalışılıyor.

Arkadaş ne kadar güzel bir dille yazsa da diyor ki "Ben yönetici arkadaşımı her koşulda korurum. Güç bende, beğenmeyeni, sinirimi bozanı da silerim."

Kusura bakmasın ama yazdığı son yazı bende tamamen bu hissi yarattı.

Yasemin adlı kullanıcıyı tanımam etmem. Özel bir sohbetim olmadı. Sadece ben girdiğimden beri bu başlıkta yazıyor, görüyorum. Yönetici arkadaşın mesajını gördükten sonra meraklanıp son bir kaç sayfada yazdıklarına bir baktım bu mesaja başlamadan önce. Bahsi geçen "reklam" mesajında sonradan bir düzeltme yapılmadıysa link falan yok. Zaten ortada henüz bir site de yok.

Bir de "Burada sizler olmasanız durmazdım" gibi bir şey demiş başka bir mesajında, ona da çok kızmış yönetici arkadaş.

Doğru söylemiş, arkadaşın "sizler" dediği 10 - 15 kişilik kemik tayfa olmasa burası cevaplanmamış sorular ve 2 - 3 günlük kullanıcılar mezarlığına döner. Ve burada bulunan her kullanıcı o kemik tayfanın ve diğer aktif kullanıcıların paylaştığı içerik için burada. Bu durumun sizin 3 satır kodunuzla bir alakası yok.

Aslında daha resmi tutmak istiyordum bu mesajı ama hem yoruldum hem de sinirlerim bozuldu.

Gerçekten bunları yazıyor olmayı istemezdim.

Son olarak bir kural varsa herkes için aynı şekilde geçerlidir.

Eğer dışarıdan link paylaşmak suçsa ve siteden atılmayı gerektiriyorsa burada yüzlerce link paylaşıldı. Paylaşan herkesin aynı cezayı görmesi gerekirdi.
Birini görmezden gelip, öbürünü uyarıp, canınızı sıkan başka birini silmeye hakkınız yok.

Ama belli ki yetkiniz var.

Sevgili Kazen;
Bahsettiğim sayfayı açmak için onayını bekliyorum hatta yer gösterebilirsen çok çok sevinirim..tek başına sohbet başlığı bulamadım çünkü ana hatlarla olan tüm başlıklar var hangisine böyle bi konu açılabilir bilemedim, şu an için hiçbir başlığa uymayan yazılar kısmı makul geldi daha uygun bi yer varsa ve bahsettiğim şekilde açmakta bi sorun olmayacaksa yer gösterebilirsen çok sevinirim, teşekkürler..

berrincim sana yumrukta kolay gelsin canım inşallah istediğin sonuca ulaşırsın merakla bekliyorum sonucu

kek yaptım kendime ben de tarçınlı limon aromalı güzel oldu ama yumurtasız ekmek tarifim tutmadı kek güzel kabarıyor da ekemk olunca altı üstü ikiye ayrılıyor tam kabarmıyor sanırım kekte önceden yumurtayı çırpıyoruz ya tatlandırıcı ile o kabartıyor bir dahaki ekmek yapışımda yumurtalı yapıp önceden çırpıcam bakalım nasıl olacak

ablacım teşekkür ederim.ooooh ellerine sağlık.ben ekmek niyetine 48 inci sayfada paylaştığım tuzlu keki yiyorumtok tutuyor.sen de ondan yap istersen.

tuzlu kek
8 KAŞIK BUĞDAY KEPEĞİ
3 KAŞIK YULAF EZMESİ
2-2,5 KAŞIK LOR PEYNİRİ
1 PAKET TOZ MAYA
3 ÇAY BARDAĞI SÜT
2 YUMURTA
1 KAŞIK YOĞURT
BUĞDAY KEPEKLERİNİ SÜTLE VE MAYA İLE ISLATIP 20 DK BEKLETİYORUZ
ARDINDAN YULAF EZMESİNİ ,LOR PEYNİRİNİ VE YOĞURDU EKLEYİP KARIŞTIRIYORUZ.EN SON ALARK DA YUMURTALARI İLAVE EDİP İSTER ELİMİZLE İSTER TAHTA BİR KAŞIKLA KARIŞTIRIP YAĞLAYIP PEÇETEYLE FAZLASINI ALDIĞIMIZ DİLİMLENEBİLEN KEK KALIBINA DÖKÜYORUZ.180-200 DERECEDE NORMAL KEK PİŞİRİR GİBİ PİŞİRİYORUZ.DAKİKASINI YAZMADIM HER FIRIN FARKLI DERECEDE PİŞİRİYOR BENİMKİ 30-35 DK DA PİŞTİ
Eki Görüntüle 242267 Eki Görüntüle 242268 Eki Görüntüle 242269 Eki Görüntüle 242270

AFİYET OLSUN.:KK56:TADI KONUSUNDA AKŞAM YORUM YAPARIM:KK34:

buraya kopyaladım senin için:KK34:

atak evresinden sonra ki evrede neler yapıcaz lüfen yardımcı olun kitap hemnüz elime geçmedi kargoda ama ben diyete başladım :)

Arkadaşlar dukan diyeti kitabını sipariş ettim insallah yarı elimde olacak..ama su an regl yim o yüzde hafta içi biter bitmez başlamak istiyorum.çok sabırsız ve çok heyecanlıyım çok diyet yaptım ama bundan o kadar ümitliyimki içimde çok güzel bir his var b sefer olacak galiba vermem gerek 10 kilo var ve sizlerinde desteğiyle bunu başarmak istiyorum:KK71::KK71:

ablacım teşekkür ederim.ooooh ellerine sağlık.ben ekmek niyetine 48 inci sayfada paylaştığım tuzlu keki yiyorumtok tutuyor.sen de ondan yap istersen.

buraya kopyaladım senin için:KK34:

canımsın çok teşekkürler bir dahakine bunu yaparım artık

atak evresinden sonra ki evrede neler yapıcaz lüfen yardımcı olun kitap hemnüz elime geçmedi kargoda ama ben diyete başladım :)

canım atak bititnce bir gün sebze artı protein bir gün saf protein şeklinde gidiyorsun ilk sayfaya bi göz at istersen

Sevgili Kazen;
Görüyorsun ki şu bir kaç saat içinde biz problemi çözmeye çalışırken bir kaç yeni arkadaş aramıza katıldı ve diyeti çok ufak bi google araştırması ile edinebilecekleri bilgileri bize soruyolar şu anda.. iki sayfa geriden gelseler bu konuyla ilgili bi problem çözmeye çalıştığımızı, sadece bir sayfa geriye gitseler az önce ilk yeni gelen arkadaşın sormuş olduğu benzer bi soruya cevap verildiğini görecekler..çok değil sadece 1 sayfa,buranın olayını anlamak için 2350 sayfa okunmasını beklemiyorum sadece son 1-2 sayfa ya bu çok zor olmamalı bence..bilmem durumun neden kaynaklandığını anlatabiliyo muyum?

not: yeni gelen arkadaşlar lütfen yanlış anlamayın şu an konu içi çözmeye çalıştığımız bi problem var ve sizin üzerinizden örnekleme yaptım aslında bugün bu saatte gelişiniz çok hoş oldu durumun izahı için..hepiniz hoşgeldiniz,sevgiler

ikinci evreyi ideal kiloya ulaşana kadar mı yapıyoruz
evet canım dukanın önerdiği ideal kilona göre yapıyorsun,sonra güçlendirmeye geçiyorsun...
Arkadaşlar dukan diyeti kitabını sipariş ettim insallah yarı elimde olacak..ama su an regl yim o yüzde hafta içi biter bitmez başlamak istiyorum.çok sabırsız ve çok heyecanlıyım çok diyet yaptım ama bundan o kadar ümitliyimki içimde çok güzel bir his var b sefer olacak galiba vermem gerek 10 kilo var ve sizlerinde desteğiyle bunu başarmak istiyorum:KK71::KK71:

Hoşgeldin canım dukanla hızlı bir şekilde kilolarına veda edeceksin :KK1: tabi kaçamak yapmamak kaydıyla, ben yaklaşık 1.5 ay civarında 8 kilo verdim inşallah sende hedefine bir an önce ulaşırsın...

evet canım dukanın önerdiği ideal kilona göre yapıyorsun,sonra güçlendirmeye geçiyorsun...

Hoşgeldin canım dukanla hızlı bir şekilde kilolarına veda edeceksin :KK1: tabi kaçamak yapmamak kaydıyla, ben yaklaşık 1.5 ay civarında 8 kilo verdim inşallah sende hedefine bir an önce ulaşırsın...

Canim hosbulduk valla agzindan ball damliyor..

Hoşgeldin canım dukanla hızlı bir şekilde kilolarına veda edeceksin :KK1: tabi kaçamak yapmamak kaydıyla, ben yaklaşık 1.5 ay civarında 8 kilo verdim inşallah sende hedefine bir an önce ulaşırsın...[/QUOTE]

aminnn ya bende o günleri görebilecek miyim acaba ama bu sefer çok kararlıyım neden mutsuz olmama sebep olan kilolarımla hala beraber geziyorum ki atıyım şunları da bir rahatlıyım :KK64::KK64:

X